"Hij zal in Qatar in de driemansdefensie spelen"

583 stemmen

Volgende donderdag maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Er zijn al heel wat zekerheden voor die selectie, maar er zijn ook nog enkele vraagtekens. Onder meer achterin is het nog niet helemaal zeker welke namen Martinez precies zal kiezen en ook niet wie er straks zal spelen op het WK.


Sinds het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen ligt de derde plaats in de verdediging tussen Toby Alderweireld en Jan Vertonghen immers voor het grijpen. In de kwalificaties speelde Jason Denayer doorgaans, maar achter zijn naam staat een groot vraagteken sinds hij maandenlang zonder club zat en in september voor het bescheiden Shabab Al-Ahli in Dubai tekende.

De eerste vervanger was in principe Dedryck Boyata, maar ook hij was de voorbije maanden geen titularis bij Club Brugge. Hij kwam deze week bovendien in het oog van de storm te staan na twee blunders tegen KV Oostende. Maar zijn entourage heeft vertrouwen. "Met het oog op het WK is hij heel zelfverzekerd. Ik twijfel er ook geen seconde aan dat hij in die driemansverdediging zal staan", verklaart zijn neef Prince Junior Musombo in Het Laatste Nieuws.

WIE DAN WEL?
De vraag stelt zich ook wie dan wel de derde man in de defensie zou moeten worden. Brandon Mechele werd her en der naar voor geschoven, aangezien hij goed presteerde in de Champions League en Boyata bij Club uit de ploeg houdt. De 29-jarige Bruggeling kreeg de voorbije jaren echter amper kansen van Martinez. De bondscoach lijkt dus niet echt in hem te geloven. Hetzelfde kan misschien ook gezegd worden van Wout Faes, die goed op dreef is bij Leicester City in de Premier League maar tijdens de voorbije interlands vooral in de tribune zat. Zeno Debast kreeg in september wel zijn kans, maar tegen Wales en Nederland bleek dat het misschien nog wat vroeg is voor de 18-jarige Anderlecht-verdediger. Tenslotte is er ook nog Leander Dendoncker, die het in juni uitstekend deed als verdediger maar in september niet speelde.

LEES OOK: De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

Wie moet de derde verdediger worden op het WK?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

40
40
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

75
75
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

103
103
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

41
41
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

54
54
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

237
237
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

147
147
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

35
35
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

191
191
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

88
88
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

409
409
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

323
323
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

127
127
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws