STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

door
STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

Lange tijd leken de Métallos eindelijk nog eens op weg naar een zege maar in een spetterend slotkwartier draaide STVV de rollen nog helemaal om. De Kanaries mochten meer dan één helft met een man meer voetballen maar hadden enorm veel moeite met een moedig Seraing.


Seraing nam het vanavond in eigen huis op tegen de Kanaries uit Sint-Truiden. STVV pakte op de vorige speeldag nog knap de zege mee uit het Westelse Kuipje. De Métallos waren na de puntendeling van Zulte Waregem naar een eenzame laatste plaats gezakt, een welgekomen driepunter zou een enorme opsteker betekenen voor de Luikse ploeg.

Tienkoppig Seraing grijpt de macht

STVV opende uitstekend op Pairay en binnen de eerste minuten leek het ook een strafschop te krijgen na een fout op Okazaki. Na tussenkomst van de VAR werd de bal buiten de zestien meter gelegd en Brüls schoot de vrije trap net binnen het bereik van doelman Galje. Op het kwartier stak ook Seraing plots twee maal stevig de neus aan het venster. Conceicao krulde de bal van dichtbij net naast en even later trapte Vagner wild over.

We zagen nu plots kansen over en weer met nog een prima poging van Bruno die nipt naast ging en een bijna eigen doelpunt van Mbow die nog door de paal gered werd. Nog voor de pauze schoot Seraing zichzelf echter stevig in de voet toen Mvoué na een stevige fout met rood werd uitgesloten. Zo moesten de Métallos nog ruim een helft met een man minder overleven. De hemel klaarder echter nog voor de rust weer op voor Seraing, na een snedige counter kon Vagner in twee tijden de bal voorbij Schmidt werken: 1-0 zowaar halfweg voor de thuisploeg.

Halfweg liggen vreugde en verdriet dicht bij mekaar op Pairay.

Kanaries wachten lang maar grijpen finaal hun prooi

Na de pauze was het voor Seraing vooral zaak om zo lang mogelijk te overleven en de thuisploeg liet logischerwijs dan ook de bal aan de Kanaries. STVV deed daar in het eerste gedeelte van de tweede helft weinig tot niets mee. Buiten wat hoekschoppen was het met een vergrootglas speuren naar kansen. Met nog twintig minuten op de klok toonden de Kanaries toch wat meer dadendrang, een schot van Koita verdween vanuit een scherpe hoek over.

De tijd begon stilaan te dringen voor het team van Hollerbach maar de aanvallen van STVV misten scherpte en precisie. Bruno knalde op een kwartier van het einde nog eens, Galje bokste weg. Finaal keerden de Kanaries de scheve situatie toch nog helemaal om. Eerst pakte Hayashi met een klasseflits uit en na knap draaien schoot hij de 1-1 in de winkelhaak. Seraing was plots nergens meer en een dikke minuut later schotelde invaller Van Dessel topschutter Bruno al de 1-2 voor, wat een ommekeer! De bezoekers trokken de zege ook over de streep en bezorgden Seraing een ferme kater.

Scoreverloop:


1-0 (45+2') Vagner, 1-1 (77') Hayashi, 1-2 (79') Bruno

Bijzonderheid:

Mvoué (Seraing) krijgt een rode kaart (44').

LEES OOK: 'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

Zal Seraing degraderen?

Meest recent

Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

5
5
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

5
5
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

20
20
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

53
53
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

76
76
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

139
139
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

44
44
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

80
80
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

92
92
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

51
51
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

196
196
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

131
131
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

137
137
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

183
183
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

181
181
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

115
115
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

312
312
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

139
139
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

642
642
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

193
193
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

457
457
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

263
263
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

109
109
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

175
175
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

310
310

Meer sportnieuws