"Roep om Kompany? Fans van RSCA hebben kort geheugen"

475

De fans van RSC Anderlecht riepen vorige week na de match tegen Club Brugge nog om Vincent Kompany. Tegen Zulte Waregem kwam er een spandoek aan te pas waarmee ze duidelijk aanhaalden dat ze niet tevreden zijn over de nieuwe visie. Peter Vandenbempt geeft zijn mening.


Hij is van mening dat de spelersgroep van Anderlecht een beetje meer Union SG moet worden. Felice Mazzu krijgt dat er ook niet in. "Ook onder Vincent Kompany - om wie de supporters nu heel hard roepen - zag je dit al op cruciale momenten. In de laatste match van de reguliere competitie, op Kortrijk, toen Anderlecht nog Play-off I moest halen: een non-match in de eerste helft. Hetzelfde zagen we in de bekerfinale, toen Anderlecht na jaren in de woestijn eindelijk weer had kunnen uitpakken met een trofee: een non-finale. Ook in Play-off I zelf, tegen Union, zagen we een groot deel van deze selectie door de mand vallen qua wedstrijdbenadering en mentaliteit. Het is geen kwade wil, het zit in het DNA van dit type spelers. Vorig seizoen waren de resultaten en het spelpeil onder Kompany rond deze periode vergelijkbaar met nu. Ook toen werd er geroepen om het ontslag van de coach. Het geheugen van de mensen is dus kort", zegt hij bij Sporza.

ONVREDE BIJ DE FANS

Vorig jaar wisselde Anderlecht goede en slechte momenten af in belangrijke matchen. Tegen Vitesse werden ze uitgeschakeld en de bekerfinale werd verloren. Union SG was dan weer gewoonweg beter dan RSCA, wat ook dit seizoen al werd bewezen. Bovendien werd die moeilijke match voor de play-offs tegen Kortrijk wél gewonnen en wist Anderlecht in de play-offs Antwerp in twee rechtstreekse duels met sprankelend voetbal van de derde plaats te houden. Bovendien was RSCA na kampioen Club Brugge de ploeg die het meestal aantal punten pakte in de Champions' play-offs.

De roep van de fans naar Kompany heeft echter vooral te maken met de voetbalfilosofie. Anderlecht is naar een compleet ander type voetbal overgeschakeld en vooral dat ligt de fans zwaar op de maag. Als er resultaten aan werden gekoppeld, zouden ze dit wellicht door de vingers hebben gezien. Nu het voetbal én de resultaten achterblijven, is de kritiek uiteraard immers zeer hard. Zeker aangezien de club voor het seizoen plots over de titel sprak, wat uiteraard een bijzonder slechte vorm van communicatie was.

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Zou Kompany met deze spelersgroep beter doen?

Meest recent

Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

2
2
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

16
16
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

1
1
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

52
52
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

22
22
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

106
106
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

43
43
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

56
56
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

47
47
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

115
115
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

48
48
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

96
96
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

162
162
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

236
236
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

217
217
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

291
291
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

135
135
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

128
128
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

91
91
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

32
32
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

54
54
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

224
224
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

280
280
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

121
121
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

98
98

Meer sportnieuws