Lierse slijpt de messen: "Jammer dat RSCA geen indruk meer maakt"

door
Lierse slijpt de messen:

RSC Anderlecht staat voor een verraderlijke bekermatch op het veld van Lierse K., waar men droomt van een stunt. Lierse is al een tijdje niet meer de ploeg van vroeger. In het verleden was David Brocken er werkzaam.


David Brocken brak als jong talent door bij Lierse SK en speelde er jarenlang voor het eerste team. Hij kende er prachtige seizoenen en won er 25 jaar geleden de landstitel. In 1999 trok hij naar RSC Anderlecht, waar hij slechts een half seizoen speelde. Hij kwam nog uit voor Standard en in 2005 hing hij op 34-jarige leeftijd de schoenen aan de haak bij het Noorse Valerenga. Na zijn carrière werkte hij even voor Lierse SK en keerde hij terug naar Noorwegen, waar hij onder meer aan de slag was in het vrouwenvoetbal.

Brocken is ondertussen terug in België en werkzaam bij de jeugd van Houtvenne. “Ik ben nu actief waar Raf Goyvaerts (ex-Lierse SK) technisch verantwoordelijke jeugdopleiding is. Hij vroeg mij om te helpen na mijn terugkeer naar België en ik voelde meteen dat dit een mooie nieuwe start was", vertelt hij aan onze redactie.

DE 5-1 TEGEN ANDERLECHT

De voormalige rechtsachter kijkt echter ook uit naar de match tussen zijn ex-clubs Lierse en Anderlecht. “Ik volg beide ploegen nog vanaf een bepaalde afstand. Ik denk wel dat Anderlecht zich zal weten te plaatsen, maar ik verwacht dat Lierse – dat het toch niet onaardig doet dit seizoen – een goed figuur gaat slaan. Ik vind het wel jammer dat Anderlecht niet meer die ploeg van vroeger is en geen indruk meer kan maken. Het voetbal is vooral business geworden, wat ook zeer jammer is."

Met Lierse SK speelde hij in het kampioenenjaar op het Lisp tegen Anderlecht. Het werd toen maar liefst 5-1 na goals van Eric Van Meir, Ives Serneels, Philip Haagdoren, Bob Peeters, Nico Van Kerckhoven en Pär Zetterberg. “Dat was een heel speciale wedstrijd, want je wint niet elk jaar met dergelijke cijfers van Anderlecht. Maar dat was zelfs niet onze beste wedstrijd dat seizoen."

CR

LEES OOK: ‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Gaat Lierse stunten tegen RSCA?

Meest recent

'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

9
9
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

70
70
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

278
278
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

517
517
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

73
73
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

27
27
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

92
92
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

122
122
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

143
143
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

98
98
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

80
80
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

210
210
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

253
253
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

108
108
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

158
158
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

370
370
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

318
318
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

114
114
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

344
344
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

155
155
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

127
127
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

161
161
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

552
552
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

110
110

Meer sportnieuws