Neemt Anderlecht uitgespuwde ex-speler terug?

1475 stemmen
Neemt Anderlecht uitgespuwde ex-speler terug?

Felice Mazzu koos bij RSC Anderlecht voor zijn beproefde 3-5-2 systeem, met compact en direct spel op het centrale middenveld. Maar die formule paste niet meteen bij de filosofie en de huidige spelerskern van Sporting. Onder Mazzu leed het middenveld te veel balverlies, het kon de bal niet in de ploeg houden en de recuperatie was niet naar behoren. Nochtans was dat één van de grote sterktes van de fel bekritiseerde Kristoffer Olsson, die dit seizoen wordt uitgeleend aan FC Midtjylland.


GEEN BALVASTHEID

In de podcast 90 minutes werd het huidige centrale middenveld van RSC Anderlecht belicht en er werd met heimwee gesproken over de centrale middenvelders van vorig seizoen, voornamelijk over Josh Cullen en Kristoffer Olsson. “Cullen heeft toch ook veel kritiek gekregen vorig jaar. Hij scoorde niet, hij geeft geen assists. Als je dan Diawara ziet spelen”, opende Aster Nzeyimana de discussie. Wesley Sonck en Filip Joos stelden vast dat Cullen lang niet zoveel ballen verloor in vergelijking met de huidige centrale middenvelders van Anderlecht.



“Hetzelfde met Olsson”, vervolgde Filip Joos. “Die meer vooruit moest spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog de bal in de ploeg.” En dat is heel belangrijk volgens Sonck: “Want sommigen kunnen geen bal in de ploeg houden.” En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht.

HET GEMIS VAN OLSSON

Daarbij moet wel de nuance gemaakt worden dat Felice Mazzu dit seizoen een andere formatie hanteerde met compact en direct spel op het centrale middenveld, én met meer spelers in de centrale as. Zo bevolkten Yari Verschaeren, Amadou Diawara, Marco Kana, Anouar Ait El Hadj, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Lior Refaelov en Adrien Trebel dit seizoen op hun beurt het centrale middenveld van Anderlecht, maar dat bleek geen helemaal goede tactische zet te zijn.



Anderlecht werd vaak afgetroefd op het middenveld, de bal werd niet in de ploeg gehouden, er werd te veel balverlies geleden, er was weinig discipline en de duels werden verloren. Hoewel het centrale middenveld vorig seizoen ook niet van een indrukwekkend hoog niveau was, Vincent Kompany kon toen wel rekenen op een bepaalde basis. Eentje die is er nu niet meer is. Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijken achteraf belangrijke spelers te zijn in het collectief geheel van Anderlecht.

RUSTPUNT GEZOCHT …

Kristoffer Olsson en Josh Cullen zijn weinig opvallende spelers en hun meerwaarde bevond zich vooral in de omschakeling, omdat ze zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting was vorig seizoen ook scherp in de duels en tevens tactisch erg gedisciplineerd. Olsson werd wel veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters.



Kristoffer Olsson speelde wel altijd zuiver passes en hij maakt zich ook steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg zou vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. Olsson pakte namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Maar de eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte al snel op.

… EN GEVONDEN?

Kristoffer Olsson wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing. Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Olsson en Josh Cullen.

LEES OOK: Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Verdient Olsson een tweede kans?

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

185
185
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

308
308
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

125
125
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

451
451
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

188
188
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

102
102
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

114
114
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

293
293
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

249
249
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

212
212
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1647
1647
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

100
100
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

480
480
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

854
854
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

145
145
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

502
502
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

496
496
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

283
283
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

112
112
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

256
256
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

439
439
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

150
150
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

88
88
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

212
212

Meer sportnieuws