Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

door
Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

Donderdagmiddag maakt Roberto Martinez de definitieve selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. De kans bestaat in principe dat daarbij een speler van AA Gent zal zitten, want enkele dagen geleden raakte bekend dat Alessio Castro-Montes een plaatsje in de preselectie van 55 spelers heeft weten te veroveren. Enthousiast wordt Hein Vanhaezebrouck daar echter niet van.


De trainer van de Buffalo's toonde zich de voorbije weken al zeer kritisch voor de bondscoach, die hij verwijt spelers van Anderlecht voor te trekken. Dat was vooral naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast voor de interlands tegen Wales en Nederland, maar hij verwees ook naar de bijzonder snelle selectie voor Yari Verschaeren in het recente verleden. Martinez deed die kritiek sindsdien alleen maar aanzwellen, want hij deed veel wenkbrauwen fronsen door ook nog Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Julien Duranville op te nemen in de preselectie voor het WK.

Vanhaezebrouck reageerde dan ook eerder cynisch op de selectie van zijn speler. "We zijn vertegenwoordigd. Er zijn er anderen die veel beter vertegenwoordigd zijn, maar daar heb ik het al over gehad", verwees hij bij Sudpresse nog eens naar zijn eerdere kritiek. "Het is mooi voor Alessio, ook al denk ik dat er andere jongens, van andere ploegen ook, misschien meer een plaats in de voorselectie hadden verdiend. Maar laat ons vooral eerlijk zijn: de 26 voor Qatar zijn al gekend."

Daarbij zal normaliter geen plaats zijn voor Castro-Montes en dat beseft Vanhaezebrouck ook. Op de flanken zit Martinez niet om opties verlegen. Hij kan op rechts beschikken over Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl op links in principe Yannick Carrasco en Thorgan Hazard de dienst uitmaken. Bovendien lijken ook opties als Alexis Saelemaekers en Thomas Foket nog hoger in de pikorde te staan.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

🚀

Hadden anderen het meer verdiend dan Castro-Montes?

Meest recent

Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

0
0
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

4
4
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

86
86
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

18
18
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

37
37
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

175
175
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

126
126
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

69
69
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

184
184
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

56
56
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

57
57
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

98
98
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

85
85
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

47
47
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

56
56
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

36
36
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

244
244
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

189
189
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

142
142
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

260
260
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

90
90
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65

Meer sportnieuws