Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

door
Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

Het lot van Felice Mazzu hangt aan een zijden draadje bij RSC Anderlecht. Een slecht resultaat tegen Standard zou zelfs het ontslag kunnen betekenen van de 56-jarige. Het Nieuwsblad en La Dernière Heure schuiven alvast de naam van Robin Veldman, hoofdcoach van RSCA Futures, naar voor mogelijke opvolger van Mazzu.


PRESTIGETRANSFER VAN ANDERLECHT

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij RSC Anderlecht en hij was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. De Nederlander maakte furore in de talentontwikkeling bij eerst sc Heerenveen (elf jaar), waar hij onder meer Hakim Ziyech hielp doorgroeien, en daarna bij Ajax Amsterdam (vier jaar). Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht.



Ajax wilde Robin Veldman uiteraard heel graag houden in de Toekomst maar de talentvolle coach ging toch overstag voor het aanbod van Anderlecht. Daar moest hij Craig Bellamy opvolgen als de hoofdcoach van de U21, de Welshman die op zijn beurt werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. Anderlecht mikte erg hoog in de zoektocht naar een nieuwe trainer voor de U21 en net daarom ging het vol voor Veldman.

EEN EER VOOR ANDERLECHT

“Het wilde een absolute topper halen om de stap tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken en dat lijkt te gaan lukken met de nakende aanwerving van Veldman”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Ajax is het grote voorbeeld van Anderlecht op het gebied van jeugdopleiding en het aantrekken van een gereputeerde jeugdcoach zoals Robin Veldman was een mooie transferslag van Sporting. Eentje waar men binnenskamers erg trots op was.



“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet, wat aangeeft dat onze opleiding internationale waardering geniet”, verklaarde CEO Peter Verbeke op de clubwebsite kort na de aanstelling Robin Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Ook De Standaard omschreef de komst van Veldman als “een behoorlijk prestigieuze transfer.”

KOMPANY-VISIE MET REALISTISCHE TOETS

Robin Veldman levert alvast uitstekend werd als de coach van de RSCA Futures. De jonkies van Anderlecht draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal nota bene, dat is dan ook de filosofie van de academicus Veldman, die zelf nooit profvoetballer was. Hij deelt dezelfde visie van Kompany, maar als trainer van de RSCA Futures moet hij zijn spelers uiteraard ook klaar maken voor de filosofie van de hoofdcoach van de eerste ploeg.

Robin Veldman probeert het snelle spel van de RSCA Futures op te dringen aan de tegenstrever. Hij behoudt de accenten en filosofie van de eigen Neerpede-opleiding maar hij streeft wel naar overeenkomsten met het tactisch plan van Felice Mazzu. “Indien jongens opgepikt worden voor de A-kern, moeten ze wel weten wat van hen verwacht wordt. Neerpede staat synoniem voor het ontplooien van offensief talent en dat moeten we niet opofferen aan een systeem”, zei Veldman in augustus aan Het Nieuwsblad.



Door zijn goede resultaten met de RSCA Futures in de Challenger Pro League en zijn aanvallende speelstijl roepen de fans van Anderlecht al een tijdje dat Robin Veldman een kans moet krijgen als hoofdcoach van Anderlecht. Die optie wordt door Het Nieuwsblad en La Dernière Heure ook als mogelijke piste voorgesteld, mocht Felice Mazzu straks beschikken in het Lotto Park. Maar de grote vraag luidt echter Veldman zélf wel bereid is om de stap te wagen naar het eerste elftal

WIL VELDMAN WEL ZELF?

Robin Veldman gaf namelijk al meermaals aan dat hij geen ambitie heeft om ooit hoofdcoach te worden. Hij is een echte specialist in het opleiden van jongeren, een onderdeel waar zijn échte grote passie ligt. “Ik wil in het jeugdvoetbal ­blijven. Als ik het gevoel heb dat ik niet meer op het veld wil staan, ambieer ik een functie als hoofd opleiding”, zei hij in een interview op de Nederlandse tv.



Al vindt Marco van Galen, een van zijn oud-collega’s bij Ajax, dat Veldman zeker kan slagen als hoofdcoach van een eerste ploeg. “Hij zal ooit een team in de eerste klasse coachen”, zei van Galen eerder dit seizoen in een interview aan La Dernière Heure. “Hij kan net zo gemakkelijk een ​​jongere begeleiden als Wesley Hoedt vertellen hoe hij beter kan verdedigen. En iedereen respecteert zijn mening.”

LEES OOK: Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

Moet Veldman de nieuwe T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

22
22
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

40
40
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

172
172
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

268
268
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

133
133
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

316
316
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

366
366
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

613
613
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

442
442
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

549
549

Meer sportnieuws