Esposito maakt het al te bont bij Anderlecht

door
Esposito maakt het al te bont bij Anderlecht

Sebastiano Esposito was op papier een erg interessante aanwinst voor RSC Anderlecht, maar in de praktijk is de Italiaanse spits absoluut geen meerwaarde gebleken. De 20-jarige staat dit seizoen meer in de spotlights door zijn bedenkelijk gedrag dan met zijn sportieve prestaties, en een vroegtijdig vertrek in januari wordt steeds waarschijnlijker.


MOOIE TRANSFER (IN THEORIE)

Peter Verbeke vreesde de dag dat Anderlecht een spits zou rekruteren die niet onmiddellijk zou presteren. “Dat is momenteel het geval met Esposito”, zei de CEO van Anderlecht enkele weken geleden aan Het Laatste Nieuws. Nochtans beschikte de jonge Italiaan over enkele mooie adelbrieven die ons deden geloven dat hij wel degelijk een aanwinst kon zijn voor Anderlecht. Esposito werd vorig seizoen succesvol uitgeleend aan FC Basel, waar hij 7 goals en 9 assists liet noteren. Met de cijfers was hij zelfs de op één na meest beslissende Italiaanse speler jonger dan 21 jaar in Europa.



Bovendien stond Sebastiano Esposito ook op de payroll van Internazionale, de Italiaanse topclub waarvoor hij op 17-jarige leeftijd debuteerde én scoorde. Anderzijds mogen we ook niet vergeten dat Antonio Conte hem destijds redelijk wat speelkansen gunde omdat Inter toen niet bepaald een brede kern voorhanden had. Ook andere jongelingen zoals Filip Stankovic, Matias Fonseca en Edoardo Vergani maakten uit grote noodzaak en personeelstekort vaak deel uit van de wedstrijdselectie van Conte. Een tussenstap bij Anderlecht was dan ook een ideale beslissing voor alle betrokken partijen.

AANKOOPOPTIE VAN 6 Á 7 MILJOEN

Maar al na een half seizoen lijkt het verhaal tussen Sebastiano Esposito en Anderlecht op een sisser af te lopen. De huurling komt amper aan de bak in het Lotto Park en hij speelt allerminst een rol van betekenis. Er zou zelfs sprake zijn van een vroegtijdig vertrek in januari. Anderlecht is niet tevreden met de prestaties en de sportieve bijdrage van Esposito, er werd veel meer van hem verwacht, maar ook de spits raakt steeds gefrustreerder met zijn situatie. “Hij is de meest gefrustreerde speler in de kern van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure onlangs. “De situatie doet hem zelf geen goed, maar is ook slecht voor Anderlecht dat hem eigenlijk voor niets betaalt”, aldus de Waalse krant.



Volgens journalist Gianluca Di Marzio betaalde Sporting vorige zomer een huursom van één miljoen euro om Sebastiano Esposito voor één seizoen te huren, al wordt er binnen de Brusselse club ontkend dat er een huurvergoeding werd betaald. Anderlecht zou ook een aankoopoptie afgedwongen hebben die tussen de zes en zeven miljoen euro moet bedragen en het zou ook zijn volledig loon overnemen. Internazionale bedong dan weer een terugkoopoptie van 11,5 miljoen euro. Maar na vier maand en half is het wel duidelijk geworden dat Anderlecht nooit de aankoopoptie zal lichten om Esposito definitief over te nemen. De beëindiging van zijn huurcontract is dan weer veel realistischer.

DE HANDLEIDING

Sebastiano Esposito maakt zelden het verschil bij Anderlecht en hij valt vooral op met zijn maniertjes. “Elke speler heeft een handleiding. Bij de ene is die dikker dan de andere. Seba werkt héél hard, maar hij moet beseffen dat het moét gebeuren in de tien minuten die hij mag spelen”, zei Peter Verbeke over hem. Vorige zomer waarschuwden wij al over die handleiding van Esposito want vorig seizoen kwam hij bij FC Basel reeds enkele keren op een negatieve wijze ter sprake. Hij weigerde bijvoorbeeld om in te vallen in de slotfase van de Conference League tegen Qarabag, en daarna werd hij op een erg domme manier uitgesloten met een rode kaart in de competitiematch tegen Grasshoppers.



Door die twee incidenten hing er in Basel opeens een erg turbulente sfeer rond Sebastiano Esposito, waardoor zijn relatie met de fans en zelfs met de coach onder druk kwam te staan. Het bestuur van FC Basel bleef Esposito voluit steunen. “Hij weet dat dit niet mag gebeuren en dat dit zichzelf grote schade berokkent, maar ook het team”, zei directeur Philippe Degen aan Gazzetta dello Sport. “Er was al wekenlang iets aan het borrelen. Hij had problemen met blessures en was ongeduldig. Maar hij is geen bad boy. Integendeel, hij gedraagt zich voorbeeldig. Maar hij is ook een jongen die je elke dag bij de hand moet nemen en die je goed moet opvolgen.”

VEEL MANIERTJES

Ook in België kwam het vurige temperament en de maniertjes van Sebastiano Esposito enkele keren tot uiting. Hij scoorde tegen Westerlo zijn eerste doelpunt van het seizoen bij Anderlecht en dat vierde hij prompt door ostentatief zijn vinger voor de mond te houden. Een boodschap aan zijn criticasters, zo leek het. Alleen speelde Esposito tegen Westerlo verder helemaal niets klaar en was zijn reactie ongegrond en geen teken van nederigheid. Youri Mulder opperde in Extra Time dat Esposito aangepakt mocht worden voor die gebaren, iets wat voorzitter Wouter Vandenhaute nadien ook effectief gedaan heeft.

“Deze reactie was ook richting de wereld. Wees niet boos op de wereld, maar wel op jezelf”, vond Filip Joos. Ook Marc Degryse was niet te spreken over de bedenkelijke reactie van Sebastiano Esposito. “Komaan, man. Je hebt één doelpunt gemaakt in elf wedstrijden. Doe toch eens normaal. Als Esposito denkt dat hij met z'n goal de criticasters van antwoord heeft gediend: écht niet”, klonk het hard in Het Laatste Nieuws. En ook na de stilgelegde wedstrijd tegen Standard maakte Esposito zich schuldig aan onnodig haantjesgedrag.



De Italiaan spurtte richting Denis Dragus, de aanvaller van Standard die de bezoekende fans provoceerde en olie gooide op de reeds explosieve situatie. Jan Vertonghen en enkele andere ploegmaats hielden Sebastiano Esposito tegen om hem te behoeden van verdere stommiteiten. “Dus hij vindt dat hij Anderlecht vertegenwoordigt?” vroeg Filip Joos zich af. “Hij heeft nog niks gedaan behalve zijn goal op West Ham en dan komt hij het even zeggen. Dat mag je doen als je er iets hebt betekend of er in de jeugd hebt gespeeld.” “Niet presteren is één ding, maar dat allemaal erbij is kwalijk”, voegde Gert Verheyen eraan toe.

LEES OOK: Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Moet Esposito nog een kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

164
164
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

24
24
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

14
14
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

239
239
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

221
221
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

36
36
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

464
464
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

515
515
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

152
152
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

287
287
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

377
377
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

86
86
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

69
69
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

78
78
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

264
264
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

261
261
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

117
117
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

382
382
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

608
608
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

282
282
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

146
146
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

113
113
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1320
1320
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

497
497

Meer sportnieuws