Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

door
Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

Romelu Lukaku maakte woensdagavond zijn wederoptreden na twee maanden blessureleed en fleurde die op door meteen ook te scoren in de Champions League tegen Viktoria Plzen. Hij lijkt zo net op tijd klaar te zijn voor het WK, waar hij een zeer belangrijke rol zal spelen bij de Rode Duivels. Roberto Martinez kan zich dus in de handen wrijven.


De bondscoach zal ook blij zijn dat Lukaku in de zomer teruggekeerd is naar Internazionale, waar hij tussen 2019 en 2021 zijn beste niveau haalde. Dat leverde hem een megatransfer naar Chelsea op, maar daar flopte Lukaku volledig. Het klikte niet met Thomas Tuchel en Lukaku zat zelfs maandenlang op de bank. Opvallend genoeg bleef hij in die periode wel scoren bij de nationale ploeg.

Martinez ziet echter een duidelijke verklaring waarom Lukaku wel bij de Rode Duivels kon blijven presteren terwijl hij bij Chelsea mislukte. "Veel hangt af van hoe je gebruikt wordt", stelt hij bij talkSPORT. "Je kan niet je kwaliteiten op dezelfde manier gebruiken als je op balbezit speelt of als je op de counter loert. Rom is een speler die veel verschillende profielen aan kan. Hij is een nummer negen met diepgang en soms is hij een slachtoffer van zijn veelzijdigheid en hoe hij op clubniveau gebruikt wordt."

GEEN MATCH
Er was bij Chelsea geen match tussen Lukaku en Tuchel. Onze landgenoot paste niet in de manier van spelen die de Duitser voor ogen had en tegelijk was Tuchel ook niet bereid om zijn speelwijze ook maar iets aan te passen aan de specifieke kwaliteiten van zijn dure spits. Dat leidde tot een onzichtbare Lukaku, die amper een bal raakte en ook weinig scoorde, waardoor hij zijn plaats uiteindelijk verloor aan Kai Havertz, die als valse negen een volledig ander type is.

LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

8
8
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

148
148
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

38
38
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

89
89
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

182
182
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

191
191
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

323
323
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

58
58
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

290
290
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

370
370
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

578
578
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

360
360
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

167
167
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

322
322
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

438
438
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

195
195
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

267
267
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

117
117
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

493
493
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

343
343
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

147
147
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

218
218
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

892
892
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

321
321

Meer sportnieuws