Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

door
Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

Zondagavond is de Clasico tussen Standard en Anderlecht helemaal uit de hand gelopen. De fans van Paars-Wit koelden hun woede nadat hun ploeg 3-1 achter gekomen was en zorgden er zelfs voor dat de wedstrijd stopgezet moest worden. Daarna waren er ook nog incidenten tussen beide supportersgroepen, want de Standard-fans konden het ook niet laten om hun rivalen uit te dagen.


Het was daardoor de hele avond nog onrustig in Luik. De nieuwe rellen doen de zorgen over hooliganisme in het Belgische voetbal opnieuw stijgen, want de voorbije jaren lijken er weer alsmaar meer problemen met supporters te zijn. Vorig seizoen waren er bijvoorbeeld ook zware incidenten in de Antwerpse derby, in Union-Beerschot en in de barrages tussen Seraing en RWDM.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, overweegt daarom enkele draconische maatregelen. Daarbij ligt zelfs een verbod op uitsupporters tijdens risicowedstrijden op tafel. In Nederland bestaat zo'n verbod al sinds 2009. "Niks is taboe", geeft Parys aan bij Radio 1. Al nuanceert hij meteen ook. "Als je zulke maatregel neemt, boet iedereen aan voetbalbeleving in. Zulke draconische maatregel klinkt goed en ik wil er ook over spreken, maar ik heb er reserves bij. Die mensen die het verpesten voor andere mensen, moeten we uit het voetbal verwijderen. Wat zij doen heeft niets met voetbal te maken."

STRENGERE CONTROLES
Hoe dan ook lijkt er iets te moeten gaan gebeuren om het aantal incidenten in te dijken. Al te vaak weten supporters toch vuurpijlen en andere verboden zaken het stadion in te smokkelen, terwijl amokmakers zich vaak ook met bivakmutsen en dergelijke weten te verbergen. Er zal dus een oplossing gevonden moeten worden om de baldadige supporters sneller te vinden en uit het stadion te weren.

LEES OOK: Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Zou een verbod op uitsupporters een goed idee zijn?

Meest recent

'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

4
4
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

159
159
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

157
157
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

126
126
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

108
108
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

51
51
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

59
59
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

103
103
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

205
205
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

58
58
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

73
73
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

576
576
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

182
182
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

253
253
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

43
43
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

144
144
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

562
562
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

165
165
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

284
284
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

401
401
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

284
284
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

201
201

Meer sportnieuws