Sterkhouder haakt definitief af bij Engeland

34 stemmen
Sterkhouder haakt definitief af bij Engeland

We zijn intussen nog maar elf dagen verwijderd van de start van het WK en de definitieve selecties van de deelnemende landen druppelen stilaan binnen. In Engeland maakt Gareth Southgate op donderdag zijn lijst van 26 spelers bekend, maar daarvoor zijn er nog enkele twijfelgevallen. Een sterkhouder heeft daags voordien echter al aangekondigd dat hij zeker niet meegaat.


Reece James laat op sociale media weten dat hij definitief past voor het WK. "Ik ben er het hart van in", schrijft hij. "Van het moment dat ik mijn knie blesseerde, wist ik dat het nipt zou worden om het WK te halen, maar ik heb altijd geloofd dat het mogelijk was. Ik heb harder gewerkt dan ik ooit voor mogelijk had gehouden om mezelf de beste kans te geven om mee te gaan en ik dacht echt dat ik de ploeg zou kunnen helpen. Ik weet dat er van beide kanten een risico was, maar ik was bereid om dat te nemen."

Engelse media hadden dinsdag al gemeld dat James telefoon gekregen had van Southgate met de melding dat hij niet in de WK-selectie zou zitten. De bondscoach vindt dat hij al te veel zorgenkinderen heeft en wou daarom ook niet nog eens James meenemen. De 22-jarige rechtsachter van Chelsea was in principe de eerste keuze op zijn positie, maar Southgate heeft wel nog heel wat alternatieven achter de hand. Kieran Trippier (Newcastle) lijkt zijn meest waarschijnlijke vervanger in de basis, terwijl ook Kyle Walker (Man City) en Trent Alexander-Arnold (Liverpool) nog opties kunnen zijn.


LEES OOK: Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Had Southgate hem toch mee moeten nemen?

Meest recent

Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

1
1
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

91
91
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

174
174
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

96
96
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

190
190
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

347
347
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

354
354
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

86
86
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

431
431
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

149
149
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

52
52
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

553
553
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

293
293
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

270
270
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

501
501
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

199
199
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

98
98
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

110
110
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

82
82
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

266
266
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

107
107
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

358
358
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

424
424

Meer sportnieuws