Van Crombrugge met de daver op het lijf

stemmen
Van Crombrugge met de daver op het lijf

Twee jaar geleden vochten Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet een onderlinge strijd uit wie de beste doelman van de Belgische competitie was. Dit seizoen staat Van Crombrugge zelfs niet op de foto. De doelman van Anderlecht is allerminst aan zijn beste seizoen bezig en volgens de cijfers behoort hij zelfs niet meer tot de beste vijf doelmannen van de Jupiler Pro League. Pijnlijk.


SOS VAN CROMBRUGGE

Hendrik Van Crombrugge was in de voorbije seizoenen incontournable in het doel bij RSC Anderlecht, waar hij de ploeg vaak recht hield met zijn knappe saves en met zijn groot voetballend vermogen een belangrijke rol speelde in de spelopbouw. Maar dit seizoen loopt het, net zoals voor zijn ploegmaats trouwens, heel wat minder voor de 29-jarige doelman. Van Crombrugge pakt veel minder punten dan voorheen en hij liet zich ook al betrappen op enkele dure foutjes.

Dat gebeurde vorige week zondag tegen Standard bij het doelpunt van Marlon Fossey. Of afgelopen donderdag bij de 2-2 van FCSB. En die dalende vorm is alvast geen toeval. nam enkele cijfers onder de loep en maakte een zorgwekkende vaststelling. Hendrik Van Crombrugge slikt dit seizoen namelijk één doelpunt om de 2,95 gekadreerde doelpogingen. En die verhouding is een pak gezakt ten opzichte van de voorbije seizoenen. 



SudPresse
stelt zich bijgevolg de vraag of de positie van Hendrik Van Crombrugge nog lang buiten discussie zal staan. Met Bart Verbruggen heeft Anderlecht namelijk een jonge en beloftevolle doelman klaar staan, en het geloof in de Nederlander is binnen de club behoorlijk groot: niet voor niets werd een transfer naar Burnley afgelopen zomer afgeketst. Op korte termijn lijkt een keeperswissel evenwel niet aan de orde, maar als Van Crombrugge zijn niveau niet snel kan optrekken, dan zou zijn positie toch in gevaar kunnen komen.

GEEN PUNTENPAKKER (MEER)

Hendrik Van Crombrugge moet dus dringend aan de bak, want op dit moment behoort hij zelfs niet meer tot de vijf beste doelmannen van de Jupiler Pro League. De 29-jarige redt gemiddeld 69% van zijn geïncasseerde doelpogingen en daarmee is hij vandaag pas de achtste best presterende goalie van de Belgische competitie. Arnaud Bodart (Standard), Lennart Moser (KAS Eupen), Marko Ilic (KV Kortrijk), Jean Butez (Antwerp FC), Daniel Schmidt (Sint-Truiden), Simon Mignolet (Club Brugge) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) presteren in dat onderdeel merkelijk beter van Van Crombrugge.



De sportieve importantie van Hendrik Van Crombrugge is dus duidelijk afgenomen, maar bij een stroef draaiend Anderlecht is het uiteraard moeilijk om individueel het verschil te maken. Maar ook in zijn rol als aanvoerder en leider krijgt hij flinke kritiek te slikken. Na de nederlaag tegen Sporting Charleroi nam Van Crombrugge bijvoorbeeld geen blad voor de mond en was hij keihard voor de prestatie van zijn ploeg (lees: ploegmaats). Analist Marc Degryse was echter niet opgezet met de kritiek die de Paars-Witte doelman uitte.

HARDE KRITIEK VOOR HVC

“Dat Hendrik Van Crombrugge na de nederlaag zei dat Anderlecht als tiende 'op zijn plaats' staat in het klassement, is eigenlijk een sneer naar het bestuur. Want het is zoveel als zeggen dat er onvoldoende kwaliteit is om beter te doen”, zei Marc Degryse in zijn column in Het Laatste Nieuws. “Ik ben dan ook benieuwd wie binnenkort zijn vinger in de lucht zal steken.” Ook andere media en pers stellen vast dat Van Crombrugge precies niet meer dezelfde doelman is zoals twee jaar geleden.



Na de wedstrijd tegen FCSB schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld dat Hendrik Van Crombrugge met de daver op het lijf keept. “Van Crombrugge en Hoedt kunnen het altijd goed uitleggen, maar zijn verre van vrij van zonde.” La Dernière Heure stelt dan weer dat Van Crombrugge geen vertrouwen uitstraalt. “Hij is zwak op de stilstaande fasen en hij moet autoriteit verwerven, iets dat niet van de ene dag op de andere gebeurt. Als ook de keeper het vertrouwen verliest …”

LEES OOK: Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Moet Verbruggen een kans krijgen in het doel?

Meest recent

KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

36
36
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

225
225
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

20
20
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

277
277
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

177
177
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

202
202
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

104
104
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1096
1096
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

84
84
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

42
42
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

282
282
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

183
183
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

226
226
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

173
173
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

200
200
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

466
466
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

832
832
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

44
44
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

675
675
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

243
243
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

144
144
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

228
228
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

172
172
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

67
67
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

104
104

Meer sportnieuws