Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

167 stemmen
Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

FC Barcelona neemt dit seizoen een jumpstart met een nieuw elftal, maar de koopwoede is allerminst gestild in het Spotify Camp Nou. Inigo Martinez (Athletic Bilbao) is de nieuwe romance van Barça en hij moet de in de komende jaren de stabiele factor worden in de centrale verdediging. Hij wordt omschreven als de nieuwe Carles Puyol en vandaag hebben de Catalanen wel nood aan zo’n type.


NIEUWE PUYOL

Eerder deze maand vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.

De eerste naam op de lijst om de verdediging van FC Barcelona te versterken is Inigo Martinez. De 31-jarige is één van de beste centrale verdedigers van La Liga en hij is tevens een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg. Martinez is een verdediger die de duels niet schuwt en die graag eens een tackle placeert. Slechts één centrale verdediger in de Spaanse competitie onderneemt dit seizoen nog meer tackles dan Martinez. Op dat vlak is hij goed te vergelijken met Carles Puyol, de cultfiguur en keiharde verdediger die jaren geleden mooie successen behaalde met FC Barcelona.



Die fysieke kwaliteiten koppelt Inigo Martinez aan een goede spelopbouw en passing. Dat maakt het niet vreemd dat Xavi Hernandez hem dolgraag in zijn team wil hebben. “Inigo is een international’, zei de coach van FC Barcelona dit seizoen tijdens een persconferentie. “Hij heeft een goede balbehandeling en een uitstekend kopspel.” Barça ligt al langer op de loer voor Martinez, want in de vorige zomermercato wilde de Blaugrana hem al graag naar Catalonië halen. Het oorspronkelijk plan was om Martinez én Jules Koundé aan te trekken. Maar uitstel is zeker geen afstel in deze.

HIGH STAKES

In de volgende zomermercato zal Inigo Martinez ongetwijfeld hét toptarget zijn van FC Barcelona, want dan is de ervaren centrale verdediger einde contract bij Athletic Bilbao. De Catalanen willen dringend orde op zaken brengen op het financieel gebied, in de voorbije maanden werd er namelijk te vaak op de korte termijn gedacht, en dan zijn einde contractspelers zeker interessant voor Mateu Alemany & Co. Die zuinige politiek voerde Barça vorige zomer trouwens ook al door met de transfervrije komst van Franck Kessie, Andreas Christensen, Héctor Bellerín en Marcos Alonso.

Een transfer in de eerstvolgende wintermercato is ook een optie, maar dan zal FC Barcelona wel flink wat transfergelden moeten betalen. Inigo Martinez is met 32 miljoen euro de duurste aankoop ooit van Athletic Bilbao en in zijn contract staat een afkoopclausule van minstens 80 miljoen euro. De Basken willen Martinez ook niet graag verliezen, want de centrale verdediger is een heel erg belangrijke pion in San Mamés. Bilbao wil dan ook koste wat het kost vermijden dat hun steunpilaar straks gratis de deur uitwandelt. De clubleiding maakt er zelfs een erezaak van om Martinez’ contract te verlengen.



“Inigo is een heel belangrijke speler met een fundamentele rol”, zei Fidel Uriarte, de voorzitter van Athletic Bilbao aan Marca. “Een geweldige speler. We geloven dat hij de ploeg veel kan bijdragen. En wat zijn aflopend contract betreft, we willen hem graag zijn ganse carrière bij Athletic houden. Zolang dat past met de economische situatie van de club”, aldus Uriarte. Bilbao heeft ondertussen een voorstel overgemaakt aan Martinez en zijn entourage, maar voorlopig krijgt de club geen reactie.

ONCE IN A LIFETIME

Volgens Mundo Deportivo zou Inigo Martinez wel al zijn jawoord gegeven hebben aan FC Barcelona. De centrale verdediger zou een officieus akkoord gevonden hebben met Barça om in de komende zomermercato naar Catalonië te verhuizen. En daarom is het niet meer nodig om te onderhandelen met Athletic Bilbao voor een contractverlenging, én kan Barça één van de beste Spaanse verdedigers aantrekken. Op transfervrije basis dus: een potje poker van het hoogste niveau. Martinez zal in elk geval met open armen ontvangen worden in het Spotify Camp Nou.



Xavi Hernandez zou namelijk al groen licht gegeven hebben om de verdediger onder contract te leggen, alsook de Spaanse internationals van FC Barcelona met wie Inigo Martinez een goede verstandhouding onderhoudt op én naast het veld. Ook de 31-jarige zelf beseft dat hij de trein van Barça niet zomaar kan laten passeren. Hij zou voor het eerst uitkomen voor een absolute Europese grootheid, die momenteel weliswaar in heropbouw is. Martinez is verre van ongelukkig bij Athletic Bilbao maar de kans om naar FC Barcelona te verhuizen is nu eenmaal one in a lifetime.

LEES OOK: 'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

🚀

Is Martinez een noodzakelijke transfer voor Barça?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

108
108
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

85
85
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

99
99
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

25
25
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

181
181
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

44
44
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

79
79
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

353
353
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

342
342
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

151
151
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

196
196
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

374
374
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

49
49
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

195
195
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

417
417
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

413
413
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

645
645
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

761
761
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

458
458
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws