Hoefkens beëindigt penaltysoap: "Hij trapt!"

door
Hoefkens beëindigt penaltysoap:

Club Brugge gaat in de Champions League dinsdag op bezoek bij Bayer Leverkusen, de laatste in de poule. Blauw-Zwart gaat er op zoek naar de nodige punten om de groepswinst af te dwingen. Carl Hoefkens sprak een dag voor het duel de pers toe.


De Club-coach maakte van de gelegenheid gebruik om korte metten te maken met een recent probleem bij de landskampioen: penalty's. Hij maakte duidelijk wie vanaf nu de strafschoppen zal nemen als zijn ploeg er krijgt. "We kiezen voor duidelijkheid vanaf nu. Of hij ze nu mist of omzet - het maakt me niet uit - ik wil dat Hans Vanaken de strafschoppen trapt", klonk het resoluut.

Op de vorige speeldag van de CL, tegen Porto, miste Club twee strafschoppen. Het liet eerst via Vanaken en dan via Lang de kans liggen om langszij te komen. De Portugezen lieten het niet aan hun hart komen en stoomden door naar een 0-4. Het afgelopen weekend was het weer van dat, nu tegen KVO. Eerst Jutgla en dan Nielsen misten hun elfmeter. De Deen trof wel nog raak in de rebound. Maar vanaf nu is het dus Vanaken die de bal moet opeisen en de strafschoppen moet trappen.

BELANGRIJK
Als Club een penalty krijgt op het veld van Leverkusen, dan hangt er nog heel wat vanaf. De Bruggelingen kunnen de leidersplaats in de groep immers nog altijd verspelen aan Porto, dat Atlético Madrid ontvangt. Porto staat momenteel op één punt. Club zou dus het best nog winnen bij Leverkusen, al zal dat niet eenvoudig worden. De Duitsers knokken zelf nog voor de derde plaats en het bijhorende Europa League-ticket.

LEES OOK: Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Goede keuze van Hoefkens?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

48
48
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

8
8
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

30
30
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

156
156
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

83
83
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

133
133
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

342
342
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

164
164
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

268
268
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

505
505
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

83
83
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

29
29
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

187
187
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

184
184
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

134
134
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

53
53
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

185
185
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

41
41
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

145
145
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

597
597
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

375
375
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

302
302
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

265
265
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

51
51
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

258
258
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

85
85

Meer sportnieuws