Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

door
Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

De transfer van Ferran Jutglà naar Club Brugge is een echte schot in de roos. De Spaanse aanvaller is bezig aan zijn eerste seizoen op het hoogste voetbalniveau en zijn prestaties zijn ronduit indrukwekkend. Jutglà maakt grote sier in de Champions League, waar hij momenteel zelfs de dertiende meest beslissende speler is. De kans is dan ook erg groot dat hij in de volgende zomermercato onhoudbaar wordt voor de West-Vlamingen. En een nieuw uitgaand transferrecord is in dat geval zeker niet onrealistisch …


20 À 30 MILJOEN WAARD

Ferran Jutglà is 23 jaar en het gros van zijn carrière werkte hij af in de lagere Spaanse afdelingen. Vorig seizoen kwam hij even piepen bij de eerste ploeg van FC Barcelona, maar door de komst van Robert Lewandowski zou hij dit seizoen amper aan de bak gekomen zijn in het Spotify Camp Nou. En daarna vertrok hij dus naar Club Brugge. Die stap was een goede opportuniteit voor hem, zo zei Xavi Hernandez onlangs in de Spaanse pers. “Bij ons zou het toch zeer moeilijk zijn geweest met de aanwezigheid van Robert Lewandowski.”

Xavi volgt de impressionante prestaties van Ferran Jutgà in de Champions League nauwgezet op en de coach is heel blij voor hem. Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd de spits telkens uitgeroepen tot de Man van de Match door de UEFA. “Het is moeilijk om buiten Barcelona succes te hebben. Hij maakt het verschil voor zijn team en in de Champions League. Dat is ongelooflijk en 'the sky is the limit.’” Jutglà maakt momenteel een stormachtige ontwikkeling door in het Kampioenenbal en bij FC Barcelona zullen ze toch wel balen omdat ze hem zo gemakkelijk hebben laten vertrekken.



De Catalanen waren vorige zomer vragende partij om Ferran Jutlgà te verkopen aan Club Brugge, dat amper vijf miljoen euro hoefde te betalen voor de pocketspits. SPORT weet dat FC Barcelona daarbij geen terugkoopoptie of weigeringsoptie in de deal lieten opnemen. En dat zullen ze zich wellicht beklagen bij Barça. Robert Lewandowski is alweer 34 jaar en een waardige opvolger hebben ze intern niet. “Als Barça in juni nog 5 miljoen ving, dan is hij er nu minstens 20 of 30 waard. Spitsen van dit niveau zijn momenteel niet dik bezaaid. Als Isak 70 miljoen waard is”, schreef de krant.

BIJ DE ABSOLUTE TOP IN DE CL

FC Barcelona heeft wel recht op 10% van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. En daardoor zullen Catalanen toch nog een graantje kunnen meepikken, hooguit enkele miljoenen, van het grote succes van Ferran Jutglà. Momenteel is de 23-jarige spits de dertiende meest beslissende speler in de Champions League en dat is een achtenswaardige referentie die wel kan tellen. Op die manier tonen Atlético Madrid en Arsenal zelfs al interesse in het goudhaantje van Club Brugge, én wordt Jutglà in de Spaanse pers zelfs getipt voor een selectie voor de Spaanse nationale ploeg op het WK in Qatar.



Ferran Jurglà telt ondertussen vier beslissende acties in de Champions League en en met dat aantal vertoeft hij net onder absolute wereldtoppers zoals Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Piotr Zieliński (Napoli), Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Giacomo Raspadori (Napoli), Leon Goretzka (Bayern München), Leroy Sané (Bayern München), Robert Lewandowski (FC Barcelona, Mohamed Salah (Liverpool), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Erling Haaland (Manchester City) en Mykhaylo Mudryk (Shakhtar Donetsk).

SCOREN EN LATEN SCOREN

Ferran Jutglà bereikte die vier beslissende acties door twee doelpunten te scoren, iets wat als spits niet erg verrassend is, maar ook door zelf twee assists uit te delen. Jutglà is immers geen egoïstische spits, maar eerder eentje die aan het teambelang denkt en nooit het overzicht verliest. Daardoor maakt hij ook deel uit van een select kransje centrumspitsen die in de Champions League reeds twee assists achter zijn naam heeft staan. Er zijn zelfs maar vier spelers in de huidige jaargang van het Kampioenenbal die meer dan twee assists tellen.



En ook qua kansencreatie voor zijn ploegmaats prijkt Ferran Jutglà in de top van de Champions League. In dat onderdeel is hij de twaalfde best presterende speler, en ook hier doen enkel de echte toppers nog beter dan hem: Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Mohamed Simakan (RB Leipzig), Joao Mario (Benfica), Neymar (Paris Saint-Germain), Ivan Perisic (Tottenham Hotspur), Rafael Leao (AC Milan), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Filip Kostic (Juventus), Joao Cancelo (Manchester City), Leroy Sané (Bayern München) en Fede Valverde (Real Madrid).

NIEUW TRANSFERRECORD IS MOGELIJK

Ferran Jutglà schaart zich dus tot de allerbeste spelers van de Champions League en op die manier wordt de Spaanse spits een erg interessant doelwit voor andere Europese topclubs. Atlético Madrid en Arsenal liggen al op de loer voor hem en de buitenlandse interesse zal in de komende maanden ongetwijfeld nóg meer toenemen. SPORT stelde dat Jutglà ondertussen al 20 à 30 miljoen euro waard is en op termijn - misschien met een statuut van Spaans international - zal zijn waardering nóg hogere proporties aannemen. Op die manier komt het uitgaande transferrecord van Club Brugge (Charles De Ketelaere, 32 miljoen euro, AC Milan) wel érg dichtbij.

LEES OOK: Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Is Jutglà meer dan 30 miljoen euro waard?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

39
39
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

45
45
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

17
17
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

85
85
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

32
32
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

102
102
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

59
59
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

114
114
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

179
179
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

74
74
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

32
32
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

175
175
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

96
96
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

41
41
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

145
145
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

33
33
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

67
67
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

76
76
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

122
122
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

150
150
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

207
207
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

313
313
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws