Club Brugge krijgt driedubbele extra domper voor slotmatch

1392 stemmen
Club Brugge krijgt driedubbele extra domper voor slotmatch

Club Brugge is woensdagavond serieus van zijn Europese wolk gedonderd, want het leed tegen FC Porto op wel zeer pijnlijke wijze zijn eerste nederlaag in deze Champions League. Het kreeg in eigen stadion een 0-4 om de oren van de Portugese kampioen, waardoor het ook de kans liet liggen om zich al te verzekeren van groepswinst en een gunstigere loting in de achtste finales.


Die groepswinst is echter zeker nog niet verloren, want Club staat nog steeds aan de leiding in groep B. Het zag zijn voorsprong op Porto, dat zich woensdag ook bij de laatste zestien schaarde, wel slinken tot één punt. Dat betekent dat Club zijn slotmatch op Bayer Leverkusen moet gaan winnen om nog bovenaan de poule te eindigen, tenzij Porto punten verliest tegen Atletico Madrid.

Het zal echter niet evident worden om te winnen in Duitsland, zeker omdat Carl Hoefkens stevig aan zijn elftal zal moeten sleutelen. Het Laatste Nieuws merkt op dat hij maar liefst drie sterkhouders zal moeten missen in Leverkusen, want Denis Odoi, Abakar Sylla en Raphael Onyedika pakten tegen Porto allemaal hun derde gele kaart van het toernooi. Daardoor zijn ze geschorst voor de slotwedstrijd.

NIEUWE DEFENSIE
Hoefkens zal moeten hopen dat Clinton Mata volgende week weer fit is, anders zal hij met een zeer onuitgegeven defensie voor de dag moeten komen. Hij leek tegen Porto al te anticiperen door in de laatste 20 minuten met een viermansdefensie te spelen, met Buchanan als rechtsback en Mechele, Boyata en Meijer naast hem. Eder Balanta lijkt dan weer de voornaamste kandidaat om de plaats van Onyedika op het middenveld in te nemen.

LEES OOK: "We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Zal Club Brugge nog groepswinnaar worden?

Meest recent

Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

106
106
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

78
78
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

103
103
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

92
92
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

228
228
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

61
61
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

45
45
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

33
33
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

457
457
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

231
231
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

51
51
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

240
240
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

177
177
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

117
117
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

723
723
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

67
67
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

180
180
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

178
178
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1101
1101
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

716
716
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

471
471
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

867
867
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

871
871
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

141
141

Meer sportnieuws