Onana duidt belangrijkste voordeel bij Everton aan

52 stemmen
Onana duidt belangrijkste voordeel bij Everton aan

Als Roberto Martinez op 10 november bekendmaakt welke 26 spelers hij meeneemt naar het WK, lijkt de kans stilaan zeer groot te zijn dat Amadou Onana daarbij zal zijn. De jonge middenvelder lijkt zijn plaatsje in de selectie afgedwongen te hebben met zijn sterke prestatie in september tegen Nederland. Bovendien zet hij ook week na week stappen vooruit bij Everton.


Het was toch een enigszins verrassende transfer die Onana in de zomer maakte. Hij had er nog maar net zijn eerste seizoen bij Lille opzitten, maar had daarin al indruk gemaakt en de lokroep van de Premier League trok aan zijn mouw. Aanvankelijk trok West Ham het hardst aan zijn mouw, maar uiteindelijk koos Onana opmerkelijk genoeg voor het veel minder op dreef zijnde Everton.

De aanwezigheid van trainer Frank Lampard lijkt daarin een belangrijke rol gespeeld te hebben. "Hij laat me als nummer acht spelen, als een echte box-to-box. Hij vindt dat ik met mijn kwaliteiten zowel defensieve als offensieve taken moet kunnen uitvoeren", legt de 21-jarige uit aan RTBF. "Hij probeert me mee te geven wat hij tijdens zijn spelerscarrière gedaan heeft en ik kan me dus geen betere trainer wensen."

EFFICIËNTIE
Onana maakte in zijn eerste weken in de Premier League al een goede indruk. Hij is zeer aanwezig in het spel van Everton en duikt ook regelmatig goed op in de zestien, een kwaliteit die hij ook tegen Nederland liet zien. Alleen moet de efficiëntie in de afwerking nog beter, getuige het feit dat hij nog steeds wacht op zijn eerste doelpunt van het seizoen.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Ligt de toekomst van Onana als nummer acht?

Meest recent

PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

11
11
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

13
13
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

192
192
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

80
80
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

574
574
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

68
68
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

40
40
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

67
67
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

58
58
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

151
151
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

277
277
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

265
265
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

448
448
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

894
894
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

140
140
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

820
820
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

641
641
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

221
221
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

191
191
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

169
169
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1118
1118
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

617
617
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

214
214

Meer sportnieuws