Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

1118 stemmen
Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

De transfer van Ferran Jutglà naar Club Brugge is een echte schot in de roos. De Spaanse aanvaller is bezig aan zijn eerste seizoen op het hoogste voetbalniveau en zijn prestaties zijn ronduit indrukwekkend. Jutglà maakt grote sier in de Champions League, waar hij momenteel zelfs de dertiende meest beslissende speler is. De kans is dan ook erg groot dat hij in de volgende zomermercato onhoudbaar wordt voor de West-Vlamingen. En een nieuw uitgaand transferrecord is in dat geval zeker niet onrealistisch …


20 À 30 MILJOEN WAARD

Ferran Jutglà is 23 jaar en het gros van zijn carrière werkte hij af in de lagere Spaanse afdelingen. Vorig seizoen kwam hij even piepen bij de eerste ploeg van FC Barcelona, maar door de komst van Robert Lewandowski zou hij dit seizoen amper aan de bak gekomen zijn in het Spotify Camp Nou. En daarna vertrok hij dus naar Club Brugge. Die stap was een goede opportuniteit voor hem, zo zei Xavi Hernandez onlangs in de Spaanse pers. “Bij ons zou het toch zeer moeilijk zijn geweest met de aanwezigheid van Robert Lewandowski.”

Xavi volgt de impressionante prestaties van Ferran Jutgà in de Champions League nauwgezet op en de coach is heel blij voor hem. Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd de spits telkens uitgeroepen tot de Man van de Match door de UEFA. “Het is moeilijk om buiten Barcelona succes te hebben. Hij maakt het verschil voor zijn team en in de Champions League. Dat is ongelooflijk en 'the sky is the limit.’” Jutglà maakt momenteel een stormachtige ontwikkeling door in het Kampioenenbal en bij FC Barcelona zullen ze toch wel balen omdat ze hem zo gemakkelijk hebben laten vertrekken.



De Catalanen waren vorige zomer vragende partij om Ferran Jutlgà te verkopen aan Club Brugge, dat amper vijf miljoen euro hoefde te betalen voor de pocketspits. SPORT weet dat FC Barcelona daarbij geen terugkoopoptie of weigeringsoptie in de deal lieten opnemen. En dat zullen ze zich wellicht beklagen bij Barça. Robert Lewandowski is alweer 34 jaar en een waardige opvolger hebben ze intern niet. “Als Barça in juni nog 5 miljoen ving, dan is hij er nu minstens 20 of 30 waard. Spitsen van dit niveau zijn momenteel niet dik bezaaid. Als Isak 70 miljoen waard is”, schreef de krant.

BIJ DE ABSOLUTE TOP IN DE CL

FC Barcelona heeft wel recht op 10% van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. En daardoor zullen Catalanen toch nog een graantje kunnen meepikken, hooguit enkele miljoenen, van het grote succes van Ferran Jutglà. Momenteel is de 23-jarige spits de dertiende meest beslissende speler in de Champions League en dat is een achtenswaardige referentie die wel kan tellen. Op die manier tonen Atlético Madrid en Arsenal zelfs al interesse in het goudhaantje van Club Brugge, én wordt Jutglà in de Spaanse pers zelfs getipt voor een selectie voor de Spaanse nationale ploeg op het WK in Qatar.



Ferran Jurglà telt ondertussen vier beslissende acties in de Champions League en en met dat aantal vertoeft hij net onder absolute wereldtoppers zoals Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Piotr Zieliński (Napoli), Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Giacomo Raspadori (Napoli), Leon Goretzka (Bayern München), Leroy Sané (Bayern München), Robert Lewandowski (FC Barcelona, Mohamed Salah (Liverpool), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Erling Haaland (Manchester City) en Mykhaylo Mudryk (Shakhtar Donetsk).

SCOREN EN LATEN SCOREN

Ferran Jutglà bereikte die vier beslissende acties door twee doelpunten te scoren, iets wat als spits niet erg verrassend is, maar ook door zelf twee assists uit te delen. Jutglà is immers geen egoïstische spits, maar eerder eentje die aan het teambelang denkt en nooit het overzicht verliest. Daardoor maakt hij ook deel uit van een select kransje centrumspitsen die in de Champions League reeds twee assists achter zijn naam heeft staan. Er zijn zelfs maar vier spelers in de huidige jaargang van het Kampioenenbal die meer dan twee assists tellen.



En ook qua kansencreatie voor zijn ploegmaats prijkt Ferran Jutglà in de top van de Champions League. In dat onderdeel is hij de twaalfde best presterende speler, en ook hier doen enkel de echte toppers nog beter dan hem: Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Mohamed Simakan (RB Leipzig), Joao Mario (Benfica), Neymar (Paris Saint-Germain), Ivan Perisic (Tottenham Hotspur), Rafael Leao (AC Milan), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Filip Kostic (Juventus), Joao Cancelo (Manchester City), Leroy Sané (Bayern München) en Fede Valverde (Real Madrid).

NIEUW TRANSFERRECORD IS MOGELIJK

Ferran Jutglà schaart zich dus tot de allerbeste spelers van de Champions League en op die manier wordt de Spaanse spits een erg interessant doelwit voor andere Europese topclubs. Atlético Madrid en Arsenal liggen al op de loer voor hem en de buitenlandse interesse zal in de komende maanden ongetwijfeld nóg meer toenemen. SPORT stelde dat Jutglà ondertussen al 20 à 30 miljoen euro waard is en op termijn - misschien met een statuut van Spaans international - zal zijn waardering nóg hogere proporties aannemen. Op die manier komt het uitgaande transferrecord van Club Brugge (Charles De Ketelaere, 32 miljoen euro, AC Milan) wel érg dichtbij.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Is Jutglà meer dan 30 miljoen euro waard?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

8
8
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

74
74
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

16
16
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

9
9
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

35
35
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

66
66
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

164
164
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

605
605
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

102
102
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

195
195
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

152
152
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

134
134
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

254
254
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

43
43
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

161
161
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

501
501
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

241
241
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

221
221
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

463
463
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

340
340
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws