Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

door
Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

Bij RSC Anderlecht is er een gebrek aan kwaliteit dit seizoen en de slechte resultaten zullen zeker gevolgen gaan hebben voor de spelersgroep. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. Paars-Wit zal komende zomer, of al deels in januari, wellicht enkele ervaren spelers van de hand doen. Een overzicht.


Achteraan zal men wellicht weer met vier verdedigers gaan spelen. Er is daardoor een overtal aan linksvoetige centrale verdedigers. Jan Vertonghen, Hannes Delcroix en Wesley Hoedt liggen er onder contract. Vertonghen lijkt zeker te blijven, gaat RSCA de dit seizoen zwaar onder vuur liggende Hoedt ten gelde maken? Delcroix is een eigen jeugdproduct en Ethan Butera klopt ook stilaan op de deur. Er zal één linkspoot moeten vertrekken, anders dreigt de club aan kapitaalsvernietiging te doen.

Voor Michael Murillo lijkt het ook stilaan einde verhaal. De Panamees is indien op zijn best één van de beste rechtsachters van het land. Atletisch, technisch sterk, duelkracht en snelheid. Hij heeft o zo veel om een topverdediger te zijn, maar zijn nonchalance staat hem in de weg. Het licht gaat te vaak uit. Na 4 jaar is er sleet gekomen op zijn prestaties en beide partijen lijken nood te hebben aan een nieuwe impuls.

Op het middenveld is Anderlecht komende zomer eindelijk verlost van het enorme loon van Adrien Trebel. Als speler in de schaduw heeft hij zijn plaats bij een topclub, maar Trebel is inzake kostprijs/rendement geen goede schakel. Majeed Ashimeru is na twee jaar ook op een dood spoor gekomen. De Ghanees overtuigde amper en de twijfels die RB Salzburg had over zijn fysieke paraatheid zijn terecht. De 25-jarige middenvelder is bijna zelden een lange periode topfit en hij kan de ploeg nooit bij de hand nemen. Gewogen en te licht bevonden.

Amadou Diawara moet ook dringend beter gaan presteren. Voorlopig kan hij in het rijtje van Demy de Zeeuw & co gezet worden. Kan hij de komende maanden bewijzen dat hij alsnog een meerwaarde kan zijn? Hij heeft nog meer krediet dan andere jongens in dit lijstje. Lior Refaelov is einde contract en hij bracht Anderlecht de afgelopen jaren toch wel wat bij. Hij is een goede transfervrije aanwinst gebleken. Maar Refaelov wordt 37 jaar in april en met zijn naar RSCA-normen pittig loon lijkt het tijd om stilaan afscheid te nemen. Benito Raman is op zijn 27ste ook een speler die stilaan moet vrezen voor zijn toekomst in het Lotto Park. Hij was aanvankelijk als invaller nog een goede kracht onder Kompany, maar in 2022 ging zijn rendement stevig naar beneden. Een transfer in de zomer lijkt de beste oplossing te zijn voor de speler en de club.

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

Moet RSCA een schoonmaak houden bij de ervaren spelers?

Meest recent

"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

15
15
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

47
47
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

116
116
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

47
47
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

94
94
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

201
201
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

314
314
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

173
173
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

114
114
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

81
81
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

328
328
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

258
258
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

248
248
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

363
363
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

91
91
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

189
189
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1129
1129
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

133
133
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

419
419
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

170
170
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

547
547
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

53
53
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

214
214
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

183
183

Meer sportnieuws