'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

777 stemmen
'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

Club Brugge was de voorbije jaren oppermachtig in België en zette dit seizoen ook nog grote stappen op het Europese toneel. Het mag na Nieuwjaar voor de eerste keer aan de bak in de achtste finales van de Champions League, nadat het knap de tweede plaats pakte in zijn poule. Daardoor dreigt de kloof met de concurrentie in eigen land nog groter te worden.


Die was al immens met vier titels in de laatste vijf jaar en de daaruit volgende deelnames aan het kampioenenbal, die de clubkas telkens goed gespijsd hebben. Daardoor steekt Club niet alleen sportief maar ook financieel met kop en schouders boven de concurrentie uit. Dat blijkt ook nog eens uit de resultaten van vorig seizoen, die De Tijd kon inkijken.

Zo blijkt Club in het seizoen 2021/22 zijn omzet maar liefst verdrievoudigd te hebben. Omdat echter ook de uitgaven stegen - onder meer door de aanpassing van de RSZ-regel - werd de nettowinst 'slechts' verdubbeld. Blauw-Zwart boekte vorig seizoen een winst van 4,1 miljoen euro. Bovendien steeg het eigen vermogen ook nog eens van 46 naar 70 miljoen euro met dank aan een kapitaalinjectie van Orkila.

200 MILJOEN
En het lijkt er niet op dat de er snel verandering zal komen in de imposante cijfers van Club. Zo voorspelt De Tijd dat Club dit seizoen de barrière van 200 miljoen euro aan inkomsten zal doorbreken. Het haalde immers al rond de 50 miljoen euro op in de Champions League en incasseerde ook 54 miljoen met de verkoop van Charles De Ketelaere, Loïs Openda en Stanley Nsoki. Dat betekent dat Club zelfs een grotere omzet zou draaien dan voorbeeldclub Ajax, dat vorig seizoen 189 miljoen euro binnenhaalde.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Is Club Brugge nog bij te halen door de concurrentie?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

50
50
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

58
58
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

116
116
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

172
172
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

208
208
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

324
324
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

588
588
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

656
656
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

347
347
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

451
451
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

121
121
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

562
562
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

727
727
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

174
174
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

445
445
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

115
115
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

127
127
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

199
199
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

639
639

Meer sportnieuws