Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

door
Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

FC Barcelona neemt dit seizoen een jumpstart met een nieuw elftal, maar de koopwoede is allerminst gestild in het Spotify Camp Nou. Inigo Martinez (Athletic Bilbao) is de nieuwe romance van Barça en hij moet de in de komende jaren de stabiele factor worden in de centrale verdediging. Hij wordt omschreven als de nieuwe Carles Puyol en vandaag hebben de Catalanen wel nood aan zo’n type.


NIEUWE PUYOL

Eerder deze maand vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.

De eerste naam op de lijst om de verdediging van FC Barcelona te versterken is Inigo Martinez. De 31-jarige is één van de beste centrale verdedigers van La Liga en hij is tevens een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg. Martinez is een verdediger die de duels niet schuwt en die graag eens een tackle placeert. Slechts één centrale verdediger in de Spaanse competitie onderneemt dit seizoen nog meer tackles dan Martinez. Op dat vlak is hij goed te vergelijken met Carles Puyol, de cultfiguur en keiharde verdediger die jaren geleden mooie successen behaalde met FC Barcelona.



Die fysieke kwaliteiten koppelt Inigo Martinez aan een goede spelopbouw en passing. Dat maakt het niet vreemd dat Xavi Hernandez hem dolgraag in zijn team wil hebben. “Inigo is een international’, zei de coach van FC Barcelona dit seizoen tijdens een persconferentie. “Hij heeft een goede balbehandeling en een uitstekend kopspel.” Barça ligt al langer op de loer voor Martinez, want in de vorige zomermercato wilde de Blaugrana hem al graag naar Catalonië halen. Het oorspronkelijk plan was om Martinez én Jules Koundé aan te trekken. Maar uitstel is zeker geen afstel in deze.

HIGH STAKES

In de volgende zomermercato zal Inigo Martinez ongetwijfeld hét toptarget zijn van FC Barcelona, want dan is de ervaren centrale verdediger einde contract bij Athletic Bilbao. De Catalanen willen dringend orde op zaken brengen op het financieel gebied, in de voorbije maanden werd er namelijk te vaak op de korte termijn gedacht, en dan zijn einde contractspelers zeker interessant voor Mateu Alemany & Co. Die zuinige politiek voerde Barça vorige zomer trouwens ook al door met de transfervrije komst van Franck Kessie, Andreas Christensen, Héctor Bellerín en Marcos Alonso.

Een transfer in de eerstvolgende wintermercato is ook een optie, maar dan zal FC Barcelona wel flink wat transfergelden moeten betalen. Inigo Martinez is met 32 miljoen euro de duurste aankoop ooit van Athletic Bilbao en in zijn contract staat een afkoopclausule van minstens 80 miljoen euro. De Basken willen Martinez ook niet graag verliezen, want de centrale verdediger is een heel erg belangrijke pion in San Mamés. Bilbao wil dan ook koste wat het kost vermijden dat hun steunpilaar straks gratis de deur uitwandelt. De clubleiding maakt er zelfs een erezaak van om Martinez’ contract te verlengen.



“Inigo is een heel belangrijke speler met een fundamentele rol”, zei Fidel Uriarte, de voorzitter van Athletic Bilbao aan Marca. “Een geweldige speler. We geloven dat hij de ploeg veel kan bijdragen. En wat zijn aflopend contract betreft, we willen hem graag zijn ganse carrière bij Athletic houden. Zolang dat past met de economische situatie van de club”, aldus Uriarte. Bilbao heeft ondertussen een voorstel overgemaakt aan Martinez en zijn entourage, maar voorlopig krijgt de club geen reactie.

ONCE IN A LIFETIME

Volgens Mundo Deportivo zou Inigo Martinez wel al zijn jawoord gegeven hebben aan FC Barcelona. De centrale verdediger zou een officieus akkoord gevonden hebben met Barça om in de komende zomermercato naar Catalonië te verhuizen. En daarom is het niet meer nodig om te onderhandelen met Athletic Bilbao voor een contractverlenging, én kan Barça één van de beste Spaanse verdedigers aantrekken. Op transfervrije basis dus: een potje poker van het hoogste niveau. Martinez zal in elk geval met open armen ontvangen worden in het Spotify Camp Nou.



Xavi Hernandez zou namelijk al groen licht gegeven hebben om de verdediger onder contract te leggen, alsook de Spaanse internationals van FC Barcelona met wie Inigo Martinez een goede verstandhouding onderhoudt op én naast het veld. Ook de 31-jarige zelf beseft dat hij de trein van Barça niet zomaar kan laten passeren. Hij zou voor het eerst uitkomen voor een absolute Europese grootheid, die momenteel weliswaar in heropbouw is. Martinez is verre van ongelukkig bij Athletic Bilbao maar de kans om naar FC Barcelona te verhuizen is nu eenmaal one in a lifetime.

LEES OOK: 'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Is Martinez een noodzakelijke transfer voor Barça?

Meest recent

Shirtjes-fiasco VS-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

0
0
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

95
95
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

102
102
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

80
80
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

428
428
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

296
296
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

90
90
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

280
280
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

206
206
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

700
700
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

78
78
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

135
135
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

168
168
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

485
485
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

238
238
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

95
95
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

355
355
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

314
314
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

184
184
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

495
495
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

273
273
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

605
605
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69

Meer sportnieuws