De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

door
De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

AA Gent boekte op de vorige speeldag een knappe zege tegen Club Brugge. De Buffalo's haalden het in de eigen Ghelamco Arena met 2-0. De 'Slag om Vlaanderen' werd ontsierd door enkele incidenten.


Zo had een groepje thuisfans voor de wedstrijd een spandoek opgehangen. Daarop stond een wansmakelijke boodschap voor ex-Gentspits Roman Yaremchuk. "Death to traitors. Yaremchuk Judas", stond er te lezen. Daarnaast waren er ook supporters die vuurpijlen ontstaken en op het veld gooiden en was het tijdens en na de wedstrijd onrustig. Kortom: een bewogen partij in de Arteveldestad. Bijna een week later komt voorzitter Ivan De Witte terug op de gebeurtenissen.

De sterke man van de Oost-Vlamingen schuwt daarbij de grote woorden niet. "Huilende kinderen, ouders die het stadion uitvluchtten, brandwonden, het maakte mij echt triest om dat te zien in onze Ghelamco Arena. Een handvol supporters heeft de wedstrijd bezoedeld, en is echt een grens overgegaan. Dit maakt mij triest, dit kunnen we als club niet tolereren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. De Witte wil praten met de harde kern. "Ik heb daar geen schrik voor, om dat te doen. Ik hoop dat ook die groep voor rede vatbaar is, want ik geloof in dialoog. Als dat niet lukt, dan blijft enkel nog repressie over", waarschuwt hij.

SPORTIEVE
Ondertussen focussen Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers op het sportieve. De Gentenaren kunnen dit weekend opnieuw een goede zaak doen. Verschillende concurrenten voor de top vier nemen het namelijk op tegen elkaar, waardoor de kloof opnieuw wat verkleind kan worden. Gent zelf gaat zondag op bezoek bij het noodlijdende KV Kortrijk.

LEES OOK: 'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil in beeld'

Moet Gent harder optreden?

Meest recent

'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil in beeld'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

0
0
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

46
46
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

62
62
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

215
215
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

477
477
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

22
22
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

86
86
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

119
119
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

135
135
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

92
92
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

77
77
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

202
202
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

251
251
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

107
107
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

156
156
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

367
367
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

316
316
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

113
113
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

342
342
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

154
154
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

125
125
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

159
159
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

549
549
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

109
109

Meer sportnieuws