Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

door
Westerlo haalt bedroevend zwak KVO door de gehaktmolen

Met een uitstekend gevoel trekken de manschappen van Jonas De Roeck de WK-break in. Westerlo maakte in eigen huis gehakt van een ondermaats KV Oostende. Na de aanstelling van Thalhammer ligt er enorm veel werk op de plank voor de kustploeg tijdens de komende maanden.


Westerlo en KV Oostende openden het zaterdagvoetbal met een onderling duel in Het Kuipje. De Kemphanen gingen eerder deze week onderuit in de beker tegen competitieleider Racing Genk, KVO van zijn kant kende eindelijk nog eens een fijne week met een zege in de kelderkraker tegen KV Kortrijk, gevolgd door een bekerzege bij Thes. Bij het team van De Roeck kwamen onder meer Chadli en Dierckx in de basis.

Ondermaatse kustploeg lijdt schipbreuk

Beide ploegen begonnen met veel aanvalsdrang en dat leverde meteen wat kansen op: Nene en Hornby konden die niet in een vroeg doelpunt omzetten. KVO deed aanvankelijk nog prima mee in het Kuipje en iets voor het kwartier ging een ferme schicht van McGeehan nipt naast de kooi van Bolat, aan de overzijde trapte Foster vanuit kansrijke positie dan weer te slap in de handen van Phillips.

Uiteindelijk kwam er iets voorbij het kwartier toch een eerste doelpunt: Nene mocht plots alleen op de Oostendse doelman afgaan en plaatste de bal keurig in doel, Westerlo met de vroege voorsprong. Ook nadien wettigden de Kemphanen die voorsprong en nog voor het halfuur slikte de kustploeg een tweede doelpunt. Een schot van Mineiro verdween met een carambole voor de voeten van Dierckx en van dichtbij zette hij het team van De Roeck helemaal op rozen:2-0. De bezoekers begonnen niet slecht maar lieten zich nadien weerloos naar de slachtbank leiden. Op tien minuten van de rust was er een uitstekende Phillips nodig om Nene van een derde treffer te houden maar even later kreeg Westerlo ook nog een strafschop. Een koud kunstje voor Nacer Chadli die zowaar een 3-0 op het bord zette bij de pauze.

Westerlo heeft geen kind aan bedroevend zwak KV Oostende.

Gehaktmolen draait vrolijk verder na rust

Enkel een vroege tegengoal zou KVO nog wat hoop geven na de pauze maar die snelle goal kwam er meteen aan de overzijde: Foster kreeg weer heel veel tijd en ruimte en knalde de 4-0 in de verste hoek. De kustploeg bleef ook nadien als een hulpeloos elftal acteren en een paar minuten later zorgde opnieuw Foster al voor forfaitcijfers: 5-0.

De voet ging (tot opluchting van KV Oostende) nadien wat van het gaspedaal bij Westerlo. Dat zorgde ervoor dat de bezoekers zowaar ook wat kansen kregen maar een tegentreffer leverde dat niet op. In het slot werd de pil nog wat zwaarder om te verteren voor het team van Thalhammer: Akbunar haalde na een prima ingestudeerde hoekschop uit aan de rand van de zestien meter en zijn afgeweken schot zorgde voor de 6-0. Zo werd het een zware blamage voor KV Oostende, dat tijdens de WK-break een langgerekt moment van bezinning kan houden.

Scoreverloop:

1-0 (16') Nene, 2-0 (28') Dierckx, 3-0 (40') Chadli (p), 4-0 (49') Foster, 5-0 (53') Foster, 6-0 (81') Akbunar

LEES OOK: ‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Was het ontslag van Yves Vanderhaeghe onterecht?

Meest recent

El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

45
45
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

24
24
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

39
39
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

27
27
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

39
39
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

102
102
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

170
170
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

42
42
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

82
82
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

114
114
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

308
308
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

277
277
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

70
70
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

174
174
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

392
392
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

231
231
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

383
383
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

357
357
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

112
112
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

482
482
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

269
269
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

345
345
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

712
712
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

286
286

Meer sportnieuws