TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

door
TU: 'Anderlecht heeft beet, Belgische topclub wil Refaelov'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat we beweging mogen verwachten bij Anderlecht. Paars-Wit zou dicht bij de komst van Jesper Fredberg als technisch directeur staan. Het heef de sportieve baas van Viborg een officieel voorstel gedaan en de kans lijkt zeer groot dat die dat ook zal aanvaarden. Fredberg zal mogelijk dus snel aan het transferhuiswerk voor januari kunnen beginnen.



Een dossier dat ook snel op zijn bureau zal belanden, is dat van Lior Refaelov. De 36-jarige Israëliër beschikt over een aflopend contract, maar wil graag blijven. Anderlecht deed hem echter nog geen voorstel en er liggen kapers op de kust. Zo verklaart de makelaar van Refaelov dat een andere Belgische topclub zich al gemeld heeft, terwijl er ook een voorstel uit de MLS en van verschillende Israëlische topclubs is.

Een andere ervaren pion liet Anderlecht schieten. Jelle Van Damme verklaart in de podcast 90 Minutes immers dat hij Dieumerci Mbokani aangeboden heeft bij Paars-Wit, maar dat hapte uiteindelijk niet. Met zijn ervaring had Mbokani als luxe-invaller misschien nog wat kunnen betekenen in het Lotto Park, maar uiteindelijk ging SK Beveren met hem aan de haal.



Bij Union mogen ze dan weer hopen op een nieuwe stevige versterking van moederclub Brighton. De Engelsen hebben deze week de transfer van de 17-jarige Facundo Buonanotte afgerond. Het Argentijnse toptalent komt voor 12 miljoen euro over van Rosario Central. Het lijkt zeker niet uitgesloten dat Brighton hem eerst nog even in Brussel zal laten rijpen, zoals ze ook al deden met spelers als Mitoma, Kozlowski en dit seizoen nog Adingra.

BUITENLAND

Lionel Messi zou weleens een verrassende beslissing kunnen nemen over zijn toekomst. Terwijl de voorbije weken druk gespeculeerd werd over een transfer naar Inter Miami of een terugkeer naar FC Barcelona, oppert men in Frankrijk dat hij gewoon zijn contract bij PSG zou kunnen gaan verlengen. Messi voelt zich immers alsmaar beter in Parijs en zijn invloed binnen de club groeit ook. Bovendien zou Messi aangegeven hebben dat hij PSG niet wil verlaten zonder hen een grote prijs - lees: de Champions League - bezorgd te hebben.

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Moet Anderlecht Refaelov nog een nieuw contract geven?

Meest recent

UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

14
14
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

46
46
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

129
129
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

35
35
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

104
104
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

49
49
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

390
390
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

234
234
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

251
251
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

228
228
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

443
443
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

262
262
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

49
49
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

166
166
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

84
84
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

552
552
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

167
167
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

98
98
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

174
174
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

59
59
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

423
423
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

506
506
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

149
149
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

238
238
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

106
106

Meer sportnieuws