Beerschot zet na pauze orde op zaken tegen hekkensluiter

door
Beerschot zet na pauze orde op zaken tegen hekkensluiter

Na een ontstellend zwakke eerste helft, heeft Beerschot na de pauze toch nog eenvoudig afgerekend met Virton. De hekkensluiter was lange tijd de evenknie van de Mannekes maar na een betere tweede helft komt het team van Wieland in het spoor van de leiders.


Met Virton kreeg Beerschot vanavond een laagvlieger uit de Challenger Pro League tegenover zich. De Mannekes konden zich geen puntenverlies veroorloven, anders zou het de voeling met de ploegen bovenin verliezen. Eerder deze week werd het team van Wieland uit de beker geknikkerd, op Jan Breydel werd redelijk kansloos verloren van Cercle Brugge.

Matig Beerschot heeft vette kluif aan weerbaar Virton

De thuisploeg begon matig in eigen stadion en de ploeg uit de provincie Luxemburg kreeg zowaar de beste kansen in het openingskwartier. Mabella dwong doelman Lathouwers al vroeg tot een prima redding en ook Anne toonde zich gevaarlijk. Het voetbal van Beerschot was in het eerste halfuur belabberd te noemen en de fluitjes vanuit de tribune waren al hard te horen. Verlinden zorgde na een prima actie even later toch eens voor een bal tussen de palen voor de thuisploeg en ook Thorisson dwong doelman Vincensini tot de eerste reddingen. Aan de overzijde bleef het opletten voor de scherpe tegenprikken van Virton, Aguemon zorgde met een voorzet-schot bijna voor de 0-1. Halfweg slaagden de Mannekes er nog niet in om het verschil te maken tegen een strijdvaardig bezoekend elftal.

Eerder deze week kon Beerschot niet stunten tegen Cercle Brugge en ook vanavond loopt het niet vlot.

Beerschot tankt energie en vertrouwen tijdens de rust

Na een vermoedelijke donderpreek van Wieland, ging het na de pauze een pak beter bij de thuisploeg. Vincensini moest al snel enkele reddingen uit zijn mouwen schudden maar was na tien minuten spelen kansloos toen Rigo de 1-0 fraai in de winkelhaak krulde. De thuisploeg was ook nadien dominant maar kon dat overwicht voorlopig niet omzetten in een geruststellend tweede doelpunt en zo bleef Virton min of meer in leven. Op twintig minuten van het einde zorgde Thorisson toch voor de beslissing door een rebound rustig in doel te schuiven: 2-0. De bezoekers hingen nu volledig in de touwen en na een prachtige poging van Thorisson tegen de lat, was het Baeten die in de rebound de score nog wat hoger deed oplopen in het Olympisch Stadion.

Scoreverloop:

1-0 (55') Rigo, 2-0 (70') Thorisson, 3-0 (75') Baeten

LEES OOK: Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Zit de titel er in voor Beerschot?

Meest recent

Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

33
33
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

91
91
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

245
245
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

188
188
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

78
78
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

77
77
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

347
347
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

309
309
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

458
458
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

514
514
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

228
228
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

796
796
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

460
460
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

128
128
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

137
137
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

117
117
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

276
276
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

172
172
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

627
627
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

313
313
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

99
99
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

509
509
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

130
130

Meer sportnieuws