Anderlecht mag dromen van lucratieve deals

541 stemmen
Anderlecht mag dromen van lucratieve deals

Het gaat niet goed met RSC Anderlecht, dat is duidelijk. De club moet zich misschien al voorbereiden op een Plan B. Europees voetbal wordt moeilijk en dat kost geld. Maar er is een oplossing mogelijk.


RSCA zal dit jaar tussen de 5 en 6 miljoen euro incasseren aan Europees geld. Als dat komend jaar wegvalt, is dat een ferme domper. Dat zal moeten gecompenseerd worden met uitgaande transfers. De huurspelers kunnen daarvoor zorgen. Bogdan Mikhalychenko werd uitgeleend aan Shakhtar Donetsk en de linksachter verrast er. Hij was in 11 matchen al goed voor 1 goal en 4 assists en hij deelde onder meer een beslissende pass uit tegen Real Madrid in de Champions League. Donetsk heeft een aankoopoptie en lijkt op deze manier te gaan lichten.

Kristoffer Olsson werd dan weer gestald bij FC Midtjylland. De Zweedse middenvelder komt er goed voor de dag met al 2 goals, wat meer is dan in een heel jaar bij Anderlecht. De Denen hebben een aankoopoptie en op deze manier kan Anderlecht zijn geïnvesteerde 4 miljoen euro mogelijk recupereren. Mohammed Dauda is een andere speler die misschien geld kan opleveren. De aanvaller is een basispion bij Tenerife. De balans: 1 goal en 1 assist in 9 matchen. Ook zij hebben een aankoopoptie. Mustapha Bundu (Andorra, invaller), Antoine Colassin (sc Heerenveen zonder optie en invaller), Timon Wellenreuther (Feyenoord met optie, tweede keeper) lijken voorlopig terug te keren naar Brussel.

Conclusie: Anderlecht mag met Olsson, Mikhalychenko en Dauda hopen dat er in de zomer toch wat extra miljoenen, meer dan 5 miljoen euro, naar de clubkassa stromen. Het zou alvast zeer welkom zijn.

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Zal RSCA Mikhalychenko en Olsson kunnen verkopen?

Meest recent

'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

0
0
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

34
34
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

13
13
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

204
204
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

297
297
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

96
96
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

68
68
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

336
336
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

315
315
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

349
349
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

122
122
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

147
147
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

619
619
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

76
76
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

137
137
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

265
265
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

301
301
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

291
291
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

301
301
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

119
119
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

298
298
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

482
482
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81

Meer sportnieuws