Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

268 stemmen
Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

Romelu Lukaku maakte woensdagavond zijn wederoptreden na twee maanden blessureleed en fleurde die op door meteen ook te scoren in de Champions League tegen Viktoria Plzen. Hij lijkt zo net op tijd klaar te zijn voor het WK, waar hij een zeer belangrijke rol zal spelen bij de Rode Duivels. Roberto Martinez kan zich dus in de handen wrijven.


De bondscoach zal ook blij zijn dat Lukaku in de zomer teruggekeerd is naar Internazionale, waar hij tussen 2019 en 2021 zijn beste niveau haalde. Dat leverde hem een megatransfer naar Chelsea op, maar daar flopte Lukaku volledig. Het klikte niet met Thomas Tuchel en Lukaku zat zelfs maandenlang op de bank. Opvallend genoeg bleef hij in die periode wel scoren bij de nationale ploeg.

Martinez ziet echter een duidelijke verklaring waarom Lukaku wel bij de Rode Duivels kon blijven presteren terwijl hij bij Chelsea mislukte. "Veel hangt af van hoe je gebruikt wordt", stelt hij bij talkSPORT. "Je kan niet je kwaliteiten op dezelfde manier gebruiken als je op balbezit speelt of als je op de counter loert. Rom is een speler die veel verschillende profielen aan kan. Hij is een nummer negen met diepgang en soms is hij een slachtoffer van zijn veelzijdigheid en hoe hij op clubniveau gebruikt wordt."

GEEN MATCH
Er was bij Chelsea geen match tussen Lukaku en Tuchel. Onze landgenoot paste niet in de manier van spelen die de Duitser voor ogen had en tegelijk was Tuchel ook niet bereid om zijn speelwijze ook maar iets aan te passen aan de specifieke kwaliteiten van zijn dure spits. Dat leidde tot een onzichtbare Lukaku, die amper een bal raakte en ook weinig scoorde, waardoor hij zijn plaats uiteindelijk verloor aan Kai Havertz, die als valse negen een volledig ander type is.

LEES OOK: 'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

26
26
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

72
72
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

129
129
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

29
29
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

52
52
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

97
97
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

79
79
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

33
33
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

172
172
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

210
210
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

451
451
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

214
214
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

325
325
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

183
183
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

215
215
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

514
514
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

138
138

Meer sportnieuws