Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

door
Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

De transfer van Ferran Jutglà naar Club Brugge is een echte schot in de roos. De Spaanse aanvaller is bezig aan zijn eerste seizoen op het hoogste voetbalniveau en zijn prestaties zijn ronduit indrukwekkend. Jutglà maakt grote sier in de Champions League, waar hij momenteel zelfs de dertiende meest beslissende speler is. De kans is dan ook erg groot dat hij in de volgende zomermercato onhoudbaar wordt voor de West-Vlamingen. En een nieuw uitgaand transferrecord is in dat geval zeker niet onrealistisch …


20 À 30 MILJOEN WAARD

Ferran Jutglà is 23 jaar en het gros van zijn carrière werkte hij af in de lagere Spaanse afdelingen. Vorig seizoen kwam hij even piepen bij de eerste ploeg van FC Barcelona, maar door de komst van Robert Lewandowski zou hij dit seizoen amper aan de bak gekomen zijn in het Spotify Camp Nou. En daarna vertrok hij dus naar Club Brugge. Die stap was een goede opportuniteit voor hem, zo zei Xavi Hernandez onlangs in de Spaanse pers. “Bij ons zou het toch zeer moeilijk zijn geweest met de aanwezigheid van Robert Lewandowski.”

Xavi volgt de impressionante prestaties van Ferran Jutgà in de Champions League nauwgezet op en de coach is heel blij voor hem. Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd de spits telkens uitgeroepen tot de Man van de Match door de UEFA. “Het is moeilijk om buiten Barcelona succes te hebben. Hij maakt het verschil voor zijn team en in de Champions League. Dat is ongelooflijk en 'the sky is the limit.’” Jutglà maakt momenteel een stormachtige ontwikkeling door in het Kampioenenbal en bij FC Barcelona zullen ze toch wel balen omdat ze hem zo gemakkelijk hebben laten vertrekken.



De Catalanen waren vorige zomer vragende partij om Ferran Jutlgà te verkopen aan Club Brugge, dat amper vijf miljoen euro hoefde te betalen voor de pocketspits. SPORT weet dat FC Barcelona daarbij geen terugkoopoptie of weigeringsoptie in de deal lieten opnemen. En dat zullen ze zich wellicht beklagen bij Barça. Robert Lewandowski is alweer 34 jaar en een waardige opvolger hebben ze intern niet. “Als Barça in juni nog 5 miljoen ving, dan is hij er nu minstens 20 of 30 waard. Spitsen van dit niveau zijn momenteel niet dik bezaaid. Als Isak 70 miljoen waard is”, schreef de krant.

BIJ DE ABSOLUTE TOP IN DE CL

FC Barcelona heeft wel recht op 10% van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. En daardoor zullen Catalanen toch nog een graantje kunnen meepikken, hooguit enkele miljoenen, van het grote succes van Ferran Jutglà. Momenteel is de 23-jarige spits de dertiende meest beslissende speler in de Champions League en dat is een achtenswaardige referentie die wel kan tellen. Op die manier tonen Atlético Madrid en Arsenal zelfs al interesse in het goudhaantje van Club Brugge, én wordt Jutglà in de Spaanse pers zelfs getipt voor een selectie voor de Spaanse nationale ploeg op het WK in Qatar.



Ferran Jurglà telt ondertussen vier beslissende acties in de Champions League en en met dat aantal vertoeft hij net onder absolute wereldtoppers zoals Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Piotr Zieliński (Napoli), Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Giacomo Raspadori (Napoli), Leon Goretzka (Bayern München), Leroy Sané (Bayern München), Robert Lewandowski (FC Barcelona, Mohamed Salah (Liverpool), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Erling Haaland (Manchester City) en Mykhaylo Mudryk (Shakhtar Donetsk).

SCOREN EN LATEN SCOREN

Ferran Jutglà bereikte die vier beslissende acties door twee doelpunten te scoren, iets wat als spits niet erg verrassend is, maar ook door zelf twee assists uit te delen. Jutglà is immers geen egoïstische spits, maar eerder eentje die aan het teambelang denkt en nooit het overzicht verliest. Daardoor maakt hij ook deel uit van een select kransje centrumspitsen die in de Champions League reeds twee assists achter zijn naam heeft staan. Er zijn zelfs maar vier spelers in de huidige jaargang van het Kampioenenbal die meer dan twee assists tellen.



En ook qua kansencreatie voor zijn ploegmaats prijkt Ferran Jutglà in de top van de Champions League. In dat onderdeel is hij de twaalfde best presterende speler, en ook hier doen enkel de echte toppers nog beter dan hem: Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Mohamed Simakan (RB Leipzig), Joao Mario (Benfica), Neymar (Paris Saint-Germain), Ivan Perisic (Tottenham Hotspur), Rafael Leao (AC Milan), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Filip Kostic (Juventus), Joao Cancelo (Manchester City), Leroy Sané (Bayern München) en Fede Valverde (Real Madrid).

NIEUW TRANSFERRECORD IS MOGELIJK

Ferran Jutglà schaart zich dus tot de allerbeste spelers van de Champions League en op die manier wordt de Spaanse spits een erg interessant doelwit voor andere Europese topclubs. Atlético Madrid en Arsenal liggen al op de loer voor hem en de buitenlandse interesse zal in de komende maanden ongetwijfeld nóg meer toenemen. SPORT stelde dat Jutglà ondertussen al 20 à 30 miljoen euro waard is en op termijn - misschien met een statuut van Spaans international - zal zijn waardering nóg hogere proporties aannemen. Op die manier komt het uitgaande transferrecord van Club Brugge (Charles De Ketelaere, 32 miljoen euro, AC Milan) wel érg dichtbij.

LEES OOK: Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Is Jutglà meer dan 30 miljoen euro waard?

Meest recent

WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

0
0
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

19
19
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

26
26
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

25
25
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

213
213
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

43
43
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

106
106
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

68
68
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

340
340
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

166
166
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

92
92
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

227
227
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

157
157
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

306
306
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

460
460
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

250
250
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

126
126
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

342
342
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

172
172
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

100
100
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

64
64
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

317
317
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

411
411
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

93
93
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

720
720

Meer sportnieuws