STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

48
STVV laat Seraing verweesd achter na straffe comeback

Lange tijd leken de Métallos eindelijk nog eens op weg naar een zege maar in een spetterend slotkwartier draaide STVV de rollen nog helemaal om. De Kanaries mochten meer dan één helft met een man meer voetballen maar hadden enorm veel moeite met een moedig Seraing.


Seraing nam het vanavond in eigen huis op tegen de Kanaries uit Sint-Truiden. STVV pakte op de vorige speeldag nog knap de zege mee uit het Westelse Kuipje. De Métallos waren na de puntendeling van Zulte Waregem naar een eenzame laatste plaats gezakt, een welgekomen driepunter zou een enorme opsteker betekenen voor de Luikse ploeg.

Tienkoppig Seraing grijpt de macht

STVV opende uitstekend op Pairay en binnen de eerste minuten leek het ook een strafschop te krijgen na een fout op Okazaki. Na tussenkomst van de VAR werd de bal buiten de zestien meter gelegd en Brüls schoot de vrije trap net binnen het bereik van doelman Galje. Op het kwartier stak ook Seraing plots twee maal stevig de neus aan het venster. Conceicao krulde de bal van dichtbij net naast en even later trapte Vagner wild over.

We zagen nu plots kansen over en weer met nog een prima poging van Bruno die nipt naast ging en een bijna eigen doelpunt van Mbow die nog door de paal gered werd. Nog voor de pauze schoot Seraing zichzelf echter stevig in de voet toen Mvoué na een stevige fout met rood werd uitgesloten. Zo moesten de Métallos nog ruim een helft met een man minder overleven. De hemel klaarder echter nog voor de rust weer op voor Seraing, na een snedige counter kon Vagner in twee tijden de bal voorbij Schmidt werken: 1-0 zowaar halfweg voor de thuisploeg.

Halfweg liggen vreugde en verdriet dicht bij mekaar op Pairay.

Kanaries wachten lang maar grijpen finaal hun prooi

Na de pauze was het voor Seraing vooral zaak om zo lang mogelijk te overleven en de thuisploeg liet logischerwijs dan ook de bal aan de Kanaries. STVV deed daar in het eerste gedeelte van de tweede helft weinig tot niets mee. Buiten wat hoekschoppen was het met een vergrootglas speuren naar kansen. Met nog twintig minuten op de klok toonden de Kanaries toch wat meer dadendrang, een schot van Koita verdween vanuit een scherpe hoek over.

De tijd begon stilaan te dringen voor het team van Hollerbach maar de aanvallen van STVV misten scherpte en precisie. Bruno knalde op een kwartier van het einde nog eens, Galje bokste weg. Finaal keerden de Kanaries de scheve situatie toch nog helemaal om. Eerst pakte Hayashi met een klasseflits uit en na knap draaien schoot hij de 1-1 in de winkelhaak. Seraing was plots nergens meer en een dikke minuut later schotelde invaller Van Dessel topschutter Bruno al de 1-2 voor, wat een ommekeer! De bezoekers trokken de zege ook over de streep en bezorgden Seraing een ferme kater.

Scoreverloop:


1-0 (45+2') Vagner, 1-1 (77') Hayashi, 1-2 (79') Bruno

Bijzonderheid:

Mvoué (Seraing) krijgt een rode kaart (44').

LEES OOK: Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League
122

Zal Seraing degraderen?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

23
23
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

61
61
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

45
45
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

102
102
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

122
122
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

303
303
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

61
61
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

234
234
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

255
255
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

53
53
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

35
35
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

399
399
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

315
315
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

741
741
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

298
298
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

771
771
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

265
265
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1009
1009
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

813
813
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

491
491
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

346
346
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

166
166
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws