Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

door
Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

Met een uitstekend gevoel trekken de manschappen van Jonas De Roeck de WK-break in. Westerlo maakte in eigen huis gehakt van een ondermaats KV Oostende. Na de aanstelling van Thalhammer ligt er enorm veel werk op de plank voor de kustploeg tijdens de komende maanden.


Westerlo en KV Oostende openden het zaterdagvoetbal met een onderling duel in Het Kuipje. De Kemphanen gingen eerder deze week onderuit in de beker tegen competitieleider Racing Genk, KVO van zijn kant kende eindelijk nog eens een fijne week met een zege in de kelderkraker tegen KV Kortrijk, gevolgd door een bekerzege bij Thes. Bij het team van De Roeck kwamen onder meer Chadli en Dierckx in de basis.

Ondermaatse kustploeg lijdt schipbreuk

Beide ploegen begonnen met veel aanvalsdrang en dat leverde meteen wat kansen op: Nene en Hornby konden die niet in een vroeg doelpunt omzetten. KVO deed aanvankelijk nog prima mee in het Kuipje en iets voor het kwartier ging een ferme schicht van McGeehan nipt naast de kooi van Bolat, aan de overzijde trapte Foster vanuit kansrijke positie dan weer te slap in de handen van Phillips.

Uiteindelijk kwam er iets voorbij het kwartier toch een eerste doelpunt: Nene mocht plots alleen op de Oostendse doelman afgaan en plaatste de bal keurig in doel, Westerlo met de vroege voorsprong. Ook nadien wettigden de Kemphanen die voorsprong en nog voor het halfuur slikte de kustploeg een tweede doelpunt. Een schot van Mineiro verdween met een carambole voor de voeten van Dierckx en van dichtbij zette hij het team van De Roeck helemaal op rozen:2-0. De bezoekers begonnen niet slecht maar lieten zich nadien weerloos naar de slachtbank leiden. Op tien minuten van de rust was er een uitstekende Phillips nodig om Nene van een derde treffer te houden maar even later kreeg Westerlo ook nog een strafschop. Een koud kunstje voor Nacer Chadli die zowaar een 3-0 op het bord zette bij de pauze.

Westerlo heeft geen kind aan bedroevend zwak KV Oostende.

Gehaktmolen draait vrolijk verder na rust

Enkel een vroege tegengoal zou KVO nog wat hoop geven na de pauze maar die snelle goal kwam er meteen aan de overzijde: Foster kreeg weer heel veel tijd en ruimte en knalde de 4-0 in de verste hoek. De kustploeg bleef ook nadien als een hulpeloos elftal acteren en een paar minuten later zorgde opnieuw Foster al voor forfaitcijfers: 5-0.

De voet ging (tot opluchting van KV Oostende) nadien wat van het gaspedaal bij Westerlo. Dat zorgde ervoor dat de bezoekers zowaar ook wat kansen kregen maar een tegentreffer leverde dat niet op. In het slot werd de pil nog wat zwaarder om te verteren voor het team van Thalhammer: Akbunar haalde na een prima ingestudeerde hoekschop uit aan de rand van de zestien meter en zijn afgeweken schot zorgde voor de 6-0. Zo werd het een zware blamage voor KV Oostende, dat tijdens de WK-break een langgerekt moment van bezinning kan houden.

Scoreverloop:

1-0 (16') Nene, 2-0 (28') Dierckx, 3-0 (40') Chadli (p), 4-0 (49') Foster, 5-0 (53') Foster, 6-0 (81') Akbunar

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Was het ontslag van Yves Vanderhaeghe onterecht?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

13
13
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

99
99
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

267
267
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

327
327
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

232
232
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

160
160
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

275
275
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

345
345
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

233
233
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

277
277
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

148
148
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

279
279

Meer sportnieuws