TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

2131
TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat we beweging mogen verwachten bij Anderlecht. Paars-Wit zou dicht bij de komst van Jesper Fredberg als technisch directeur staan. Het heef de sportieve baas van Viborg een officieel voorstel gedaan en de kans lijkt zeer groot dat die dat ook zal aanvaarden. Fredberg zal mogelijk dus snel aan het transferhuiswerk voor januari kunnen beginnen.



Een dossier dat ook snel op zijn bureau zal belanden, is dat van Lior Refaelov. De 36-jarige Israëliër beschikt over een aflopend contract, maar wil graag blijven. Anderlecht deed hem echter nog geen voorstel en er liggen kapers op de kust. Zo verklaart de makelaar van Refaelov dat een andere Belgische topclub zich al gemeld heeft, terwijl er ook een voorstel uit de MLS en van verschillende Israëlische topclubs is.

Een andere ervaren pion liet Anderlecht schieten. Jelle Van Damme verklaart in de podcast 90 Minutes immers dat hij Dieumerci Mbokani aangeboden heeft bij Paars-Wit, maar dat hapte uiteindelijk niet. Met zijn ervaring had Mbokani als luxe-invaller misschien nog wat kunnen betekenen in het Lotto Park, maar uiteindelijk ging SK Beveren met hem aan de haal.



Bij Union mogen ze dan weer hopen op een nieuwe stevige versterking van moederclub Brighton. De Engelsen hebben deze week de transfer van de 17-jarige Facundo Buonanotte afgerond. Het Argentijnse toptalent komt voor 12 miljoen euro over van Rosario Central. Het lijkt zeker niet uitgesloten dat Brighton hem eerst nog even in Brussel zal laten rijpen, zoals ze ook al deden met spelers als Mitoma, Kozlowski en dit seizoen nog Adingra.

BUITENLAND

Lionel Messi zou weleens een verrassende beslissing kunnen nemen over zijn toekomst. Terwijl de voorbije weken druk gespeculeerd werd over een transfer naar Inter Miami of een terugkeer naar FC Barcelona, oppert men in Frankrijk dat hij gewoon zijn contract bij PSG zou kunnen gaan verlengen. Messi voelt zich immers alsmaar beter in Parijs en zijn invloed binnen de club groeit ook. Bovendien zou Messi aangegeven hebben dat hij PSG niet wil verlaten zonder hen een grote prijs - lees: de Champions League - bezorgd te hebben.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Moet Anderlecht Refaelov nog een nieuw contract geven?

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

5
5
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

11
11
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

111
111
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

28
28
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

85
85
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

80
80
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

306
306
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

143
143
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

150
150
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

90
90
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

326
326
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

150
150
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

298
298
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

212
212
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

123
123
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

300
300
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

134
134
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

115
115
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

29
29

Meer sportnieuws