Leicester zet opmars voort, ook Liverpool zegeviert

50 stemmen
Leicester zet opmars voort, ook Liverpool zegeviert

In de Premier League trok Leicester City zaterdag naar West Ham United. De Foxes - met enkele Belgen in de basis - trokken aan het langste eind. Ook Liverpool won, thuis tegen Southampton.


Bij Leicester mochten Wout Faes, Timothy Castagne en Youri Tielamans allen in de basis starten. De drie Belgen zijn aan een opmars bezig in de Premier League na een aarzelende start. Tegen West Ham zette James Maddison de bezoekers al na acht minuten op rozen. De Engelsman had daarna pech. Hij moest er met een blessure af. Dennis Praet was zijn vervanger. Afwachten wat dat betekent voor het WK van Maddison.

Net voor de rust kreeg Tielemans dé kans om de score te verdubbelen vanop de stip. De Rode Duivel stuitte echter op Fabianski. Na de pauze mocht onze landgenoot al snel gaan rusten. Zonder hem verdubbelde Leicester zijn voorsprong. Harvey Barnes zorgde in de 78ste minuut voor de geruststellende 0-2. De overwinning kwam daarna niet meer in gevaar. Leicester schuift gestaag op in het klassement. De troepen van Brendan Rogers zijn twaalfde. West Ham vinden we terug op plek zestien.

OOK LIVERPOOL WINT
Ook Liverpool kwam zaterdag in actie. De Reds namen het thuis op tegen Southampton. De mannen van Jürgen Klopp begonnen goed. Roberto Firmino - die niet naar het WK gaat - zette na zes minuten al de 1-0 op het bord. Southampton reageerde meteen. Ché Adams maakte drie minuten later al gelijk. Topaankoop Darwin Núñez bezorgde zijn ploeg na dik twintig minuten een nieuwe voorsprong. 2-1. De Uruguayaan trekt met vertrouwen naar het WK in Qatar, want hij nam ook de 3-1 voor zijn rekening.  Dat was meteen de eindstand. Liverpool dringt zo de top zes binnen, al moeten enkele concurrenten nog in actie komen.

LEES OOK: Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

Kan Leicester nog Europees voetbal halen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

73
73
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

23
23
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

128
128
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

237
237
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

275
275
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

177
177
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

231
231
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

129
129
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

279
279
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

259
259
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

109
109
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

40
40
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

571
571
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

449
449
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

152
152
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws