Vandenbempt ontneemt Anderlecht-fans alle hoop

809 stemmen
Vandenbempt ontneemt Anderlecht-fans alle hoop

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe T1. Felice Mazzu werd maandag bedankt voor bewezen diensten. Robin Veldman zet een stapje hogerop van bij de RSCA Futures en zal voorlopig actief zijn als interim-trainer.


RSCA zal wel op zoek gaan naar een nieuwe T1. Verschillende namen doen al de ronde in de wandelgangen. Zo wordt de naam van Hernan Losada genoemd door Sacha Tavolieri. Nicolas Frutos zou zijn landgenoot moeten gaan bijstaan als assistent. Daarnaast werd ook Ivan Leko al genoemd, door VTM-journalist Jarno Bertho. Hoe dan ook: de nieuwe coach krijgt de zware opdracht om het zwalpende Anderlecht opnieuw tussen de mensen te brengen.

Peter Vandenbempt denkt bij Sporza dat daar voldoende tijd over zal moeten gaan. "Het is nog maar de vraag of een nieuwe trainer dit op middellange termijn kan oplossen. In 1,2,3 zal het zeker niet gebeuren", denkt hij. Niet meteen een hoopgevende boodschap voor de fans van Anderlecht, dus. Hij meent dat de club ook met twijfels zit: "Bij Anderlecht, denk ik, zijn ze daar misschien ook niet helemaal van overtuigd."

SPELERSKERN

Volgens Vandenbempt hebben de problemen van Paars-Wit gewoon ook te maken met de beschikbare spelers. "Specialisten hebben deze zomer al gezegd dat ze niet helemaal overtuigd waren van de kern. De prestaties van de vervangers voor mannen als Gomez en Zirkzee zijn een stuk minder dan verwacht. Op dit moment moet je zeker zeggen dat de kern kwalitatief minder sterk is dan vorig jaar", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Heeft RSCA gewoon te weinig kwaliteit in de kern?

Meest recent

Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

18
18
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

182
182
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

243
243
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

79
79
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

71
71
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

151
151
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

621
621
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

355
355
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

352
352
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

37
37
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

251
251
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

647
647
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

550
550
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

357
357
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

439
439
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

154
154
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

716
716
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

150
150

Meer sportnieuws