Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

door
Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

Romelu Lukaku maakte woensdagavond zijn wederoptreden na twee maanden blessureleed en fleurde die op door meteen ook te scoren in de Champions League tegen Viktoria Plzen. Hij lijkt zo net op tijd klaar te zijn voor het WK, waar hij een zeer belangrijke rol zal spelen bij de Rode Duivels. Roberto Martinez kan zich dus in de handen wrijven.


De bondscoach zal ook blij zijn dat Lukaku in de zomer teruggekeerd is naar Internazionale, waar hij tussen 2019 en 2021 zijn beste niveau haalde. Dat leverde hem een megatransfer naar Chelsea op, maar daar flopte Lukaku volledig. Het klikte niet met Thomas Tuchel en Lukaku zat zelfs maandenlang op de bank. Opvallend genoeg bleef hij in die periode wel scoren bij de nationale ploeg.

Martinez ziet echter een duidelijke verklaring waarom Lukaku wel bij de Rode Duivels kon blijven presteren terwijl hij bij Chelsea mislukte. "Veel hangt af van hoe je gebruikt wordt", stelt hij bij talkSPORT. "Je kan niet je kwaliteiten op dezelfde manier gebruiken als je op balbezit speelt of als je op de counter loert. Rom is een speler die veel verschillende profielen aan kan. Hij is een nummer negen met diepgang en soms is hij een slachtoffer van zijn veelzijdigheid en hoe hij op clubniveau gebruikt wordt."

GEEN MATCH
Er was bij Chelsea geen match tussen Lukaku en Tuchel. Onze landgenoot paste niet in de manier van spelen die de Duitser voor ogen had en tegelijk was Tuchel ook niet bereid om zijn speelwijze ook maar iets aan te passen aan de specifieke kwaliteiten van zijn dure spits. Dat leidde tot een onzichtbare Lukaku, die amper een bal raakte en ook weinig scoorde, waardoor hij zijn plaats uiteindelijk verloor aan Kai Havertz, die als valse negen een volledig ander type is.

LEES OOK: Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

67
67
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

86
86
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

52
52
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

138
138
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

52
52
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

87
87
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

221
221
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

509
509
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

140
140
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

537
537
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

606
606
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

308
308
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

328
328

Meer sportnieuws