Matthys onthult waarom hij RSCA verlaat voor KV Mechelen

door
Matthys onthult waarom hij RSCA verlaat voor KV Mechelen

RSC Anderlecht heeft afscheid genomen van Tim Matthys. Die verlaat de club na minder dan een jaar en gaat aan de slag als sportief directeur van KV Mechelen. Dat maakte alle partijen bekend.


"Tim Matthys verlaat het scoutingsteam van RSC Anderlecht en wordt sportief directeur van KV Mechelen. Tim versterkte de scoutingscel van RSC Anderlecht in december 2021, na twee seizoenen als Sports Manager bij KAA Gent. Na het recente vertrek van Tom Caluwé bij KV Mechelen kreeg Tim een aanbieding van zijn ex-club die hij wenst te grijpen. Onze club kan begrip opbrengen voor zijn beslissing, zijn overgang verliep dan ook in goede verstandhouding", laat RSCA weten.

KVM is in zijn nopjes met de opvolger voor Tom Caluwé, die naar Club Brugge verkaste. "Die ervaring, zowel bij ons als bij andere clubs, is een enorme troef. Vooral omdat hij het huis al kent”, verklaart CEO Frank Lagast. “Daardoor past Tim ook perfect in het profiel dat we vooropgesteld hadden: een ex-profvoetballer, met ervaring in het vak. Verder past zijn rustige en serene karakter ook bij wat we zochten en wat de club volgens ons nodig heeft.

Matthys reageerde ook. "Eigenlijk had ik geen intenties om RSCA te verlaten, maar deze kans was voor mij niet te weigeren. Ik sta er dan ook op om Anderlecht, en in het bijzonder voorzitter Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke, te bedanken. Zij toonden veel begrip toen ik mijn wens uitte om KV Mechelen te vervoegen. Ook de manier waarop wij onderling alles geregeld hebben toont aan dat Anderlecht een grote club is en altijd zal blijven. Ik ben dan ook zeker dat ze terug zullen komen aan de top van het Belgisch voetbal.”

LEES OOK: Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

Een groot verlies voor RSCA?

Meest recent

Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

10
10
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

33
33
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

50
50
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

60
60
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

84
84
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

16
16
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

163
163
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

38
38
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

162
162
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

119
119
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

81
81
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

239
239
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

57
57
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

83
83
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

141
141
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

205
205
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

108
108
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

207
207
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

43
43
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

118
118
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

136
136
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

235
235
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

75
75

Meer sportnieuws