'Anderlecht zet zinnen volop op oude bekende als T1'

door
'Anderlecht zet zinnen volop op oude bekende als T1'

RSC Anderlecht nam maandag afscheid van Felice Mazzu. De oefenmeester moest het geleg betalen na de zeer povere resultaten van Paars-Wit dit seizoen. De nederlaag op het veld van Standard bleek uiteindelijk de zwanenzang van Mazzu. Robin Veldman, tot voor kort aan de slag bij de RSCA Futures, neemt tijdelijk over als interim-trainer.


De bedoeling is echter dat er in de nabije toekomst een nieuwe naam wordt voorgesteld als nieuwe T1 van de recordkampioen. Verschillende namen doen al de ronde. VTM-journalist Jarno Bertho linkt bijvoorbeeld Ivan Leko aan de Brusselaars. Dat zou een gevoelige overstap zijn voor de Kroaat, die een verleden als coach en speler heeft bij aartsrivaal Club Brugge.

Bertho voegde er meteen ook de naam van Hernan Losada aan toe. Dat gerucht wordt nu ook nog eens bevestigd door Sacha Tavolieri. De Franstalige journalist liet de naam van Losada het afgelopen weekend al eens vallen op Twitter. Nu voegt hij er echter aan toe dat RSCA intern vooruitgang boekt in de gedachtengang over een mogelijke aanstelling van Losada als nieuwe hoofdcoach. Zijn landgenoot en ex-Anderlechtspeler Nicolas Frutos zou dan zijn assistent moeten worden.

BEERSCHOT

Losada is een vrije coach nadat zijn avontuur bij het Amerikaanse D.C. United ten einde kwam. Daarvoor was hij aan de slag bij Beerschot. Met de Ratten promoveerde hij naar 1A en legde hij een fraai parcours in de JPL. Als hij bij RSCA aan de slag zou gaan, zou het zijn tweede trainersopdracht worden in ons land. En meteen een met een zware verantwoordelijkheid en heel wat druk. Losada is ook in beeld bij Sporting Charleroi om de ontslagen Will Still op te volgen.

LEES OOK: Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Zou Losada een goede keuze zijn?

Meest recent

‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

56
56
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

47
47
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

3
3
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

95
95
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

51
51
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

29
29
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

59
59
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

50
50
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

249
249
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

162
162
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

163
163
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

172
172
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

106
106
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

265
265
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

301
301
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

819
819
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

49
49
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

332
332
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

75
75
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1206
1206
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

413
413
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

142
142
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

167
167
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

395
395
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

58
58

Meer sportnieuws