Club Brugge krijgt driedubbele extra domper voor slotmatch

door
Club Brugge krijgt driedubbele extra domper voor slotmatch

Club Brugge is woensdagavond serieus van zijn Europese wolk gedonderd, want het leed tegen FC Porto op wel zeer pijnlijke wijze zijn eerste nederlaag in deze Champions League. Het kreeg in eigen stadion een 0-4 om de oren van de Portugese kampioen, waardoor het ook de kans liet liggen om zich al te verzekeren van groepswinst en een gunstigere loting in de achtste finales.


Die groepswinst is echter zeker nog niet verloren, want Club staat nog steeds aan de leiding in groep B. Het zag zijn voorsprong op Porto, dat zich woensdag ook bij de laatste zestien schaarde, wel slinken tot één punt. Dat betekent dat Club zijn slotmatch op Bayer Leverkusen moet gaan winnen om nog bovenaan de poule te eindigen, tenzij Porto punten verliest tegen Atletico Madrid.

Het zal echter niet evident worden om te winnen in Duitsland, zeker omdat Carl Hoefkens stevig aan zijn elftal zal moeten sleutelen. Het Laatste Nieuws merkt op dat hij maar liefst drie sterkhouders zal moeten missen in Leverkusen, want Denis Odoi, Abakar Sylla en Raphael Onyedika pakten tegen Porto allemaal hun derde gele kaart van het toernooi. Daardoor zijn ze geschorst voor de slotwedstrijd.

NIEUWE DEFENSIE
Hoefkens zal moeten hopen dat Clinton Mata volgende week weer fit is, anders zal hij met een zeer onuitgegeven defensie voor de dag moeten komen. Hij leek tegen Porto al te anticiperen door in de laatste 20 minuten met een viermansdefensie te spelen, met Buchanan als rechtsback en Mechele, Boyata en Meijer naast hem. Eder Balanta lijkt dan weer de voornaamste kandidaat om de plaats van Onyedika op het middenveld in te nemen.

LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Zal Club Brugge nog groepswinnaar worden?

Meest recent

Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

14
14
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

21
21
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

35
35
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

195
195
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

9
9
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

155
155
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

243
243
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

499
499
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

138
138
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

535
535
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

283
283
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

112
112
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

107
107
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

429
429
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

444
444
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

510
510
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

604
604
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

249
249
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

978
978
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

489
489
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

137
137
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

213
213
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

145
145
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

124
124

Meer sportnieuws