Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

door
Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

Zondagavond is de Clasico tussen Standard en Anderlecht helemaal uit de hand gelopen. De fans van Paars-Wit koelden hun woede nadat hun ploeg 3-1 achter gekomen was en zorgden er zelfs voor dat de wedstrijd stopgezet moest worden. Daarna waren er ook nog incidenten tussen beide supportersgroepen, want de Standard-fans konden het ook niet laten om hun rivalen uit te dagen.


Het was daardoor de hele avond nog onrustig in Luik. De nieuwe rellen doen de zorgen over hooliganisme in het Belgische voetbal opnieuw stijgen, want de voorbije jaren lijken er weer alsmaar meer problemen met supporters te zijn. Vorig seizoen waren er bijvoorbeeld ook zware incidenten in de Antwerpse derby, in Union-Beerschot en in de barrages tussen Seraing en RWDM.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, overweegt daarom enkele draconische maatregelen. Daarbij ligt zelfs een verbod op uitsupporters tijdens risicowedstrijden op tafel. In Nederland bestaat zo'n verbod al sinds 2009. "Niks is taboe", geeft Parys aan bij Radio 1. Al nuanceert hij meteen ook. "Als je zulke maatregel neemt, boet iedereen aan voetbalbeleving in. Zulke draconische maatregel klinkt goed en ik wil er ook over spreken, maar ik heb er reserves bij. Die mensen die het verpesten voor andere mensen, moeten we uit het voetbal verwijderen. Wat zij doen heeft niets met voetbal te maken."

STRENGERE CONTROLES
Hoe dan ook lijkt er iets te moeten gaan gebeuren om het aantal incidenten in te dijken. Al te vaak weten supporters toch vuurpijlen en andere verboden zaken het stadion in te smokkelen, terwijl amokmakers zich vaak ook met bivakmutsen en dergelijke weten te verbergen. Er zal dus een oplossing gevonden moeten worden om de baldadige supporters sneller te vinden en uit het stadion te weren.

LEES OOK: Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Zou een verbod op uitsupporters een goed idee zijn?

Meest recent

Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

31
31
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

80
80
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

152
152
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

34
34
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

74
74
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

236
236
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

27
27
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

117
117
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

43
43
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

268
268
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

21
21
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

244
244
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

58
58
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

124
124
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

30
30
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

63
63
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

112
112
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

67
67
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

46
46
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

22
22
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

92
92
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

43
43
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

793
793
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

259
259

Meer sportnieuws