Undav spreekt zich uit over terugkeer naar België

door
Undav spreekt zich uit over terugkeer naar België

Terwijl Union schittert in de Europa League en het ook in de competitie weer goed doet, beleeft Deniz Undav een moeilijk seizoen. De Duitse spits werd vorig seizoen nog topschutter in de Jupiler Pro League met 26 goals en werd verkozen tot Profvoetballer van het Jaar, maar kan zich in de Premier League niet doorzetten. Bij Brighton komt hij amper aan de bak.


De moederclub van Union telde in januari nog 7 miljoen euro neer om zich te verzekeren van de diensten van Undav, die in de zomer de overstap maakte. De oogst is voorlopig echter schaars met amper 55 speelminuten in de Premier League, verdeeld over zes invalbeurten. Enkel in de League Cup verscheen hi al eens aan de aftrap en toen scoorde hij meteen ook.

Desondanks breng het Engelse avontuur momenteel niet wat ervan verwacht werd en dus stelt de vraag of Undav misschien niet beter kan terugkeren naar België. "Geen idee", antwoordt de spits zelf in Het Nieuwsblad. "Mijn hoofddoel is om hier iets neer te zetten. Ik wist vooraf dat dat tijd zou kosten. Vijf, zes maanden niet spelen? Geen probleem. Ik beeldde me vooraf in dat de aanpassing zwaar zo zijn. Wel, het was nóg zwaarder. Op fysiek vlak, qua intensiteit. Maar Graham Potter zei me dat ik zijn verwachtingen overtrof en dat ik vroeg of laat mijn kans zou krijgen."

CONCURRENTIE
Het is niet evident voor Undav om een plaats te veroveren, want Brighton is bezig aan een goed seizoen en dus is er ook weinig reden om te wisselen. Momenteel speelt doorgaans Danny Welbeck als diepste man bij Brighton en dat is een heel ander type dan Undav. Scoren doet Welbeck dit seizoen amper of niet, maar hij creëert wel vaak ruimte voor de infiltrerende mensen als Leandro Trossard.

Moet Undav naar België terugkeren?

Meest recent

Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

0
0
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

204
204
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

197
197
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

280
280
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

348
348
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

38
38
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

340
340
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

57
57
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

61
61
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

67
67
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

204
204
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

242
242
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

393
393
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

88
88
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

173
173
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

290
290
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

177
177
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

158
158
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

160
160
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

349
349
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

173
173
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1267
1267
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

179
179
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

185
185

Meer sportnieuws