Oranje met Janssen, Lang én enkele verrassingen naar WK

396 stemmen
Oranje met Janssen, Lang én enkele verrassingen naar WK

Vrijdag lopen opnieuw de nodige selecties voor het naderende WK in Qatar binnen. Iets na de middag heeft ook Louis van Gaal zijn kern vrijgegeven voor het toernooi en de Nederlandse bondscoach zat daarbij niet verlegen om enkele verrassingen. Eén van die verrassingen heet Noa Lang, die net als Vincent Janssen zijn ticket voor Qatar mag boeken.


Het zag er de voorbije maanden nochtans niet goed uit voor de flankaanvaller van Club Brugge. Hij miste de laatste interlands in september door een blessure en verzeilde daarna op de bank, waardoor zijn kansen op een selectie in rook leken op te gaan. Van Gaal ziet echter toch genoeg in de flitsende winger, deze week nog matchwinnaar in de beker, om hem in zijn selectie op te nemen.

Daarin heeft Van Gaal ook plaats voor twee absolute nieuwkomers. Rechtsachter Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen) en toptalent Xavi Simons mogen zich een eerste keer melden. De selectie van die laatste werd verwacht gezien zijn stormachtige ontwikkeling bij PSV, die van Frimpong hadden toch veel minder mensen zien aankomen.

KEEPERSKNOOP
Ook bij zijn doelmannen maakte Van Gaal een verrassende keuze. Hij laat ervaren rot Jasper Cillessen thuis en kiest in plaats daarvan voor de 38-jarige Remko Pasveer van Ajax, die pas in september debuteerde. Als derde doelman mag ook Andries Noppert (Heerenveen) mee, naar verluidt omdat Van Gaal er ook een penaltyspecialist bij wou.


LEES OOK: Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Zal Lang zich kunnen tonen op het WK?

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

1
1
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

16
16
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

10
10
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

85
85
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

50
50
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

111
111
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

18
18
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

185
185
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

141
141
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

709
709
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

914
914
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

325
325
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

176
176
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

251
251
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

188
188
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

173
173
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws