Broos haalt zwaar uit naar RSCA-bestuur

door
Broos haalt zwaar uit naar RSCA-bestuur

Het is opvallend. In tegenstelling tot vorig jaar, toen Vincent Kompany als het gezicht van Anderlecht de meeste kritiek kreeg, is het nu toch vooral het bestuur dat de slagen krijgt te verwerken. Ook van Hugo Broos.


De ex-coach van Anderlecht is scherp voor het bestuur van Anderlecht. “Als Anderlecht zijn coach aan boord houdt, geven ze ook deels toe dat de mercato slecht was. Ik begreep de transfer van Vertonghen niet (op die positie was er al de nodige weelde, nvdr.). Of Anderlecht een groep heeft die de top vier kan halen? Neen, ze hebben te weinig kwaliteit”, zei Broos aan La Capitale.

MAZZU NIET VRIJUIT

Toch gaat Mazzu ook niet vrijuit. Hij sprak bij zijn aanstelling nog over de landstitel, wat toen al een zeer vreemde uitspraak was. Mazzu legde daar de lat zelf ongemeen hoog en ging daar toch in de fout. Uiteraard moet de titel de norm zijn bij Anderlecht, maar het paste niet bij het niveau waar de club – die voordien wel progressie maakte – op dat moment stond. Mazzu moet echter ook beter kunnen doen met deze kern. Anderlecht boekte een 16 op 39 en met deze ploeg moet hij toch de top vier in het vizier kunnen houden. Wat nu niet het geval is.

We zijn het bovendien ook niet eens met Olivier Deschacht dat er progressie merkbaar is. Tegen Zulte Waregem incasseerde Anderlecht 3 tegengoals en Essevee trof bovendien ook nog paal en lat. Er zit weinig lijn in het spel en eind oktober heeft Mazzu nog steeds niet zijn type-elftal gevonden.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Is er te weinig kwaliteit voor de top vier bij RSCA?

Meest recent

Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

4
4
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

15
15
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

25
25
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

133
133
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

140
140
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

41
41
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

112
112
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

221
221
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

288
288
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

112
112
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

124
124
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

175
175
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

317
317
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

73
73
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

411
411
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

293
293
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

403
403
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

497
497
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

400
400
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

122
122
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

521
521
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

271
271
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

791
791
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

456
456

Meer sportnieuws