Lierse slijpt de messen: "Jammer dat RSCA geen indruk meer maakt"

door
Lierse slijpt de messen:

RSC Anderlecht staat voor een verraderlijke bekermatch op het veld van Lierse K., waar men droomt van een stunt. Lierse is al een tijdje niet meer de ploeg van vroeger. In het verleden was David Brocken er werkzaam.


David Brocken brak als jong talent door bij Lierse SK en speelde er jarenlang voor het eerste team. Hij kende er prachtige seizoenen en won er 25 jaar geleden de landstitel. In 1999 trok hij naar RSC Anderlecht, waar hij slechts een half seizoen speelde. Hij kwam nog uit voor Standard en in 2005 hing hij op 34-jarige leeftijd de schoenen aan de haak bij het Noorse Valerenga. Na zijn carrière werkte hij even voor Lierse SK en keerde hij terug naar Noorwegen, waar hij onder meer aan de slag was in het vrouwenvoetbal.

Brocken is ondertussen terug in België en werkzaam bij de jeugd van Houtvenne. “Ik ben nu actief waar Raf Goyvaerts (ex-Lierse SK) technisch verantwoordelijke jeugdopleiding is. Hij vroeg mij om te helpen na mijn terugkeer naar België en ik voelde meteen dat dit een mooie nieuwe start was", vertelt hij aan onze redactie.

DE 5-1 TEGEN ANDERLECHT

De voormalige rechtsachter kijkt echter ook uit naar de match tussen zijn ex-clubs Lierse en Anderlecht. “Ik volg beide ploegen nog vanaf een bepaalde afstand. Ik denk wel dat Anderlecht zich zal weten te plaatsen, maar ik verwacht dat Lierse – dat het toch niet onaardig doet dit seizoen – een goed figuur gaat slaan. Ik vind het wel jammer dat Anderlecht niet meer die ploeg van vroeger is en geen indruk meer kan maken. Het voetbal is vooral business geworden, wat ook zeer jammer is."

Met Lierse SK speelde hij in het kampioenenjaar op het Lisp tegen Anderlecht. Het werd toen maar liefst 5-1 na goals van Eric Van Meir, Ives Serneels, Philip Haagdoren, Bob Peeters, Nico Van Kerckhoven en Pär Zetterberg. “Dat was een heel speciale wedstrijd, want je wint niet elk jaar met dergelijke cijfers van Anderlecht. Maar dat was zelfs niet onze beste wedstrijd dat seizoen."

CR

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

Gaat Lierse stunten tegen RSCA?

Meest recent

Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

26
26
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

12
12
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

247
247
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

260
260
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

133
133
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

115
115
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

165
165
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

26
26
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

199
199
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

132
132
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

112
112
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

188
188
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

66
66
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

325
325
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

263
263
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

246
246
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

160
160
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

190
190
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

70
70
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

107
107
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

350
350
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

149
149
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

492
492

Meer sportnieuws