Van Gaal komt met opmerkelijke redenering voor selectie Lang

door
Van Gaal komt met opmerkelijke redenering voor selectie Lang

In Nederland lijken ze wel te geloven dat ze kans maken op de wereldtitel op het komende WK in Qatar. Louis van Gaal was er eerder al eens dichtbij, want in 2014 leidde hij Oranje naar een uiteindelijke derde plaats. De intussen 71-jarige bondscoach zal straks minstens even goed willen doen en gaf vrijdag zijn selectie voor die missie vrij.


Daarin had hij ook plaats voor zijn twee 'Belgen', want zowel Vincent Janssen (Antwerp) als Noa Lang (Club Brugge) hebben een plaatsje in de definitieve selectie weten te bemachtigen. Vooral die laatste is toch eerder een verrassing, aangezien hij de voorbije maanden bij Blauw-Zwart vooral de bank moest warmhouden. Carl Hoefkens gaf voorin de voorkeur aan Kamal Sowah en Ferran Jutgla, waardoor Lang vrede moest nemen met invalbeurten.

Maar net die situatie sterkte Van Gaal in zijn overtuiging. "Noa heeft altijd gepresteerd in het Nederlands elftal. Hij is een creatieve speler die een match kan openbreken en dat op vrij korte tijd", legde hij volgens Het Laatste Nieuws uit op zijn persconferentie. "Tegenwoordig is Noa vaker invaller dan basisspeler, dus daar bedank ik de coach van Club Brugge voor. (lacht) Dat heeft voor mij net meer bevestigd om Noa mee te nemen."

DUIDELIJKE ROLLEN
Van Gaal heeft dus een duidelijk plan met Lang, die niet op een basisplaats zal moeten rekenen maar dus eerder op een status als luxe-invaller afstevent. Voor Janssen liggen de kaarten dan weer anders. De kans is zelfs groot dat de Antwerp-spits als titularis zal beginnen aan het WK, want het lijkt er niet op dat Memphis Depay fit genoeg zal zijn om binnen tien dagen tegen Senegal aan de aftrap te komen. Van Gaal lijkt in dat geval Janssen te gaan verkiezen boven Luuk de Jong en Wout Weghorst.

LEES OOK: Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Heb je begrip voor die uitleg?

Meest recent

De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

0
0
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

0
0
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

8
8
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

25
25
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

40
40
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

217
217
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

226
226
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

637
637
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

166
166
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

34
34
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

339
339
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

196
196
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

803
803
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

273
273
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

351
351
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

203
203
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

100
100
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

611
611
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

256
256
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

123
123
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

555
555
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

475
475
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

706
706
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

258
258
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

553
553

Meer sportnieuws