Matthys onthult waarom hij RSCA verlaat voor KV Mechelen

door
Matthys onthult waarom hij RSCA verlaat voor KV Mechelen

RSC Anderlecht heeft afscheid genomen van Tim Matthys. Die verlaat de club na minder dan een jaar en gaat aan de slag als sportief directeur van KV Mechelen. Dat maakte alle partijen bekend.


"Tim Matthys verlaat het scoutingsteam van RSC Anderlecht en wordt sportief directeur van KV Mechelen. Tim versterkte de scoutingscel van RSC Anderlecht in december 2021, na twee seizoenen als Sports Manager bij KAA Gent. Na het recente vertrek van Tom Caluwé bij KV Mechelen kreeg Tim een aanbieding van zijn ex-club die hij wenst te grijpen. Onze club kan begrip opbrengen voor zijn beslissing, zijn overgang verliep dan ook in goede verstandhouding", laat RSCA weten.

KVM is in zijn nopjes met de opvolger voor Tom Caluwé, die naar Club Brugge verkaste. "Die ervaring, zowel bij ons als bij andere clubs, is een enorme troef. Vooral omdat hij het huis al kent”, verklaart CEO Frank Lagast. “Daardoor past Tim ook perfect in het profiel dat we vooropgesteld hadden: een ex-profvoetballer, met ervaring in het vak. Verder past zijn rustige en serene karakter ook bij wat we zochten en wat de club volgens ons nodig heeft.

Matthys reageerde ook. "Eigenlijk had ik geen intenties om RSCA te verlaten, maar deze kans was voor mij niet te weigeren. Ik sta er dan ook op om Anderlecht, en in het bijzonder voorzitter Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke, te bedanken. Zij toonden veel begrip toen ik mijn wens uitte om KV Mechelen te vervoegen. Ook de manier waarop wij onderling alles geregeld hebben toont aan dat Anderlecht een grote club is en altijd zal blijven. Ik ben dan ook zeker dat ze terug zullen komen aan de top van het Belgisch voetbal.”

LEES OOK: Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

Een groot verlies voor RSCA?

Meest recent

'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

35
35
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

260
260
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

188
188
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

39
39
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

119
119
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

44
44
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

27
27
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

140
140
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

167
167
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

101
101
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

425
425
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

238
238
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

356
356
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

104
104
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

484
484
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

322
322
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

161
161
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

88
88
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

240
240
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

461
461
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

412
412
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

175
175
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222

Meer sportnieuws