Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

door
Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

Donderdagmiddag maakt Roberto Martinez de definitieve selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. De kans bestaat in principe dat daarbij een speler van AA Gent zal zitten, want enkele dagen geleden raakte bekend dat Alessio Castro-Montes een plaatsje in de preselectie van 55 spelers heeft weten te veroveren. Enthousiast wordt Hein Vanhaezebrouck daar echter niet van.


De trainer van de Buffalo's toonde zich de voorbije weken al zeer kritisch voor de bondscoach, die hij verwijt spelers van Anderlecht voor te trekken. Dat was vooral naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast voor de interlands tegen Wales en Nederland, maar hij verwees ook naar de bijzonder snelle selectie voor Yari Verschaeren in het recente verleden. Martinez deed die kritiek sindsdien alleen maar aanzwellen, want hij deed veel wenkbrauwen fronsen door ook nog Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Julien Duranville op te nemen in de preselectie voor het WK.

Vanhaezebrouck reageerde dan ook eerder cynisch op de selectie van zijn speler. "We zijn vertegenwoordigd. Er zijn er anderen die veel beter vertegenwoordigd zijn, maar daar heb ik het al over gehad", verwees hij bij Sudpresse nog eens naar zijn eerdere kritiek. "Het is mooi voor Alessio, ook al denk ik dat er andere jongens, van andere ploegen ook, misschien meer een plaats in de voorselectie hadden verdiend. Maar laat ons vooral eerlijk zijn: de 26 voor Qatar zijn al gekend."

Daarbij zal normaliter geen plaats zijn voor Castro-Montes en dat beseft Vanhaezebrouck ook. Op de flanken zit Martinez niet om opties verlegen. Hij kan op rechts beschikken over Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl op links in principe Yannick Carrasco en Thorgan Hazard de dienst uitmaken. Bovendien lijken ook opties als Alexis Saelemaekers en Thomas Foket nog hoger in de pikorde te staan.

LEES OOK: Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Hadden anderen het meer verdiend dan Castro-Montes?

Meest recent

Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

12
12
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

158
158
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

690
690
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

84
84
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

232
232
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

103
103
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

194
194
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

242
242
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

213
213
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

289
289
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

106
106
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

177
177
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

141
141
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

318
318
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

182
182
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

208
208
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

222
222
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

95
95
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

265
265
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

344
344
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

183
183
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

249
249
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

201
201

Meer sportnieuws