Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

167 stemmen
Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

FC Barcelona neemt dit seizoen een jumpstart met een nieuw elftal, maar de koopwoede is allerminst gestild in het Spotify Camp Nou. Inigo Martinez (Athletic Bilbao) is de nieuwe romance van Barça en hij moet de in de komende jaren de stabiele factor worden in de centrale verdediging. Hij wordt omschreven als de nieuwe Carles Puyol en vandaag hebben de Catalanen wel nood aan zo’n type.


NIEUWE PUYOL

Eerder deze maand vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.

De eerste naam op de lijst om de verdediging van FC Barcelona te versterken is Inigo Martinez. De 31-jarige is één van de beste centrale verdedigers van La Liga en hij is tevens een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg. Martinez is een verdediger die de duels niet schuwt en die graag eens een tackle placeert. Slechts één centrale verdediger in de Spaanse competitie onderneemt dit seizoen nog meer tackles dan Martinez. Op dat vlak is hij goed te vergelijken met Carles Puyol, de cultfiguur en keiharde verdediger die jaren geleden mooie successen behaalde met FC Barcelona.



Die fysieke kwaliteiten koppelt Inigo Martinez aan een goede spelopbouw en passing. Dat maakt het niet vreemd dat Xavi Hernandez hem dolgraag in zijn team wil hebben. “Inigo is een international’, zei de coach van FC Barcelona dit seizoen tijdens een persconferentie. “Hij heeft een goede balbehandeling en een uitstekend kopspel.” Barça ligt al langer op de loer voor Martinez, want in de vorige zomermercato wilde de Blaugrana hem al graag naar Catalonië halen. Het oorspronkelijk plan was om Martinez én Jules Koundé aan te trekken. Maar uitstel is zeker geen afstel in deze.

HIGH STAKES

In de volgende zomermercato zal Inigo Martinez ongetwijfeld hét toptarget zijn van FC Barcelona, want dan is de ervaren centrale verdediger einde contract bij Athletic Bilbao. De Catalanen willen dringend orde op zaken brengen op het financieel gebied, in de voorbije maanden werd er namelijk te vaak op de korte termijn gedacht, en dan zijn einde contractspelers zeker interessant voor Mateu Alemany & Co. Die zuinige politiek voerde Barça vorige zomer trouwens ook al door met de transfervrije komst van Franck Kessie, Andreas Christensen, Héctor Bellerín en Marcos Alonso.

Een transfer in de eerstvolgende wintermercato is ook een optie, maar dan zal FC Barcelona wel flink wat transfergelden moeten betalen. Inigo Martinez is met 32 miljoen euro de duurste aankoop ooit van Athletic Bilbao en in zijn contract staat een afkoopclausule van minstens 80 miljoen euro. De Basken willen Martinez ook niet graag verliezen, want de centrale verdediger is een heel erg belangrijke pion in San Mamés. Bilbao wil dan ook koste wat het kost vermijden dat hun steunpilaar straks gratis de deur uitwandelt. De clubleiding maakt er zelfs een erezaak van om Martinez’ contract te verlengen.



“Inigo is een heel belangrijke speler met een fundamentele rol”, zei Fidel Uriarte, de voorzitter van Athletic Bilbao aan Marca. “Een geweldige speler. We geloven dat hij de ploeg veel kan bijdragen. En wat zijn aflopend contract betreft, we willen hem graag zijn ganse carrière bij Athletic houden. Zolang dat past met de economische situatie van de club”, aldus Uriarte. Bilbao heeft ondertussen een voorstel overgemaakt aan Martinez en zijn entourage, maar voorlopig krijgt de club geen reactie.

ONCE IN A LIFETIME

Volgens Mundo Deportivo zou Inigo Martinez wel al zijn jawoord gegeven hebben aan FC Barcelona. De centrale verdediger zou een officieus akkoord gevonden hebben met Barça om in de komende zomermercato naar Catalonië te verhuizen. En daarom is het niet meer nodig om te onderhandelen met Athletic Bilbao voor een contractverlenging, én kan Barça één van de beste Spaanse verdedigers aantrekken. Op transfervrije basis dus: een potje poker van het hoogste niveau. Martinez zal in elk geval met open armen ontvangen worden in het Spotify Camp Nou.



Xavi Hernandez zou namelijk al groen licht gegeven hebben om de verdediger onder contract te leggen, alsook de Spaanse internationals van FC Barcelona met wie Inigo Martinez een goede verstandhouding onderhoudt op én naast het veld. Ook de 31-jarige zelf beseft dat hij de trein van Barça niet zomaar kan laten passeren. Hij zou voor het eerst uitkomen voor een absolute Europese grootheid, die momenteel weliswaar in heropbouw is. Martinez is verre van ongelukkig bij Athletic Bilbao maar de kans om naar FC Barcelona te verhuizen is nu eenmaal one in a lifetime.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Is Martinez een noodzakelijke transfer voor Barça?

Meest recent

Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

0
0
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

93
93
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

53
53
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

81
81
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

143
143
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

31
31
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

28
28
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

110
110
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

394
394
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

186
186
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

180
180
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

124
124
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

408
408
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

325
325
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

140
140
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

139
139
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

126
126
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

124
124
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

536
536
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

337
337
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

218
218
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

200
200
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

70
70

Meer sportnieuws