STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

83
STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

Na een knappe comeback heeft Westerlo zich in eigen huis toch nog de kaas van het brood laten eten door STVV. De Kanaries leken lange tijd zegezeker maar moesten tot het gaatje gaan om de drie punten over de streep te trekken.


Westerlo kende voorlopig een fantastisch seizoen als promovendus en nam het vanavond op tegen STVV. De Kanaries presteerden wisselvallig maar stonden nog ruim boven de degradatiezone. Mits winst konden de Kemphanen voorlopig oprukken naar een vijfde plaats.

Matige Kemphanen schaakmat gezet door Kanaries

We zagen een matige openingsfase in het Westelse Kuipje, waarin de thuisploeg wel probeerde zijn wil op te leggen aan de Kanaries maar daar geen kansen aan koppelde. Nog voor het kwartier moest Chadli naar de kant met een blessure, Vetokele kwam in zijn plaats.

STVV maakte weinig indruk maar kwam wel tot de beste kansen. Op het kwartier schoof Bruno een uitgelezen kans nog naast maar halfweg de eerste periode was het wel raak voor de bezoekers. Bocat zette vanop de linkerflank prima voor en Bruno haalde deze keer wel de trekker over: 0-1. Ook nadien hielden de Kanaries gemakkelijk stand en een nieuwe poging van Bruno werd nog door Perdichizzi met het hoofd uit doel gehouden. Op slag van rust werd het allemaal nog wat erger voor de thuisploeg toen Perdichizzi in de zestien meter Hashioka onderuit haalde en STVV een strafschop kreeg. Vanaf elf meter zette Bruno de bezoekers halfweg op rozen: 0-2.

Bruno zet de bezoekers op rozen met twee doelpunten.

Straffe comeback van Westerlo gefnuikt

Westerlo rechtte knap de rug na de pauze en na minder dan tien minuten spelen kon De Cuyper van dichtbij de aansluitingstreffer in doel schuiven: 1-2. De Kanaries zwalpten regelmatig na de pauze en kwamen op het uur goed weg toen Akbunar een wenkende kans naast de kooi van Schmidt schoof.


De thuisploeg bleef moedig strijden en werd op tien minuten van het einde beloond met de gelijkmaker. Hashioka ging ongelukkig op de voet van Akbunar staan en het team van De Roeck kreeg een strafschop. De Cuyper zette zich achter de bal en met zijn tweede van de avond werd het 2-2. Westerlo leek op weg naar een onverwacht punt maar quasi meteen maakte Hayashi aan de overzijde de 2-3 (goedgekeurd na het betere VAR-werk), een koude douche voor de thuisploeg. Die nieuwe voorsprong liet STVV niet meer schieten en zo pakken zij na een spektakelrijke wedstrijd de drie punten.

Scoreverloop:

0-1 (24’) Bruno, 0-2 (45+3’) Bruno (p), 1-2 (54’) De Cuyper, 2-2 (83’) De Cuyper (p), 2-3 (84') Hayashi

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Wie verdiende de zege?

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

19
19
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

69
69
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

14
14
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

42
42
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

61
61
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

141
141
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

55
55
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

187
187
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

256
256
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

342
342
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

274
274
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

175
175
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

520
520
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

86
86

Meer sportnieuws