Onana duidt belangrijkste voordeel bij Everton aan

door
Onana duidt belangrijkste voordeel bij Everton aan

Als Roberto Martinez op 10 november bekendmaakt welke 26 spelers hij meeneemt naar het WK, lijkt de kans stilaan zeer groot te zijn dat Amadou Onana daarbij zal zijn. De jonge middenvelder lijkt zijn plaatsje in de selectie afgedwongen te hebben met zijn sterke prestatie in september tegen Nederland. Bovendien zet hij ook week na week stappen vooruit bij Everton.


Het was toch een enigszins verrassende transfer die Onana in de zomer maakte. Hij had er nog maar net zijn eerste seizoen bij Lille opzitten, maar had daarin al indruk gemaakt en de lokroep van de Premier League trok aan zijn mouw. Aanvankelijk trok West Ham het hardst aan zijn mouw, maar uiteindelijk koos Onana opmerkelijk genoeg voor het veel minder op dreef zijnde Everton.

De aanwezigheid van trainer Frank Lampard lijkt daarin een belangrijke rol gespeeld te hebben. "Hij laat me als nummer acht spelen, als een echte box-to-box. Hij vindt dat ik met mijn kwaliteiten zowel defensieve als offensieve taken moet kunnen uitvoeren", legt de 21-jarige uit aan RTBF. "Hij probeert me mee te geven wat hij tijdens zijn spelerscarrière gedaan heeft en ik kan me dus geen betere trainer wensen."

EFFICIËNTIE
Onana maakte in zijn eerste weken in de Premier League al een goede indruk. Hij is zeer aanwezig in het spel van Everton en duikt ook regelmatig goed op in de zestien, een kwaliteit die hij ook tegen Nederland liet zien. Alleen moet de efficiëntie in de afwerking nog beter, getuige het feit dat hij nog steeds wacht op zijn eerste doelpunt van het seizoen.

Ligt de toekomst van Onana als nummer acht?

Meest recent

Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

33
33
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

39
39
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

128
128
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

175
175
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

55
55
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

336
336
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

90
90
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

372
372
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

167
167
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

299
299
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

479
479
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

213
213
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

147
147
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

257
257
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

391
391
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

65
65
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

374
374
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

183
183
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

201
201
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

110
110
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

269
269
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

111
111
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

213
213

Meer sportnieuws