3 hoofdschuldigen forceren Piqué naar exit

281
3 hoofdschuldigen forceren Piqué naar exit

Gerard Piqué was altijd al van plan om zijn carrière af te sluiten bij FC Barcelona, maar niet als bankzitter. Hij maakte er ook een erezaak van om Spanje te vertegenwoordigen op het WK 2022 in Qatar. Helaas voor hem draaiden die droomscenario's helemaal anders uit. Piqué kondigde donderdag zijn afscheid aan als profvoetballer: zaterdag wordt zijn laatste wedstrijd in het Camp Nou. Het wordt een afscheid in mineur, een vertrek dat hij zich altijd anders had voorgesteld. Ontgoocheld door zijn sportieve degradatie, maar nog steeds met Barça in zijn hart.


HET WAANBEELD VAN PIQUÉ

“Ik zal mijn carrière sowieso beëindigen bij FC Barcelona. Maar ik zal niet accepteren om als bankzitter op pensioen te gaan”, zei Gerard Piqué in oktober vorig jaar aan El País. “Ik zou geen gans seizoen op de bank willen zitten.” Piqué telt dit seizoen 5 basisplaatsen op 18 wedstrijden in La Liga en de Champions League. Dan ben je echt wel een bankzitter, maar daar denkt Piqué anders over. De 35-jarige beschouwt zich nog steeds als een speler met een meerwaarde. In de kleedkamer en op het veld.

Marca vernam dat Gerard Piqué dit seizoen altijd zijn hard werkte op training om Xavi Hernandez te overtuigen om hem op te stellen in het basiselftal, maar die kiest echter resoluut voor Ronald Araujo, Eric Garcia, Andreas Christensen en Jules Koundé boven de ervaren verdediger. Dat was een domper voor Piqué, die alles in het werk stelde om terug belangrijk te worden voor FC Barcelona en tegelijkertijd een selectie voor het WK 2022 in Qatar probeerde af te dwingen. Bondscoach Luis Enrique nam hem zelfs op in zijn 55-koppige voorselectie.



Uiteindelijk zullen we nooit weten of Gerard Piqué de uiteindelijke selectie van Spanje zou halen, want zaterdag speelt hij zijn laatste wedstrijd in het Camp Nou. Pique won alles wat er te winnen viel bij FC Barcelona, met onder meer 8 Spaanse titels, 3 Champions Leagues en 7 bekers, maar zich vereenzelvigen met een invallersstatuut kon hij niet. Pique hield de eer aan zichzelf, in plaats dat Barça die beslissing voor hem moest nemen. Want zijn sportieve toekomst zag er allerminst rooskleurig uit bij de Catalaanse topclub.

GEVEN EN NEMEN

In oktober vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.



Anderzijds deed Gerard Piqué ook veel moeite om zijn club op financieel gebied te helpen. Als een ware gentleman deed hij - tot tweemaal toe zelfs - een toegift waardoor FC Barcelona hem minder salaris moest uitbetalen en tegelijkertijd meer financiële ademruimte kreeg om nieuwe transfers te registreren op de spelerslijst. Door de geste van Piqué moest Barça zijn contract tot en met 2024 aan flink verminderde voorwaarden uitbetalen. Maar dat betekent uiteraard niet dat Xavi Hernandez hem dan maar blindelings moest opstellen in zijn basiselftal.

GEVISEERD DOOR DE FANS

Hij is dit seizoen pas de vijfde centrale verdediger in de pikorde, na Ronald Araujo, Eric Garcia, Jules Koundé en Andreas Christensen. Enkel bij blessures mocht Gerard Piqué zich opmaken om te spelen. Dat was bijvoorbeeld het geval in de wedstrijden tegen Mallorca en Celta Vigo, waarin Barça telkens een clean sheet behaalde. Maar de echte waardemeter vond plaats tegen Internazionale en toen zakte Piqué keihard door de mand. Hij speelde een erbarmelijke wedstrijd en hij had een groot aandeel in de drie Italiaanse tegendoelpunten. Piqué werd zelfs stevig uitgefloten door de fans in het Camp Nou.



Na de wedstrijd sprak Xavi Hernandez over “individuele fouten” bij zijn spelers, maar iedereen wist dat de coach het had over Gerard Piqué. Nog in oktober kreeg Piqué opnieuw de volle laag van de eigen achterban. In minuut 78 verving hij Jules Kounde in de wedstrijd tegen Villarreal en op de tribunes werden de meest uiteenlopende reacties vastgesteld. Xavi Hernandez nam het meteen op voor zijn verdediger. “Dit is een moment om verenigd te zijn. De ploeg, de staff, het bestuur, de fans, de media. Ik weet niet waarom ze floten en het interesseert me eigenlijk ook niet. Ik ben gelukkig om Piqué’s coach te mogen zijn.”

GEEN AFSCHEID?

Het was wellicht in die periode - waarin hij veel kritiek te slikken kreeg - toen Gerard Piqué besliste om een eind te maken aan zijn spelerscarrière. Al was het zeker geen overhaaste beslissing. Volgens Marca dacht hij namelijk al wekenlang om zijn kicksen aan de wilgen te hangen, omdat hij er maar niet in slaagde om zijn bankzittersstatuut om te keren in een vaste basisplaats, en omdat hij geschrokken en verbaasd was door de vele en scherpe kritiek vanuit de buitenwereld.



Ook het feit dat de clubleiding af wilde van zijn - al fel verminderd - zwaar contract, lag Gerard Piqué zwaar op de maag. “Dit is erg unfair voor jou”, stelde Carles Puyol kort nadat Piqué zijn afscheid als profvoetballer aankondigde. En die quote bevat dus wel een bepaalde grond van waarheid. Maar dit betekent echter niet dat Piqué FC Barcelona definitief zal verlaten. In zijn afscheidsvideo laat hij namelijk een deur open voor een terugkeer in de toekomst. “Je kent mij. Ik kom terug. Ik zie jullie in het Camp Nou. Lang leve Barça.”

LEES OOK: 'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Is het pensioen van Piqué een spijtige zaak?

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

52
52
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

39
39
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

65
65
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

53
53
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

65
65
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

157
157
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

77
77
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

385
385
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

33
33
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

57
57
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

417
417
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

138
138
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

58
58
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

53
53
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

128
128
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

108
108
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

195
195
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

158
158
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

41
41
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

75
75
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

63
63
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

155
155
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws