'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

door
'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

Club Brugge was de voorbije jaren oppermachtig in België en zette dit seizoen ook nog grote stappen op het Europese toneel. Het mag na Nieuwjaar voor de eerste keer aan de bak in de achtste finales van de Champions League, nadat het knap de tweede plaats pakte in zijn poule. Daardoor dreigt de kloof met de concurrentie in eigen land nog groter te worden.


Die was al immens met vier titels in de laatste vijf jaar en de daaruit volgende deelnames aan het kampioenenbal, die de clubkas telkens goed gespijsd hebben. Daardoor steekt Club niet alleen sportief maar ook financieel met kop en schouders boven de concurrentie uit. Dat blijkt ook nog eens uit de resultaten van vorig seizoen, die De Tijd kon inkijken.

Zo blijkt Club in het seizoen 2021/22 zijn omzet maar liefst verdrievoudigd te hebben. Omdat echter ook de uitgaven stegen - onder meer door de aanpassing van de RSZ-regel - werd de nettowinst 'slechts' verdubbeld. Blauw-Zwart boekte vorig seizoen een winst van 4,1 miljoen euro. Bovendien steeg het eigen vermogen ook nog eens van 46 naar 70 miljoen euro met dank aan een kapitaalinjectie van Orkila.

200 MILJOEN
En het lijkt er niet op dat de er snel verandering zal komen in de imposante cijfers van Club. Zo voorspelt De Tijd dat Club dit seizoen de barrière van 200 miljoen euro aan inkomsten zal doorbreken. Het haalde immers al rond de 50 miljoen euro op in de Champions League en incasseerde ook 54 miljoen met de verkoop van Charles De Ketelaere, Loïs Openda en Stanley Nsoki. Dat betekent dat Club zelfs een grotere omzet zou draaien dan voorbeeldclub Ajax, dat vorig seizoen 189 miljoen euro binnenhaalde.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Is Club Brugge nog bij te halen door de concurrentie?

Meest recent

Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

11
11
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

175
175
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

55
55
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

120
120
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

215
215
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

40
40
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

268
268
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

41
41
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

431
431
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

25
25
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

200
200
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

328
328
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

389
389
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

73
73
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

184
184
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

303
303
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

171
171
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

68
68
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

389
389
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

117
117
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

59
59
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

523
523
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

837
837
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

332
332

Meer sportnieuws