TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

2131
TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat we beweging mogen verwachten bij Anderlecht. Paars-Wit zou dicht bij de komst van Jesper Fredberg als technisch directeur staan. Het heef de sportieve baas van Viborg een officieel voorstel gedaan en de kans lijkt zeer groot dat die dat ook zal aanvaarden. Fredberg zal mogelijk dus snel aan het transferhuiswerk voor januari kunnen beginnen.



Een dossier dat ook snel op zijn bureau zal belanden, is dat van Lior Refaelov. De 36-jarige Israëliër beschikt over een aflopend contract, maar wil graag blijven. Anderlecht deed hem echter nog geen voorstel en er liggen kapers op de kust. Zo verklaart de makelaar van Refaelov dat een andere Belgische topclub zich al gemeld heeft, terwijl er ook een voorstel uit de MLS en van verschillende Israëlische topclubs is.

Een andere ervaren pion liet Anderlecht schieten. Jelle Van Damme verklaart in de podcast 90 Minutes immers dat hij Dieumerci Mbokani aangeboden heeft bij Paars-Wit, maar dat hapte uiteindelijk niet. Met zijn ervaring had Mbokani als luxe-invaller misschien nog wat kunnen betekenen in het Lotto Park, maar uiteindelijk ging SK Beveren met hem aan de haal.



Bij Union mogen ze dan weer hopen op een nieuwe stevige versterking van moederclub Brighton. De Engelsen hebben deze week de transfer van de 17-jarige Facundo Buonanotte afgerond. Het Argentijnse toptalent komt voor 12 miljoen euro over van Rosario Central. Het lijkt zeker niet uitgesloten dat Brighton hem eerst nog even in Brussel zal laten rijpen, zoals ze ook al deden met spelers als Mitoma, Kozlowski en dit seizoen nog Adingra.

BUITENLAND

Lionel Messi zou weleens een verrassende beslissing kunnen nemen over zijn toekomst. Terwijl de voorbije weken druk gespeculeerd werd over een transfer naar Inter Miami of een terugkeer naar FC Barcelona, oppert men in Frankrijk dat hij gewoon zijn contract bij PSG zou kunnen gaan verlengen. Messi voelt zich immers alsmaar beter in Parijs en zijn invloed binnen de club groeit ook. Bovendien zou Messi aangegeven hebben dat hij PSG niet wil verlaten zonder hen een grote prijs - lees: de Champions League - bezorgd te hebben.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Moet Anderlecht Refaelov nog een nieuw contract geven?

Meest recent

Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

10
10
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

13
13
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

69
69
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

60
60
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

91
91
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

60
60
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

64
64
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

166
166
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

257
257
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

78
78
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

417
417
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

484
484
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

193
193
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

127
127
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

203
203
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

196
196
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1730
1730
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

407
407
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

313
313

Meer sportnieuws