Undav spreekt zich uit over terugkeer naar België

door
Undav spreekt zich uit over terugkeer naar België

Terwijl Union schittert in de Europa League en het ook in de competitie weer goed doet, beleeft Deniz Undav een moeilijk seizoen. De Duitse spits werd vorig seizoen nog topschutter in de Jupiler Pro League met 26 goals en werd verkozen tot Profvoetballer van het Jaar, maar kan zich in de Premier League niet doorzetten. Bij Brighton komt hij amper aan de bak.


De moederclub van Union telde in januari nog 7 miljoen euro neer om zich te verzekeren van de diensten van Undav, die in de zomer de overstap maakte. De oogst is voorlopig echter schaars met amper 55 speelminuten in de Premier League, verdeeld over zes invalbeurten. Enkel in de League Cup verscheen hi al eens aan de aftrap en toen scoorde hij meteen ook.

Desondanks breng het Engelse avontuur momenteel niet wat ervan verwacht werd en dus stelt de vraag of Undav misschien niet beter kan terugkeren naar België. "Geen idee", antwoordt de spits zelf in Het Nieuwsblad. "Mijn hoofddoel is om hier iets neer te zetten. Ik wist vooraf dat dat tijd zou kosten. Vijf, zes maanden niet spelen? Geen probleem. Ik beeldde me vooraf in dat de aanpassing zwaar zo zijn. Wel, het was nóg zwaarder. Op fysiek vlak, qua intensiteit. Maar Graham Potter zei me dat ik zijn verwachtingen overtrof en dat ik vroeg of laat mijn kans zou krijgen."

CONCURRENTIE
Het is niet evident voor Undav om een plaats te veroveren, want Brighton is bezig aan een goed seizoen en dus is er ook weinig reden om te wisselen. Momenteel speelt doorgaans Danny Welbeck als diepste man bij Brighton en dat is een heel ander type dan Undav. Scoren doet Welbeck dit seizoen amper of niet, maar hij creëert wel vaak ruimte voor de infiltrerende mensen als Leandro Trossard.

Moet Undav naar België terugkeren?

Meest recent

'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

104
104
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

223
223
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

49
49
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

23
23
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

193
193
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

16
16
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

150
150
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

214
214
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

242
242
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

130
130
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

72
72
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

158
158
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

104
104
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

152
152
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

336
336
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

102
102
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

43
43
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

213
213
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

344
344
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

224
224
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

296
296
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

88
88
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

53
53
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

112
112

Meer sportnieuws