"Roep om Kompany? Fans van RSCA hebben kort geheugen"

475 stemmen

De fans van RSC Anderlecht riepen vorige week na de match tegen Club Brugge nog om Vincent Kompany. Tegen Zulte Waregem kwam er een spandoek aan te pas waarmee ze duidelijk aanhaalden dat ze niet tevreden zijn over de nieuwe visie. Peter Vandenbempt geeft zijn mening.


Hij is van mening dat de spelersgroep van Anderlecht een beetje meer Union SG moet worden. Felice Mazzu krijgt dat er ook niet in. "Ook onder Vincent Kompany - om wie de supporters nu heel hard roepen - zag je dit al op cruciale momenten. In de laatste match van de reguliere competitie, op Kortrijk, toen Anderlecht nog Play-off I moest halen: een non-match in de eerste helft. Hetzelfde zagen we in de bekerfinale, toen Anderlecht na jaren in de woestijn eindelijk weer had kunnen uitpakken met een trofee: een non-finale. Ook in Play-off I zelf, tegen Union, zagen we een groot deel van deze selectie door de mand vallen qua wedstrijdbenadering en mentaliteit. Het is geen kwade wil, het zit in het DNA van dit type spelers. Vorig seizoen waren de resultaten en het spelpeil onder Kompany rond deze periode vergelijkbaar met nu. Ook toen werd er geroepen om het ontslag van de coach. Het geheugen van de mensen is dus kort", zegt hij bij Sporza.

ONVREDE BIJ DE FANS

Vorig jaar wisselde Anderlecht goede en slechte momenten af in belangrijke matchen. Tegen Vitesse werden ze uitgeschakeld en de bekerfinale werd verloren. Union SG was dan weer gewoonweg beter dan RSCA, wat ook dit seizoen al werd bewezen. Bovendien werd die moeilijke match voor de play-offs tegen Kortrijk wél gewonnen en wist Anderlecht in de play-offs Antwerp in twee rechtstreekse duels met sprankelend voetbal van de derde plaats te houden. Bovendien was RSCA na kampioen Club Brugge de ploeg die het meestal aantal punten pakte in de Champions' play-offs.

De roep van de fans naar Kompany heeft echter vooral te maken met de voetbalfilosofie. Anderlecht is naar een compleet ander type voetbal overgeschakeld en vooral dat ligt de fans zwaar op de maag. Als er resultaten aan werden gekoppeld, zouden ze dit wellicht door de vingers hebben gezien. Nu het voetbal én de resultaten achterblijven, is de kritiek uiteraard immers zeer hard. Zeker aangezien de club voor het seizoen plots over de titel sprak, wat uiteraard een bijzonder slechte vorm van communicatie was.

LEES OOK: Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Zou Kompany met deze spelersgroep beter doen?

Meest recent

Anderlecht voert opvallend pleidooi voor Cvetkovic

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

11
11
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

163
163
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

199
199
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

77
77
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

51
51
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

284
284
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

310
310
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

91
91
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

212
212
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

164
164
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

324
324
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

265
265
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

84
84
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

289
289
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

300
300
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

508
508
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

373
373
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

282
282
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

493
493
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

155
155
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

303
303
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

284
284
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

646
646
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

358
358

Meer sportnieuws