Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

door
Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

Het lot van Felice Mazzu hangt aan een zijden draadje bij RSC Anderlecht. Een slecht resultaat tegen Standard zou zelfs het ontslag kunnen betekenen van de 56-jarige. Het Nieuwsblad en La Dernière Heure schuiven alvast de naam van Robin Veldman, hoofdcoach van RSCA Futures, naar voor mogelijke opvolger van Mazzu.


PRESTIGETRANSFER VAN ANDERLECHT

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij RSC Anderlecht en hij was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. De Nederlander maakte furore in de talentontwikkeling bij eerst sc Heerenveen (elf jaar), waar hij onder meer Hakim Ziyech hielp doorgroeien, en daarna bij Ajax Amsterdam (vier jaar). Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht.



Ajax wilde Robin Veldman uiteraard heel graag houden in de Toekomst maar de talentvolle coach ging toch overstag voor het aanbod van Anderlecht. Daar moest hij Craig Bellamy opvolgen als de hoofdcoach van de U21, de Welshman die op zijn beurt werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. Anderlecht mikte erg hoog in de zoektocht naar een nieuwe trainer voor de U21 en net daarom ging het vol voor Veldman.

EEN EER VOOR ANDERLECHT

“Het wilde een absolute topper halen om de stap tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken en dat lijkt te gaan lukken met de nakende aanwerving van Veldman”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Ajax is het grote voorbeeld van Anderlecht op het gebied van jeugdopleiding en het aantrekken van een gereputeerde jeugdcoach zoals Robin Veldman was een mooie transferslag van Sporting. Eentje waar men binnenskamers erg trots op was.



“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet, wat aangeeft dat onze opleiding internationale waardering geniet”, verklaarde CEO Peter Verbeke op de clubwebsite kort na de aanstelling Robin Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Ook De Standaard omschreef de komst van Veldman als “een behoorlijk prestigieuze transfer.”

KOMPANY-VISIE MET REALISTISCHE TOETS

Robin Veldman levert alvast uitstekend werd als de coach van de RSCA Futures. De jonkies van Anderlecht draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal nota bene, dat is dan ook de filosofie van de academicus Veldman, die zelf nooit profvoetballer was. Hij deelt dezelfde visie van Kompany, maar als trainer van de RSCA Futures moet hij zijn spelers uiteraard ook klaar maken voor de filosofie van de hoofdcoach van de eerste ploeg.

Robin Veldman probeert het snelle spel van de RSCA Futures op te dringen aan de tegenstrever. Hij behoudt de accenten en filosofie van de eigen Neerpede-opleiding maar hij streeft wel naar overeenkomsten met het tactisch plan van Felice Mazzu. “Indien jongens opgepikt worden voor de A-kern, moeten ze wel weten wat van hen verwacht wordt. Neerpede staat synoniem voor het ontplooien van offensief talent en dat moeten we niet opofferen aan een systeem”, zei Veldman in augustus aan Het Nieuwsblad.



Door zijn goede resultaten met de RSCA Futures in de Challenger Pro League en zijn aanvallende speelstijl roepen de fans van Anderlecht al een tijdje dat Robin Veldman een kans moet krijgen als hoofdcoach van Anderlecht. Die optie wordt door Het Nieuwsblad en La Dernière Heure ook als mogelijke piste voorgesteld, mocht Felice Mazzu straks beschikken in het Lotto Park. Maar de grote vraag luidt echter Veldman zélf wel bereid is om de stap te wagen naar het eerste elftal

WIL VELDMAN WEL ZELF?

Robin Veldman gaf namelijk al meermaals aan dat hij geen ambitie heeft om ooit hoofdcoach te worden. Hij is een echte specialist in het opleiden van jongeren, een onderdeel waar zijn échte grote passie ligt. “Ik wil in het jeugdvoetbal ­blijven. Als ik het gevoel heb dat ik niet meer op het veld wil staan, ambieer ik een functie als hoofd opleiding”, zei hij in een interview op de Nederlandse tv.



Al vindt Marco van Galen, een van zijn oud-collega’s bij Ajax, dat Veldman zeker kan slagen als hoofdcoach van een eerste ploeg. “Hij zal ooit een team in de eerste klasse coachen”, zei van Galen eerder dit seizoen in een interview aan La Dernière Heure. “Hij kan net zo gemakkelijk een ​​jongere begeleiden als Wesley Hoedt vertellen hoe hij beter kan verdedigen. En iedereen respecteert zijn mening.”

LEES OOK: Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Moet Veldman de nieuwe T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

0
0
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

160
160
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

28
28
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

414
414
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

47
47
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

13
13
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

291
291
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

37
37
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

17
17
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

664
664
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

130
130
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

313
313
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

137
137
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

191
191
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

511
511
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

316
316
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

157
157
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

112
112
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

67
67
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

180
180
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

447
447
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

168
168
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

106
106
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

677
677

Meer sportnieuws