Anderlecht op de schop na lange zoektocht

468
Anderlecht op de schop na lange zoektocht

Bij RSC Anderlecht is het personeelsverloop niet bij te houden. Er was de hoop dat er onder het voorzitterschap van Wouter Vandenhaute meer stabiliteit zou komen. Die is er nog steeds niet gevonden.


Tim Matthys is volgens HLN op weg om de nieuwe sportief directeur te worden van KV Mechelen. Matthys kwam pas op 11 december 2021 naar Anderlecht, waar hij werd aangesteld als 'Advisor Sports Director' en hij deel uitmaakte van de scoutingscel. De zoveelste wissel binnen de club dringt zich op. Anderlecht is en blijft een duiventil.

Sinds Marc Coucke de club overnam gebeurt er om de zoveel maanden een belangrijke wissel plaats. Op 28 mei 2020 geraakte bekend dat Anderlecht Wouter Vandenhaute als voorzitter aanstelde. Officieel trad hij pas op januari 2021 in dienst als voorzitter, maar hij had vanaf mei 2020 dus al de sjerp van voorzitter. Vandenhaute hoopte op stabiliteit in de club, maar het bestuur lijkt die maar niet te vinden.

VANDENHAUTE BLIJFT ZOEKEN

In amper 2,5 jaar tijd waren er met Karel Van Eetvelt, Jos Donvil en Peter Verbeke al 3 CEO’s. Verbeke was eerst sportief directeur en promoveerde al zeer snel naar CEO, een functie waar hij nog geen ervaring in had. Enkele maanden geleden kwam de club tot de conclusie dat Verbeke te veel hooi op zijn vork nam en er moet een nieuwe sportief directeur komen. Tim Matthys was iemand die Verbeke ondersteunde, al werd Dries Belaen toch belangrijker. Koos Matthys eieren voor zijn geld met de nakende komst van een nieuwe sportief directeur? Jesper Fredberg tekent volgens La Dernière Heure binnenkort en hij zal het sportieve departement gaan herorganiseren. Nog maar eens. De zoveelste keer al, ook onder het nieuwe bestuur.

Aan de top van de club blijft het dus zeer onrustig en dat straalt door naar onderen: de ploeg. Sinds Vandenhaute voorzitter is, vallen de trainers ook als vliegen. Frank Vercauteren, Vincent Kompany, Felice Mazzu en Robin Veldman waren in 2,5 jaar de trainers en komt er nog een 5de? Voorlopig laat Veldman een zeer goede indruk achter. Anderlecht blijft ook onder het nieuwe bestuur schuiven met mensen. Het is dringend tijd dat er de nodige stabiliteit komt in de top van de club.

LEES OOK: Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Is er te veel personeelsverloop binnen RSCA?

Meest recent

Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

0
0
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

49
49
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

19
19
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

75
75
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

27
27
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

168
168
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

75
75
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

603
603
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

106
106
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

107
107
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

72
72
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

47
47
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

197
197
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

72
72
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

92
92
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

225
225
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

662
662
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

294
294
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

131
131
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

39
39
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

125
125
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

423
423
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

97
97
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

207
207

Meer sportnieuws