Hein fors: "Moeten voor hém winnen"

door
Hein fors:

AA Gent sluit donderdag de groepsfase van de Conference League af in de eigen Ghelamco Arena. De Buffalo's krijgen het bezoek van de Noorse club Molde FK. Ze moeten de drie punten pakken om door te gaan naar de volgende ronde. Zo niet, dan zit het Europese avontuur van Hein Vanhaezebrouck en co er al op.


De Oost-Vlamingen weten dus wat de opdracht is voor eigen volk. In aanloop naar de belangrijke wedstrijd kreeg Vanhaezebrouck wel goed nieuws. Zo recupereert hij Julien De Sart. De middenvelder keert terug uit blessure. Wie wel nog altijd in de lappenmand ligt, is Tarik Tissoudali (29). De Marokkaanse aanvaller scheurde begin dit seizoen zijn kruisband en was meteen maandenlang uitgeschakeld. Een serieuze domper voor speler én club. Tissoudali was namelijk uitgegroeid tot de absolute smaakmaker in de Arteveldestad.

Vanhaezebrouck hoopt dat zijn ploegmaats hem een groot plezier doen tegen Molde. "Als we Tarik Tissoudali een cadeau willen doen, moeten we morgen winnen. Dan kan hij misschien nog Europees spelen dit seizoen. Tarik kunnen we zo een hart onder de riem te steken", vertelde de Gent-coach bij Het Nieuwsblad.

KRUIS OVER WK
Tissoudali mocht na zijn blessure ook meteen een groot kruis maken over het WK in Qatar. Extra zuur is dat de Marokkanen het er opnemen tegen de Rode Duivels, een bijzonder duel voor de speler die groot werd op onze velden. Ook een (financiële) toptransfer was door zijn blessure van de baan. De aanvaller zou naar verluidt een astronomisch aanbod ontvangen hebben uit het Midden-Oosten.

LEES OOK: Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Wint Gent van Molde?

Meest recent

'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

93
93
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

31
31
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

37
37
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

64
64
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

210
210
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

72
72
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

344
344
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

164
164
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

46
46
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

53
53
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

174
174
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

372
372
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

515
515
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

66
66
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1024
1024
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

264
264
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

855
855
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

230
230
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

454
454
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

46
46
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

165
165
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

55
55
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

61
61

Meer sportnieuws