Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

4721 stemmen
Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

Bij RSC Anderlecht is er een gebrek aan kwaliteit dit seizoen en de slechte resultaten zullen zeker gevolgen gaan hebben voor de spelersgroep. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. Paars-Wit zal komende zomer, of al deels in januari, wellicht enkele ervaren spelers van de hand doen. Een overzicht.


Achteraan zal men wellicht weer met vier verdedigers gaan spelen. Er is daardoor een overtal aan linksvoetige centrale verdedigers. Jan Vertonghen, Hannes Delcroix en Wesley Hoedt liggen er onder contract. Vertonghen lijkt zeker te blijven, gaat RSCA de dit seizoen zwaar onder vuur liggende Hoedt ten gelde maken? Delcroix is een eigen jeugdproduct en Ethan Butera klopt ook stilaan op de deur. Er zal één linkspoot moeten vertrekken, anders dreigt de club aan kapitaalsvernietiging te doen.

Voor Michael Murillo lijkt het ook stilaan einde verhaal. De Panamees is indien op zijn best één van de beste rechtsachters van het land. Atletisch, technisch sterk, duelkracht en snelheid. Hij heeft o zo veel om een topverdediger te zijn, maar zijn nonchalance staat hem in de weg. Het licht gaat te vaak uit. Na 4 jaar is er sleet gekomen op zijn prestaties en beide partijen lijken nood te hebben aan een nieuwe impuls.

Op het middenveld is Anderlecht komende zomer eindelijk verlost van het enorme loon van Adrien Trebel. Als speler in de schaduw heeft hij zijn plaats bij een topclub, maar Trebel is inzake kostprijs/rendement geen goede schakel. Majeed Ashimeru is na twee jaar ook op een dood spoor gekomen. De Ghanees overtuigde amper en de twijfels die RB Salzburg had over zijn fysieke paraatheid zijn terecht. De 25-jarige middenvelder is bijna zelden een lange periode topfit en hij kan de ploeg nooit bij de hand nemen. Gewogen en te licht bevonden.

Amadou Diawara moet ook dringend beter gaan presteren. Voorlopig kan hij in het rijtje van Demy de Zeeuw & co gezet worden. Kan hij de komende maanden bewijzen dat hij alsnog een meerwaarde kan zijn? Hij heeft nog meer krediet dan andere jongens in dit lijstje. Lior Refaelov is einde contract en hij bracht Anderlecht de afgelopen jaren toch wel wat bij. Hij is een goede transfervrije aanwinst gebleken. Maar Refaelov wordt 37 jaar in april en met zijn naar RSCA-normen pittig loon lijkt het tijd om stilaan afscheid te nemen. Benito Raman is op zijn 27ste ook een speler die stilaan moet vrezen voor zijn toekomst in het Lotto Park. Hij was aanvankelijk als invaller nog een goede kracht onder Kompany, maar in 2022 ging zijn rendement stevig naar beneden. Een transfer in de zomer lijkt de beste oplossing te zijn voor de speler en de club.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Moet RSCA een schoonmaak houden bij de ervaren spelers?

Meest recent

'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

31
31
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

12
12
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

76
76
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

49
49
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

53
53
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

77
77
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

108
108
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

27
27
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

123
123
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

34
34
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

187
187
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

53
53
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

281
281
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

210
210
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

694
694
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

189
189
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

79
79
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

69
69
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

363
363
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

694
694
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

58
58
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

534
534
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

143
143
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

275
275

Meer sportnieuws