Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

door
Martinez duidt oorzaak aan voor falen Lukaku bij Chelsea

Romelu Lukaku maakte woensdagavond zijn wederoptreden na twee maanden blessureleed en fleurde die op door meteen ook te scoren in de Champions League tegen Viktoria Plzen. Hij lijkt zo net op tijd klaar te zijn voor het WK, waar hij een zeer belangrijke rol zal spelen bij de Rode Duivels. Roberto Martinez kan zich dus in de handen wrijven.


De bondscoach zal ook blij zijn dat Lukaku in de zomer teruggekeerd is naar Internazionale, waar hij tussen 2019 en 2021 zijn beste niveau haalde. Dat leverde hem een megatransfer naar Chelsea op, maar daar flopte Lukaku volledig. Het klikte niet met Thomas Tuchel en Lukaku zat zelfs maandenlang op de bank. Opvallend genoeg bleef hij in die periode wel scoren bij de nationale ploeg.

Martinez ziet echter een duidelijke verklaring waarom Lukaku wel bij de Rode Duivels kon blijven presteren terwijl hij bij Chelsea mislukte. "Veel hangt af van hoe je gebruikt wordt", stelt hij bij talkSPORT. "Je kan niet je kwaliteiten op dezelfde manier gebruiken als je op balbezit speelt of als je op de counter loert. Rom is een speler die veel verschillende profielen aan kan. Hij is een nummer negen met diepgang en soms is hij een slachtoffer van zijn veelzijdigheid en hoe hij op clubniveau gebruikt wordt."

GEEN MATCH
Er was bij Chelsea geen match tussen Lukaku en Tuchel. Onze landgenoot paste niet in de manier van spelen die de Duitser voor ogen had en tegelijk was Tuchel ook niet bereid om zijn speelwijze ook maar iets aan te passen aan de specifieke kwaliteiten van zijn dure spits. Dat leidde tot een onzichtbare Lukaku, die amper een bal raakte en ook weinig scoorde, waardoor hij zijn plaats uiteindelijk verloor aan Kai Havertz, die als valse negen een volledig ander type is.

LEES OOK: 'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Ben je het eens met hem?

Meest recent

‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

38
38
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

63
63
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

159
159
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

263
263
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

12
12
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

135
135
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

36
36
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

278
278
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

310
310
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

47
47
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

313
313
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

373
373
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

616
616
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

624
624
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

957
957
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

174
174
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

48
48
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1063
1063
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

292
292
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

347
347
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

172
172
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

202
202
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

638
638
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

608
608
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

340
340

Meer sportnieuws