De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

door
De Witte haalt vlijmscherp uit naar Gent-'fans'

AA Gent boekte op de vorige speeldag een knappe zege tegen Club Brugge. De Buffalo's haalden het in de eigen Ghelamco Arena met 2-0. De 'Slag om Vlaanderen' werd ontsierd door enkele incidenten.


Zo had een groepje thuisfans voor de wedstrijd een spandoek opgehangen. Daarop stond een wansmakelijke boodschap voor ex-Gentspits Roman Yaremchuk. "Death to traitors. Yaremchuk Judas", stond er te lezen. Daarnaast waren er ook supporters die vuurpijlen ontstaken en op het veld gooiden en was het tijdens en na de wedstrijd onrustig. Kortom: een bewogen partij in de Arteveldestad. Bijna een week later komt voorzitter Ivan De Witte terug op de gebeurtenissen.

De sterke man van de Oost-Vlamingen schuwt daarbij de grote woorden niet. "Huilende kinderen, ouders die het stadion uitvluchtten, brandwonden, het maakte mij echt triest om dat te zien in onze Ghelamco Arena. Een handvol supporters heeft de wedstrijd bezoedeld, en is echt een grens overgegaan. Dit maakt mij triest, dit kunnen we als club niet tolereren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. De Witte wil praten met de harde kern. "Ik heb daar geen schrik voor, om dat te doen. Ik hoop dat ook die groep voor rede vatbaar is, want ik geloof in dialoog. Als dat niet lukt, dan blijft enkel nog repressie over", waarschuwt hij.

SPORTIEVE
Ondertussen focussen Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers op het sportieve. De Gentenaren kunnen dit weekend opnieuw een goede zaak doen. Verschillende concurrenten voor de top vier nemen het namelijk op tegen elkaar, waardoor de kloof opnieuw wat verkleind kan worden. Gent zelf gaat zondag op bezoek bij het noodlijdende KV Kortrijk.

LEES OOK: Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Moet Gent harder optreden?

Meest recent

Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

2
2
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

55
55
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

20
20
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

284
284
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

33
33
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

215
215
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

252
252
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

161
161
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

67
67
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

65
65
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

193
193
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

83
83
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

100
100
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

364
364
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

13
13
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

358
358
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

60
60
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

533
533
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

1161
1161
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

44
44
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

1003
1003
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

78
78
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

160
160
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

90
90
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

271
271

Meer sportnieuws