Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

door
Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

Romelu Lukaku maakte woensdagavond zijn wederoptreden na twee maanden blessureleed en fleurde die op door meteen ook te scoren in de Champions League tegen Viktoria Plzen. Hij lijkt zo net op tijd klaar te zijn voor het WK, waar hij een zeer belangrijke rol zal spelen bij de Rode Duivels. Roberto Martinez kan zich dus in de handen wrijven.


De bondscoach zal ook blij zijn dat Lukaku in de zomer teruggekeerd is naar Internazionale, waar hij tussen 2019 en 2021 zijn beste niveau haalde. Dat leverde hem een megatransfer naar Chelsea op, maar daar flopte Lukaku volledig. Het klikte niet met Thomas Tuchel en Lukaku zat zelfs maandenlang op de bank. Opvallend genoeg bleef hij in die periode wel scoren bij de nationale ploeg.

Martinez ziet echter een duidelijke verklaring waarom Lukaku wel bij de Rode Duivels kon blijven presteren terwijl hij bij Chelsea mislukte. "Veel hangt af van hoe je gebruikt wordt", stelt hij bij talkSPORT. "Je kan niet je kwaliteiten op dezelfde manier gebruiken als je op balbezit speelt of als je op de counter loert. Rom is een speler die veel verschillende profielen aan kan. Hij is een nummer negen met diepgang en soms is hij een slachtoffer van zijn veelzijdigheid en hoe hij op clubniveau gebruikt wordt."

GEEN MATCH
Er was bij Chelsea geen match tussen Lukaku en Tuchel. Onze landgenoot paste niet in de manier van spelen die de Duitser voor ogen had en tegelijk was Tuchel ook niet bereid om zijn speelwijze ook maar iets aan te passen aan de specifieke kwaliteiten van zijn dure spits. Dat leidde tot een onzichtbare Lukaku, die amper een bal raakte en ook weinig scoorde, waardoor hij zijn plaats uiteindelijk verloor aan Kai Havertz, die als valse negen een volledig ander type is.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

1
1
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

33
33
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

21
21
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

33
33
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

239
239
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

92
92
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

101
101
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

30
30
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

52
52
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

112
112
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

112
112
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

224
224
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

194
194
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

37
37
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

198
198
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

21
21
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

280
280
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

91
91
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

47
47
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

126
126
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

178
178
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

124
124
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

157
157

Meer sportnieuws