'Vanhaezebrouck heeft reuzegrote kopzorgen'

702 stemmen
'Vanhaezebrouck heeft reuzegrote kopzorgen'

AA Gent speelde zondag gelijk op het veld van OH Leuven (1-1). De bezoekers kwamen op voorsprong via Cuypers, maar Gonzalez schonk de Vlaams-Brabanders na de rust een punt. Voor de Buffalo's was het het tweede gelijkspel van de week, na de puntendeling bij de Shamrock Rovers in de Conference League.


Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen verliezen zo wat terrein voor de top vier. Heel wat rechtstreekse concurrenten pakten namelijk de volle buit. Gent moet nu al acht punten toegeven op Union SG, de vierde in de stand. Dat is toch al een aanzienlijke kloof. En met een thuisduel tegen Club Brugge voor de boeg ziet het er niet bepaald eenvoudig uit voor de Oost-Vlamingen.

Volgens Vanhaezebrouck heeft dat te maken met de snelle opeenvolging van de wedstrijden voor Gent. Dat verklaarde hij op de persconferentie achteraf. "We hebben ons een beetje aangepast. Niet alleen aan OH Leuven. We zitten in een hele zware reeks van matchen", aldus de Gent-coach. "Het wordt fysiek lastig voor een aantal jongens. Dertien of veertien matchen in zes tot zeven weken, dat weegt door, daar moet je niet flauw over doen", windt hij er geen doekjes om.

EUROPA
De woorden van Vanhaezebrouck zijn nog niet koud of Gent moet donderdag alweer aan de bak in Europa. Daarin staat het voor een belangrijke opdracht. Op de laatste speeldag van de Conference League komt het Noorse Molde op bezoek in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in de groep. Gent moet winnen als het naar de volgende ronde wil in de derde Europese competitie.

LEES OOK: Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

Zal Gent doorstoten in Europa?

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

246
246
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

37
37
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

40
40
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

26
26
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

75
75
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

101
101
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

91
91
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

710
710
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

343
343
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

109
109
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

826
826
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

381
381
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

455
455
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

452
452
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

507
507
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

274
274
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

261
261
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

684
684
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

228
228

Meer sportnieuws