STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

door
STVV fnuikt ferme remonte van strijdvaardig Westerlo

Na een knappe comeback heeft Westerlo zich in eigen huis toch nog de kaas van het brood laten eten door STVV. De Kanaries leken lange tijd zegezeker maar moesten tot het gaatje gaan om de drie punten over de streep te trekken.


Westerlo kende voorlopig een fantastisch seizoen als promovendus en nam het vanavond op tegen STVV. De Kanaries presteerden wisselvallig maar stonden nog ruim boven de degradatiezone. Mits winst konden de Kemphanen voorlopig oprukken naar een vijfde plaats.

Matige Kemphanen schaakmat gezet door Kanaries

We zagen een matige openingsfase in het Westelse Kuipje, waarin de thuisploeg wel probeerde zijn wil op te leggen aan de Kanaries maar daar geen kansen aan koppelde. Nog voor het kwartier moest Chadli naar de kant met een blessure, Vetokele kwam in zijn plaats.

STVV maakte weinig indruk maar kwam wel tot de beste kansen. Op het kwartier schoof Bruno een uitgelezen kans nog naast maar halfweg de eerste periode was het wel raak voor de bezoekers. Bocat zette vanop de linkerflank prima voor en Bruno haalde deze keer wel de trekker over: 0-1. Ook nadien hielden de Kanaries gemakkelijk stand en een nieuwe poging van Bruno werd nog door Perdichizzi met het hoofd uit doel gehouden. Op slag van rust werd het allemaal nog wat erger voor de thuisploeg toen Perdichizzi in de zestien meter Hashioka onderuit haalde en STVV een strafschop kreeg. Vanaf elf meter zette Bruno de bezoekers halfweg op rozen: 0-2.

Bruno zet de bezoekers op rozen met twee doelpunten.

Straffe comeback van Westerlo gefnuikt

Westerlo rechtte knap de rug na de pauze en na minder dan tien minuten spelen kon De Cuyper van dichtbij de aansluitingstreffer in doel schuiven: 1-2. De Kanaries zwalpten regelmatig na de pauze en kwamen op het uur goed weg toen Akbunar een wenkende kans naast de kooi van Schmidt schoof.


De thuisploeg bleef moedig strijden en werd op tien minuten van het einde beloond met de gelijkmaker. Hashioka ging ongelukkig op de voet van Akbunar staan en het team van De Roeck kreeg een strafschop. De Cuyper zette zich achter de bal en met zijn tweede van de avond werd het 2-2. Westerlo leek op weg naar een onverwacht punt maar quasi meteen maakte Hayashi aan de overzijde de 2-3 (goedgekeurd na het betere VAR-werk), een koude douche voor de thuisploeg. Die nieuwe voorsprong liet STVV niet meer schieten en zo pakken zij na een spektakelrijke wedstrijd de drie punten.

Scoreverloop:

0-1 (24’) Bruno, 0-2 (45+3’) Bruno (p), 1-2 (54’) De Cuyper, 2-2 (83’) De Cuyper (p), 2-3 (84') Hayashi

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

22
22
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

26
26
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

154
154
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

37
37
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

145
145
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

200
200
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

109
109
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

185
185
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

494
494
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

177
177
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

441
441
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

180
180
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

416
416
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

275
275
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

81
81
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

285
285
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

276
276
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

125
125
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

587
587
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

393
393
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

467
467

Meer sportnieuws