Verhaeghe en Mignolet oordelen over kwalificatiekansen Club Brugge

door
Verhaeghe en Mignolet oordelen over kwalificatiekansen Club Brugge

Club Brugge weet waar het aan toe is in de achtste finales van de Champions League. Maandagmiddag vond in Nyon immers de loting plaats en daarbij werd Blauw-Zwart gekoppeld aan Benfica. Op papier zijn de Portugezen in principe de minst grote naam die Club kon treffen en dus liggen er misschien wel kansen om de kwartfinale te halen.


Makkelijk zal dat zeker niet worden, want Benfica is aan een zeer sterk seizoen bezig. Het staat autoritair aan de leiding in de Primeira Liga na twaalf speeldagen, met acht punten voorsprong op eerste achtervolger FC Porto. Het kroonde zich bovendien in de Champions League op het laatste moment nog tot groepswinnaar in een sterke poule met PSG en Juventus, waarbij het de Fransen door een 1-6-zege in Haifa nog passeerde met een beter doelsaldo.

Bart Verhaeghe beseft dat Club een lastige opdracht te wachten staat. "Een topteam, met een zeer goede coach. Ik schat ze iets hoger in dan Porto. Het zal een heel moeilijke wedstrijd worden, tegen een land dat vergelijkbaar is met ons. Dat zal ook meespelen", reageert de voorzitter bij Het Laatste Nieuws.

25 PROCENT KANS
Simon Mignolet vindt dat Benfica ook duidelijk favoriet is. "Het is moeilijk te zeggen hoeveel procent kans dat we maken. Ook omdat we eerst thuis spelen, maar als we thuis de 0 kunnen houden, wordt het daar een spelletje van alles of niks. Zij zijn de favoriet, dus ik geef ons een 20 à 25 procent kans", voorspelt de doelman. "Maar dat is op zich niet zo belangrijk. We zullen analyseren en onszelf voorbereiden met het idee om door te gaan. Dat is wel wat het doel moet zijn."

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Maakt Club Brugge kans om tegen Benfica door te stoten?

Meest recent

Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

4
4
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

131
131
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

33
33
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

181
181
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

39
39
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

79
79
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

90
90
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

175
175
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

110
110
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

121
121
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

45
45
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

171
171
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

542
542
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

450
450
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

93
93
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

351
351
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1510
1510
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

185
185
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

289
289
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

790
790
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

402
402
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110

Meer sportnieuws