Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

4721
Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

Bij RSC Anderlecht is er een gebrek aan kwaliteit dit seizoen en de slechte resultaten zullen zeker gevolgen gaan hebben voor de spelersgroep. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. Paars-Wit zal komende zomer, of al deels in januari, wellicht enkele ervaren spelers van de hand doen. Een overzicht.


Achteraan zal men wellicht weer met vier verdedigers gaan spelen. Er is daardoor een overtal aan linksvoetige centrale verdedigers. Jan Vertonghen, Hannes Delcroix en Wesley Hoedt liggen er onder contract. Vertonghen lijkt zeker te blijven, gaat RSCA de dit seizoen zwaar onder vuur liggende Hoedt ten gelde maken? Delcroix is een eigen jeugdproduct en Ethan Butera klopt ook stilaan op de deur. Er zal één linkspoot moeten vertrekken, anders dreigt de club aan kapitaalsvernietiging te doen.

Voor Michael Murillo lijkt het ook stilaan einde verhaal. De Panamees is indien op zijn best één van de beste rechtsachters van het land. Atletisch, technisch sterk, duelkracht en snelheid. Hij heeft o zo veel om een topverdediger te zijn, maar zijn nonchalance staat hem in de weg. Het licht gaat te vaak uit. Na 4 jaar is er sleet gekomen op zijn prestaties en beide partijen lijken nood te hebben aan een nieuwe impuls.

Op het middenveld is Anderlecht komende zomer eindelijk verlost van het enorme loon van Adrien Trebel. Als speler in de schaduw heeft hij zijn plaats bij een topclub, maar Trebel is inzake kostprijs/rendement geen goede schakel. Majeed Ashimeru is na twee jaar ook op een dood spoor gekomen. De Ghanees overtuigde amper en de twijfels die RB Salzburg had over zijn fysieke paraatheid zijn terecht. De 25-jarige middenvelder is bijna zelden een lange periode topfit en hij kan de ploeg nooit bij de hand nemen. Gewogen en te licht bevonden.

Amadou Diawara moet ook dringend beter gaan presteren. Voorlopig kan hij in het rijtje van Demy de Zeeuw & co gezet worden. Kan hij de komende maanden bewijzen dat hij alsnog een meerwaarde kan zijn? Hij heeft nog meer krediet dan andere jongens in dit lijstje. Lior Refaelov is einde contract en hij bracht Anderlecht de afgelopen jaren toch wel wat bij. Hij is een goede transfervrije aanwinst gebleken. Maar Refaelov wordt 37 jaar in april en met zijn naar RSCA-normen pittig loon lijkt het tijd om stilaan afscheid te nemen. Benito Raman is op zijn 27ste ook een speler die stilaan moet vrezen voor zijn toekomst in het Lotto Park. Hij was aanvankelijk als invaller nog een goede kracht onder Kompany, maar in 2022 ging zijn rendement stevig naar beneden. Een transfer in de zomer lijkt de beste oplossing te zijn voor de speler en de club.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Moet RSCA een schoonmaak houden bij de ervaren spelers?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

59
59
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

55
55
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

155
155
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

306
306
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

283
283
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

999
999

Meer sportnieuws