De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.
JUPILER PRO LEAGUE
RSCA Anderlecht ontsloeg maandag Felice Mazzu. De recordkampioen moet op zoek naar een vervanger. Ondanks de penibele situatie van RSCA, is er aan kandidaten alvast geen gebrek. Zo weet Het Nieuwsblad dat onder meer Jess Thorup (ex-Gent en -Genk) al werd aangeboden. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat ook de piste Hernan Losada onderzocht werd, maar daar werd voorlopig geen vervolg aan gegeven.
BUITENLAND
Door zijn transfervrije status eind dit seizoen is Youri Tielemans gegeerd wild. De Belg schermt al enige tijd met de interesse van Arsenal, maar mag volgens Calciomercato ook Juventus aan zijn lijstje toevoegen. Bij de Bianconeri wordt al enkele jaren naar een vaste kracht op het middenveld gezocht, en in die zoektocht zijn ze uitgekomen bij Tielemans. Juve zou in januari al een poging willen doen.

Leandro Trossard lijkt klaar voor een toptransfer. De Limburger werd eerder al gelinkt aan een overgang naar Chelsea FC. Maar ook Arsenal wordt genoemd bij Football Insiders door Kevin Campbell. Volgens Campbell zou Trossard een ideale aanwinst zijn voor zijn ex-club.

Cristiano Ronaldo lijkt Manchester United in januari mogelijk te gaan verlaten. Moest het zover komen, zal de club wel een vervanger moeten halen. Ronaldo's landgenoot Joao Félix werd al genoemd. Maar volgens The Mirror mikt Erik Ten Hag op een ander profiel.Hij wil een echte diepe spits met een neus voor doelpunten. Op het verlanglijstje staan alvast een drietal namen: Jonathan David (Lille OSC), Patrik Schick (Bayer Leverkusen) en Moussa Dembélé (Olympique Lyon).

Real Madrid zou concrete interesse tonen in Jude Bellingham. Volgens Relevo maakt de Koninklijke ook een goede kans. Bellingham zou namelijk hebben aangegeven dat hij zelf een vertrek naar het Estadio Santiago Bernabeu verkiest. Ook Engelse bronnen melden dat de Madrilenen er goed voor staan. Er moet wel nog een akkoord met Dortmund gevonden worden. De Duitsers zouden het liefst 150 miljoen euro verlangen. Concurrentie is er naar verluidt van alle grote Premier League-clubs.