Neemt Anderlecht uitgespuwde ex-speler terug?

door
Neemt Anderlecht uitgespuwde ex-speler terug?

Felice Mazzu koos bij RSC Anderlecht voor zijn beproefde 3-5-2 systeem, met compact en direct spel op het centrale middenveld. Maar die formule paste niet meteen bij de filosofie en de huidige spelerskern van Sporting. Onder Mazzu leed het middenveld te veel balverlies, het kon de bal niet in de ploeg houden en de recuperatie was niet naar behoren. Nochtans was dat één van de grote sterktes van de fel bekritiseerde Kristoffer Olsson, die dit seizoen wordt uitgeleend aan FC Midtjylland.


GEEN BALVASTHEID

In de podcast 90 minutes werd het huidige centrale middenveld van RSC Anderlecht belicht en er werd met heimwee gesproken over de centrale middenvelders van vorig seizoen, voornamelijk over Josh Cullen en Kristoffer Olsson. “Cullen heeft toch ook veel kritiek gekregen vorig jaar. Hij scoorde niet, hij geeft geen assists. Als je dan Diawara ziet spelen”, opende Aster Nzeyimana de discussie. Wesley Sonck en Filip Joos stelden vast dat Cullen lang niet zoveel ballen verloor in vergelijking met de huidige centrale middenvelders van Anderlecht.



“Hetzelfde met Olsson”, vervolgde Filip Joos. “Die meer vooruit moest spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog de bal in de ploeg.” En dat is heel belangrijk volgens Sonck: “Want sommigen kunnen geen bal in de ploeg houden.” En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht.

HET GEMIS VAN OLSSON

Daarbij moet wel de nuance gemaakt worden dat Felice Mazzu dit seizoen een andere formatie hanteerde met compact en direct spel op het centrale middenveld, én met meer spelers in de centrale as. Zo bevolkten Yari Verschaeren, Amadou Diawara, Marco Kana, Anouar Ait El Hadj, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Lior Refaelov en Adrien Trebel dit seizoen op hun beurt het centrale middenveld van Anderlecht, maar dat bleek geen helemaal goede tactische zet te zijn.



Anderlecht werd vaak afgetroefd op het middenveld, de bal werd niet in de ploeg gehouden, er werd te veel balverlies geleden, er was weinig discipline en de duels werden verloren. Hoewel het centrale middenveld vorig seizoen ook niet van een indrukwekkend hoog niveau was, Vincent Kompany kon toen wel rekenen op een bepaalde basis. Eentje die is er nu niet meer is. Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijken achteraf belangrijke spelers te zijn in het collectief geheel van Anderlecht.

RUSTPUNT GEZOCHT …

Kristoffer Olsson en Josh Cullen zijn weinig opvallende spelers en hun meerwaarde bevond zich vooral in de omschakeling, omdat ze zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting was vorig seizoen ook scherp in de duels en tevens tactisch erg gedisciplineerd. Olsson werd wel veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters.



Kristoffer Olsson speelde wel altijd zuiver passes en hij maakt zich ook steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg zou vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. Olsson pakte namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Maar de eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte al snel op.

… EN GEVONDEN?

Kristoffer Olsson wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing. Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Olsson en Josh Cullen.

LEES OOK: Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Verdient Olsson een tweede kans?

Meest recent

Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

7
7
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

45
45
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

59
59
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

285
285
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

40
40
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

172
172
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

51
51
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

96
96
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

608
608
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

73
73
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

178
178
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

452
452
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

116
116
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

283
283
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

68
68
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

392
392
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

678
678
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

213
213
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

681
681
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

175
175
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

382
382
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

115
115
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

244
244
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

136
136

Meer sportnieuws