Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

door
Dit moet je weten over 'Mazzu-opvolger' Robin Veldman

Het lot van Felice Mazzu hangt aan een zijden draadje bij RSC Anderlecht. Een slecht resultaat tegen Standard zou zelfs het ontslag kunnen betekenen van de 56-jarige. Het Nieuwsblad en La Dernière Heure schuiven alvast de naam van Robin Veldman, hoofdcoach van RSCA Futures, naar voor mogelijke opvolger van Mazzu.


PRESTIGETRANSFER VAN ANDERLECHT

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij RSC Anderlecht en hij was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. De Nederlander maakte furore in de talentontwikkeling bij eerst sc Heerenveen (elf jaar), waar hij onder meer Hakim Ziyech hielp doorgroeien, en daarna bij Ajax Amsterdam (vier jaar). Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht.



Ajax wilde Robin Veldman uiteraard heel graag houden in de Toekomst maar de talentvolle coach ging toch overstag voor het aanbod van Anderlecht. Daar moest hij Craig Bellamy opvolgen als de hoofdcoach van de U21, de Welshman die op zijn beurt werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. Anderlecht mikte erg hoog in de zoektocht naar een nieuwe trainer voor de U21 en net daarom ging het vol voor Veldman.

EEN EER VOOR ANDERLECHT

“Het wilde een absolute topper halen om de stap tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken en dat lijkt te gaan lukken met de nakende aanwerving van Veldman”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Ajax is het grote voorbeeld van Anderlecht op het gebied van jeugdopleiding en het aantrekken van een gereputeerde jeugdcoach zoals Robin Veldman was een mooie transferslag van Sporting. Eentje waar men binnenskamers erg trots op was.



“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet, wat aangeeft dat onze opleiding internationale waardering geniet”, verklaarde CEO Peter Verbeke op de clubwebsite kort na de aanstelling Robin Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Ook De Standaard omschreef de komst van Veldman als “een behoorlijk prestigieuze transfer.”

KOMPANY-VISIE MET REALISTISCHE TOETS

Robin Veldman levert alvast uitstekend werd als de coach van de RSCA Futures. De jonkies van Anderlecht draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal nota bene, dat is dan ook de filosofie van de academicus Veldman, die zelf nooit profvoetballer was. Hij deelt dezelfde visie van Kompany, maar als trainer van de RSCA Futures moet hij zijn spelers uiteraard ook klaar maken voor de filosofie van de hoofdcoach van de eerste ploeg.

Robin Veldman probeert het snelle spel van de RSCA Futures op te dringen aan de tegenstrever. Hij behoudt de accenten en filosofie van de eigen Neerpede-opleiding maar hij streeft wel naar overeenkomsten met het tactisch plan van Felice Mazzu. “Indien jongens opgepikt worden voor de A-kern, moeten ze wel weten wat van hen verwacht wordt. Neerpede staat synoniem voor het ontplooien van offensief talent en dat moeten we niet opofferen aan een systeem”, zei Veldman in augustus aan Het Nieuwsblad.



Door zijn goede resultaten met de RSCA Futures in de Challenger Pro League en zijn aanvallende speelstijl roepen de fans van Anderlecht al een tijdje dat Robin Veldman een kans moet krijgen als hoofdcoach van Anderlecht. Die optie wordt door Het Nieuwsblad en La Dernière Heure ook als mogelijke piste voorgesteld, mocht Felice Mazzu straks beschikken in het Lotto Park. Maar de grote vraag luidt echter Veldman zélf wel bereid is om de stap te wagen naar het eerste elftal

WIL VELDMAN WEL ZELF?

Robin Veldman gaf namelijk al meermaals aan dat hij geen ambitie heeft om ooit hoofdcoach te worden. Hij is een echte specialist in het opleiden van jongeren, een onderdeel waar zijn échte grote passie ligt. “Ik wil in het jeugdvoetbal ­blijven. Als ik het gevoel heb dat ik niet meer op het veld wil staan, ambieer ik een functie als hoofd opleiding”, zei hij in een interview op de Nederlandse tv.



Al vindt Marco van Galen, een van zijn oud-collega’s bij Ajax, dat Veldman zeker kan slagen als hoofdcoach van een eerste ploeg. “Hij zal ooit een team in de eerste klasse coachen”, zei van Galen eerder dit seizoen in een interview aan La Dernière Heure. “Hij kan net zo gemakkelijk een ​​jongere begeleiden als Wesley Hoedt vertellen hoe hij beter kan verdedigen. En iedereen respecteert zijn mening.”

LEES OOK: Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Moet Veldman de nieuwe T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

10
10
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

52
52
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

16
16
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

56
56
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

4
4
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

26
26
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

79
79
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

15
15
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

32
32
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

119
119
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

36
36
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

189
189
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

122
122
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

360
360
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

127
127
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

170
170
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

209
209
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

318
318
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

317
317
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

66
66
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

394
394
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

319
319
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

186
186
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

340
340

Meer sportnieuws