STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

door
STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

Lange tijd leken de Métallos eindelijk nog eens op weg naar een zege maar in een spetterend slotkwartier draaide STVV de rollen nog helemaal om. De Kanaries mochten meer dan één helft met een man meer voetballen maar hadden enorm veel moeite met een moedig Seraing.


Seraing nam het vanavond in eigen huis op tegen de Kanaries uit Sint-Truiden. STVV pakte op de vorige speeldag nog knap de zege mee uit het Westelse Kuipje. De Métallos waren na de puntendeling van Zulte Waregem naar een eenzame laatste plaats gezakt, een welgekomen driepunter zou een enorme opsteker betekenen voor de Luikse ploeg.

Tienkoppig Seraing grijpt de macht

STVV opende uitstekend op Pairay en binnen de eerste minuten leek het ook een strafschop te krijgen na een fout op Okazaki. Na tussenkomst van de VAR werd de bal buiten de zestien meter gelegd en Brüls schoot de vrije trap net binnen het bereik van doelman Galje. Op het kwartier stak ook Seraing plots twee maal stevig de neus aan het venster. Conceicao krulde de bal van dichtbij net naast en even later trapte Vagner wild over.

We zagen nu plots kansen over en weer met nog een prima poging van Bruno die nipt naast ging en een bijna eigen doelpunt van Mbow die nog door de paal gered werd. Nog voor de pauze schoot Seraing zichzelf echter stevig in de voet toen Mvoué na een stevige fout met rood werd uitgesloten. Zo moesten de Métallos nog ruim een helft met een man minder overleven. De hemel klaarder echter nog voor de rust weer op voor Seraing, na een snedige counter kon Vagner in twee tijden de bal voorbij Schmidt werken: 1-0 zowaar halfweg voor de thuisploeg.

Halfweg liggen vreugde en verdriet dicht bij mekaar op Pairay.

Kanaries wachten lang maar grijpen finaal hun prooi

Na de pauze was het voor Seraing vooral zaak om zo lang mogelijk te overleven en de thuisploeg liet logischerwijs dan ook de bal aan de Kanaries. STVV deed daar in het eerste gedeelte van de tweede helft weinig tot niets mee. Buiten wat hoekschoppen was het met een vergrootglas speuren naar kansen. Met nog twintig minuten op de klok toonden de Kanaries toch wat meer dadendrang, een schot van Koita verdween vanuit een scherpe hoek over.

De tijd begon stilaan te dringen voor het team van Hollerbach maar de aanvallen van STVV misten scherpte en precisie. Bruno knalde op een kwartier van het einde nog eens, Galje bokste weg. Finaal keerden de Kanaries de scheve situatie toch nog helemaal om. Eerst pakte Hayashi met een klasseflits uit en na knap draaien schoot hij de 1-1 in de winkelhaak. Seraing was plots nergens meer en een dikke minuut later schotelde invaller Van Dessel topschutter Bruno al de 1-2 voor, wat een ommekeer! De bezoekers trokken de zege ook over de streep en bezorgden Seraing een ferme kater.

Scoreverloop:


1-0 (45+2') Vagner, 1-1 (77') Hayashi, 1-2 (79') Bruno

Bijzonderheid:

Mvoué (Seraing) krijgt een rode kaart (44').

LEES OOK: KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

Zal Seraing degraderen?

Meest recent

Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

36
36
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

52
52
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

39
39
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

442
442
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

74
74
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

60
60
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

147
147
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

162
162
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

101
101
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

106
106
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

398
398
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

102
102
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

274
274
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

423
423
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

348
348
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

216
216
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

347
347
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

162
162
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

105
105
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

102
102
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

75
75
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

39
39
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

311
311
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

282
282

Meer sportnieuws