Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

167
Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

FC Barcelona neemt dit seizoen een jumpstart met een nieuw elftal, maar de koopwoede is allerminst gestild in het Spotify Camp Nou. Inigo Martinez (Athletic Bilbao) is de nieuwe romance van Barça en hij moet de in de komende jaren de stabiele factor worden in de centrale verdediging. Hij wordt omschreven als de nieuwe Carles Puyol en vandaag hebben de Catalanen wel nood aan zo’n type.


NIEUWE PUYOL

Eerder deze maand vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.

De eerste naam op de lijst om de verdediging van FC Barcelona te versterken is Inigo Martinez. De 31-jarige is één van de beste centrale verdedigers van La Liga en hij is tevens een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg. Martinez is een verdediger die de duels niet schuwt en die graag eens een tackle placeert. Slechts één centrale verdediger in de Spaanse competitie onderneemt dit seizoen nog meer tackles dan Martinez. Op dat vlak is hij goed te vergelijken met Carles Puyol, de cultfiguur en keiharde verdediger die jaren geleden mooie successen behaalde met FC Barcelona.



Die fysieke kwaliteiten koppelt Inigo Martinez aan een goede spelopbouw en passing. Dat maakt het niet vreemd dat Xavi Hernandez hem dolgraag in zijn team wil hebben. “Inigo is een international’, zei de coach van FC Barcelona dit seizoen tijdens een persconferentie. “Hij heeft een goede balbehandeling en een uitstekend kopspel.” Barça ligt al langer op de loer voor Martinez, want in de vorige zomermercato wilde de Blaugrana hem al graag naar Catalonië halen. Het oorspronkelijk plan was om Martinez én Jules Koundé aan te trekken. Maar uitstel is zeker geen afstel in deze.

HIGH STAKES

In de volgende zomermercato zal Inigo Martinez ongetwijfeld hét toptarget zijn van FC Barcelona, want dan is de ervaren centrale verdediger einde contract bij Athletic Bilbao. De Catalanen willen dringend orde op zaken brengen op het financieel gebied, in de voorbije maanden werd er namelijk te vaak op de korte termijn gedacht, en dan zijn einde contractspelers zeker interessant voor Mateu Alemany & Co. Die zuinige politiek voerde Barça vorige zomer trouwens ook al door met de transfervrije komst van Franck Kessie, Andreas Christensen, Héctor Bellerín en Marcos Alonso.

Een transfer in de eerstvolgende wintermercato is ook een optie, maar dan zal FC Barcelona wel flink wat transfergelden moeten betalen. Inigo Martinez is met 32 miljoen euro de duurste aankoop ooit van Athletic Bilbao en in zijn contract staat een afkoopclausule van minstens 80 miljoen euro. De Basken willen Martinez ook niet graag verliezen, want de centrale verdediger is een heel erg belangrijke pion in San Mamés. Bilbao wil dan ook koste wat het kost vermijden dat hun steunpilaar straks gratis de deur uitwandelt. De clubleiding maakt er zelfs een erezaak van om Martinez’ contract te verlengen.



“Inigo is een heel belangrijke speler met een fundamentele rol”, zei Fidel Uriarte, de voorzitter van Athletic Bilbao aan Marca. “Een geweldige speler. We geloven dat hij de ploeg veel kan bijdragen. En wat zijn aflopend contract betreft, we willen hem graag zijn ganse carrière bij Athletic houden. Zolang dat past met de economische situatie van de club”, aldus Uriarte. Bilbao heeft ondertussen een voorstel overgemaakt aan Martinez en zijn entourage, maar voorlopig krijgt de club geen reactie.

ONCE IN A LIFETIME

Volgens Mundo Deportivo zou Inigo Martinez wel al zijn jawoord gegeven hebben aan FC Barcelona. De centrale verdediger zou een officieus akkoord gevonden hebben met Barça om in de komende zomermercato naar Catalonië te verhuizen. En daarom is het niet meer nodig om te onderhandelen met Athletic Bilbao voor een contractverlenging, én kan Barça één van de beste Spaanse verdedigers aantrekken. Op transfervrije basis dus: een potje poker van het hoogste niveau. Martinez zal in elk geval met open armen ontvangen worden in het Spotify Camp Nou.



Xavi Hernandez zou namelijk al groen licht gegeven hebben om de verdediger onder contract te leggen, alsook de Spaanse internationals van FC Barcelona met wie Inigo Martinez een goede verstandhouding onderhoudt op én naast het veld. Ook de 31-jarige zelf beseft dat hij de trein van Barça niet zomaar kan laten passeren. Hij zou voor het eerst uitkomen voor een absolute Europese grootheid, die momenteel weliswaar in heropbouw is. Martinez is verre van ongelukkig bij Athletic Bilbao maar de kans om naar FC Barcelona te verhuizen is nu eenmaal one in a lifetime.

LEES OOK: 'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

Is Martinez een noodzakelijke transfer voor Barça?

Meest recent

Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

8
8
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

60
60
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

15
15
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

83
83
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

642
642
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

30
30
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

97
97
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

57
57
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

51
51
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

296
296
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

128
128
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

77
77
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

164
164
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

224
224
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

169
169
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

110
110
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

215
215
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

126
126
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

78
78
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

90
90
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

164
164
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

26
26
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

78
78

Meer sportnieuws