'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

door
'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

Club Brugge was de voorbije jaren oppermachtig in België en zette dit seizoen ook nog grote stappen op het Europese toneel. Het mag na Nieuwjaar voor de eerste keer aan de bak in de achtste finales van de Champions League, nadat het knap de tweede plaats pakte in zijn poule. Daardoor dreigt de kloof met de concurrentie in eigen land nog groter te worden.


Die was al immens met vier titels in de laatste vijf jaar en de daaruit volgende deelnames aan het kampioenenbal, die de clubkas telkens goed gespijsd hebben. Daardoor steekt Club niet alleen sportief maar ook financieel met kop en schouders boven de concurrentie uit. Dat blijkt ook nog eens uit de resultaten van vorig seizoen, die De Tijd kon inkijken.

Zo blijkt Club in het seizoen 2021/22 zijn omzet maar liefst verdrievoudigd te hebben. Omdat echter ook de uitgaven stegen - onder meer door de aanpassing van de RSZ-regel - werd de nettowinst 'slechts' verdubbeld. Blauw-Zwart boekte vorig seizoen een winst van 4,1 miljoen euro. Bovendien steeg het eigen vermogen ook nog eens van 46 naar 70 miljoen euro met dank aan een kapitaalinjectie van Orkila.

200 MILJOEN
En het lijkt er niet op dat de er snel verandering zal komen in de imposante cijfers van Club. Zo voorspelt De Tijd dat Club dit seizoen de barrière van 200 miljoen euro aan inkomsten zal doorbreken. Het haalde immers al rond de 50 miljoen euro op in de Champions League en incasseerde ook 54 miljoen met de verkoop van Charles De Ketelaere, Loïs Openda en Stanley Nsoki. Dat betekent dat Club zelfs een grotere omzet zou draaien dan voorbeeldclub Ajax, dat vorig seizoen 189 miljoen euro binnenhaalde.

LEES OOK: Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Is Club Brugge nog bij te halen door de concurrentie?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

26
26
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

123
123
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

170
170
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

36
36
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

201
201
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

107
107
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

190
190
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1226
1226
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

79
79
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

156
156
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1076
1076
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

133
133
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

901
901

Meer sportnieuws