"Hij zal in Qatar in de driemansdefensie spelen"

583 stemmen

Volgende donderdag maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Er zijn al heel wat zekerheden voor die selectie, maar er zijn ook nog enkele vraagtekens. Onder meer achterin is het nog niet helemaal zeker welke namen Martinez precies zal kiezen en ook niet wie er straks zal spelen op het WK.


Sinds het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen ligt de derde plaats in de verdediging tussen Toby Alderweireld en Jan Vertonghen immers voor het grijpen. In de kwalificaties speelde Jason Denayer doorgaans, maar achter zijn naam staat een groot vraagteken sinds hij maandenlang zonder club zat en in september voor het bescheiden Shabab Al-Ahli in Dubai tekende.

De eerste vervanger was in principe Dedryck Boyata, maar ook hij was de voorbije maanden geen titularis bij Club Brugge. Hij kwam deze week bovendien in het oog van de storm te staan na twee blunders tegen KV Oostende. Maar zijn entourage heeft vertrouwen. "Met het oog op het WK is hij heel zelfverzekerd. Ik twijfel er ook geen seconde aan dat hij in die driemansverdediging zal staan", verklaart zijn neef Prince Junior Musombo in Het Laatste Nieuws.

WIE DAN WEL?
De vraag stelt zich ook wie dan wel de derde man in de defensie zou moeten worden. Brandon Mechele werd her en der naar voor geschoven, aangezien hij goed presteerde in de Champions League en Boyata bij Club uit de ploeg houdt. De 29-jarige Bruggeling kreeg de voorbije jaren echter amper kansen van Martinez. De bondscoach lijkt dus niet echt in hem te geloven. Hetzelfde kan misschien ook gezegd worden van Wout Faes, die goed op dreef is bij Leicester City in de Premier League maar tijdens de voorbije interlands vooral in de tribune zat. Zeno Debast kreeg in september wel zijn kans, maar tegen Wales en Nederland bleek dat het misschien nog wat vroeg is voor de 18-jarige Anderlecht-verdediger. Tenslotte is er ook nog Leander Dendoncker, die het in juni uitstekend deed als verdediger maar in september niet speelde.

LEES OOK: Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Wie moet de derde verdediger worden op het WK?

Meest recent

'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

11
11
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

42
42
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

67
67
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

61
61
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

533
533
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

285
285
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

90
90
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

786
786
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

344
344
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

407
407
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

437
437
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

132
132
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

483
483
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

110
110
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

263
263
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

261
261
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

249
249
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

642
642
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

173
173
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

191
191
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

219
219
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

302
302
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

400
400
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

219
219

Meer sportnieuws