Hoefkens beëindigt penaltysoap: "Hij trapt!"

door
Hoefkens beëindigt penaltysoap:

Club Brugge gaat in de Champions League dinsdag op bezoek bij Bayer Leverkusen, de laatste in de poule. Blauw-Zwart gaat er op zoek naar de nodige punten om de groepswinst af te dwingen. Carl Hoefkens sprak een dag voor het duel de pers toe.


De Club-coach maakte van de gelegenheid gebruik om korte metten te maken met een recent probleem bij de landskampioen: penalty's. Hij maakte duidelijk wie vanaf nu de strafschoppen zal nemen als zijn ploeg er krijgt. "We kiezen voor duidelijkheid vanaf nu. Of hij ze nu mist of omzet - het maakt me niet uit - ik wil dat Hans Vanaken de strafschoppen trapt", klonk het resoluut.

Op de vorige speeldag van de CL, tegen Porto, miste Club twee strafschoppen. Het liet eerst via Vanaken en dan via Lang de kans liggen om langszij te komen. De Portugezen lieten het niet aan hun hart komen en stoomden door naar een 0-4. Het afgelopen weekend was het weer van dat, nu tegen KVO. Eerst Jutgla en dan Nielsen misten hun elfmeter. De Deen trof wel nog raak in de rebound. Maar vanaf nu is het dus Vanaken die de bal moet opeisen en de strafschoppen moet trappen.

BELANGRIJK
Als Club een penalty krijgt op het veld van Leverkusen, dan hangt er nog heel wat vanaf. De Bruggelingen kunnen de leidersplaats in de groep immers nog altijd verspelen aan Porto, dat Atlético Madrid ontvangt. Porto staat momenteel op één punt. Club zou dus het best nog winnen bij Leverkusen, al zal dat niet eenvoudig worden. De Duitsers knokken zelf nog voor de derde plaats en het bijhorende Europa League-ticket.

LEES OOK: Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Goede keuze van Hoefkens?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

28
28
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

121
121
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

60
60
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

40
40
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

168
168
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

331
331
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

130
130
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

152
152
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

141
141
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

470
470
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

163
163
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

95
95
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

651
651
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

191
191
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

896
896
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

162
162
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

293
293
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

536
536
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

846
846
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1002
1002
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws