Lewandowski bezorgt Barça in slotseconden nog zege

141
Lewandowski bezorgt Barça in slotseconden nog zege

Het was de voorbije dagen crisis bij FC Barcelona, nadat het deze week voor het tweede seizoen op rij sneuvelde in de groepsfase van de Champions League. Daardoor wordt stilaan de positie van trainer Xavi zelfs in vraag gesteld en de trainer kon zaterdag dan ook maar beter winnen in Valencia om de twijfels niet verder toe te doen nemen.


Dat is uiteindelijk ook gelukt, zij het wel met bloed, zweet en tranen. In het Mestalla kende Barça een zeer moeizame eerste helft, waarin het slechts één bal tussen de palen kreeg. Dat kwam ook omdat een goal van Ansu Fati afgekeurd werd wegens buitenspel. 0-0 was dan ook een meer dan logische ruststand. Na rust kwam er niet veel beterschap.

Barça moest zelfs opgelucht ademhalen toen Samuel Lino op zijn beurt ook een goal afgekeurd zag, omdat er handspel aan voorafgegaan was. De kansen bleven daarna ook schaars, maar diep in blessuretijd viel er toch een doelpunt. Wie anders dan Robert Lewandowski bezorgde Barça in de 93ste minuut alsnog een zege, met slechts de tweede bal tussen de palen.

NAAST REAL
Door de overwinning is de druk op Xavi even weg, terwijl in de stand Barça zich voorlopig naast leider Real Madrid schaart. De Koninklijke komt wel zondag nog in actie. De zege zal deugd doen in Catalonië en Barcelona kan het vertrouwen dinsdag nog verder opvijzelen in de laatste Champions League-wedstrijd tegen Viktoria Plzen.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Zal Barça nu weer vertrokken zijn?

Meest recent

Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

24
24
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

24
24
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

92
92
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

34
34
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

121
121
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

213
213
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

32
32
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

266
266
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

217
217
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

99
99
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

162
162
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

21
21
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

68
68
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

42
42
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

110
110
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

96
96
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

36
36
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

30
30
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

494
494
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

115
115
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

75
75

Meer sportnieuws