STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

83 stemmen
STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

Na een knappe comeback heeft Westerlo zich in eigen huis toch nog de kaas van het brood laten eten door STVV. De Kanaries leken lange tijd zegezeker maar moesten tot het gaatje gaan om de drie punten over de streep te trekken.


Westerlo kende voorlopig een fantastisch seizoen als promovendus en nam het vanavond op tegen STVV. De Kanaries presteerden wisselvallig maar stonden nog ruim boven de degradatiezone. Mits winst konden de Kemphanen voorlopig oprukken naar een vijfde plaats.

Matige Kemphanen schaakmat gezet door Kanaries

We zagen een matige openingsfase in het Westelse Kuipje, waarin de thuisploeg wel probeerde zijn wil op te leggen aan de Kanaries maar daar geen kansen aan koppelde. Nog voor het kwartier moest Chadli naar de kant met een blessure, Vetokele kwam in zijn plaats.

STVV maakte weinig indruk maar kwam wel tot de beste kansen. Op het kwartier schoof Bruno een uitgelezen kans nog naast maar halfweg de eerste periode was het wel raak voor de bezoekers. Bocat zette vanop de linkerflank prima voor en Bruno haalde deze keer wel de trekker over: 0-1. Ook nadien hielden de Kanaries gemakkelijk stand en een nieuwe poging van Bruno werd nog door Perdichizzi met het hoofd uit doel gehouden. Op slag van rust werd het allemaal nog wat erger voor de thuisploeg toen Perdichizzi in de zestien meter Hashioka onderuit haalde en STVV een strafschop kreeg. Vanaf elf meter zette Bruno de bezoekers halfweg op rozen: 0-2.

Bruno zet de bezoekers op rozen met twee doelpunten.

Straffe comeback van Westerlo gefnuikt

Westerlo rechtte knap de rug na de pauze en na minder dan tien minuten spelen kon De Cuyper van dichtbij de aansluitingstreffer in doel schuiven: 1-2. De Kanaries zwalpten regelmatig na de pauze en kwamen op het uur goed weg toen Akbunar een wenkende kans naast de kooi van Schmidt schoof.


De thuisploeg bleef moedig strijden en werd op tien minuten van het einde beloond met de gelijkmaker. Hashioka ging ongelukkig op de voet van Akbunar staan en het team van De Roeck kreeg een strafschop. De Cuyper zette zich achter de bal en met zijn tweede van de avond werd het 2-2. Westerlo leek op weg naar een onverwacht punt maar quasi meteen maakte Hayashi aan de overzijde de 2-3 (goedgekeurd na het betere VAR-werk), een koude douche voor de thuisploeg. Die nieuwe voorsprong liet STVV niet meer schieten en zo pakken zij na een spektakelrijke wedstrijd de drie punten.

Scoreverloop:

0-1 (24’) Bruno, 0-2 (45+3’) Bruno (p), 1-2 (54’) De Cuyper, 2-2 (83’) De Cuyper (p), 2-3 (84') Hayashi

LEES OOK: Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'
197

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

5
5
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

66
66
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

45
45
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

132
132
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

509
509
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

408
408
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

76
76
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

192
192
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

722
722
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

109
109
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

197
197
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

204
204
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

539
539
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

457
457
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

907
907
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

320
320
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

508
508
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

292
292
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

183
183
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

434
434
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

521
521
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

110
110
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

345
345

Meer sportnieuws