Lierse slijpt de messen: "Jammer dat RSCA geen indruk meer maakt"

door
Lierse slijpt de messen:

RSC Anderlecht staat voor een verraderlijke bekermatch op het veld van Lierse K., waar men droomt van een stunt. Lierse is al een tijdje niet meer de ploeg van vroeger. In het verleden was David Brocken er werkzaam.


David Brocken brak als jong talent door bij Lierse SK en speelde er jarenlang voor het eerste team. Hij kende er prachtige seizoenen en won er 25 jaar geleden de landstitel. In 1999 trok hij naar RSC Anderlecht, waar hij slechts een half seizoen speelde. Hij kwam nog uit voor Standard en in 2005 hing hij op 34-jarige leeftijd de schoenen aan de haak bij het Noorse Valerenga. Na zijn carrière werkte hij even voor Lierse SK en keerde hij terug naar Noorwegen, waar hij onder meer aan de slag was in het vrouwenvoetbal.

Brocken is ondertussen terug in België en werkzaam bij de jeugd van Houtvenne. “Ik ben nu actief waar Raf Goyvaerts (ex-Lierse SK) technisch verantwoordelijke jeugdopleiding is. Hij vroeg mij om te helpen na mijn terugkeer naar België en ik voelde meteen dat dit een mooie nieuwe start was", vertelt hij aan onze redactie.

DE 5-1 TEGEN ANDERLECHT

De voormalige rechtsachter kijkt echter ook uit naar de match tussen zijn ex-clubs Lierse en Anderlecht. “Ik volg beide ploegen nog vanaf een bepaalde afstand. Ik denk wel dat Anderlecht zich zal weten te plaatsen, maar ik verwacht dat Lierse – dat het toch niet onaardig doet dit seizoen – een goed figuur gaat slaan. Ik vind het wel jammer dat Anderlecht niet meer die ploeg van vroeger is en geen indruk meer kan maken. Het voetbal is vooral business geworden, wat ook zeer jammer is."

Met Lierse SK speelde hij in het kampioenenjaar op het Lisp tegen Anderlecht. Het werd toen maar liefst 5-1 na goals van Eric Van Meir, Ives Serneels, Philip Haagdoren, Bob Peeters, Nico Van Kerckhoven en Pär Zetterberg. “Dat was een heel speciale wedstrijd, want je wint niet elk jaar met dergelijke cijfers van Anderlecht. Maar dat was zelfs niet onze beste wedstrijd dat seizoen."

CR

LEES OOK: ‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

Gaat Lierse stunten tegen RSCA?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

23
23
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

18
18
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

66
66
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

43
43
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

31
31
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

130
130
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

162
162
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

37
37
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

101
101
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

354
354
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

89
89
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

691
691
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

192
192
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

182
182
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

184
184
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

185
185
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

443
443
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

55
55
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

163
163
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

259
259
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

400
400
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

172
172

Meer sportnieuws