Lierse slijpt de messen: "Jammer dat RSCA geen indruk meer maakt"

241 stemmen
Lierse slijpt de messen:

RSC Anderlecht staat voor een verraderlijke bekermatch op het veld van Lierse K., waar men droomt van een stunt. Lierse is al een tijdje niet meer de ploeg van vroeger. In het verleden was David Brocken er werkzaam.


David Brocken brak als jong talent door bij Lierse SK en speelde er jarenlang voor het eerste team. Hij kende er prachtige seizoenen en won er 25 jaar geleden de landstitel. In 1999 trok hij naar RSC Anderlecht, waar hij slechts een half seizoen speelde. Hij kwam nog uit voor Standard en in 2005 hing hij op 34-jarige leeftijd de schoenen aan de haak bij het Noorse Valerenga. Na zijn carrière werkte hij even voor Lierse SK en keerde hij terug naar Noorwegen, waar hij onder meer aan de slag was in het vrouwenvoetbal.

Brocken is ondertussen terug in België en werkzaam bij de jeugd van Houtvenne. “Ik ben nu actief waar Raf Goyvaerts (ex-Lierse SK) technisch verantwoordelijke jeugdopleiding is. Hij vroeg mij om te helpen na mijn terugkeer naar België en ik voelde meteen dat dit een mooie nieuwe start was", vertelt hij aan onze redactie.

DE 5-1 TEGEN ANDERLECHT

De voormalige rechtsachter kijkt echter ook uit naar de match tussen zijn ex-clubs Lierse en Anderlecht. “Ik volg beide ploegen nog vanaf een bepaalde afstand. Ik denk wel dat Anderlecht zich zal weten te plaatsen, maar ik verwacht dat Lierse – dat het toch niet onaardig doet dit seizoen – een goed figuur gaat slaan. Ik vind het wel jammer dat Anderlecht niet meer die ploeg van vroeger is en geen indruk meer kan maken. Het voetbal is vooral business geworden, wat ook zeer jammer is."

Met Lierse SK speelde hij in het kampioenenjaar op het Lisp tegen Anderlecht. Het werd toen maar liefst 5-1 na goals van Eric Van Meir, Ives Serneels, Philip Haagdoren, Bob Peeters, Nico Van Kerckhoven en Pär Zetterberg. “Dat was een heel speciale wedstrijd, want je wint niet elk jaar met dergelijke cijfers van Anderlecht. Maar dat was zelfs niet onze beste wedstrijd dat seizoen."

CR

LEES OOK: Anderlecht-fans komen plots in opstand

Gaat Lierse stunten tegen RSCA?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

115
115
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

86
86
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

104
104
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

26
26
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

184
184
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

44
44
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

194
194
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

79
79
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

358
358
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

345
345
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

152
152
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

197
197
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

375
375
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

195
195
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

114
114
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

417
417
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

413
413
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

647
647
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

765
765
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

463
463
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws