Anderlecht mag dromen van lucratieve deals

541
Anderlecht mag dromen van lucratieve deals

Het gaat niet goed met RSC Anderlecht, dat is duidelijk. De club moet zich misschien al voorbereiden op een Plan B. Europees voetbal wordt moeilijk en dat kost geld. Maar er is een oplossing mogelijk.


RSCA zal dit jaar tussen de 5 en 6 miljoen euro incasseren aan Europees geld. Als dat komend jaar wegvalt, is dat een ferme domper. Dat zal moeten gecompenseerd worden met uitgaande transfers. De huurspelers kunnen daarvoor zorgen. Bogdan Mikhalychenko werd uitgeleend aan Shakhtar Donetsk en de linksachter verrast er. Hij was in 11 matchen al goed voor 1 goal en 4 assists en hij deelde onder meer een beslissende pass uit tegen Real Madrid in de Champions League. Donetsk heeft een aankoopoptie en lijkt op deze manier te gaan lichten.

Kristoffer Olsson werd dan weer gestald bij FC Midtjylland. De Zweedse middenvelder komt er goed voor de dag met al 2 goals, wat meer is dan in een heel jaar bij Anderlecht. De Denen hebben een aankoopoptie en op deze manier kan Anderlecht zijn geïnvesteerde 4 miljoen euro mogelijk recupereren. Mohammed Dauda is een andere speler die misschien geld kan opleveren. De aanvaller is een basispion bij Tenerife. De balans: 1 goal en 1 assist in 9 matchen. Ook zij hebben een aankoopoptie. Mustapha Bundu (Andorra, invaller), Antoine Colassin (sc Heerenveen zonder optie en invaller), Timon Wellenreuther (Feyenoord met optie, tweede keeper) lijken voorlopig terug te keren naar Brussel.

Conclusie: Anderlecht mag met Olsson, Mikhalychenko en Dauda hopen dat er in de zomer toch wat extra miljoenen, meer dan 5 miljoen euro, naar de clubkassa stromen. Het zou alvast zeer welkom zijn.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Zal RSCA Mikhalychenko en Olsson kunnen verkopen?

Meest recent

Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

3
3
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

16
16
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

30
30
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

116
116
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

64
64
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

24
24
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

205
205
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

89
89
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

40
40
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

27
27
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

68
68
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

163
163
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

46
46
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

38
38
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

118
118
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

64
64
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

104
104
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

58
58
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

114
114

Meer sportnieuws