Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

1452
Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

Het lot van Felice Mazzu hangt aan een zijden draadje bij RSC Anderlecht. Een slecht resultaat tegen Standard zou zelfs het ontslag kunnen betekenen van de 56-jarige. Het Nieuwsblad en La Dernière Heure schuiven alvast de naam van Robin Veldman, hoofdcoach van RSCA Futures, naar voor mogelijke opvolger van Mazzu.


PRESTIGETRANSFER VAN ANDERLECHT

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij RSC Anderlecht en hij was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. De Nederlander maakte furore in de talentontwikkeling bij eerst sc Heerenveen (elf jaar), waar hij onder meer Hakim Ziyech hielp doorgroeien, en daarna bij Ajax Amsterdam (vier jaar). Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht.



Ajax wilde Robin Veldman uiteraard heel graag houden in de Toekomst maar de talentvolle coach ging toch overstag voor het aanbod van Anderlecht. Daar moest hij Craig Bellamy opvolgen als de hoofdcoach van de U21, de Welshman die op zijn beurt werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. Anderlecht mikte erg hoog in de zoektocht naar een nieuwe trainer voor de U21 en net daarom ging het vol voor Veldman.

EEN EER VOOR ANDERLECHT

“Het wilde een absolute topper halen om de stap tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken en dat lijkt te gaan lukken met de nakende aanwerving van Veldman”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Ajax is het grote voorbeeld van Anderlecht op het gebied van jeugdopleiding en het aantrekken van een gereputeerde jeugdcoach zoals Robin Veldman was een mooie transferslag van Sporting. Eentje waar men binnenskamers erg trots op was.



“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet, wat aangeeft dat onze opleiding internationale waardering geniet”, verklaarde CEO Peter Verbeke op de clubwebsite kort na de aanstelling Robin Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Ook De Standaard omschreef de komst van Veldman als “een behoorlijk prestigieuze transfer.”

KOMPANY-VISIE MET REALISTISCHE TOETS

Robin Veldman levert alvast uitstekend werd als de coach van de RSCA Futures. De jonkies van Anderlecht draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal nota bene, dat is dan ook de filosofie van de academicus Veldman, die zelf nooit profvoetballer was. Hij deelt dezelfde visie van Kompany, maar als trainer van de RSCA Futures moet hij zijn spelers uiteraard ook klaar maken voor de filosofie van de hoofdcoach van de eerste ploeg.

Robin Veldman probeert het snelle spel van de RSCA Futures op te dringen aan de tegenstrever. Hij behoudt de accenten en filosofie van de eigen Neerpede-opleiding maar hij streeft wel naar overeenkomsten met het tactisch plan van Felice Mazzu. “Indien jongens opgepikt worden voor de A-kern, moeten ze wel weten wat van hen verwacht wordt. Neerpede staat synoniem voor het ontplooien van offensief talent en dat moeten we niet opofferen aan een systeem”, zei Veldman in augustus aan Het Nieuwsblad.



Door zijn goede resultaten met de RSCA Futures in de Challenger Pro League en zijn aanvallende speelstijl roepen de fans van Anderlecht al een tijdje dat Robin Veldman een kans moet krijgen als hoofdcoach van Anderlecht. Die optie wordt door Het Nieuwsblad en La Dernière Heure ook als mogelijke piste voorgesteld, mocht Felice Mazzu straks beschikken in het Lotto Park. Maar de grote vraag luidt echter Veldman zélf wel bereid is om de stap te wagen naar het eerste elftal

WIL VELDMAN WEL ZELF?

Robin Veldman gaf namelijk al meermaals aan dat hij geen ambitie heeft om ooit hoofdcoach te worden. Hij is een echte specialist in het opleiden van jongeren, een onderdeel waar zijn échte grote passie ligt. “Ik wil in het jeugdvoetbal ­blijven. Als ik het gevoel heb dat ik niet meer op het veld wil staan, ambieer ik een functie als hoofd opleiding”, zei hij in een interview op de Nederlandse tv.



Al vindt Marco van Galen, een van zijn oud-collega’s bij Ajax, dat Veldman zeker kan slagen als hoofdcoach van een eerste ploeg. “Hij zal ooit een team in de eerste klasse coachen”, zei van Galen eerder dit seizoen in een interview aan La Dernière Heure. “Hij kan net zo gemakkelijk een ​​jongere begeleiden als Wesley Hoedt vertellen hoe hij beter kan verdedigen. En iedereen respecteert zijn mening.”

LEES OOK: Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Moet Veldman de nieuwe T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

Derde keer, goede keer? "Weigerde Anderlecht twee keer"

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

25
25
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

114
114
Standard ontdekt smaakmaker: "6 miljoen? Ik wil meer"

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

25
25
Leko streng: "Niet denken dat je Lionel Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

65
65
Twee pionnen bewijzen ongelijk van Sibierski

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

98
98
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

41
41
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

25
25
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

76
76
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

56
56
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

66
66
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

39
39
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

199
199
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

163
163
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

127
127
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

217
217
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

101
101
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

38
38
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

54
54
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

87
87
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

61
61
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

518
518
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

104
104
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

100
100
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

184
184
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

92
92

Meer sportnieuws