Brys over moeilijke week: "Dat is niet bij elke club zo"

door
Brys over moeilijke week:

Oud-Heverlee Leuven verloor op de vorige speeldag en nadien kwam Marc Brys naar buiten met de informatie dat heel wat spelers een voedselvergiftiging hadden opgelopen. Toch kwamen enkele jongens aan bod die eigenlijk niet hadden kunnen spelen. Brys looft zijn spelersgroep.


"De spelersgroep hangt heel goed aan elkaar. Ze zullen allemaal voor elkaar door het vuur gaan en willen alles geven voor de club. Het warme en gezellige dat OH Leuven zo typeert, zit ook in elk van onze spelers. Ik kan uit ervaring vertellen dat dat niet bij alle clubs vanzelfsprekend is. Wat de spelers voor de wedstrijd tegen Eupen hebben gedaan, is fantastisch. Doe het maar eens, een wedstrijd spelen terwijl je doodziek bent en echt afziet. Toch hebben ze dat gedaan, voor hun groep, voor hun club. Zo’n doorzettingsvermogen heb ik nog niet vaak gezien. Ziek zijn, niet veel gegeten, twintig keer overgeven, dan toch maar iets eten aangezien je iets moet binnen hebben, terug overgeven. Het zijn er weinigen gegeven", aldus Brys.

 "De spelersgroep hangt heel goed aan elkaar. Ze zullen allemaal voor elkaar door het vuur gaan en willen alles geven voor de club. Het warme en gezellige dat OH Leuven zo typeert, zit ook in elk van onze spelers. Ik kan uit ervaring vertellen dat dat niet bij alle clubs vanzelfsprekend is", ging hij verder.

Het is koffiedik kijken over welke selectie Brys kan beschikken. "Wie erbij zal zijn, is moeilijk in te schatten. Eén van de spelers is ziek geworden de dag voor de wedstrijd tegen Eupen en was vlak voor de wedstrijd terug in orde. Bij anderen duurt dat enkele dagen. Dat ziekteproces is heel persoonlijk. We bekijken voor de wedstrijd of we aan 18-19 spelers geraken en we zullen aanvullen met beloften waar nodig. We zijn heel begaan met de zieke spelers en gaan er alles aan doen om te winnen", zegt hij over de match tegen STVV.

LEES OOK: Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

Gaat OHL winnen van STVV?

Meest recent

Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

2
2
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

24
24
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

49
49
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

102
102
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

33
33
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

484
484
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

74
74
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

123
123
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

507
507
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

263
263
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

191
191
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

98
98
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

33
33
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

347
347
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

267
267
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

153
153
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

187
187
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

109
109
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

39
39
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

101
101
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

558
558
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

80
80
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

157
157

Meer sportnieuws