Schreuder bibbert na zware Europa League-loting

door
Schreuder bibbert na zware Europa League-loting

Het was vandaag een spannende dag voor heel wat Europese topclubs. Zo werd vandaag geloot voor de knock-outfase in de Champions League, Europa League en Conference League. Met Club Brugge, Anderlecht en KAA Gent kregen ook drie Belgische clubs hun volgende tegenstander voor de kiezen. Ook in Nederland werd de loting met argusogen gevolgd.


Zo slaagde Ajax er niet in om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De Amsterdammers konden nooit concurrentie bieden met Napoli en Liverpool in hun poule, en eindigden om die reden als derde. Gelukkig voor de ploeg van Alfred Schreuder kon de Europa League als vangnet dienen. Daarin lootte het vandaag met Union Berlin een bijzonder zware tegenstander.

Union Berlin is voor de Belgische voetballiefhebber alvast geen nobele onbekende. De Duitse traditieclub eindigde als tweede in de groep met Union SG, en pakte amper één op zes tegen onze vice-kampioen. Toch boezemt de huidige nummer drie uit de Bundesliga heel wat angst in bij het Ajax van Alfred Schreuder.

Dubbele reactie

Alfred Schreuder kondigde na de loting ook aan dat Union Berlin allesbehalve een hapklare brok zal vormen voor de Amsterdammers. “Het is een unieke club met heel wat samenhorigheid. Ze zijn heel gedisciplineerd. Ze zijn zowel in de omschakeling als de verdediging zeer goed. We zijn volgens mij dan ook niet echt de favoriet. Op individueel vlak zijn wij misschien wel iets beter, maar zij zijn als team enorm sterk”, aldus de Nederlander. Het ziet er dus naar uit dat men bij Ajax op een iets ‘makkelijkere’ tegenstander had gehoopt.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Wie haalt de volgende ronde?

Meest recent

Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

10
10
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

22
22
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

142
142
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

74
74
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

51
51
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

46
46
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

333
333
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

164
164
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

20
20
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

461
461
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

310
310
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

304
304
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

76
76
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

220
220
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

392
392
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

101
101
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

246
246
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

98
98
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

470
470
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

71
71
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

568
568
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1220
1220
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

296
296
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1297
1297
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

650
650

Meer sportnieuws