STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

door
STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

Na een knappe comeback heeft Westerlo zich in eigen huis toch nog de kaas van het brood laten eten door STVV. De Kanaries leken lange tijd zegezeker maar moesten tot het gaatje gaan om de drie punten over de streep te trekken.


Westerlo kende voorlopig een fantastisch seizoen als promovendus en nam het vanavond op tegen STVV. De Kanaries presteerden wisselvallig maar stonden nog ruim boven de degradatiezone. Mits winst konden de Kemphanen voorlopig oprukken naar een vijfde plaats.

Matige Kemphanen schaakmat gezet door Kanaries

We zagen een matige openingsfase in het Westelse Kuipje, waarin de thuisploeg wel probeerde zijn wil op te leggen aan de Kanaries maar daar geen kansen aan koppelde. Nog voor het kwartier moest Chadli naar de kant met een blessure, Vetokele kwam in zijn plaats.

STVV maakte weinig indruk maar kwam wel tot de beste kansen. Op het kwartier schoof Bruno een uitgelezen kans nog naast maar halfweg de eerste periode was het wel raak voor de bezoekers. Bocat zette vanop de linkerflank prima voor en Bruno haalde deze keer wel de trekker over: 0-1. Ook nadien hielden de Kanaries gemakkelijk stand en een nieuwe poging van Bruno werd nog door Perdichizzi met het hoofd uit doel gehouden. Op slag van rust werd het allemaal nog wat erger voor de thuisploeg toen Perdichizzi in de zestien meter Hashioka onderuit haalde en STVV een strafschop kreeg. Vanaf elf meter zette Bruno de bezoekers halfweg op rozen: 0-2.

Bruno zet de bezoekers op rozen met twee doelpunten.

Straffe comeback van Westerlo gefnuikt

Westerlo rechtte knap de rug na de pauze en na minder dan tien minuten spelen kon De Cuyper van dichtbij de aansluitingstreffer in doel schuiven: 1-2. De Kanaries zwalpten regelmatig na de pauze en kwamen op het uur goed weg toen Akbunar een wenkende kans naast de kooi van Schmidt schoof.


De thuisploeg bleef moedig strijden en werd op tien minuten van het einde beloond met de gelijkmaker. Hashioka ging ongelukkig op de voet van Akbunar staan en het team van De Roeck kreeg een strafschop. De Cuyper zette zich achter de bal en met zijn tweede van de avond werd het 2-2. Westerlo leek op weg naar een onverwacht punt maar quasi meteen maakte Hayashi aan de overzijde de 2-3 (goedgekeurd na het betere VAR-werk), een koude douche voor de thuisploeg. Die nieuwe voorsprong liet STVV niet meer schieten en zo pakken zij na een spektakelrijke wedstrijd de drie punten.

Scoreverloop:

0-1 (24’) Bruno, 0-2 (45+3’) Bruno (p), 1-2 (54’) De Cuyper, 2-2 (83’) De Cuyper (p), 2-3 (84') Hayashi

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

11
11
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

22
22
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

145
145
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

76
76
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

51
51
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

47
47
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

333
333
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

165
165
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

20
20
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

464
464
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

312
312
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

307
307
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

76
76
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

221
221
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

393
393
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

101
101
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

247
247
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

98
98
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

470
470
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

71
71
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

568
568
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1222
1222
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

296
296
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1298
1298
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

650
650

Meer sportnieuws