Anderlecht mag dromen van lucratieve deals

541
Anderlecht mag dromen van lucratieve deals

Het gaat niet goed met RSC Anderlecht, dat is duidelijk. De club moet zich misschien al voorbereiden op een Plan B. Europees voetbal wordt moeilijk en dat kost geld. Maar er is een oplossing mogelijk.


RSCA zal dit jaar tussen de 5 en 6 miljoen euro incasseren aan Europees geld. Als dat komend jaar wegvalt, is dat een ferme domper. Dat zal moeten gecompenseerd worden met uitgaande transfers. De huurspelers kunnen daarvoor zorgen. Bogdan Mikhalychenko werd uitgeleend aan Shakhtar Donetsk en de linksachter verrast er. Hij was in 11 matchen al goed voor 1 goal en 4 assists en hij deelde onder meer een beslissende pass uit tegen Real Madrid in de Champions League. Donetsk heeft een aankoopoptie en lijkt op deze manier te gaan lichten.

Kristoffer Olsson werd dan weer gestald bij FC Midtjylland. De Zweedse middenvelder komt er goed voor de dag met al 2 goals, wat meer is dan in een heel jaar bij Anderlecht. De Denen hebben een aankoopoptie en op deze manier kan Anderlecht zijn geïnvesteerde 4 miljoen euro mogelijk recupereren. Mohammed Dauda is een andere speler die misschien geld kan opleveren. De aanvaller is een basispion bij Tenerife. De balans: 1 goal en 1 assist in 9 matchen. Ook zij hebben een aankoopoptie. Mustapha Bundu (Andorra, invaller), Antoine Colassin (sc Heerenveen zonder optie en invaller), Timon Wellenreuther (Feyenoord met optie, tweede keeper) lijken voorlopig terug te keren naar Brussel.

Conclusie: Anderlecht mag met Olsson, Mikhalychenko en Dauda hopen dat er in de zomer toch wat extra miljoenen, meer dan 5 miljoen euro, naar de clubkassa stromen. Het zou alvast zeer welkom zijn.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Zal RSCA Mikhalychenko en Olsson kunnen verkopen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

59
59
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

55
55
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

155
155
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

306
306
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

283
283
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

999
999

Meer sportnieuws