Neemt Anderlecht uitgespuwde ex-speler terug?

door
Neemt Anderlecht uitgespuwde ex-speler terug?

Felice Mazzu koos bij RSC Anderlecht voor zijn beproefde 3-5-2 systeem, met compact en direct spel op het centrale middenveld. Maar die formule paste niet meteen bij de filosofie en de huidige spelerskern van Sporting. Onder Mazzu leed het middenveld te veel balverlies, het kon de bal niet in de ploeg houden en de recuperatie was niet naar behoren. Nochtans was dat één van de grote sterktes van de fel bekritiseerde Kristoffer Olsson, die dit seizoen wordt uitgeleend aan FC Midtjylland.


GEEN BALVASTHEID

In de podcast 90 minutes werd het huidige centrale middenveld van RSC Anderlecht belicht en er werd met heimwee gesproken over de centrale middenvelders van vorig seizoen, voornamelijk over Josh Cullen en Kristoffer Olsson. “Cullen heeft toch ook veel kritiek gekregen vorig jaar. Hij scoorde niet, hij geeft geen assists. Als je dan Diawara ziet spelen”, opende Aster Nzeyimana de discussie. Wesley Sonck en Filip Joos stelden vast dat Cullen lang niet zoveel ballen verloor in vergelijking met de huidige centrale middenvelders van Anderlecht.



“Hetzelfde met Olsson”, vervolgde Filip Joos. “Die meer vooruit moest spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog de bal in de ploeg.” En dat is heel belangrijk volgens Sonck: “Want sommigen kunnen geen bal in de ploeg houden.” En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht.

HET GEMIS VAN OLSSON

Daarbij moet wel de nuance gemaakt worden dat Felice Mazzu dit seizoen een andere formatie hanteerde met compact en direct spel op het centrale middenveld, én met meer spelers in de centrale as. Zo bevolkten Yari Verschaeren, Amadou Diawara, Marco Kana, Anouar Ait El Hadj, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Lior Refaelov en Adrien Trebel dit seizoen op hun beurt het centrale middenveld van Anderlecht, maar dat bleek geen helemaal goede tactische zet te zijn.



Anderlecht werd vaak afgetroefd op het middenveld, de bal werd niet in de ploeg gehouden, er werd te veel balverlies geleden, er was weinig discipline en de duels werden verloren. Hoewel het centrale middenveld vorig seizoen ook niet van een indrukwekkend hoog niveau was, Vincent Kompany kon toen wel rekenen op een bepaalde basis. Eentje die is er nu niet meer is. Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijken achteraf belangrijke spelers te zijn in het collectief geheel van Anderlecht.

RUSTPUNT GEZOCHT …

Kristoffer Olsson en Josh Cullen zijn weinig opvallende spelers en hun meerwaarde bevond zich vooral in de omschakeling, omdat ze zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting was vorig seizoen ook scherp in de duels en tevens tactisch erg gedisciplineerd. Olsson werd wel veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters.



Kristoffer Olsson speelde wel altijd zuiver passes en hij maakt zich ook steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg zou vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. Olsson pakte namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Maar de eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte al snel op.

… EN GEVONDEN?

Kristoffer Olsson wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing. Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Olsson en Josh Cullen.

LEES OOK: Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

Verdient Olsson een tweede kans?

Meest recent

CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

9
9
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

52
52
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

304
304
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

67
67
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

29
29
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

272
272
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

109
109
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

231
231
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

166
166
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

88
88
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

222
222
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

18
18
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

83
83
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

406
406
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

128
128
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

213
213
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

97
97
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

338
338
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

192
192
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

172
172
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

518
518
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

176
176
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

174
174
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

34
34
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

268
268

Meer sportnieuws