"Waarom zou Anderlecht hem halen?"

door

RSC Anderlecht is een duiventil. Trainers, CEO’s, TD’s… Het is de afgelopen jaren bijna onmogelijk om te volgen. Walter Baseggio en Silvio Proto zijn kritisch.


Het bestuur van Anderlecht kwam naar eigen zeggen een maand geleden tot de conclusie dat CEO Peter Verbeke te veel taken had en dat er nog een sportief directeur moest bijkomen. De Deen Jesper Fredberg, die bij Viborg werkt, is de meest concrete piste. Proto stelt zich vragen. “Anderlecht gaat nu een Deense sportief directeur halen? Waarom? Alle respect voor het werk dat deze man levert, maar kent hij de club? Kompany zou de ideale sportief directeur zijn geweest voor Anderlecht”, aldus de ex-doelman.

Baseggio geeft het bestuur een goede raad. “Bij bijna alle grote topclubs in Europa zie je ex-spelers aan het werk binnen de club. Je gaat me toch niet vertellen dat er niemand is van de ex-spelers van Anderlecht die niet kan wat die Deen kan? Het DNA van Anderlecht moet terugkomen. Dat is heel belangrijk. Een duo met Vercauteren en Kompany zou perfect zijn geweest. Kijk, ik vind niet dat er mensen ontslagen moeten worden. Iemand als Verbeke levert ook geen onaardig werk, maar hij zou er baat bij hebben om echte clubmensen rondom zich te hebben”, aldus de ex-speler.

RSCA had afgelopen zomer, volgens Het Laatste Nieuws, de kans om van Kompany een manager naar Engels model te maken. Dat zag de club echter niet zitten.

   

LEES OOK: Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Moet RSCA meer ex-spelers bij de club betrekken?

Meest recent

Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

26
26
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

45
45
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

123
123
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

302
302
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

279
279
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

220
220
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

262
262
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

170
170
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

302
302
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

227
227
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

447
447
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

498
498
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

347
347
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

464
464
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

308
308
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

341
341
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

356
356
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

296
296
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

217
217
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

380
380
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

146
146
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

115
115
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

193
193
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

310
310

Meer sportnieuws