Sterkhouder bezorgt Union geweldig nieuws

door
Sterkhouder bezorgt Union geweldig nieuws

Union kan er donderdagavond voor zorgen dat het ook na Nieuwjaar aan de slag mag in de Europa League. Het heeft genoeg aan een punt tegen Malmö om zeker te zijn van een plaats bij de eerste twee in de groep en bij winst is het zelfs al zeker van groepswinst, waardoor het meteen naar de achtste finales zou mogen. Dat is een straffe prestatie, zeker omdat Union in de zomer nog onthoofd leek te worden.


Met Felice Mazzu werd hun succescoach weggekaapt door Anderlecht, terwijl topschutter en Profvoetballer van het Jaar Deniz Undav samen met Kaoru Mitoma opgeëist werd door moederclub Brighton. Daarna wist Casper Nielsen ook nog eens een transfer naar Club Brugge te forceren. Hun vertrek werd uiteindelijk wel vrij makkelijk opgevangen.

Er werden goede transfers gedaan, terwijl andere sleutelspelers wel aan boord bleven. Onder meer Dante Vanzeir, Teddy Teuma en Christian Burgess bleven ondanks speculatie over hun toekomst in Brussel. Die laatste twee tekenden zelfs nog een nieuw contract. Burgess ligt daardoor vast tot 2024, met optie op een extra jaar. De 31-jarige Engelsman is duidelijk over zijn toekomst.

PREMIER LEAGUE
"Neen, de Premier League is voorbij. Ik wil blijven in Brussel", geeft hij immers aan in Het Laatste Nieuws. "Ik hou van Union, het gevoel van de club, de stad, de fans. Ik voel geen brandend verlangen om terug te keren naar Engeland." Burgess speelde in zijn carrière nooit in de Premier League. Hij speelde zelfs amper één wedstrijd in de Championship, in 2013 voor Middlesbrough. De rest van zijn carrière bracht hij door in de Engelse derde en vierde klasse bij Hartlepool, Peterborough en Portsmouth.

Moet Burgess zijn carrière afsluiten bij Union?

Meest recent

Kana trekt aan alarmbel: Anderlecht-spelers grijpen in

RSC Anderlecht kon in de competitie nog eens overtuigend winnen. KV Mechelen werd met 3-1 opzijgezet ...

17
17
Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Westerlo ging in de Croky Cup als enige eersteklasser onderuit. De Kemphanen verloren van ...

17
17
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

44
44
Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

KV Mechelen ging onderuit tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. In het Lotto Park werd het ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt, Club Brugge pakt weer cash’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

210
210
‘Naar Belgische top? Will Still op zucht van ontslag’

Will Still was in het verleden actief in België bij Standard, STVV, Lierse en Beerschot. Nu ...

115
115
Vanderbiest vloekt op KV Mechelen na Anderlecht

KV Mechelen ging met 3-1 onderuit in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. Malinwa kon Paars-Wit een ...

134
134
Antwerp blaast te hoog van de toren: “Héél straf”

Royal Antwerp FC won een aantal jaren geleden nog de dubbel, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

205
205
Hasi jubelt: nieuw Anderlecht-goudhaantje breekt los

RSC Anderlecht deed een goede zaak in de Jupiler Pro League. Tegen rechtstreekse concurrent KV ...

296
296
‘Griezmann midden in pedofiliezaak terechtgekomen’

Antoine Griezmann werd verhoord voor een pedofiliezaak tegen zijn voormalige mentor Eric Olhats. De ...

32
32
Lamine Yamal in shock: 'Pijnlijke breuk en overspel-gerucht'

Een nieuwe wending in het glamoureuze leven van Lamine Yamal (18). De supertalentvolle flankspeler ...

93
93
Onyedika roept duidelijke boodschap naar Hayen en Club

Club Brugge won zuinig van Dender en wacht nu op FC Barcelona in de Champions League. Nicky Hayen ...

253
253
Hasi looft pion: "Hij is een topspeler"

RSC Anderlecht won verdiend met 3-1 van KV Mechelen. Paars-Wit had nog meer kunnen en moeten scoren. ...

266
266
'Kompany schoffeert: Bayern-ster pakt zijn koffers'

Onder Vincent Kompany ligt er in München een strak plan: Bayern gaat knopen doorhakken. Leon ...

187
187
Juventus baalt nu al: financiële deals Openda op straat

Loïs Openda trok afgelopen zomer naar Juventus. Een vreemde transfer, want de Belg kende ...

97
97
Drie zomeraanwinsten in januari weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak. Olivier Renard en Tim Borguet gaan zelf al oplossingen ...

304
304
Janssen in de zomer naar andere Belgische topclub?

Vincent Janssen scoorde eindelijk nog eens tegen KAS Eupen. Dat zal veel deugd hebben gedaan bij de ...

258
258
‘Onyedika sleurt Club Brugge in pure transfernachtmerrie’

Club Brugge zit muurvast in het Onyedika-dossier: hij wil hogerop, maar Frankfurt twijfelt. De ...

326
326
Tresoldi verklaart waarom FC Barcelona speciaal duel is

Swingen doet Club Brugge zeker niet, maar winnen wel. Tegen FCV Dender werd het 2-1. Nicolo Tresoldi ...

116
116
Hasi verklapt: "Dat moest mét Dolberg gebeuren"

Besnik Hasi was een opgeluchte trainer na het duel tegen KV Mechelen. RSC Anderlecht won verdiend ...

343
343
Fink ziet weelde bij KRC Genk: "Positief voor mij"

KRC Genk speelt zondag tegen KVC Westerlo. Na twee draws op rij willen de Limburgers weer aanknopen ...

130
130
Hayen: "Hij kan zeker geen 90 minuten spelen tegen Barça"

Club Brugge won met 2-1 van FCV Dender. Nicky Hayen was niet helemaal tevreden over de prestatie van ...

186
186
Stunt Anderlecht in januari met terugkeer ex-jeugdproduct?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak op de transfermarkt. Na een mislukte zomermercato moeten ...

474
474
Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

228
228
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

381
381

Meer sportnieuws