Referee Department evalueert prestatie van Laforge

door
Referee Department evalueert prestatie van Laforge

Controverse alom op de midweekspeeldag, vooral dan aan de Gaverbeek. Daar stond het duel tussen Zulte Waregem en RSC Anderlecht bol van de discutabele fases . In het verslag van het Referee Department wordt dan ook speciaal aandacht besteed aan de beslissingen van Nicolas Laforge en zijn team.


Het circus begon na ruim een halfuur spelen, toen de gelijkmaker van Fabio Silva werd afgekeurd wegens positiebuitenspel van Kristian Arnstad. Na een ellenlange tussenkomst door de VAR kent Laforge vervolgens Paars-Wit wel een strafschop toe omwille van een eerdere fout van Timothy Derijck op diezelfde Silva. Een correcte gang van zaken, aldus het PRD, dat wel een rode kaart had verwacht voor Derijck.

Vlak voor de pauze trok Laforge dan weer wél een rood karton voor Zeno Debast, die bij een duel met zijn linkerarm contact maakt met het gezicht van Alieu Fadera. Opnieuw kwam de videoref echter tussen, waarop de uitsluiting werd geannuleerd. Correct, zo meent het Referee Department, al had Debast wel een geel exemplaar verdiend. Zijn tweede dan, waardoor het resultaat hetzelfde zou zijn gebleven.

KOP VAN JUT
Tot slot gaat het PRD uiteraard ook akkoord met de rode kaart voor Kristian Arnstad, die Modou Tambedou een elleboogstoot verkocht. Hoewel de arbitrage kop van jut was valt Laforge en zijn team al bij al dus vrij weinig te verwijten, althans wat de finale beoordeling van de verschillende fases betreft. Waarom al deze interventies telkens zo lang moesten duren, is daarentegen een ander paar mouwen.

LEES OOK: Essevee onthult nieuw doel na redding

Uiteindelijk viel de arbitrage tijdens Essevee-RSCA vrij weinig te verwijten

Meest recent

Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

8
8
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

47
47
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

58
58
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

77
77
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

55
55
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

62
62
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

61
61
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

337
337
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

79
79
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

44
44
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

168
168
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

211
211
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

273
273
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

144
144
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

192
192
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

422
422
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

101
101
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

602
602
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

340
340
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

146
146
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

163
163
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

82
82
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

111
111

Meer sportnieuws