STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

door
STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

Lange tijd leken de Métallos eindelijk nog eens op weg naar een zege maar in een spetterend slotkwartier draaide STVV de rollen nog helemaal om. De Kanaries mochten meer dan één helft met een man meer voetballen maar hadden enorm veel moeite met een moedig Seraing.


Seraing nam het vanavond in eigen huis op tegen de Kanaries uit Sint-Truiden. STVV pakte op de vorige speeldag nog knap de zege mee uit het Westelse Kuipje. De Métallos waren na de puntendeling van Zulte Waregem naar een eenzame laatste plaats gezakt, een welgekomen driepunter zou een enorme opsteker betekenen voor de Luikse ploeg.

Tienkoppig Seraing grijpt de macht

STVV opende uitstekend op Pairay en binnen de eerste minuten leek het ook een strafschop te krijgen na een fout op Okazaki. Na tussenkomst van de VAR werd de bal buiten de zestien meter gelegd en Brüls schoot de vrije trap net binnen het bereik van doelman Galje. Op het kwartier stak ook Seraing plots twee maal stevig de neus aan het venster. Conceicao krulde de bal van dichtbij net naast en even later trapte Vagner wild over.

We zagen nu plots kansen over en weer met nog een prima poging van Bruno die nipt naast ging en een bijna eigen doelpunt van Mbow die nog door de paal gered werd. Nog voor de pauze schoot Seraing zichzelf echter stevig in de voet toen Mvoué na een stevige fout met rood werd uitgesloten. Zo moesten de Métallos nog ruim een helft met een man minder overleven. De hemel klaarder echter nog voor de rust weer op voor Seraing, na een snedige counter kon Vagner in twee tijden de bal voorbij Schmidt werken: 1-0 zowaar halfweg voor de thuisploeg.

Halfweg liggen vreugde en verdriet dicht bij mekaar op Pairay.

Kanaries wachten lang maar grijpen finaal hun prooi

Na de pauze was het voor Seraing vooral zaak om zo lang mogelijk te overleven en de thuisploeg liet logischerwijs dan ook de bal aan de Kanaries. STVV deed daar in het eerste gedeelte van de tweede helft weinig tot niets mee. Buiten wat hoekschoppen was het met een vergrootglas speuren naar kansen. Met nog twintig minuten op de klok toonden de Kanaries toch wat meer dadendrang, een schot van Koita verdween vanuit een scherpe hoek over.

De tijd begon stilaan te dringen voor het team van Hollerbach maar de aanvallen van STVV misten scherpte en precisie. Bruno knalde op een kwartier van het einde nog eens, Galje bokste weg. Finaal keerden de Kanaries de scheve situatie toch nog helemaal om. Eerst pakte Hayashi met een klasseflits uit en na knap draaien schoot hij de 1-1 in de winkelhaak. Seraing was plots nergens meer en een dikke minuut later schotelde invaller Van Dessel topschutter Bruno al de 1-2 voor, wat een ommekeer! De bezoekers trokken de zege ook over de streep en bezorgden Seraing een ferme kater.

Scoreverloop:


1-0 (45+2') Vagner, 1-1 (77') Hayashi, 1-2 (79') Bruno

Bijzonderheid:

Mvoué (Seraing) krijgt een rode kaart (44').

LEES OOK: Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Zal Seraing degraderen?

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

33
33
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

104
104
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

129
129
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

440
440
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

397
397
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

35
35
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

339
339
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

109
109
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

109
109
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

217
217
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

109
109
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

61
61
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

230
230
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

183
183
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

244
244
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

338
338
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

20
20
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

430
430
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

217
217
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

345
345
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

70
70
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

274
274

Meer sportnieuws