STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

door
STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

Lange tijd leken de Métallos eindelijk nog eens op weg naar een zege maar in een spetterend slotkwartier draaide STVV de rollen nog helemaal om. De Kanaries mochten meer dan één helft met een man meer voetballen maar hadden enorm veel moeite met een moedig Seraing.


Seraing nam het vanavond in eigen huis op tegen de Kanaries uit Sint-Truiden. STVV pakte op de vorige speeldag nog knap de zege mee uit het Westelse Kuipje. De Métallos waren na de puntendeling van Zulte Waregem naar een eenzame laatste plaats gezakt, een welgekomen driepunter zou een enorme opsteker betekenen voor de Luikse ploeg.

Tienkoppig Seraing grijpt de macht

STVV opende uitstekend op Pairay en binnen de eerste minuten leek het ook een strafschop te krijgen na een fout op Okazaki. Na tussenkomst van de VAR werd de bal buiten de zestien meter gelegd en Brüls schoot de vrije trap net binnen het bereik van doelman Galje. Op het kwartier stak ook Seraing plots twee maal stevig de neus aan het venster. Conceicao krulde de bal van dichtbij net naast en even later trapte Vagner wild over.

We zagen nu plots kansen over en weer met nog een prima poging van Bruno die nipt naast ging en een bijna eigen doelpunt van Mbow die nog door de paal gered werd. Nog voor de pauze schoot Seraing zichzelf echter stevig in de voet toen Mvoué na een stevige fout met rood werd uitgesloten. Zo moesten de Métallos nog ruim een helft met een man minder overleven. De hemel klaarder echter nog voor de rust weer op voor Seraing, na een snedige counter kon Vagner in twee tijden de bal voorbij Schmidt werken: 1-0 zowaar halfweg voor de thuisploeg.

Halfweg liggen vreugde en verdriet dicht bij mekaar op Pairay.

Kanaries wachten lang maar grijpen finaal hun prooi

Na de pauze was het voor Seraing vooral zaak om zo lang mogelijk te overleven en de thuisploeg liet logischerwijs dan ook de bal aan de Kanaries. STVV deed daar in het eerste gedeelte van de tweede helft weinig tot niets mee. Buiten wat hoekschoppen was het met een vergrootglas speuren naar kansen. Met nog twintig minuten op de klok toonden de Kanaries toch wat meer dadendrang, een schot van Koita verdween vanuit een scherpe hoek over.

De tijd begon stilaan te dringen voor het team van Hollerbach maar de aanvallen van STVV misten scherpte en precisie. Bruno knalde op een kwartier van het einde nog eens, Galje bokste weg. Finaal keerden de Kanaries de scheve situatie toch nog helemaal om. Eerst pakte Hayashi met een klasseflits uit en na knap draaien schoot hij de 1-1 in de winkelhaak. Seraing was plots nergens meer en een dikke minuut later schotelde invaller Van Dessel topschutter Bruno al de 1-2 voor, wat een ommekeer! De bezoekers trokken de zege ook over de streep en bezorgden Seraing een ferme kater.

Scoreverloop:


1-0 (45+2') Vagner, 1-1 (77') Hayashi, 1-2 (79') Bruno

Bijzonderheid:

Mvoué (Seraing) krijgt een rode kaart (44').

LEES OOK: Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Zal Seraing degraderen?

Meest recent

Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

23
23
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

7
7
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

289
289
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

181
181
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

84
84
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

264
264
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

795
795
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

115
115
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

294
294
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

112
112
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

213
213
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

293
293
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

31
31
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

222
222
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

314
314
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

118
118
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

187
187
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

158
158
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

325
325
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

195
195
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

214
214
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

229
229
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

278
278

Meer sportnieuws