Verrassende vervanger Lukaku genoemd

1657 stemmen
Verrassende vervanger Lukaku genoemd

Romelu Lukaku viel geblesseerd uit en hij zal in België verder werken aan zijn herstel. De spits zal wellicht de eerste match op het WK missen. Roberto Martinez moet dus een vervanger opstellen.


Michy Batshuayi is de topkandidaat en 'Batsman' zal ook wellicht gaan spelen. Met 8 goals en 1 assist in 11 matchen bij Fenerbahçe trekt hij in bloedvorm naar het WK. Bovendien was hij in de Nations League een zeer goede vervanger voor Lukaku, want de ex-spits van Standard scoorde 3 keer en deelde 3 assists uit in 6 wedstrijden. De aanvaller zal als vervanger aantreden. Maar door de blessure van Lukaku zal Martinez zeker een derde centrumspits meenemen.

Philippe Albert oppert dan ook terecht voor Loïs Openda. Die is met 7 goals in 13 matchen ook zeer goed op dreef. "Openda steekt in de vorm van zijn leven. Hij maakt wekelijks doelpunten en wordt aanbeden door het publiek. Hij heeft minuten in zijn benen, hij moet in de selectie worden opgenomen", aldus Albert in La Tribune.

ZELFDE PROFIEL
Nordin Jbari kiest op zijn beurt voor Christian Benteke. "Michy Batshuayi is zijn vervanger, maar Benteke heeft een vergelijkbaar profiel als Lukaku. Openda is toch een heel ander type." Benteke zal wellicht niet moeten hopen. In 2022 kwam hij welgeteld 200 minuten in actie bij Crystal Palace en nadien trok hij naar D.C. United. Daar speelde hij 557 minuten en het seizoen is daar afgelopen voor zijn team. Benteke zou dus bijna zonder echt ritme naar Qatar afzakken, terwijl andere aanvallers als Openda, Batshuayi en ook nog Origi dat wel in de benen hebben.

 


LEES OOK: Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

Moet Benteke worden opgeroepen?

Meest recent

Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

5
5
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

6
6
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

16
16
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

53
53
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

13
13
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

94
94
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

476
476
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

149
149
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

94
94
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

55
55
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

329
329
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

301
301
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

746
746
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

143
143
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

489
489
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

137
137
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

159
159
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

706
706
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

822
822
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

373
373
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

423
423
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

108
108
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179

Meer sportnieuws