3 hoofdschuldigen forceren Piqué naar exit

door
3 hoofdschuldigen forceren Piqué naar exit

Gerard Piqué was altijd al van plan om zijn carrière af te sluiten bij FC Barcelona, maar niet als bankzitter. Hij maakte er ook een erezaak van om Spanje te vertegenwoordigen op het WK 2022 in Qatar. Helaas voor hem draaiden die droomscenario's helemaal anders uit. Piqué kondigde donderdag zijn afscheid aan als profvoetballer: zaterdag wordt zijn laatste wedstrijd in het Camp Nou. Het wordt een afscheid in mineur, een vertrek dat hij zich altijd anders had voorgesteld. Ontgoocheld door zijn sportieve degradatie, maar nog steeds met Barça in zijn hart.


HET WAANBEELD VAN PIQUÉ

“Ik zal mijn carrière sowieso beëindigen bij FC Barcelona. Maar ik zal niet accepteren om als bankzitter op pensioen te gaan”, zei Gerard Piqué in oktober vorig jaar aan El País. “Ik zou geen gans seizoen op de bank willen zitten.” Piqué telt dit seizoen 5 basisplaatsen op 18 wedstrijden in La Liga en de Champions League. Dan ben je echt wel een bankzitter, maar daar denkt Piqué anders over. De 35-jarige beschouwt zich nog steeds als een speler met een meerwaarde. In de kleedkamer en op het veld.

Marca vernam dat Gerard Piqué dit seizoen altijd zijn hard werkte op training om Xavi Hernandez te overtuigen om hem op te stellen in het basiselftal, maar die kiest echter resoluut voor Ronald Araujo, Eric Garcia, Andreas Christensen en Jules Koundé boven de ervaren verdediger. Dat was een domper voor Piqué, die alles in het werk stelde om terug belangrijk te worden voor FC Barcelona en tegelijkertijd een selectie voor het WK 2022 in Qatar probeerde af te dwingen. Bondscoach Luis Enrique nam hem zelfs op in zijn 55-koppige voorselectie.



Uiteindelijk zullen we nooit weten of Gerard Piqué de uiteindelijke selectie van Spanje zou halen, want zaterdag speelt hij zijn laatste wedstrijd in het Camp Nou. Pique won alles wat er te winnen viel bij FC Barcelona, met onder meer 8 Spaanse titels, 3 Champions Leagues en 7 bekers, maar zich vereenzelvigen met een invallersstatuut kon hij niet. Pique hield de eer aan zichzelf, in plaats dat Barça die beslissing voor hem moest nemen. Want zijn sportieve toekomst zag er allerminst rooskleurig uit bij de Catalaanse topclub.

GEVEN EN NEMEN

In oktober vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.



Anderzijds deed Gerard Piqué ook veel moeite om zijn club op financieel gebied te helpen. Als een ware gentleman deed hij - tot tweemaal toe zelfs - een toegift waardoor FC Barcelona hem minder salaris moest uitbetalen en tegelijkertijd meer financiële ademruimte kreeg om nieuwe transfers te registreren op de spelerslijst. Door de geste van Piqué moest Barça zijn contract tot en met 2024 aan flink verminderde voorwaarden uitbetalen. Maar dat betekent uiteraard niet dat Xavi Hernandez hem dan maar blindelings moest opstellen in zijn basiselftal.

GEVISEERD DOOR DE FANS

Hij is dit seizoen pas de vijfde centrale verdediger in de pikorde, na Ronald Araujo, Eric Garcia, Jules Koundé en Andreas Christensen. Enkel bij blessures mocht Gerard Piqué zich opmaken om te spelen. Dat was bijvoorbeeld het geval in de wedstrijden tegen Mallorca en Celta Vigo, waarin Barça telkens een clean sheet behaalde. Maar de echte waardemeter vond plaats tegen Internazionale en toen zakte Piqué keihard door de mand. Hij speelde een erbarmelijke wedstrijd en hij had een groot aandeel in de drie Italiaanse tegendoelpunten. Piqué werd zelfs stevig uitgefloten door de fans in het Camp Nou.



Na de wedstrijd sprak Xavi Hernandez over “individuele fouten” bij zijn spelers, maar iedereen wist dat de coach het had over Gerard Piqué. Nog in oktober kreeg Piqué opnieuw de volle laag van de eigen achterban. In minuut 78 verving hij Jules Kounde in de wedstrijd tegen Villarreal en op de tribunes werden de meest uiteenlopende reacties vastgesteld. Xavi Hernandez nam het meteen op voor zijn verdediger. “Dit is een moment om verenigd te zijn. De ploeg, de staff, het bestuur, de fans, de media. Ik weet niet waarom ze floten en het interesseert me eigenlijk ook niet. Ik ben gelukkig om Piqué’s coach te mogen zijn.”

GEEN AFSCHEID?

Het was wellicht in die periode - waarin hij veel kritiek te slikken kreeg - toen Gerard Piqué besliste om een eind te maken aan zijn spelerscarrière. Al was het zeker geen overhaaste beslissing. Volgens Marca dacht hij namelijk al wekenlang om zijn kicksen aan de wilgen te hangen, omdat hij er maar niet in slaagde om zijn bankzittersstatuut om te keren in een vaste basisplaats, en omdat hij geschrokken en verbaasd was door de vele en scherpe kritiek vanuit de buitenwereld.



Ook het feit dat de clubleiding af wilde van zijn - al fel verminderd - zwaar contract, lag Gerard Piqué zwaar op de maag. “Dit is erg unfair voor jou”, stelde Carles Puyol kort nadat Piqué zijn afscheid als profvoetballer aankondigde. En die quote bevat dus wel een bepaalde grond van waarheid. Maar dit betekent echter niet dat Piqué FC Barcelona definitief zal verlaten. In zijn afscheidsvideo laat hij namelijk een deur open voor een terugkeer in de toekomst. “Je kent mij. Ik kom terug. Ik zie jullie in het Camp Nou. Lang leve Barça.”

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Is het pensioen van Piqué een spijtige zaak?

Meest recent

Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

4
4
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

156
156
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

69
69
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

195
195
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

279
279
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

92
92
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

216
216
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

278
278
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

53
53
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

487
487
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

390
390
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

155
155
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

474
474
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

432
432
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

82
82
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

367
367
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

596
596
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

222
222
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

263
263
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

384
384
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

563
563
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

204
204
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

315
315

Meer sportnieuws