'Vanhaezebrouck heeft reuzegrote kopzorgen'

door
'Vanhaezebrouck heeft reuzegrote kopzorgen'

AA Gent speelde zondag gelijk op het veld van OH Leuven (1-1). De bezoekers kwamen op voorsprong via Cuypers, maar Gonzalez schonk de Vlaams-Brabanders na de rust een punt. Voor de Buffalo's was het het tweede gelijkspel van de week, na de puntendeling bij de Shamrock Rovers in de Conference League.


Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen verliezen zo wat terrein voor de top vier. Heel wat rechtstreekse concurrenten pakten namelijk de volle buit. Gent moet nu al acht punten toegeven op Union SG, de vierde in de stand. Dat is toch al een aanzienlijke kloof. En met een thuisduel tegen Club Brugge voor de boeg ziet het er niet bepaald eenvoudig uit voor de Oost-Vlamingen.

Volgens Vanhaezebrouck heeft dat te maken met de snelle opeenvolging van de wedstrijden voor Gent. Dat verklaarde hij op de persconferentie achteraf. "We hebben ons een beetje aangepast. Niet alleen aan OH Leuven. We zitten in een hele zware reeks van matchen", aldus de Gent-coach. "Het wordt fysiek lastig voor een aantal jongens. Dertien of veertien matchen in zes tot zeven weken, dat weegt door, daar moet je niet flauw over doen", windt hij er geen doekjes om.

EUROPA
De woorden van Vanhaezebrouck zijn nog niet koud of Gent moet donderdag alweer aan de bak in Europa. Daarin staat het voor een belangrijke opdracht. Op de laatste speeldag van de Conference League komt het Noorse Molde op bezoek in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in de groep. Gent moet winnen als het naar de volgende ronde wil in de derde Europese competitie.

LEES OOK: ‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

Zal Gent doorstoten in Europa?

Meest recent

Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

54
54
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

57
57
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

25
25
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

45
45
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

135
135
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

103
103
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

18
18
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

364
364
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

221
221
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

111
111
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

277
277
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

550
550
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

78
78
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

332
332
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

224
224
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

161
161
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

177
177
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

262
262
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

721
721
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

421
421
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

478
478
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

338
338
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

279
279
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

136
136

Meer sportnieuws