"Roep om Kompany? Fans van RSCA hebben kort geheugen"

475 stemmen

De fans van RSC Anderlecht riepen vorige week na de match tegen Club Brugge nog om Vincent Kompany. Tegen Zulte Waregem kwam er een spandoek aan te pas waarmee ze duidelijk aanhaalden dat ze niet tevreden zijn over de nieuwe visie. Peter Vandenbempt geeft zijn mening.


Hij is van mening dat de spelersgroep van Anderlecht een beetje meer Union SG moet worden. Felice Mazzu krijgt dat er ook niet in. "Ook onder Vincent Kompany - om wie de supporters nu heel hard roepen - zag je dit al op cruciale momenten. In de laatste match van de reguliere competitie, op Kortrijk, toen Anderlecht nog Play-off I moest halen: een non-match in de eerste helft. Hetzelfde zagen we in de bekerfinale, toen Anderlecht na jaren in de woestijn eindelijk weer had kunnen uitpakken met een trofee: een non-finale. Ook in Play-off I zelf, tegen Union, zagen we een groot deel van deze selectie door de mand vallen qua wedstrijdbenadering en mentaliteit. Het is geen kwade wil, het zit in het DNA van dit type spelers. Vorig seizoen waren de resultaten en het spelpeil onder Kompany rond deze periode vergelijkbaar met nu. Ook toen werd er geroepen om het ontslag van de coach. Het geheugen van de mensen is dus kort", zegt hij bij Sporza.

ONVREDE BIJ DE FANS

Vorig jaar wisselde Anderlecht goede en slechte momenten af in belangrijke matchen. Tegen Vitesse werden ze uitgeschakeld en de bekerfinale werd verloren. Union SG was dan weer gewoonweg beter dan RSCA, wat ook dit seizoen al werd bewezen. Bovendien werd die moeilijke match voor de play-offs tegen Kortrijk wél gewonnen en wist Anderlecht in de play-offs Antwerp in twee rechtstreekse duels met sprankelend voetbal van de derde plaats te houden. Bovendien was RSCA na kampioen Club Brugge de ploeg die het meestal aantal punten pakte in de Champions' play-offs.

De roep van de fans naar Kompany heeft echter vooral te maken met de voetbalfilosofie. Anderlecht is naar een compleet ander type voetbal overgeschakeld en vooral dat ligt de fans zwaar op de maag. Als er resultaten aan werden gekoppeld, zouden ze dit wellicht door de vingers hebben gezien. Nu het voetbal én de resultaten achterblijven, is de kritiek uiteraard immers zeer hard. Zeker aangezien de club voor het seizoen plots over de titel sprak, wat uiteraard een bijzonder slechte vorm van communicatie was.

LEES OOK: Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

Zou Kompany met deze spelersgroep beter doen?

Meest recent

'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

28
28
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

381
381
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

125
125
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

382
382
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

111
111
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

165
165
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

82
82
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

309
309
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

350
350
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

54
54
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

43
43
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

54
54
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

691
691
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

264
264
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

497
497
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

160
160
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

140
140
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

723
723
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

63
63
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

282
282
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

104
104
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

52
52
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

324
324
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

29
29
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

138
138

Meer sportnieuws