Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

door
Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

Met een uitstekend gevoel trekken de manschappen van Jonas De Roeck de WK-break in. Westerlo maakte in eigen huis gehakt van een ondermaats KV Oostende. Na de aanstelling van Thalhammer ligt er enorm veel werk op de plank voor de kustploeg tijdens de komende maanden.


Westerlo en KV Oostende openden het zaterdagvoetbal met een onderling duel in Het Kuipje. De Kemphanen gingen eerder deze week onderuit in de beker tegen competitieleider Racing Genk, KVO van zijn kant kende eindelijk nog eens een fijne week met een zege in de kelderkraker tegen KV Kortrijk, gevolgd door een bekerzege bij Thes. Bij het team van De Roeck kwamen onder meer Chadli en Dierckx in de basis.

Ondermaatse kustploeg lijdt schipbreuk

Beide ploegen begonnen met veel aanvalsdrang en dat leverde meteen wat kansen op: Nene en Hornby konden die niet in een vroeg doelpunt omzetten. KVO deed aanvankelijk nog prima mee in het Kuipje en iets voor het kwartier ging een ferme schicht van McGeehan nipt naast de kooi van Bolat, aan de overzijde trapte Foster vanuit kansrijke positie dan weer te slap in de handen van Phillips.

Uiteindelijk kwam er iets voorbij het kwartier toch een eerste doelpunt: Nene mocht plots alleen op de Oostendse doelman afgaan en plaatste de bal keurig in doel, Westerlo met de vroege voorsprong. Ook nadien wettigden de Kemphanen die voorsprong en nog voor het halfuur slikte de kustploeg een tweede doelpunt. Een schot van Mineiro verdween met een carambole voor de voeten van Dierckx en van dichtbij zette hij het team van De Roeck helemaal op rozen:2-0. De bezoekers begonnen niet slecht maar lieten zich nadien weerloos naar de slachtbank leiden. Op tien minuten van de rust was er een uitstekende Phillips nodig om Nene van een derde treffer te houden maar even later kreeg Westerlo ook nog een strafschop. Een koud kunstje voor Nacer Chadli die zowaar een 3-0 op het bord zette bij de pauze.

Westerlo heeft geen kind aan bedroevend zwak KV Oostende.

Gehaktmolen draait vrolijk verder na rust

Enkel een vroege tegengoal zou KVO nog wat hoop geven na de pauze maar die snelle goal kwam er meteen aan de overzijde: Foster kreeg weer heel veel tijd en ruimte en knalde de 4-0 in de verste hoek. De kustploeg bleef ook nadien als een hulpeloos elftal acteren en een paar minuten later zorgde opnieuw Foster al voor forfaitcijfers: 5-0.

De voet ging (tot opluchting van KV Oostende) nadien wat van het gaspedaal bij Westerlo. Dat zorgde ervoor dat de bezoekers zowaar ook wat kansen kregen maar een tegentreffer leverde dat niet op. In het slot werd de pil nog wat zwaarder om te verteren voor het team van Thalhammer: Akbunar haalde na een prima ingestudeerde hoekschop uit aan de rand van de zestien meter en zijn afgeweken schot zorgde voor de 6-0. Zo werd het een zware blamage voor KV Oostende, dat tijdens de WK-break een langgerekt moment van bezinning kan houden.

Scoreverloop:

1-0 (16') Nene, 2-0 (28') Dierckx, 3-0 (40') Chadli (p), 4-0 (49') Foster, 5-0 (53') Foster, 6-0 (81') Akbunar

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

Was het ontslag van Yves Vanderhaeghe onterecht?

Meest recent

Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

8
8
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

51
51
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

61
61
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

36
36
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

73
73
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

64
64
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

110
110
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

66
66
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

504
504
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

479
479
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

50
50
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

543
543
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

248
248
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

173
173
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

155
155
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

449
449
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

380
380
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

80
80
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

190
190
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

273
273
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

159
159
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

547
547
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

993
993
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

169
169
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

800
800

Meer sportnieuws