De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

door
De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

AA Gent boekte op de vorige speeldag een knappe zege tegen Club Brugge. De Buffalo's haalden het in de eigen Ghelamco Arena met 2-0. De 'Slag om Vlaanderen' werd ontsierd door enkele incidenten.


Zo had een groepje thuisfans voor de wedstrijd een spandoek opgehangen. Daarop stond een wansmakelijke boodschap voor ex-Gentspits Roman Yaremchuk. "Death to traitors. Yaremchuk Judas", stond er te lezen. Daarnaast waren er ook supporters die vuurpijlen ontstaken en op het veld gooiden en was het tijdens en na de wedstrijd onrustig. Kortom: een bewogen partij in de Arteveldestad. Bijna een week later komt voorzitter Ivan De Witte terug op de gebeurtenissen.

De sterke man van de Oost-Vlamingen schuwt daarbij de grote woorden niet. "Huilende kinderen, ouders die het stadion uitvluchtten, brandwonden, het maakte mij echt triest om dat te zien in onze Ghelamco Arena. Een handvol supporters heeft de wedstrijd bezoedeld, en is echt een grens overgegaan. Dit maakt mij triest, dit kunnen we als club niet tolereren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. De Witte wil praten met de harde kern. "Ik heb daar geen schrik voor, om dat te doen. Ik hoop dat ook die groep voor rede vatbaar is, want ik geloof in dialoog. Als dat niet lukt, dan blijft enkel nog repressie over", waarschuwt hij.

SPORTIEVE
Ondertussen focussen Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers op het sportieve. De Gentenaren kunnen dit weekend opnieuw een goede zaak doen. Verschillende concurrenten voor de top vier nemen het namelijk op tegen elkaar, waardoor de kloof opnieuw wat verkleind kan worden. Gent zelf gaat zondag op bezoek bij het noodlijdende KV Kortrijk.

LEES OOK: De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Moet Gent harder optreden?

Meest recent

"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

15
15
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

34
34
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

112
112
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

139
139
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

68
68
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

108
108
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

370
370
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

47
47
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

90
90
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

35
35
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

450
450
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

547
547
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

194
194
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

339
339
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

225
225
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

242
242
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

239
239
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

481
481
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

519
519
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

415
415
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

201
201
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

491
491
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1232
1232

Meer sportnieuws