Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

door
Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

Het lot van Felice Mazzu hangt aan een zijden draadje bij RSC Anderlecht. Een slecht resultaat tegen Standard zou zelfs het ontslag kunnen betekenen van de 56-jarige. Het Nieuwsblad en La Dernière Heure schuiven alvast de naam van Robin Veldman, hoofdcoach van RSCA Futures, naar voor mogelijke opvolger van Mazzu.


PRESTIGETRANSFER VAN ANDERLECHT

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij RSC Anderlecht en hij was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. De Nederlander maakte furore in de talentontwikkeling bij eerst sc Heerenveen (elf jaar), waar hij onder meer Hakim Ziyech hielp doorgroeien, en daarna bij Ajax Amsterdam (vier jaar). Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht.



Ajax wilde Robin Veldman uiteraard heel graag houden in de Toekomst maar de talentvolle coach ging toch overstag voor het aanbod van Anderlecht. Daar moest hij Craig Bellamy opvolgen als de hoofdcoach van de U21, de Welshman die op zijn beurt werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. Anderlecht mikte erg hoog in de zoektocht naar een nieuwe trainer voor de U21 en net daarom ging het vol voor Veldman.

EEN EER VOOR ANDERLECHT

“Het wilde een absolute topper halen om de stap tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken en dat lijkt te gaan lukken met de nakende aanwerving van Veldman”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Ajax is het grote voorbeeld van Anderlecht op het gebied van jeugdopleiding en het aantrekken van een gereputeerde jeugdcoach zoals Robin Veldman was een mooie transferslag van Sporting. Eentje waar men binnenskamers erg trots op was.



“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet, wat aangeeft dat onze opleiding internationale waardering geniet”, verklaarde CEO Peter Verbeke op de clubwebsite kort na de aanstelling Robin Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Ook De Standaard omschreef de komst van Veldman als “een behoorlijk prestigieuze transfer.”

KOMPANY-VISIE MET REALISTISCHE TOETS

Robin Veldman levert alvast uitstekend werd als de coach van de RSCA Futures. De jonkies van Anderlecht draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal nota bene, dat is dan ook de filosofie van de academicus Veldman, die zelf nooit profvoetballer was. Hij deelt dezelfde visie van Kompany, maar als trainer van de RSCA Futures moet hij zijn spelers uiteraard ook klaar maken voor de filosofie van de hoofdcoach van de eerste ploeg.

Robin Veldman probeert het snelle spel van de RSCA Futures op te dringen aan de tegenstrever. Hij behoudt de accenten en filosofie van de eigen Neerpede-opleiding maar hij streeft wel naar overeenkomsten met het tactisch plan van Felice Mazzu. “Indien jongens opgepikt worden voor de A-kern, moeten ze wel weten wat van hen verwacht wordt. Neerpede staat synoniem voor het ontplooien van offensief talent en dat moeten we niet opofferen aan een systeem”, zei Veldman in augustus aan Het Nieuwsblad.



Door zijn goede resultaten met de RSCA Futures in de Challenger Pro League en zijn aanvallende speelstijl roepen de fans van Anderlecht al een tijdje dat Robin Veldman een kans moet krijgen als hoofdcoach van Anderlecht. Die optie wordt door Het Nieuwsblad en La Dernière Heure ook als mogelijke piste voorgesteld, mocht Felice Mazzu straks beschikken in het Lotto Park. Maar de grote vraag luidt echter Veldman zélf wel bereid is om de stap te wagen naar het eerste elftal

WIL VELDMAN WEL ZELF?

Robin Veldman gaf namelijk al meermaals aan dat hij geen ambitie heeft om ooit hoofdcoach te worden. Hij is een echte specialist in het opleiden van jongeren, een onderdeel waar zijn échte grote passie ligt. “Ik wil in het jeugdvoetbal ­blijven. Als ik het gevoel heb dat ik niet meer op het veld wil staan, ambieer ik een functie als hoofd opleiding”, zei hij in een interview op de Nederlandse tv.



Al vindt Marco van Galen, een van zijn oud-collega’s bij Ajax, dat Veldman zeker kan slagen als hoofdcoach van een eerste ploeg. “Hij zal ooit een team in de eerste klasse coachen”, zei van Galen eerder dit seizoen in een interview aan La Dernière Heure. “Hij kan net zo gemakkelijk een ​​jongere begeleiden als Wesley Hoedt vertellen hoe hij beter kan verdedigen. En iedereen respecteert zijn mening.”

LEES OOK: Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

Moet Veldman de nieuwe T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

7
7
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

73
73
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

70
70
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

29
29
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

98
98
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

33
33
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

107
107
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

65
65
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

171
171
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

477
477
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

392
392
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

50
50
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

375
375
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

131
131
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

57
57
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

114
114
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

102
102
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

366
366
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

243
243
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

276
276
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

206
206
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

130
130
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

310
310
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

351
351

Meer sportnieuws