Van Crombrugge met de daver op het lijf

door
Van Crombrugge met de daver op het lijf

Twee jaar geleden vochten Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet een onderlinge strijd uit wie de beste doelman van de Belgische competitie was. Dit seizoen staat Van Crombrugge zelfs niet op de foto. De doelman van Anderlecht is allerminst aan zijn beste seizoen bezig en volgens de cijfers behoort hij zelfs niet meer tot de beste vijf doelmannen van de Jupiler Pro League. Pijnlijk.


SOS VAN CROMBRUGGE

Hendrik Van Crombrugge was in de voorbije seizoenen incontournable in het doel bij RSC Anderlecht, waar hij de ploeg vaak recht hield met zijn knappe saves en met zijn groot voetballend vermogen een belangrijke rol speelde in de spelopbouw. Maar dit seizoen loopt het, net zoals voor zijn ploegmaats trouwens, heel wat minder voor de 29-jarige doelman. Van Crombrugge pakt veel minder punten dan voorheen en hij liet zich ook al betrappen op enkele dure foutjes.

Dat gebeurde vorige week zondag tegen Standard bij het doelpunt van Marlon Fossey. Of afgelopen donderdag bij de 2-2 van FCSB. En die dalende vorm is alvast geen toeval. nam enkele cijfers onder de loep en maakte een zorgwekkende vaststelling. Hendrik Van Crombrugge slikt dit seizoen namelijk één doelpunt om de 2,95 gekadreerde doelpogingen. En die verhouding is een pak gezakt ten opzichte van de voorbije seizoenen. 



SudPresse
stelt zich bijgevolg de vraag of de positie van Hendrik Van Crombrugge nog lang buiten discussie zal staan. Met Bart Verbruggen heeft Anderlecht namelijk een jonge en beloftevolle doelman klaar staan, en het geloof in de Nederlander is binnen de club behoorlijk groot: niet voor niets werd een transfer naar Burnley afgelopen zomer afgeketst. Op korte termijn lijkt een keeperswissel evenwel niet aan de orde, maar als Van Crombrugge zijn niveau niet snel kan optrekken, dan zou zijn positie toch in gevaar kunnen komen.

GEEN PUNTENPAKKER (MEER)

Hendrik Van Crombrugge moet dus dringend aan de bak, want op dit moment behoort hij zelfs niet meer tot de vijf beste doelmannen van de Jupiler Pro League. De 29-jarige redt gemiddeld 69% van zijn geïncasseerde doelpogingen en daarmee is hij vandaag pas de achtste best presterende goalie van de Belgische competitie. Arnaud Bodart (Standard), Lennart Moser (KAS Eupen), Marko Ilic (KV Kortrijk), Jean Butez (Antwerp FC), Daniel Schmidt (Sint-Truiden), Simon Mignolet (Club Brugge) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) presteren in dat onderdeel merkelijk beter van Van Crombrugge.



De sportieve importantie van Hendrik Van Crombrugge is dus duidelijk afgenomen, maar bij een stroef draaiend Anderlecht is het uiteraard moeilijk om individueel het verschil te maken. Maar ook in zijn rol als aanvoerder en leider krijgt hij flinke kritiek te slikken. Na de nederlaag tegen Sporting Charleroi nam Van Crombrugge bijvoorbeeld geen blad voor de mond en was hij keihard voor de prestatie van zijn ploeg (lees: ploegmaats). Analist Marc Degryse was echter niet opgezet met de kritiek die de Paars-Witte doelman uitte.

HARDE KRITIEK VOOR HVC

“Dat Hendrik Van Crombrugge na de nederlaag zei dat Anderlecht als tiende 'op zijn plaats' staat in het klassement, is eigenlijk een sneer naar het bestuur. Want het is zoveel als zeggen dat er onvoldoende kwaliteit is om beter te doen”, zei Marc Degryse in zijn column in Het Laatste Nieuws. “Ik ben dan ook benieuwd wie binnenkort zijn vinger in de lucht zal steken.” Ook andere media en pers stellen vast dat Van Crombrugge precies niet meer dezelfde doelman is zoals twee jaar geleden.



Na de wedstrijd tegen FCSB schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld dat Hendrik Van Crombrugge met de daver op het lijf keept. “Van Crombrugge en Hoedt kunnen het altijd goed uitleggen, maar zijn verre van vrij van zonde.” La Dernière Heure stelt dan weer dat Van Crombrugge geen vertrouwen uitstraalt. “Hij is zwak op de stilstaande fasen en hij moet autoriteit verwerven, iets dat niet van de ene dag op de andere gebeurt. Als ook de keeper het vertrouwen verliest …”

LEES OOK: 'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

Moet Verbruggen een kans krijgen in het doel?

Meest recent

Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

1
1
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

17
17
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

10
10
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

50
50
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

15
15
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

80
80
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

39
39
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

237
237
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

37
37
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

27
27
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

31
31
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

600
600
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

136
136
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

117
117
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

134
134
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

97
97
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

99
99
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

186
186
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

100
100
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

96
96
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

118
118

Meer sportnieuws