Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

door
Pro League overweegt draconische maatregel na rellen in Clasico

Zondagavond is de Clasico tussen Standard en Anderlecht helemaal uit de hand gelopen. De fans van Paars-Wit koelden hun woede nadat hun ploeg 3-1 achter gekomen was en zorgden er zelfs voor dat de wedstrijd stopgezet moest worden. Daarna waren er ook nog incidenten tussen beide supportersgroepen, want de Standard-fans konden het ook niet laten om hun rivalen uit te dagen.


Het was daardoor de hele avond nog onrustig in Luik. De nieuwe rellen doen de zorgen over hooliganisme in het Belgische voetbal opnieuw stijgen, want de voorbije jaren lijken er weer alsmaar meer problemen met supporters te zijn. Vorig seizoen waren er bijvoorbeeld ook zware incidenten in de Antwerpse derby, in Union-Beerschot en in de barrages tussen Seraing en RWDM.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, overweegt daarom enkele draconische maatregelen. Daarbij ligt zelfs een verbod op uitsupporters tijdens risicowedstrijden op tafel. In Nederland bestaat zo'n verbod al sinds 2009. "Niks is taboe", geeft Parys aan bij Radio 1. Al nuanceert hij meteen ook. "Als je zulke maatregel neemt, boet iedereen aan voetbalbeleving in. Zulke draconische maatregel klinkt goed en ik wil er ook over spreken, maar ik heb er reserves bij. Die mensen die het verpesten voor andere mensen, moeten we uit het voetbal verwijderen. Wat zij doen heeft niets met voetbal te maken."

STRENGERE CONTROLES
Hoe dan ook lijkt er iets te moeten gaan gebeuren om het aantal incidenten in te dijken. Al te vaak weten supporters toch vuurpijlen en andere verboden zaken het stadion in te smokkelen, terwijl amokmakers zich vaak ook met bivakmutsen en dergelijke weten te verbergen. Er zal dus een oplossing gevonden moeten worden om de baldadige supporters sneller te vinden en uit het stadion te weren.

LEES OOK: 6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

Zou een verbod op uitsupporters een goed idee zijn?

Meest recent

Bertaccini geeft hét verschil aan tussen Taravel en Hasi

Bij RSC Anderlecht neemt het vandaag op tegen Club Brugge. De Brusselaars zijn de underdog in het ...

22
22
Wullaert na historische mijlpaal: "Had ik nooit verwacht"

De Red Flames wonnen met 5-0 van Israël en openden zo met een 6 op 6 hun ...

6
6
Stankovic lyrisch over Bruggeling: "Hij is ronduit magisch"

Bij Club Brugge hebben ze er heel goede jaren opzitten. De club kende pakweg 15 jaar geleden donkere ...

92
92
Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

153
153
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

108
108
‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

216
216
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

115
115
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

480
480
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

277
277
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

142
142
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

99
99
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

291
291
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

391
391
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

31
31
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

70
70
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

33
33
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

28
28
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

77
77
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

27
27
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

26
26
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

34
34
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

61
61
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

44
44
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

44
44
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

20
20

Meer sportnieuws