Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

167
Pokeren met Barça: topaanwinst op komst

FC Barcelona neemt dit seizoen een jumpstart met een nieuw elftal, maar de koopwoede is allerminst gestild in het Spotify Camp Nou. Inigo Martinez (Athletic Bilbao) is de nieuwe romance van Barça en hij moet de in de komende jaren de stabiele factor worden in de centrale verdediging. Hij wordt omschreven als de nieuwe Carles Puyol en vandaag hebben de Catalanen wel nood aan zo’n type.


NIEUWE PUYOL

Eerder deze maand vond de socio vergadering plaats van FC Barcelona en daarin kondigde Mateu Alemany grote veranderingen aan. De voetbaldirecteur van Barça deelde mee dat de club druk in de weer is om verschillende contracten te elimineren die te zwaar doorwegen op het salarisbudget en ook gewoon buitenproportioneel zijn. Alemany noemde geen namen, maar iedereen wist dat Gerard Piqué één van de geviseerde spelers was. De 35-jarige verdediger is al veel langer een last dan een meerwaarde en zijn vertrek moet een frisse wind laten waaien in de centrale defensie.

De eerste naam op de lijst om de verdediging van FC Barcelona te versterken is Inigo Martinez. De 31-jarige is één van de beste centrale verdedigers van La Liga en hij is tevens een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg. Martinez is een verdediger die de duels niet schuwt en die graag eens een tackle placeert. Slechts één centrale verdediger in de Spaanse competitie onderneemt dit seizoen nog meer tackles dan Martinez. Op dat vlak is hij goed te vergelijken met Carles Puyol, de cultfiguur en keiharde verdediger die jaren geleden mooie successen behaalde met FC Barcelona.



Die fysieke kwaliteiten koppelt Inigo Martinez aan een goede spelopbouw en passing. Dat maakt het niet vreemd dat Xavi Hernandez hem dolgraag in zijn team wil hebben. “Inigo is een international’, zei de coach van FC Barcelona dit seizoen tijdens een persconferentie. “Hij heeft een goede balbehandeling en een uitstekend kopspel.” Barça ligt al langer op de loer voor Martinez, want in de vorige zomermercato wilde de Blaugrana hem al graag naar Catalonië halen. Het oorspronkelijk plan was om Martinez én Jules Koundé aan te trekken. Maar uitstel is zeker geen afstel in deze.

HIGH STAKES

In de volgende zomermercato zal Inigo Martinez ongetwijfeld hét toptarget zijn van FC Barcelona, want dan is de ervaren centrale verdediger einde contract bij Athletic Bilbao. De Catalanen willen dringend orde op zaken brengen op het financieel gebied, in de voorbije maanden werd er namelijk te vaak op de korte termijn gedacht, en dan zijn einde contractspelers zeker interessant voor Mateu Alemany & Co. Die zuinige politiek voerde Barça vorige zomer trouwens ook al door met de transfervrije komst van Franck Kessie, Andreas Christensen, Héctor Bellerín en Marcos Alonso.

Een transfer in de eerstvolgende wintermercato is ook een optie, maar dan zal FC Barcelona wel flink wat transfergelden moeten betalen. Inigo Martinez is met 32 miljoen euro de duurste aankoop ooit van Athletic Bilbao en in zijn contract staat een afkoopclausule van minstens 80 miljoen euro. De Basken willen Martinez ook niet graag verliezen, want de centrale verdediger is een heel erg belangrijke pion in San Mamés. Bilbao wil dan ook koste wat het kost vermijden dat hun steunpilaar straks gratis de deur uitwandelt. De clubleiding maakt er zelfs een erezaak van om Martinez’ contract te verlengen.



“Inigo is een heel belangrijke speler met een fundamentele rol”, zei Fidel Uriarte, de voorzitter van Athletic Bilbao aan Marca. “Een geweldige speler. We geloven dat hij de ploeg veel kan bijdragen. En wat zijn aflopend contract betreft, we willen hem graag zijn ganse carrière bij Athletic houden. Zolang dat past met de economische situatie van de club”, aldus Uriarte. Bilbao heeft ondertussen een voorstel overgemaakt aan Martinez en zijn entourage, maar voorlopig krijgt de club geen reactie.

ONCE IN A LIFETIME

Volgens Mundo Deportivo zou Inigo Martinez wel al zijn jawoord gegeven hebben aan FC Barcelona. De centrale verdediger zou een officieus akkoord gevonden hebben met Barça om in de komende zomermercato naar Catalonië te verhuizen. En daarom is het niet meer nodig om te onderhandelen met Athletic Bilbao voor een contractverlenging, én kan Barça één van de beste Spaanse verdedigers aantrekken. Op transfervrije basis dus: een potje poker van het hoogste niveau. Martinez zal in elk geval met open armen ontvangen worden in het Spotify Camp Nou.



Xavi Hernandez zou namelijk al groen licht gegeven hebben om de verdediger onder contract te leggen, alsook de Spaanse internationals van FC Barcelona met wie Inigo Martinez een goede verstandhouding onderhoudt op én naast het veld. Ook de 31-jarige zelf beseft dat hij de trein van Barça niet zomaar kan laten passeren. Hij zou voor het eerst uitkomen voor een absolute Europese grootheid, die momenteel weliswaar in heropbouw is. Martinez is verre van ongelukkig bij Athletic Bilbao maar de kans om naar FC Barcelona te verhuizen is nu eenmaal one in a lifetime.

LEES OOK: 'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Is Martinez een noodzakelijke transfer voor Barça?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

115
115
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

45
45
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

56
56
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

36
36
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

76
76
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

178
178
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

49
49
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

145
145
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

295
295
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

238
238
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

176
176
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

438
438
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

333
333
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

347
347
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

442
442
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

221
221
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

389
389
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

410
410
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

712
712

Meer sportnieuws