'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

door
'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

Club Brugge was de voorbije jaren oppermachtig in België en zette dit seizoen ook nog grote stappen op het Europese toneel. Het mag na Nieuwjaar voor de eerste keer aan de bak in de achtste finales van de Champions League, nadat het knap de tweede plaats pakte in zijn poule. Daardoor dreigt de kloof met de concurrentie in eigen land nog groter te worden.


Die was al immens met vier titels in de laatste vijf jaar en de daaruit volgende deelnames aan het kampioenenbal, die de clubkas telkens goed gespijsd hebben. Daardoor steekt Club niet alleen sportief maar ook financieel met kop en schouders boven de concurrentie uit. Dat blijkt ook nog eens uit de resultaten van vorig seizoen, die De Tijd kon inkijken.

Zo blijkt Club in het seizoen 2021/22 zijn omzet maar liefst verdrievoudigd te hebben. Omdat echter ook de uitgaven stegen - onder meer door de aanpassing van de RSZ-regel - werd de nettowinst 'slechts' verdubbeld. Blauw-Zwart boekte vorig seizoen een winst van 4,1 miljoen euro. Bovendien steeg het eigen vermogen ook nog eens van 46 naar 70 miljoen euro met dank aan een kapitaalinjectie van Orkila.

200 MILJOEN
En het lijkt er niet op dat de er snel verandering zal komen in de imposante cijfers van Club. Zo voorspelt De Tijd dat Club dit seizoen de barrière van 200 miljoen euro aan inkomsten zal doorbreken. Het haalde immers al rond de 50 miljoen euro op in de Champions League en incasseerde ook 54 miljoen met de verkoop van Charles De Ketelaere, Loïs Openda en Stanley Nsoki. Dat betekent dat Club zelfs een grotere omzet zou draaien dan voorbeeldclub Ajax, dat vorig seizoen 189 miljoen euro binnenhaalde.

LEES OOK: OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

Is Club Brugge nog bij te halen door de concurrentie?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

257
257
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

103
103
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

615
615
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

85
85
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

335
335
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

411
411
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

192
192
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

56
56
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

429
429
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

192
192
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

101
101
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

303
303
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

405
405
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

232
232
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

458
458
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

400
400
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

124
124
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

463
463
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

108
108
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

253
253
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

260
260

Meer sportnieuws