Van Gaal komt met opmerkelijke redenering voor selectie Lang

door
Van Gaal komt met opmerkelijke redenering voor selectie Lang

In Nederland lijken ze wel te geloven dat ze kans maken op de wereldtitel op het komende WK in Qatar. Louis van Gaal was er eerder al eens dichtbij, want in 2014 leidde hij Oranje naar een uiteindelijke derde plaats. De intussen 71-jarige bondscoach zal straks minstens even goed willen doen en gaf vrijdag zijn selectie voor die missie vrij.


Daarin had hij ook plaats voor zijn twee 'Belgen', want zowel Vincent Janssen (Antwerp) als Noa Lang (Club Brugge) hebben een plaatsje in de definitieve selectie weten te bemachtigen. Vooral die laatste is toch eerder een verrassing, aangezien hij de voorbije maanden bij Blauw-Zwart vooral de bank moest warmhouden. Carl Hoefkens gaf voorin de voorkeur aan Kamal Sowah en Ferran Jutgla, waardoor Lang vrede moest nemen met invalbeurten.

Maar net die situatie sterkte Van Gaal in zijn overtuiging. "Noa heeft altijd gepresteerd in het Nederlands elftal. Hij is een creatieve speler die een match kan openbreken en dat op vrij korte tijd", legde hij volgens Het Laatste Nieuws uit op zijn persconferentie. "Tegenwoordig is Noa vaker invaller dan basisspeler, dus daar bedank ik de coach van Club Brugge voor. (lacht) Dat heeft voor mij net meer bevestigd om Noa mee te nemen."

DUIDELIJKE ROLLEN
Van Gaal heeft dus een duidelijk plan met Lang, die niet op een basisplaats zal moeten rekenen maar dus eerder op een status als luxe-invaller afstevent. Voor Janssen liggen de kaarten dan weer anders. De kans is zelfs groot dat de Antwerp-spits als titularis zal beginnen aan het WK, want het lijkt er niet op dat Memphis Depay fit genoeg zal zijn om binnen tien dagen tegen Senegal aan de aftrap te komen. Van Gaal lijkt in dat geval Janssen te gaan verkiezen boven Luuk de Jong en Wout Weghorst.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Heb je begrip voor die uitleg?

Meest recent

Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

6
6
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

19
19
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

17
17
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

110
110
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

57
57
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

78
78
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

34
34
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

101
101
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

103
103
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

100
100
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

140
140
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

106
106
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

117
117
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

46
46
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

427
427
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

192
192
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

133
133
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

283
283
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

403
403
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

329
329
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

106
106
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

536
536
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

101
101
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

343
343
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

272
272

Meer sportnieuws