Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

door
Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

Bij RSC Anderlecht is er een gebrek aan kwaliteit dit seizoen en de slechte resultaten zullen zeker gevolgen gaan hebben voor de spelersgroep. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. Paars-Wit zal komende zomer, of al deels in januari, wellicht enkele ervaren spelers van de hand doen. Een overzicht.


Achteraan zal men wellicht weer met vier verdedigers gaan spelen. Er is daardoor een overtal aan linksvoetige centrale verdedigers. Jan Vertonghen, Hannes Delcroix en Wesley Hoedt liggen er onder contract. Vertonghen lijkt zeker te blijven, gaat RSCA de dit seizoen zwaar onder vuur liggende Hoedt ten gelde maken? Delcroix is een eigen jeugdproduct en Ethan Butera klopt ook stilaan op de deur. Er zal één linkspoot moeten vertrekken, anders dreigt de club aan kapitaalsvernietiging te doen.

Voor Michael Murillo lijkt het ook stilaan einde verhaal. De Panamees is indien op zijn best één van de beste rechtsachters van het land. Atletisch, technisch sterk, duelkracht en snelheid. Hij heeft o zo veel om een topverdediger te zijn, maar zijn nonchalance staat hem in de weg. Het licht gaat te vaak uit. Na 4 jaar is er sleet gekomen op zijn prestaties en beide partijen lijken nood te hebben aan een nieuwe impuls.

Op het middenveld is Anderlecht komende zomer eindelijk verlost van het enorme loon van Adrien Trebel. Als speler in de schaduw heeft hij zijn plaats bij een topclub, maar Trebel is inzake kostprijs/rendement geen goede schakel. Majeed Ashimeru is na twee jaar ook op een dood spoor gekomen. De Ghanees overtuigde amper en de twijfels die RB Salzburg had over zijn fysieke paraatheid zijn terecht. De 25-jarige middenvelder is bijna zelden een lange periode topfit en hij kan de ploeg nooit bij de hand nemen. Gewogen en te licht bevonden.

Amadou Diawara moet ook dringend beter gaan presteren. Voorlopig kan hij in het rijtje van Demy de Zeeuw & co gezet worden. Kan hij de komende maanden bewijzen dat hij alsnog een meerwaarde kan zijn? Hij heeft nog meer krediet dan andere jongens in dit lijstje. Lior Refaelov is einde contract en hij bracht Anderlecht de afgelopen jaren toch wel wat bij. Hij is een goede transfervrije aanwinst gebleken. Maar Refaelov wordt 37 jaar in april en met zijn naar RSCA-normen pittig loon lijkt het tijd om stilaan afscheid te nemen. Benito Raman is op zijn 27ste ook een speler die stilaan moet vrezen voor zijn toekomst in het Lotto Park. Hij was aanvankelijk als invaller nog een goede kracht onder Kompany, maar in 2022 ging zijn rendement stevig naar beneden. Een transfer in de zomer lijkt de beste oplossing te zijn voor de speler en de club.

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Moet RSCA een schoonmaak houden bij de ervaren spelers?

Meest recent

Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

47
47
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

31
31
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

123
123
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

54
54
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

91
91
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

69
69
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

78
78
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

251
251
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

33
33
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

436
436
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

267
267
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

101
101
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

140
140
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

242
242
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

103
103
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

72
72
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

157
157
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

41
41
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

354
354
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

139
139
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

470
470
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

137
137
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

250
250

Meer sportnieuws