Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

door
Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

De transfer van Ferran Jutglà naar Club Brugge is een echte schot in de roos. De Spaanse aanvaller is bezig aan zijn eerste seizoen op het hoogste voetbalniveau en zijn prestaties zijn ronduit indrukwekkend. Jutglà maakt grote sier in de Champions League, waar hij momenteel zelfs de dertiende meest beslissende speler is. De kans is dan ook erg groot dat hij in de volgende zomermercato onhoudbaar wordt voor de West-Vlamingen. En een nieuw uitgaand transferrecord is in dat geval zeker niet onrealistisch …


20 À 30 MILJOEN WAARD

Ferran Jutglà is 23 jaar en het gros van zijn carrière werkte hij af in de lagere Spaanse afdelingen. Vorig seizoen kwam hij even piepen bij de eerste ploeg van FC Barcelona, maar door de komst van Robert Lewandowski zou hij dit seizoen amper aan de bak gekomen zijn in het Spotify Camp Nou. En daarna vertrok hij dus naar Club Brugge. Die stap was een goede opportuniteit voor hem, zo zei Xavi Hernandez onlangs in de Spaanse pers. “Bij ons zou het toch zeer moeilijk zijn geweest met de aanwezigheid van Robert Lewandowski.”

Xavi volgt de impressionante prestaties van Ferran Jutgà in de Champions League nauwgezet op en de coach is heel blij voor hem. Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd de spits telkens uitgeroepen tot de Man van de Match door de UEFA. “Het is moeilijk om buiten Barcelona succes te hebben. Hij maakt het verschil voor zijn team en in de Champions League. Dat is ongelooflijk en 'the sky is the limit.’” Jutglà maakt momenteel een stormachtige ontwikkeling door in het Kampioenenbal en bij FC Barcelona zullen ze toch wel balen omdat ze hem zo gemakkelijk hebben laten vertrekken.



De Catalanen waren vorige zomer vragende partij om Ferran Jutlgà te verkopen aan Club Brugge, dat amper vijf miljoen euro hoefde te betalen voor de pocketspits. SPORT weet dat FC Barcelona daarbij geen terugkoopoptie of weigeringsoptie in de deal lieten opnemen. En dat zullen ze zich wellicht beklagen bij Barça. Robert Lewandowski is alweer 34 jaar en een waardige opvolger hebben ze intern niet. “Als Barça in juni nog 5 miljoen ving, dan is hij er nu minstens 20 of 30 waard. Spitsen van dit niveau zijn momenteel niet dik bezaaid. Als Isak 70 miljoen waard is”, schreef de krant.

BIJ DE ABSOLUTE TOP IN DE CL

FC Barcelona heeft wel recht op 10% van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. En daardoor zullen Catalanen toch nog een graantje kunnen meepikken, hooguit enkele miljoenen, van het grote succes van Ferran Jutglà. Momenteel is de 23-jarige spits de dertiende meest beslissende speler in de Champions League en dat is een achtenswaardige referentie die wel kan tellen. Op die manier tonen Atlético Madrid en Arsenal zelfs al interesse in het goudhaantje van Club Brugge, én wordt Jutglà in de Spaanse pers zelfs getipt voor een selectie voor de Spaanse nationale ploeg op het WK in Qatar.



Ferran Jurglà telt ondertussen vier beslissende acties in de Champions League en en met dat aantal vertoeft hij net onder absolute wereldtoppers zoals Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Piotr Zieliński (Napoli), Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Giacomo Raspadori (Napoli), Leon Goretzka (Bayern München), Leroy Sané (Bayern München), Robert Lewandowski (FC Barcelona, Mohamed Salah (Liverpool), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Erling Haaland (Manchester City) en Mykhaylo Mudryk (Shakhtar Donetsk).

SCOREN EN LATEN SCOREN

Ferran Jutglà bereikte die vier beslissende acties door twee doelpunten te scoren, iets wat als spits niet erg verrassend is, maar ook door zelf twee assists uit te delen. Jutglà is immers geen egoïstische spits, maar eerder eentje die aan het teambelang denkt en nooit het overzicht verliest. Daardoor maakt hij ook deel uit van een select kransje centrumspitsen die in de Champions League reeds twee assists achter zijn naam heeft staan. Er zijn zelfs maar vier spelers in de huidige jaargang van het Kampioenenbal die meer dan twee assists tellen.



En ook qua kansencreatie voor zijn ploegmaats prijkt Ferran Jutglà in de top van de Champions League. In dat onderdeel is hij de twaalfde best presterende speler, en ook hier doen enkel de echte toppers nog beter dan hem: Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Mohamed Simakan (RB Leipzig), Joao Mario (Benfica), Neymar (Paris Saint-Germain), Ivan Perisic (Tottenham Hotspur), Rafael Leao (AC Milan), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Filip Kostic (Juventus), Joao Cancelo (Manchester City), Leroy Sané (Bayern München) en Fede Valverde (Real Madrid).

NIEUW TRANSFERRECORD IS MOGELIJK

Ferran Jutglà schaart zich dus tot de allerbeste spelers van de Champions League en op die manier wordt de Spaanse spits een erg interessant doelwit voor andere Europese topclubs. Atlético Madrid en Arsenal liggen al op de loer voor hem en de buitenlandse interesse zal in de komende maanden ongetwijfeld nóg meer toenemen. SPORT stelde dat Jutglà ondertussen al 20 à 30 miljoen euro waard is en op termijn - misschien met een statuut van Spaans international - zal zijn waardering nóg hogere proporties aannemen. Op die manier komt het uitgaande transferrecord van Club Brugge (Charles De Ketelaere, 32 miljoen euro, AC Milan) wel érg dichtbij.

LEES OOK: 'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Is Jutglà meer dan 30 miljoen euro waard?

Meest recent

Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

14
14
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

21
21
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

57
57
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

85
85
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

252
252
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

275
275
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

444
444
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

274
274
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

63
63
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

87
87
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

183
183
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

561
561
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

69
69
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

288
288
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

103
103
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

502
502
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

170
170
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

400
400
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

195
195
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

878
878
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

465
465
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

451
451
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

245
245

Meer sportnieuws