TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

2131 stemmen
TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat we beweging mogen verwachten bij Anderlecht. Paars-Wit zou dicht bij de komst van Jesper Fredberg als technisch directeur staan. Het heef de sportieve baas van Viborg een officieel voorstel gedaan en de kans lijkt zeer groot dat die dat ook zal aanvaarden. Fredberg zal mogelijk dus snel aan het transferhuiswerk voor januari kunnen beginnen.



Een dossier dat ook snel op zijn bureau zal belanden, is dat van Lior Refaelov. De 36-jarige Israëliër beschikt over een aflopend contract, maar wil graag blijven. Anderlecht deed hem echter nog geen voorstel en er liggen kapers op de kust. Zo verklaart de makelaar van Refaelov dat een andere Belgische topclub zich al gemeld heeft, terwijl er ook een voorstel uit de MLS en van verschillende Israëlische topclubs is.

Een andere ervaren pion liet Anderlecht schieten. Jelle Van Damme verklaart in de podcast 90 Minutes immers dat hij Dieumerci Mbokani aangeboden heeft bij Paars-Wit, maar dat hapte uiteindelijk niet. Met zijn ervaring had Mbokani als luxe-invaller misschien nog wat kunnen betekenen in het Lotto Park, maar uiteindelijk ging SK Beveren met hem aan de haal.



Bij Union mogen ze dan weer hopen op een nieuwe stevige versterking van moederclub Brighton. De Engelsen hebben deze week de transfer van de 17-jarige Facundo Buonanotte afgerond. Het Argentijnse toptalent komt voor 12 miljoen euro over van Rosario Central. Het lijkt zeker niet uitgesloten dat Brighton hem eerst nog even in Brussel zal laten rijpen, zoals ze ook al deden met spelers als Mitoma, Kozlowski en dit seizoen nog Adingra.

BUITENLAND

Lionel Messi zou weleens een verrassende beslissing kunnen nemen over zijn toekomst. Terwijl de voorbije weken druk gespeculeerd werd over een transfer naar Inter Miami of een terugkeer naar FC Barcelona, oppert men in Frankrijk dat hij gewoon zijn contract bij PSG zou kunnen gaan verlengen. Messi voelt zich immers alsmaar beter in Parijs en zijn invloed binnen de club groeit ook. Bovendien zou Messi aangegeven hebben dat hij PSG niet wil verlaten zonder hen een grote prijs - lees: de Champions League - bezorgd te hebben.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Moet Anderlecht Refaelov nog een nieuw contract geven?

Meest recent

‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

39
39
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

42
42
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

603
603
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

35
35
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

230
230
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

118
118
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

432
432
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

495
495
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

70
70
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

127
127
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

687
687
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

85
85
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

62
62
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

144
144
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

117
117
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

110
110
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

141
141
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

110
110
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

222
222
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

276
276
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

644
644

Meer sportnieuws