Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

door
Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

Donderdagmiddag maakt Roberto Martinez de definitieve selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. De kans bestaat in principe dat daarbij een speler van AA Gent zal zitten, want enkele dagen geleden raakte bekend dat Alessio Castro-Montes een plaatsje in de preselectie van 55 spelers heeft weten te veroveren. Enthousiast wordt Hein Vanhaezebrouck daar echter niet van.


De trainer van de Buffalo's toonde zich de voorbije weken al zeer kritisch voor de bondscoach, die hij verwijt spelers van Anderlecht voor te trekken. Dat was vooral naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast voor de interlands tegen Wales en Nederland, maar hij verwees ook naar de bijzonder snelle selectie voor Yari Verschaeren in het recente verleden. Martinez deed die kritiek sindsdien alleen maar aanzwellen, want hij deed veel wenkbrauwen fronsen door ook nog Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Julien Duranville op te nemen in de preselectie voor het WK.

Vanhaezebrouck reageerde dan ook eerder cynisch op de selectie van zijn speler. "We zijn vertegenwoordigd. Er zijn er anderen die veel beter vertegenwoordigd zijn, maar daar heb ik het al over gehad", verwees hij bij Sudpresse nog eens naar zijn eerdere kritiek. "Het is mooi voor Alessio, ook al denk ik dat er andere jongens, van andere ploegen ook, misschien meer een plaats in de voorselectie hadden verdiend. Maar laat ons vooral eerlijk zijn: de 26 voor Qatar zijn al gekend."

Daarbij zal normaliter geen plaats zijn voor Castro-Montes en dat beseft Vanhaezebrouck ook. Op de flanken zit Martinez niet om opties verlegen. Hij kan op rechts beschikken over Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl op links in principe Yannick Carrasco en Thorgan Hazard de dienst uitmaken. Bovendien lijken ook opties als Alexis Saelemaekers en Thomas Foket nog hoger in de pikorde te staan.

LEES OOK: Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

Hadden anderen het meer verdiend dan Castro-Montes?

Meest recent

‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

30
30
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

55
55
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

67
67
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

52
52
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

68
68
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

71
71
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

50
50
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

15
15
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

39
39
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

353
353
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

156
156
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

95
95
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

433
433
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

191
191
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

76
76
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

412
412
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

370
370
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

103
103
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

307
307
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

366
366
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

518
518
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

398
398
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

133
133

Meer sportnieuws