Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

88
Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

Met een uitstekend gevoel trekken de manschappen van Jonas De Roeck de WK-break in. Westerlo maakte in eigen huis gehakt van een ondermaats KV Oostende. Na de aanstelling van Thalhammer ligt er enorm veel werk op de plank voor de kustploeg tijdens de komende maanden.


Westerlo en KV Oostende openden het zaterdagvoetbal met een onderling duel in Het Kuipje. De Kemphanen gingen eerder deze week onderuit in de beker tegen competitieleider Racing Genk, KVO van zijn kant kende eindelijk nog eens een fijne week met een zege in de kelderkraker tegen KV Kortrijk, gevolgd door een bekerzege bij Thes. Bij het team van De Roeck kwamen onder meer Chadli en Dierckx in de basis.

Ondermaatse kustploeg lijdt schipbreuk

Beide ploegen begonnen met veel aanvalsdrang en dat leverde meteen wat kansen op: Nene en Hornby konden die niet in een vroeg doelpunt omzetten. KVO deed aanvankelijk nog prima mee in het Kuipje en iets voor het kwartier ging een ferme schicht van McGeehan nipt naast de kooi van Bolat, aan de overzijde trapte Foster vanuit kansrijke positie dan weer te slap in de handen van Phillips.

Uiteindelijk kwam er iets voorbij het kwartier toch een eerste doelpunt: Nene mocht plots alleen op de Oostendse doelman afgaan en plaatste de bal keurig in doel, Westerlo met de vroege voorsprong. Ook nadien wettigden de Kemphanen die voorsprong en nog voor het halfuur slikte de kustploeg een tweede doelpunt. Een schot van Mineiro verdween met een carambole voor de voeten van Dierckx en van dichtbij zette hij het team van De Roeck helemaal op rozen:2-0. De bezoekers begonnen niet slecht maar lieten zich nadien weerloos naar de slachtbank leiden. Op tien minuten van de rust was er een uitstekende Phillips nodig om Nene van een derde treffer te houden maar even later kreeg Westerlo ook nog een strafschop. Een koud kunstje voor Nacer Chadli die zowaar een 3-0 op het bord zette bij de pauze.

Westerlo heeft geen kind aan bedroevend zwak KV Oostende.

Gehaktmolen draait vrolijk verder na rust

Enkel een vroege tegengoal zou KVO nog wat hoop geven na de pauze maar die snelle goal kwam er meteen aan de overzijde: Foster kreeg weer heel veel tijd en ruimte en knalde de 4-0 in de verste hoek. De kustploeg bleef ook nadien als een hulpeloos elftal acteren en een paar minuten later zorgde opnieuw Foster al voor forfaitcijfers: 5-0.

De voet ging (tot opluchting van KV Oostende) nadien wat van het gaspedaal bij Westerlo. Dat zorgde ervoor dat de bezoekers zowaar ook wat kansen kregen maar een tegentreffer leverde dat niet op. In het slot werd de pil nog wat zwaarder om te verteren voor het team van Thalhammer: Akbunar haalde na een prima ingestudeerde hoekschop uit aan de rand van de zestien meter en zijn afgeweken schot zorgde voor de 6-0. Zo werd het een zware blamage voor KV Oostende, dat tijdens de WK-break een langgerekt moment van bezinning kan houden.

Scoreverloop:

1-0 (16') Nene, 2-0 (28') Dierckx, 3-0 (40') Chadli (p), 4-0 (49') Foster, 5-0 (53') Foster, 6-0 (81') Akbunar

LEES OOK: Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Was het ontslag van Yves Vanderhaeghe onterecht?

Meest recent

Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

26
26
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

226
226
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

98
98
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

102
102
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

43
43
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

53
53
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

69
69
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

167
167
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

109
109
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

206
206
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

113
113
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

669
669
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

85
85
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

51
51
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

50
50
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

26
26
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

173
173
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

202
202
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

345
345
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

399
399
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

528
528
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

488
488
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

459
459
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

423
423
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

408
408

Meer sportnieuws