TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

door
TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat we beweging mogen verwachten bij Anderlecht. Paars-Wit zou dicht bij de komst van Jesper Fredberg als technisch directeur staan. Het heef de sportieve baas van Viborg een officieel voorstel gedaan en de kans lijkt zeer groot dat die dat ook zal aanvaarden. Fredberg zal mogelijk dus snel aan het transferhuiswerk voor januari kunnen beginnen.



Een dossier dat ook snel op zijn bureau zal belanden, is dat van Lior Refaelov. De 36-jarige Israëliër beschikt over een aflopend contract, maar wil graag blijven. Anderlecht deed hem echter nog geen voorstel en er liggen kapers op de kust. Zo verklaart de makelaar van Refaelov dat een andere Belgische topclub zich al gemeld heeft, terwijl er ook een voorstel uit de MLS en van verschillende Israëlische topclubs is.

Een andere ervaren pion liet Anderlecht schieten. Jelle Van Damme verklaart in de podcast 90 Minutes immers dat hij Dieumerci Mbokani aangeboden heeft bij Paars-Wit, maar dat hapte uiteindelijk niet. Met zijn ervaring had Mbokani als luxe-invaller misschien nog wat kunnen betekenen in het Lotto Park, maar uiteindelijk ging SK Beveren met hem aan de haal.



Bij Union mogen ze dan weer hopen op een nieuwe stevige versterking van moederclub Brighton. De Engelsen hebben deze week de transfer van de 17-jarige Facundo Buonanotte afgerond. Het Argentijnse toptalent komt voor 12 miljoen euro over van Rosario Central. Het lijkt zeker niet uitgesloten dat Brighton hem eerst nog even in Brussel zal laten rijpen, zoals ze ook al deden met spelers als Mitoma, Kozlowski en dit seizoen nog Adingra.

BUITENLAND

Lionel Messi zou weleens een verrassende beslissing kunnen nemen over zijn toekomst. Terwijl de voorbije weken druk gespeculeerd werd over een transfer naar Inter Miami of een terugkeer naar FC Barcelona, oppert men in Frankrijk dat hij gewoon zijn contract bij PSG zou kunnen gaan verlengen. Messi voelt zich immers alsmaar beter in Parijs en zijn invloed binnen de club groeit ook. Bovendien zou Messi aangegeven hebben dat hij PSG niet wil verlaten zonder hen een grote prijs - lees: de Champions League - bezorgd te hebben.

LEES OOK: 'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

Moet Anderlecht Refaelov nog een nieuw contract geven?

Meest recent

Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

5
5
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

19
19
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

124
124
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

57
57
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

25
25
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

66
66
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

47
47
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

21
21
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

109
109
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

221
221
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

105
105
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

320
320
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

42
42
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

192
192
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

60
60
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

261
261
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

76
76
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

205
205
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

469
469
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

273
273
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

71
71
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

123
123
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

237
237
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

152
152

Meer sportnieuws