Hoefkens beëindigt penaltysoap: "Hij trapt!"

door
Hoefkens beëindigt penaltysoap:

Club Brugge gaat in de Champions League dinsdag op bezoek bij Bayer Leverkusen, de laatste in de poule. Blauw-Zwart gaat er op zoek naar de nodige punten om de groepswinst af te dwingen. Carl Hoefkens sprak een dag voor het duel de pers toe.


De Club-coach maakte van de gelegenheid gebruik om korte metten te maken met een recent probleem bij de landskampioen: penalty's. Hij maakte duidelijk wie vanaf nu de strafschoppen zal nemen als zijn ploeg er krijgt. "We kiezen voor duidelijkheid vanaf nu. Of hij ze nu mist of omzet - het maakt me niet uit - ik wil dat Hans Vanaken de strafschoppen trapt", klonk het resoluut.

Op de vorige speeldag van de CL, tegen Porto, miste Club twee strafschoppen. Het liet eerst via Vanaken en dan via Lang de kans liggen om langszij te komen. De Portugezen lieten het niet aan hun hart komen en stoomden door naar een 0-4. Het afgelopen weekend was het weer van dat, nu tegen KVO. Eerst Jutgla en dan Nielsen misten hun elfmeter. De Deen trof wel nog raak in de rebound. Maar vanaf nu is het dus Vanaken die de bal moet opeisen en de strafschoppen moet trappen.

BELANGRIJK
Als Club een penalty krijgt op het veld van Leverkusen, dan hangt er nog heel wat vanaf. De Bruggelingen kunnen de leidersplaats in de groep immers nog altijd verspelen aan Porto, dat Atlético Madrid ontvangt. Porto staat momenteel op één punt. Club zou dus het best nog winnen bij Leverkusen, al zal dat niet eenvoudig worden. De Duitsers knokken zelf nog voor de derde plaats en het bijhorende Europa League-ticket.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Goede keuze van Hoefkens?

Meest recent

Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

5
5
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

33
33
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

30
30
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

64
64
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

312
312
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

18
18
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

61
61
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

69
69
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

433
433
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

352
352
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

126
126
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

39
39
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

98
98
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

103
103
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

353
353
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

250
250
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

352
352
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

464
464
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

50
50
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

281
281
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

336
336
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

147
147
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73

Meer sportnieuws