Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

door
Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

Zondagavond is de Clasico tussen Standard en Anderlecht helemaal uit de hand gelopen. De fans van Paars-Wit koelden hun woede nadat hun ploeg 3-1 achter gekomen was en zorgden er zelfs voor dat de wedstrijd stopgezet moest worden. Daarna waren er ook nog incidenten tussen beide supportersgroepen, want de Standard-fans konden het ook niet laten om hun rivalen uit te dagen.


Het was daardoor de hele avond nog onrustig in Luik. De nieuwe rellen doen de zorgen over hooliganisme in het Belgische voetbal opnieuw stijgen, want de voorbije jaren lijken er weer alsmaar meer problemen met supporters te zijn. Vorig seizoen waren er bijvoorbeeld ook zware incidenten in de Antwerpse derby, in Union-Beerschot en in de barrages tussen Seraing en RWDM.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, overweegt daarom enkele draconische maatregelen. Daarbij ligt zelfs een verbod op uitsupporters tijdens risicowedstrijden op tafel. In Nederland bestaat zo'n verbod al sinds 2009. "Niks is taboe", geeft Parys aan bij Radio 1. Al nuanceert hij meteen ook. "Als je zulke maatregel neemt, boet iedereen aan voetbalbeleving in. Zulke draconische maatregel klinkt goed en ik wil er ook over spreken, maar ik heb er reserves bij. Die mensen die het verpesten voor andere mensen, moeten we uit het voetbal verwijderen. Wat zij doen heeft niets met voetbal te maken."

STRENGERE CONTROLES
Hoe dan ook lijkt er iets te moeten gaan gebeuren om het aantal incidenten in te dijken. Al te vaak weten supporters toch vuurpijlen en andere verboden zaken het stadion in te smokkelen, terwijl amokmakers zich vaak ook met bivakmutsen en dergelijke weten te verbergen. Er zal dus een oplossing gevonden moeten worden om de baldadige supporters sneller te vinden en uit het stadion te weren.

LEES OOK: ‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Zou een verbod op uitsupporters een goed idee zijn?

Meest recent

'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

33
33
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

61
61
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

52
52
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

98
98
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

121
121
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

140
140
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

155
155
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

130
130
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

450
450
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

303
303
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

87
87
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

247
247
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

168
168
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

143
143
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

97
97
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

547
547
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

387
387
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

98
98
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1034
1034
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

140
140
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

201
201
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

362
362
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

201
201

Meer sportnieuws