Van Gaal komt met opmerkelijke redenering voor selectie Lang

door
Van Gaal komt met opmerkelijke redenering voor selectie Lang

In Nederland lijken ze wel te geloven dat ze kans maken op de wereldtitel op het komende WK in Qatar. Louis van Gaal was er eerder al eens dichtbij, want in 2014 leidde hij Oranje naar een uiteindelijke derde plaats. De intussen 71-jarige bondscoach zal straks minstens even goed willen doen en gaf vrijdag zijn selectie voor die missie vrij.


Daarin had hij ook plaats voor zijn twee 'Belgen', want zowel Vincent Janssen (Antwerp) als Noa Lang (Club Brugge) hebben een plaatsje in de definitieve selectie weten te bemachtigen. Vooral die laatste is toch eerder een verrassing, aangezien hij de voorbije maanden bij Blauw-Zwart vooral de bank moest warmhouden. Carl Hoefkens gaf voorin de voorkeur aan Kamal Sowah en Ferran Jutgla, waardoor Lang vrede moest nemen met invalbeurten.

Maar net die situatie sterkte Van Gaal in zijn overtuiging. "Noa heeft altijd gepresteerd in het Nederlands elftal. Hij is een creatieve speler die een match kan openbreken en dat op vrij korte tijd", legde hij volgens Het Laatste Nieuws uit op zijn persconferentie. "Tegenwoordig is Noa vaker invaller dan basisspeler, dus daar bedank ik de coach van Club Brugge voor. (lacht) Dat heeft voor mij net meer bevestigd om Noa mee te nemen."

DUIDELIJKE ROLLEN
Van Gaal heeft dus een duidelijk plan met Lang, die niet op een basisplaats zal moeten rekenen maar dus eerder op een status als luxe-invaller afstevent. Voor Janssen liggen de kaarten dan weer anders. De kans is zelfs groot dat de Antwerp-spits als titularis zal beginnen aan het WK, want het lijkt er niet op dat Memphis Depay fit genoeg zal zijn om binnen tien dagen tegen Senegal aan de aftrap te komen. Van Gaal lijkt in dat geval Janssen te gaan verkiezen boven Luuk de Jong en Wout Weghorst.

Heb je begrip voor die uitleg?

Meest recent

Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

189
189
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

20
20
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

65
65
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

25
25
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

50
50
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

32
32
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

56
56
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

353
353
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

86
86
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

230
230
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

29
29
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

462
462
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

233
233
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

65
65
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

125
125
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

355
355
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

314
314
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

108
108
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

212
212
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

246
246
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

226
226
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

203
203
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

100
100
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49

Meer sportnieuws