STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

door
STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

Na een knappe comeback heeft Westerlo zich in eigen huis toch nog de kaas van het brood laten eten door STVV. De Kanaries leken lange tijd zegezeker maar moesten tot het gaatje gaan om de drie punten over de streep te trekken.


Westerlo kende voorlopig een fantastisch seizoen als promovendus en nam het vanavond op tegen STVV. De Kanaries presteerden wisselvallig maar stonden nog ruim boven de degradatiezone. Mits winst konden de Kemphanen voorlopig oprukken naar een vijfde plaats.

Matige Kemphanen schaakmat gezet door Kanaries

We zagen een matige openingsfase in het Westelse Kuipje, waarin de thuisploeg wel probeerde zijn wil op te leggen aan de Kanaries maar daar geen kansen aan koppelde. Nog voor het kwartier moest Chadli naar de kant met een blessure, Vetokele kwam in zijn plaats.

STVV maakte weinig indruk maar kwam wel tot de beste kansen. Op het kwartier schoof Bruno een uitgelezen kans nog naast maar halfweg de eerste periode was het wel raak voor de bezoekers. Bocat zette vanop de linkerflank prima voor en Bruno haalde deze keer wel de trekker over: 0-1. Ook nadien hielden de Kanaries gemakkelijk stand en een nieuwe poging van Bruno werd nog door Perdichizzi met het hoofd uit doel gehouden. Op slag van rust werd het allemaal nog wat erger voor de thuisploeg toen Perdichizzi in de zestien meter Hashioka onderuit haalde en STVV een strafschop kreeg. Vanaf elf meter zette Bruno de bezoekers halfweg op rozen: 0-2.

Bruno zet de bezoekers op rozen met twee doelpunten.

Straffe comeback van Westerlo gefnuikt

Westerlo rechtte knap de rug na de pauze en na minder dan tien minuten spelen kon De Cuyper van dichtbij de aansluitingstreffer in doel schuiven: 1-2. De Kanaries zwalpten regelmatig na de pauze en kwamen op het uur goed weg toen Akbunar een wenkende kans naast de kooi van Schmidt schoof.


De thuisploeg bleef moedig strijden en werd op tien minuten van het einde beloond met de gelijkmaker. Hashioka ging ongelukkig op de voet van Akbunar staan en het team van De Roeck kreeg een strafschop. De Cuyper zette zich achter de bal en met zijn tweede van de avond werd het 2-2. Westerlo leek op weg naar een onverwacht punt maar quasi meteen maakte Hayashi aan de overzijde de 2-3 (goedgekeurd na het betere VAR-werk), een koude douche voor de thuisploeg. Die nieuwe voorsprong liet STVV niet meer schieten en zo pakken zij na een spektakelrijke wedstrijd de drie punten.

Scoreverloop:

0-1 (24’) Bruno, 0-2 (45+3’) Bruno (p), 1-2 (54’) De Cuyper, 2-2 (83’) De Cuyper (p), 2-3 (84') Hayashi

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

34
34
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

13
13
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

20
20
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

37
37
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

16
16
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

347
347
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

99
99
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

105
105
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

351
351
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

50
50
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

445
445
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

538
538
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

109
109
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

283
283
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

269
269
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

305
305
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

195
195
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

174
174
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

250
250
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

190
190
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

208
208
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

325
325
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

178
178

Meer sportnieuws