Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

4721
Schoonmaak bij RSCA: 7 ervaren pionnen moeten vrezen

Bij RSC Anderlecht is er een gebrek aan kwaliteit dit seizoen en de slechte resultaten zullen zeker gevolgen gaan hebben voor de spelersgroep. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. Paars-Wit zal komende zomer, of al deels in januari, wellicht enkele ervaren spelers van de hand doen. Een overzicht.


Achteraan zal men wellicht weer met vier verdedigers gaan spelen. Er is daardoor een overtal aan linksvoetige centrale verdedigers. Jan Vertonghen, Hannes Delcroix en Wesley Hoedt liggen er onder contract. Vertonghen lijkt zeker te blijven, gaat RSCA de dit seizoen zwaar onder vuur liggende Hoedt ten gelde maken? Delcroix is een eigen jeugdproduct en Ethan Butera klopt ook stilaan op de deur. Er zal één linkspoot moeten vertrekken, anders dreigt de club aan kapitaalsvernietiging te doen.

Voor Michael Murillo lijkt het ook stilaan einde verhaal. De Panamees is indien op zijn best één van de beste rechtsachters van het land. Atletisch, technisch sterk, duelkracht en snelheid. Hij heeft o zo veel om een topverdediger te zijn, maar zijn nonchalance staat hem in de weg. Het licht gaat te vaak uit. Na 4 jaar is er sleet gekomen op zijn prestaties en beide partijen lijken nood te hebben aan een nieuwe impuls.

Op het middenveld is Anderlecht komende zomer eindelijk verlost van het enorme loon van Adrien Trebel. Als speler in de schaduw heeft hij zijn plaats bij een topclub, maar Trebel is inzake kostprijs/rendement geen goede schakel. Majeed Ashimeru is na twee jaar ook op een dood spoor gekomen. De Ghanees overtuigde amper en de twijfels die RB Salzburg had over zijn fysieke paraatheid zijn terecht. De 25-jarige middenvelder is bijna zelden een lange periode topfit en hij kan de ploeg nooit bij de hand nemen. Gewogen en te licht bevonden.

Amadou Diawara moet ook dringend beter gaan presteren. Voorlopig kan hij in het rijtje van Demy de Zeeuw & co gezet worden. Kan hij de komende maanden bewijzen dat hij alsnog een meerwaarde kan zijn? Hij heeft nog meer krediet dan andere jongens in dit lijstje. Lior Refaelov is einde contract en hij bracht Anderlecht de afgelopen jaren toch wel wat bij. Hij is een goede transfervrije aanwinst gebleken. Maar Refaelov wordt 37 jaar in april en met zijn naar RSCA-normen pittig loon lijkt het tijd om stilaan afscheid te nemen. Benito Raman is op zijn 27ste ook een speler die stilaan moet vrezen voor zijn toekomst in het Lotto Park. Hij was aanvankelijk als invaller nog een goede kracht onder Kompany, maar in 2022 ging zijn rendement stevig naar beneden. Een transfer in de zomer lijkt de beste oplossing te zijn voor de speler en de club.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Moet RSCA een schoonmaak houden bij de ervaren spelers?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

39
39
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

99
99
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

27
27
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

47
47
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

109
109
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

68
68
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

67
67
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

382
382
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

150
150
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

412
412
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

451
451
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

637
637
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

167
167

Meer sportnieuws