'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

777
'Club Brugge breekt dankzij recordjaar barrière van 200 miljoen'

Club Brugge was de voorbije jaren oppermachtig in België en zette dit seizoen ook nog grote stappen op het Europese toneel. Het mag na Nieuwjaar voor de eerste keer aan de bak in de achtste finales van de Champions League, nadat het knap de tweede plaats pakte in zijn poule. Daardoor dreigt de kloof met de concurrentie in eigen land nog groter te worden.


Die was al immens met vier titels in de laatste vijf jaar en de daaruit volgende deelnames aan het kampioenenbal, die de clubkas telkens goed gespijsd hebben. Daardoor steekt Club niet alleen sportief maar ook financieel met kop en schouders boven de concurrentie uit. Dat blijkt ook nog eens uit de resultaten van vorig seizoen, die De Tijd kon inkijken.

Zo blijkt Club in het seizoen 2021/22 zijn omzet maar liefst verdrievoudigd te hebben. Omdat echter ook de uitgaven stegen - onder meer door de aanpassing van de RSZ-regel - werd de nettowinst 'slechts' verdubbeld. Blauw-Zwart boekte vorig seizoen een winst van 4,1 miljoen euro. Bovendien steeg het eigen vermogen ook nog eens van 46 naar 70 miljoen euro met dank aan een kapitaalinjectie van Orkila.

200 MILJOEN
En het lijkt er niet op dat de er snel verandering zal komen in de imposante cijfers van Club. Zo voorspelt De Tijd dat Club dit seizoen de barrière van 200 miljoen euro aan inkomsten zal doorbreken. Het haalde immers al rond de 50 miljoen euro op in de Champions League en incasseerde ook 54 miljoen met de verkoop van Charles De Ketelaere, Loïs Openda en Stanley Nsoki. Dat betekent dat Club zelfs een grotere omzet zou draaien dan voorbeeldclub Ajax, dat vorig seizoen 189 miljoen euro binnenhaalde.

LEES OOK: "Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Is Club Brugge nog bij te halen door de concurrentie?

Meest recent

‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

109
109
Eden Hazard kiest twee beste Rode Duivels aller tijden

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

22
22
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

177
177
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

158
158
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

222
222
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

281
281
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

91
91
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

43
43
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

32
32
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

121
121
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

129
129
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

37
37
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

84
84
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

116
116
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

52
52
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

127
127
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

74
74
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

264
264
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

47
47
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

234
234
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

380
380
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

99
99
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

197
197
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

242
242

Meer sportnieuws