Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

door
Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

Met een uitstekend gevoel trekken de manschappen van Jonas De Roeck de WK-break in. Westerlo maakte in eigen huis gehakt van een ondermaats KV Oostende. Na de aanstelling van Thalhammer ligt er enorm veel werk op de plank voor de kustploeg tijdens de komende maanden.


Westerlo en KV Oostende openden het zaterdagvoetbal met een onderling duel in Het Kuipje. De Kemphanen gingen eerder deze week onderuit in de beker tegen competitieleider Racing Genk, KVO van zijn kant kende eindelijk nog eens een fijne week met een zege in de kelderkraker tegen KV Kortrijk, gevolgd door een bekerzege bij Thes. Bij het team van De Roeck kwamen onder meer Chadli en Dierckx in de basis.

Ondermaatse kustploeg lijdt schipbreuk

Beide ploegen begonnen met veel aanvalsdrang en dat leverde meteen wat kansen op: Nene en Hornby konden die niet in een vroeg doelpunt omzetten. KVO deed aanvankelijk nog prima mee in het Kuipje en iets voor het kwartier ging een ferme schicht van McGeehan nipt naast de kooi van Bolat, aan de overzijde trapte Foster vanuit kansrijke positie dan weer te slap in de handen van Phillips.

Uiteindelijk kwam er iets voorbij het kwartier toch een eerste doelpunt: Nene mocht plots alleen op de Oostendse doelman afgaan en plaatste de bal keurig in doel, Westerlo met de vroege voorsprong. Ook nadien wettigden de Kemphanen die voorsprong en nog voor het halfuur slikte de kustploeg een tweede doelpunt. Een schot van Mineiro verdween met een carambole voor de voeten van Dierckx en van dichtbij zette hij het team van De Roeck helemaal op rozen:2-0. De bezoekers begonnen niet slecht maar lieten zich nadien weerloos naar de slachtbank leiden. Op tien minuten van de rust was er een uitstekende Phillips nodig om Nene van een derde treffer te houden maar even later kreeg Westerlo ook nog een strafschop. Een koud kunstje voor Nacer Chadli die zowaar een 3-0 op het bord zette bij de pauze.

Westerlo heeft geen kind aan bedroevend zwak KV Oostende.

Gehaktmolen draait vrolijk verder na rust

Enkel een vroege tegengoal zou KVO nog wat hoop geven na de pauze maar die snelle goal kwam er meteen aan de overzijde: Foster kreeg weer heel veel tijd en ruimte en knalde de 4-0 in de verste hoek. De kustploeg bleef ook nadien als een hulpeloos elftal acteren en een paar minuten later zorgde opnieuw Foster al voor forfaitcijfers: 5-0.

De voet ging (tot opluchting van KV Oostende) nadien wat van het gaspedaal bij Westerlo. Dat zorgde ervoor dat de bezoekers zowaar ook wat kansen kregen maar een tegentreffer leverde dat niet op. In het slot werd de pil nog wat zwaarder om te verteren voor het team van Thalhammer: Akbunar haalde na een prima ingestudeerde hoekschop uit aan de rand van de zestien meter en zijn afgeweken schot zorgde voor de 6-0. Zo werd het een zware blamage voor KV Oostende, dat tijdens de WK-break een langgerekt moment van bezinning kan houden.

Scoreverloop:

1-0 (16') Nene, 2-0 (28') Dierckx, 3-0 (40') Chadli (p), 4-0 (49') Foster, 5-0 (53') Foster, 6-0 (81') Akbunar

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Was het ontslag van Yves Vanderhaeghe onterecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

7
7
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

63
63
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

28
28
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

43
43
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

88
88
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

129
129
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

570
570
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

51
51
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

359
359
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

123
123
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

234
234
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

122
122
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

88
88
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

494
494
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

67
67
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

294
294
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

433
433
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

541
541
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

649
649
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

156
156
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

486
486
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

302
302
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

395
395

Meer sportnieuws