Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

door
Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

Donderdagmiddag maakt Roberto Martinez de definitieve selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. De kans bestaat in principe dat daarbij een speler van AA Gent zal zitten, want enkele dagen geleden raakte bekend dat Alessio Castro-Montes een plaatsje in de preselectie van 55 spelers heeft weten te veroveren. Enthousiast wordt Hein Vanhaezebrouck daar echter niet van.


De trainer van de Buffalo's toonde zich de voorbije weken al zeer kritisch voor de bondscoach, die hij verwijt spelers van Anderlecht voor te trekken. Dat was vooral naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast voor de interlands tegen Wales en Nederland, maar hij verwees ook naar de bijzonder snelle selectie voor Yari Verschaeren in het recente verleden. Martinez deed die kritiek sindsdien alleen maar aanzwellen, want hij deed veel wenkbrauwen fronsen door ook nog Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Julien Duranville op te nemen in de preselectie voor het WK.

Vanhaezebrouck reageerde dan ook eerder cynisch op de selectie van zijn speler. "We zijn vertegenwoordigd. Er zijn er anderen die veel beter vertegenwoordigd zijn, maar daar heb ik het al over gehad", verwees hij bij Sudpresse nog eens naar zijn eerdere kritiek. "Het is mooi voor Alessio, ook al denk ik dat er andere jongens, van andere ploegen ook, misschien meer een plaats in de voorselectie hadden verdiend. Maar laat ons vooral eerlijk zijn: de 26 voor Qatar zijn al gekend."

Daarbij zal normaliter geen plaats zijn voor Castro-Montes en dat beseft Vanhaezebrouck ook. Op de flanken zit Martinez niet om opties verlegen. Hij kan op rechts beschikken over Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl op links in principe Yannick Carrasco en Thorgan Hazard de dienst uitmaken. Bovendien lijken ook opties als Alexis Saelemaekers en Thomas Foket nog hoger in de pikorde te staan.

LEES OOK: 'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

Hadden anderen het meer verdiend dan Castro-Montes?

Meest recent

Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

0
0
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

24
24
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

79
79
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

62
62
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

254
254
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

127
127
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

146
146
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

131
131
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

87
87
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

368
368
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

43
43
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

148
148
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

323
323
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

75
75
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

373
373
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

326
326
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

207
207
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

530
530
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

186
186
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

224
224
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

170
170
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

252
252
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

288
288

Meer sportnieuws