Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

1118 stemmen
Club Brugge op weg naar nieuw transferrecord

De transfer van Ferran Jutglà naar Club Brugge is een echte schot in de roos. De Spaanse aanvaller is bezig aan zijn eerste seizoen op het hoogste voetbalniveau en zijn prestaties zijn ronduit indrukwekkend. Jutglà maakt grote sier in de Champions League, waar hij momenteel zelfs de dertiende meest beslissende speler is. De kans is dan ook erg groot dat hij in de volgende zomermercato onhoudbaar wordt voor de West-Vlamingen. En een nieuw uitgaand transferrecord is in dat geval zeker niet onrealistisch …


20 À 30 MILJOEN WAARD

Ferran Jutglà is 23 jaar en het gros van zijn carrière werkte hij af in de lagere Spaanse afdelingen. Vorig seizoen kwam hij even piepen bij de eerste ploeg van FC Barcelona, maar door de komst van Robert Lewandowski zou hij dit seizoen amper aan de bak gekomen zijn in het Spotify Camp Nou. En daarna vertrok hij dus naar Club Brugge. Die stap was een goede opportuniteit voor hem, zo zei Xavi Hernandez onlangs in de Spaanse pers. “Bij ons zou het toch zeer moeilijk zijn geweest met de aanwezigheid van Robert Lewandowski.”

Xavi volgt de impressionante prestaties van Ferran Jutgà in de Champions League nauwgezet op en de coach is heel blij voor hem. Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd de spits telkens uitgeroepen tot de Man van de Match door de UEFA. “Het is moeilijk om buiten Barcelona succes te hebben. Hij maakt het verschil voor zijn team en in de Champions League. Dat is ongelooflijk en 'the sky is the limit.’” Jutglà maakt momenteel een stormachtige ontwikkeling door in het Kampioenenbal en bij FC Barcelona zullen ze toch wel balen omdat ze hem zo gemakkelijk hebben laten vertrekken.



De Catalanen waren vorige zomer vragende partij om Ferran Jutlgà te verkopen aan Club Brugge, dat amper vijf miljoen euro hoefde te betalen voor de pocketspits. SPORT weet dat FC Barcelona daarbij geen terugkoopoptie of weigeringsoptie in de deal lieten opnemen. En dat zullen ze zich wellicht beklagen bij Barça. Robert Lewandowski is alweer 34 jaar en een waardige opvolger hebben ze intern niet. “Als Barça in juni nog 5 miljoen ving, dan is hij er nu minstens 20 of 30 waard. Spitsen van dit niveau zijn momenteel niet dik bezaaid. Als Isak 70 miljoen waard is”, schreef de krant.

BIJ DE ABSOLUTE TOP IN DE CL

FC Barcelona heeft wel recht op 10% van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. En daardoor zullen Catalanen toch nog een graantje kunnen meepikken, hooguit enkele miljoenen, van het grote succes van Ferran Jutglà. Momenteel is de 23-jarige spits de dertiende meest beslissende speler in de Champions League en dat is een achtenswaardige referentie die wel kan tellen. Op die manier tonen Atlético Madrid en Arsenal zelfs al interesse in het goudhaantje van Club Brugge, én wordt Jutglà in de Spaanse pers zelfs getipt voor een selectie voor de Spaanse nationale ploeg op het WK in Qatar.



Ferran Jurglà telt ondertussen vier beslissende acties in de Champions League en en met dat aantal vertoeft hij net onder absolute wereldtoppers zoals Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Piotr Zieliński (Napoli), Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Giacomo Raspadori (Napoli), Leon Goretzka (Bayern München), Leroy Sané (Bayern München), Robert Lewandowski (FC Barcelona, Mohamed Salah (Liverpool), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Erling Haaland (Manchester City) en Mykhaylo Mudryk (Shakhtar Donetsk).

SCOREN EN LATEN SCOREN

Ferran Jutglà bereikte die vier beslissende acties door twee doelpunten te scoren, iets wat als spits niet erg verrassend is, maar ook door zelf twee assists uit te delen. Jutglà is immers geen egoïstische spits, maar eerder eentje die aan het teambelang denkt en nooit het overzicht verliest. Daardoor maakt hij ook deel uit van een select kransje centrumspitsen die in de Champions League reeds twee assists achter zijn naam heeft staan. Er zijn zelfs maar vier spelers in de huidige jaargang van het Kampioenenbal die meer dan twee assists tellen.



En ook qua kansencreatie voor zijn ploegmaats prijkt Ferran Jutglà in de top van de Champions League. In dat onderdeel is hij de twaalfde best presterende speler, en ook hier doen enkel de echte toppers nog beter dan hem: Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Mohamed Simakan (RB Leipzig), Joao Mario (Benfica), Neymar (Paris Saint-Germain), Ivan Perisic (Tottenham Hotspur), Rafael Leao (AC Milan), Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Filip Kostic (Juventus), Joao Cancelo (Manchester City), Leroy Sané (Bayern München) en Fede Valverde (Real Madrid).

NIEUW TRANSFERRECORD IS MOGELIJK

Ferran Jutglà schaart zich dus tot de allerbeste spelers van de Champions League en op die manier wordt de Spaanse spits een erg interessant doelwit voor andere Europese topclubs. Atlético Madrid en Arsenal liggen al op de loer voor hem en de buitenlandse interesse zal in de komende maanden ongetwijfeld nóg meer toenemen. SPORT stelde dat Jutglà ondertussen al 20 à 30 miljoen euro waard is en op termijn - misschien met een statuut van Spaans international - zal zijn waardering nóg hogere proporties aannemen. Op die manier komt het uitgaande transferrecord van Club Brugge (Charles De Ketelaere, 32 miljoen euro, AC Milan) wel érg dichtbij.

LEES OOK: Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Is Jutglà meer dan 30 miljoen euro waard?

Meest recent

'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

115
115
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

189
189
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

108
108
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

85
85
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

249
249
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

193
193
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

193
193
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

225
225
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

43
43
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

145
145
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

186
186
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

95
95
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

153
153
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

52
52
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

285
285
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

453
453
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

356
356
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

363
363
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

50
50
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

170
170
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

67
67
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

258
258
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

355
355
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

355
355
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52

Meer sportnieuws