Van Bommel pusht Nainggolan richting exit

1029
Van Bommel pusht Nainggolan richting exit

Opvallend nieuws in de marge woensdag: Radja Nainggolan die voortaan privéjets aanbiedt aan de elite der aarde. Mogelijk maakt hij binnenkort reeds zelf gebruik van zijn eigen diensten. Een breuk met Antwerp, wie weet zelfs in januari al, lijkt namelijk alsmaar meer onvermijdelijk. Zijn eigen schuld, al heeft Mark van Bommel ook iets te maken met de ex-Rode Duivel zijn aanstaande exit.


Vier nederlagen in zes duels: en of Antwerp, daarvoor fiere leider met een foutloos rapport, in een dip zit. Het dubbeltje valt even langs de verkeerde kant, waar de Great Old voorheen zelf een koele killer was ontbreekt het tegenwoordig aan efficiëntie. Aan de overkant beging Jean Butez tegen Genk een zeldzame blunder, in Charleroi werd het stamnummer één een week later koud gepakt op de counter. Zondag komt Anderlecht op bezoek, als afsluiter voor het WK trekt Antwerp naar Club Brugge. Wellicht nog altijd zónder Nainggolan, die sinds het vape-incident op bezoek bij Standard – waar een gebrek aan scherpte in de openingsfase zuur opbrak – in de B-kern vertoeft. Voor onbepaalde tijd, al kan dat ballingschap wel eens langer duren dan gedacht. Zien we de middenvelder überhaupt nog terug op de Bosuil?

LAMKEL ZÉ 2.0
"Het was een heel lastige beslissing, maar ik heb niet overwogen om hem terug te nemen. Dit is geen kwestie van weken of wedstrijden", aldus Van Bommel voor de nederlaag tegen Charleroi. De nieuwste teleurstelling brengt daar vermoedelijk evenmin verandering in. Nadat zijn fratsen in het verkeer met de mantel der liefde werden bedekt, was zijn gedrag in Luik op extra-sportief gebied dus de druppel voor Nainggolan. "RAFC heeft een gesprek gehad met Radja over zijn algemeen functioneren en over hoe bepaalde gedragingen afstralen op de club en de spelersgroep", luidde het algemeen statement over zijn verbanning uit de kleedkamer. "Er zijn tevens duidelijke afspraken gemaakt over wat onze club wel en niet van haar speler verwacht. Speler noch club zullen hierover verder commentaar geven."



Dat laatste advies sloeg Nainggolan alvast meteen in de wind. "Ik wil even zeggen dat ik het ook erg vind, wat ik heb gedaan. Ik vind dit zelf ook volledig fout, maar stond er op dat moment niet bij stil. De club heeft een beslissing genomen en ik kan die enkel accepteren, ook al vind ik de straf zelf misschien wat zwaar. Maar ik ga op één of andere manier toch proberen mijn steentje bij te blijven dragen", reageerde hij via Instagram. Later volgde via datzelfde platform nog een foto van een avondje uit met Anderlecht-spitsen Fabio Silva en Sebastiano Esposito. Het getuigt allemaal van vrij weinig schuldbesef. De vergelijking met Didier Lamkel Zé, evenmin weg te slaan van sociale media, wordt er zo weer wat groter op. Antwerp hoopte net eindelijk verlost te zijn van de negatieve aandacht rond diens fratsen.

FAN GHEYSENS
Gelet op de controversiële aanstelling van Marc Overmars enigszins hypocriet, zeker omdat de Great Old aanvankelijk niet zo zwaar leek te tillen aan het voorval. Na een gesprek met Nainggolan, en onder druk van een mediastorm na de opeenvolging van incidenten, kon een sanctie echter niet uitblijven. Overmars, Van Bommel en CEO Sven Jaecques namen allen deel aan dat onderhoud, Paul Gheysens was opvallend afwezig. Zelfs nu er deze zomer nieuwe speeltjes arriveerden ziet de voorzitter, die vurig hoopte dat zij Nainggolan konden motiveren om beter zijn best te doen, ongetwijfeld met lede ogen aan hoe zijn prestigetransfer langzaam wegkwijnt. Hoewel hij de torenhoge verwachtingen mede door een blessure vorig seizoen niet helemaal kon inlossen, is Gheysens immers een fan van het eerste uur.



"Wie heb je liever: Hans Vanaken voor drie miljoen of Nainggolan voor twee?", klonk het nog bij diens aankomst. Een uitspraak die als een boemerang in zijn gezicht terugkeerde, want terwijl Vanaken met Club Brugge uitgerekend op de Bosuil een zoveelste landstitel veroverde kwam Nainggolan niet verder dan twee goals en drie assists in 32 competitieduels. Met een vierde plek in de stand zette Antwerp zelfs een stap achteruit. Enter dus Van Bommel, met wie het beter leek te klikken dan met Brian Priske. Zo gaf de kersvers coach gehoor aan Nainggolan zijn suggestie om hem hoger op het veld als nummer tien uit te spelen. Behalve een week waarin hij drie keer raak trof zorgde het voor weinig beterschap in zijn statistieken. Ondanks een vrij degelijke start is de huidige balans drie doelpunten en twee assists.

SPORTIEF ZONDE (?)
Na vijf speeldagen, die Antwerp wel allemaal winnend afsloot, was zijn rijk dan ook uit. Door de komst van Jurgen Ekkelenkamp, sindsdien onderdeel van een vast trio met Alhassan Yusuf en Pieter Gerkens, moest Nainggolan vrede nemen met een plaats op de bank. Als invaller kreeg Il Ninja wel steevast zijn minuten. Wanneer hij een maand geleden tegen KV Kortrijk dan toch nog eens aan de aftrap verscheen liep het evenwel prompt voor een eerste keer verkeerd. Ook in Sclessin nam Nainggolan dus gewoon plaats op het zitje waar hij iets eerder nog werd betrapt terwijl hij aan een e-sigaret lurkte. Nochtans pakte Van Bommel toen uit met een verrassing door zijn elftal in een 4-4-2 formatie de wei in te sturen. Een mislukt experiment, maar dat hij zelfs dan geen plaats had voor Nainggolan spreekt boekdelen.



Vooral omdat de opties op het middenveld beperkt zijn. "Het klopt dat we nu plots wat krap zitten", gaf Van Bommel toe. "Al mag dat geen reden zijn om die beslissing niet te nemen. Een speler uit de selectie zetten is de moeilijkste keuze die je als trainer zijnde kan maken. Dat doe je niet zomaar. Radja was zelf zwaar teleurgesteld. Hij is een heel goede voetballer, die het verschil kan maken en zelfs buiten categorie kan zijn. Vanuit dat perspectief is deze maatregel zonde", luidde het verder echter nog. In theorie kan Nainggolan inderdaad nog van pas komen, is het niet als titularis dan wel als wisselspeler. Met zijn intrinsiek scorend vermogen bijvoorbeeld, al blijft de Bosuil ook op dat vlak wat op de honger zitten: zelfs met Vincent Janssen in de rangen scoort Antwerp van alle ploegen in de top vier het minst.

ZWAARGEWICHT
Toch laat Van Bommel niet echt het achterste van zijn tong zien. Los van zijn perikelen buiten de lijnen past Nainggolan simpelweg niet in zijn sportieve plannen, of ligt hij zeker niet in de bovenste schuif. Niet geheel onterecht ook gezien diens matige prestaties en geringe meerwaarde. Samen met zijn loodzwaar salaris reden te meer voor het stamnummer één om de grootverdiener, niet alleen bij de Great Old maar in heel België, opzij te schuiven wanneer hij zichzelf als onaantastbaar beschouwt. Nog in Luik liet Nainggolan, die na de pauze wel tevergeefs mocht proberen om de meubelen nog te redden, zich in de eerste helft trouwens opmerken door ostentatief mee te coachen langs de zijlijn. Ondanks zijn verminderde status in de kleedkamer is er aan geldingsdrang duidelijk nog steeds geen gebrek.



Hoewel hij zichzelf zo geregeld boven de groep lijkt te zetten blijft de 30-voudig international daar wel een invloedrijke stem. Iemand met impact, net zoals pakweg Ritchie De Laet of Michael Frey. Die eerste verzeilde eveneens een tijdje op de bank, waar ook Frey wellicht nog wat langer dreigt te vertoeven. Gedurende tien minuten bleek in Charleroi opnieuw dat de spits niet compatibel is met Janssen. Tot hiertoe weet Van Bommel de ego's in zijn selectie moeiteloos te managen, maar wat als de resultaten blijven tegenvallen? Zetten de misnoegde zwaargewichten in de kleedkamer, Nainggolan op kop, dan de boel op stelten? Of keren de fans, die de publiekslieveling nog altijd op handen dragen, zich ineens gezamenlijk tegen Van Bommel? Hij past toch maar beter op met zich diens verstoting toe te eigenen.

EXIT IN JANUARI
Een licht ontvlambare situatie, of zeg maar gerust tikkende tijdbom. Al volstond het eerste akkefietje niet om voor een ontsteking te zorgen. Voorlopig lijkt Nainggolan ook niet van plan om voor wrevel te zorgen. Met frisse tegenzin aanvaardt hij zijn straf, net zoals hij zijn plaats op de bank slikte. "Hij hoeft het niet eens te zijn, maar accepteert het wel", vertelde Van Bommel recent nog hoe de ervaren rot de keuzes van zijn coach respecteert. De trainer staat alvast sterk in zijn schoenen: tenzij de nederlagen zich blijven opstapelen geniet hij meer krediet dan Nainggolan, die zijn hoge loonbrieven hoe langer hoe minder rechtvaardigt. Van een botsing met Van Bommel mag dan wel geen sprake zijn, diens C4 is nog minder aan de orde. Afwachten of een andere coach soelaas brengt is daarom geen oplossing.



En dus lijkt het verhaal van Nainggolan op de Bosuil definitief over en uit. Zijn rol is stilaan uitgespeeld, zeker nu hij zichzelf alsmaar meer buitenspel zet. Het dik betaald contract van de voormalige Rode Duivel loopt komende zomer af, in januari is Il Ninja al vrij om elders een voorakkoord te tekenen. In tegenstelling tot Lior Refaelov of Simen Jukleröd een aantal jaren geleden zal Antwerp de dure en overbodige stoorzender met plezier naar de uitgang begeleiden, of alleszins weinig in de weg leggen. Nochtans blijft Nainggolan zelf naar verluidt liefst gewoon op post. Niet alleen zal hij zich dan tevreden moeten stellen met een pak minder centen op zijn rekening, zowel op als naast het veld is het eeuwige woelwater in dat geval dringend aan bezinning toe. Al zou het daarvoor wel eens reeds te laat kunnen zijn.

AD

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Denkt u dat Nainggolan ooit nog zal spelen voor Antwerp?

Meest recent

Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

7
7
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

7
7
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

34
34
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

64
64
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

86
86
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

195
195
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

208
208
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

100
100
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

113
113
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

194
194
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

161
161
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

235
235
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

294
294
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

223
223
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

104
104
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

88
88
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

241
241
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

133
133
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

234
234
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

922
922
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

107
107
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

183
183
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

210
210

Meer sportnieuws