"Hij zal in Qatar in de driemansdefensie spelen"

door

Volgende donderdag maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Er zijn al heel wat zekerheden voor die selectie, maar er zijn ook nog enkele vraagtekens. Onder meer achterin is het nog niet helemaal zeker welke namen Martinez precies zal kiezen en ook niet wie er straks zal spelen op het WK.


Sinds het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen ligt de derde plaats in de verdediging tussen Toby Alderweireld en Jan Vertonghen immers voor het grijpen. In de kwalificaties speelde Jason Denayer doorgaans, maar achter zijn naam staat een groot vraagteken sinds hij maandenlang zonder club zat en in september voor het bescheiden Shabab Al-Ahli in Dubai tekende.

De eerste vervanger was in principe Dedryck Boyata, maar ook hij was de voorbije maanden geen titularis bij Club Brugge. Hij kwam deze week bovendien in het oog van de storm te staan na twee blunders tegen KV Oostende. Maar zijn entourage heeft vertrouwen. "Met het oog op het WK is hij heel zelfverzekerd. Ik twijfel er ook geen seconde aan dat hij in die driemansverdediging zal staan", verklaart zijn neef Prince Junior Musombo in Het Laatste Nieuws.

WIE DAN WEL?
De vraag stelt zich ook wie dan wel de derde man in de defensie zou moeten worden. Brandon Mechele werd her en der naar voor geschoven, aangezien hij goed presteerde in de Champions League en Boyata bij Club uit de ploeg houdt. De 29-jarige Bruggeling kreeg de voorbije jaren echter amper kansen van Martinez. De bondscoach lijkt dus niet echt in hem te geloven. Hetzelfde kan misschien ook gezegd worden van Wout Faes, die goed op dreef is bij Leicester City in de Premier League maar tijdens de voorbije interlands vooral in de tribune zat. Zeno Debast kreeg in september wel zijn kans, maar tegen Wales en Nederland bleek dat het misschien nog wat vroeg is voor de 18-jarige Anderlecht-verdediger. Tenslotte is er ook nog Leander Dendoncker, die het in juni uitstekend deed als verdediger maar in september niet speelde.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Wie moet de derde verdediger worden op het WK?

Meest recent

'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

3
3
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

98
98
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

29
29
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

96
96
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

89
89
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

53
53
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

26
26
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

248
248
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

39
39
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

42
42
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

206
206
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

106
106
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

259
259
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

201
201
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

247
247
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

595
595
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

278
278
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

145
145
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

494
494
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

215
215
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

503
503
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100

Meer sportnieuws