De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

door
De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

AA Gent boekte op de vorige speeldag een knappe zege tegen Club Brugge. De Buffalo's haalden het in de eigen Ghelamco Arena met 2-0. De 'Slag om Vlaanderen' werd ontsierd door enkele incidenten.


Zo had een groepje thuisfans voor de wedstrijd een spandoek opgehangen. Daarop stond een wansmakelijke boodschap voor ex-Gentspits Roman Yaremchuk. "Death to traitors. Yaremchuk Judas", stond er te lezen. Daarnaast waren er ook supporters die vuurpijlen ontstaken en op het veld gooiden en was het tijdens en na de wedstrijd onrustig. Kortom: een bewogen partij in de Arteveldestad. Bijna een week later komt voorzitter Ivan De Witte terug op de gebeurtenissen.

De sterke man van de Oost-Vlamingen schuwt daarbij de grote woorden niet. "Huilende kinderen, ouders die het stadion uitvluchtten, brandwonden, het maakte mij echt triest om dat te zien in onze Ghelamco Arena. Een handvol supporters heeft de wedstrijd bezoedeld, en is echt een grens overgegaan. Dit maakt mij triest, dit kunnen we als club niet tolereren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. De Witte wil praten met de harde kern. "Ik heb daar geen schrik voor, om dat te doen. Ik hoop dat ook die groep voor rede vatbaar is, want ik geloof in dialoog. Als dat niet lukt, dan blijft enkel nog repressie over", waarschuwt hij.

SPORTIEVE
Ondertussen focussen Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers op het sportieve. De Gentenaren kunnen dit weekend opnieuw een goede zaak doen. Verschillende concurrenten voor de top vier nemen het namelijk op tegen elkaar, waardoor de kloof opnieuw wat verkleind kan worden. Gent zelf gaat zondag op bezoek bij het noodlijdende KV Kortrijk.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Moet Gent harder optreden?

Meest recent

Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

9
9
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

30
30
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

114
114
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

19
19
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

205
205
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

78
78
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

103
103
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

307
307
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

300
300
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

320
320
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

519
519
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

165
165
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

105
105
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

46
46
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

88
88
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

333
333
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

105
105
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

108
108
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

104
104
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

81
81
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

66
66
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

274
274
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

428
428
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

93
93

Meer sportnieuws