Van Crombrugge met de daver op het lijf

door
Van Crombrugge met de daver op het lijf

Twee jaar geleden vochten Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet een onderlinge strijd uit wie de beste doelman van de Belgische competitie was. Dit seizoen staat Van Crombrugge zelfs niet op de foto. De doelman van Anderlecht is allerminst aan zijn beste seizoen bezig en volgens de cijfers behoort hij zelfs niet meer tot de beste vijf doelmannen van de Jupiler Pro League. Pijnlijk.


SOS VAN CROMBRUGGE

Hendrik Van Crombrugge was in de voorbije seizoenen incontournable in het doel bij RSC Anderlecht, waar hij de ploeg vaak recht hield met zijn knappe saves en met zijn groot voetballend vermogen een belangrijke rol speelde in de spelopbouw. Maar dit seizoen loopt het, net zoals voor zijn ploegmaats trouwens, heel wat minder voor de 29-jarige doelman. Van Crombrugge pakt veel minder punten dan voorheen en hij liet zich ook al betrappen op enkele dure foutjes.

Dat gebeurde vorige week zondag tegen Standard bij het doelpunt van Marlon Fossey. Of afgelopen donderdag bij de 2-2 van FCSB. En die dalende vorm is alvast geen toeval. nam enkele cijfers onder de loep en maakte een zorgwekkende vaststelling. Hendrik Van Crombrugge slikt dit seizoen namelijk één doelpunt om de 2,95 gekadreerde doelpogingen. En die verhouding is een pak gezakt ten opzichte van de voorbije seizoenen. 



SudPresse
stelt zich bijgevolg de vraag of de positie van Hendrik Van Crombrugge nog lang buiten discussie zal staan. Met Bart Verbruggen heeft Anderlecht namelijk een jonge en beloftevolle doelman klaar staan, en het geloof in de Nederlander is binnen de club behoorlijk groot: niet voor niets werd een transfer naar Burnley afgelopen zomer afgeketst. Op korte termijn lijkt een keeperswissel evenwel niet aan de orde, maar als Van Crombrugge zijn niveau niet snel kan optrekken, dan zou zijn positie toch in gevaar kunnen komen.

GEEN PUNTENPAKKER (MEER)

Hendrik Van Crombrugge moet dus dringend aan de bak, want op dit moment behoort hij zelfs niet meer tot de vijf beste doelmannen van de Jupiler Pro League. De 29-jarige redt gemiddeld 69% van zijn geïncasseerde doelpogingen en daarmee is hij vandaag pas de achtste best presterende goalie van de Belgische competitie. Arnaud Bodart (Standard), Lennart Moser (KAS Eupen), Marko Ilic (KV Kortrijk), Jean Butez (Antwerp FC), Daniel Schmidt (Sint-Truiden), Simon Mignolet (Club Brugge) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) presteren in dat onderdeel merkelijk beter van Van Crombrugge.



De sportieve importantie van Hendrik Van Crombrugge is dus duidelijk afgenomen, maar bij een stroef draaiend Anderlecht is het uiteraard moeilijk om individueel het verschil te maken. Maar ook in zijn rol als aanvoerder en leider krijgt hij flinke kritiek te slikken. Na de nederlaag tegen Sporting Charleroi nam Van Crombrugge bijvoorbeeld geen blad voor de mond en was hij keihard voor de prestatie van zijn ploeg (lees: ploegmaats). Analist Marc Degryse was echter niet opgezet met de kritiek die de Paars-Witte doelman uitte.

HARDE KRITIEK VOOR HVC

“Dat Hendrik Van Crombrugge na de nederlaag zei dat Anderlecht als tiende 'op zijn plaats' staat in het klassement, is eigenlijk een sneer naar het bestuur. Want het is zoveel als zeggen dat er onvoldoende kwaliteit is om beter te doen”, zei Marc Degryse in zijn column in Het Laatste Nieuws. “Ik ben dan ook benieuwd wie binnenkort zijn vinger in de lucht zal steken.” Ook andere media en pers stellen vast dat Van Crombrugge precies niet meer dezelfde doelman is zoals twee jaar geleden.



Na de wedstrijd tegen FCSB schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld dat Hendrik Van Crombrugge met de daver op het lijf keept. “Van Crombrugge en Hoedt kunnen het altijd goed uitleggen, maar zijn verre van vrij van zonde.” La Dernière Heure stelt dan weer dat Van Crombrugge geen vertrouwen uitstraalt. “Hij is zwak op de stilstaande fasen en hij moet autoriteit verwerven, iets dat niet van de ene dag op de andere gebeurt. Als ook de keeper het vertrouwen verliest …”

LEES OOK: 'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

Moet Verbruggen een kans krijgen in het doel?

Meest recent

Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

2
2
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

44
44
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

50
50
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

132
132
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

92
92
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

47
47
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

421
421
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

212
212
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

516
516
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

377
377
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

271
271
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

150
150
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

103
103
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

109
109
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

97
97
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

67
67
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

153
153
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

163
163
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

377
377
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

118
118
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

350
350
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

50
50
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

450
450
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200

Meer sportnieuws