De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

door
De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

AA Gent boekte op de vorige speeldag een knappe zege tegen Club Brugge. De Buffalo's haalden het in de eigen Ghelamco Arena met 2-0. De 'Slag om Vlaanderen' werd ontsierd door enkele incidenten.


Zo had een groepje thuisfans voor de wedstrijd een spandoek opgehangen. Daarop stond een wansmakelijke boodschap voor ex-Gentspits Roman Yaremchuk. "Death to traitors. Yaremchuk Judas", stond er te lezen. Daarnaast waren er ook supporters die vuurpijlen ontstaken en op het veld gooiden en was het tijdens en na de wedstrijd onrustig. Kortom: een bewogen partij in de Arteveldestad. Bijna een week later komt voorzitter Ivan De Witte terug op de gebeurtenissen.

De sterke man van de Oost-Vlamingen schuwt daarbij de grote woorden niet. "Huilende kinderen, ouders die het stadion uitvluchtten, brandwonden, het maakte mij echt triest om dat te zien in onze Ghelamco Arena. Een handvol supporters heeft de wedstrijd bezoedeld, en is echt een grens overgegaan. Dit maakt mij triest, dit kunnen we als club niet tolereren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. De Witte wil praten met de harde kern. "Ik heb daar geen schrik voor, om dat te doen. Ik hoop dat ook die groep voor rede vatbaar is, want ik geloof in dialoog. Als dat niet lukt, dan blijft enkel nog repressie over", waarschuwt hij.

SPORTIEVE
Ondertussen focussen Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers op het sportieve. De Gentenaren kunnen dit weekend opnieuw een goede zaak doen. Verschillende concurrenten voor de top vier nemen het namelijk op tegen elkaar, waardoor de kloof opnieuw wat verkleind kan worden. Gent zelf gaat zondag op bezoek bij het noodlijdende KV Kortrijk.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Moet Gent harder optreden?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

61
61
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

33
33
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

169
169
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

162
162
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

49
49
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

71
71
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

335
335
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

300
300
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

163
163
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

302
302
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

889
889
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

56
56
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

202
202
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

286
286
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

110
110
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

89
89
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

220
220
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

219
219
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

363
363
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

47
47
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

238
238
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

242
242

Meer sportnieuws