Referee Department evalueert prestatie van Laforge

door
Referee Department evalueert prestatie van Laforge

Controverse alom op de midweekspeeldag, vooral dan aan de Gaverbeek. Daar stond het duel tussen Zulte Waregem en RSC Anderlecht bol van de discutabele fases . In het verslag van het Referee Department wordt dan ook speciaal aandacht besteed aan de beslissingen van Nicolas Laforge en zijn team.


Het circus begon na ruim een halfuur spelen, toen de gelijkmaker van Fabio Silva werd afgekeurd wegens positiebuitenspel van Kristian Arnstad. Na een ellenlange tussenkomst door de VAR kent Laforge vervolgens Paars-Wit wel een strafschop toe omwille van een eerdere fout van Timothy Derijck op diezelfde Silva. Een correcte gang van zaken, aldus het PRD, dat wel een rode kaart had verwacht voor Derijck.

Vlak voor de pauze trok Laforge dan weer wél een rood karton voor Zeno Debast, die bij een duel met zijn linkerarm contact maakt met het gezicht van Alieu Fadera. Opnieuw kwam de videoref echter tussen, waarop de uitsluiting werd geannuleerd. Correct, zo meent het Referee Department, al had Debast wel een geel exemplaar verdiend. Zijn tweede dan, waardoor het resultaat hetzelfde zou zijn gebleven.

KOP VAN JUT
Tot slot gaat het PRD uiteraard ook akkoord met de rode kaart voor Kristian Arnstad, die Modou Tambedou een elleboogstoot verkocht. Hoewel de arbitrage kop van jut was valt Laforge en zijn team al bij al dus vrij weinig te verwijten, althans wat de finale beoordeling van de verschillende fases betreft. Waarom al deze interventies telkens zo lang moesten duren, is daarentegen een ander paar mouwen.

LEES OOK: Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

Uiteindelijk viel de arbitrage tijdens Essevee-RSCA vrij weinig te verwijten

Meest recent

‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

14
14
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

23
23
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

22
22
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

197
197
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

43
43
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

99
99
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

64
64
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

334
334
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

161
161
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

91
91
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

226
226
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

156
156
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

306
306
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

456
456
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

250
250
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

126
126
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

342
342
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

172
172
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

100
100
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

64
64
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

317
317
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

411
411
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

93
93
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

717
717
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

123
123

Meer sportnieuws