Franck Ribery kondigt afscheid aan

63 stemmen
Franck Ribery kondigt afscheid aan

Op zijn 39ste zet Franck Ribery per direct een punt achter zijn spelerscarrière. Dat maakte de Franse flankaanvaller bekend via zijn sociale media. In mei had Ribery nochtans zijn contract verlengd bij de Italiaanse eersteklasser Salernitana, maar na de eerste twee wedstrijden van het seizoen viel hij geblesseerd uit. Die knieblessure blijft maar aanslepen en dwingt hem nu tot een vervroegd pensioen.


"Ondanks alle inspanningen van de laatste drie maanden is de pijn in mijn knie alleen maar erger geworden", vertelt hij in zijn afscheidsvideo. "De dokters hebben me duidelijk gemaakt dat ik geen andere keuze heb dan te stoppen met voetballen." Ribery had nog een contract tot het einde van het seizoen bij Salernitana, maar dat doet hij dus niet uit.

Ribery legde in zijn 22-jarige profcarrière een opmerkelijk parcours af. Hij debuteerde op lager niveau bij US Boulogne en klom gestaag op via Olympique Alès, Stade Brest, FC Metz en Galatasaray. Pas toen hij in 2005 bij Olympique Marseille belandde, ontplofte hij helemaal. Ribery maakte grote indruk in het Stade Vélodrome en mocht op het einde van zijn eerste seizoen meteen met Frankrijk mee naar het WK.

BAYERN
Een jaar later volgde een toptransfer, want Bayern München was in 2007 bereid om de toen astronomische som van 30 miljoen euro op tafel te leggen. Het werd een droomhuwelijk, want Ribery zou maar liefst twaalf jaar bij de club blijven. In die periode won hij maar liefst negen titels, zes bekers en één Champions League. In 2019 werd hij uitgezwaaid, nadat hij door aanhoudende blessures al enkele jaren minder aan spelen toekwam. Desondanks wist Ribery wel nog drie jaar lang een verlengstuk aan zijn carrière te breien in de Serie A, waar hij voor Fiorentina en Salernitana uitkwam. Ribery verzamelde ook 81 caps voor Frankrijk, waarin hij zestien keer scoorde. Hij maakte zo ook de WK's van 2006 en 2010 en de EK's van 2008 en 2012 mee.


Zal hij gemist worden?

Meest recent

Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

2
2
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

62
62
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

134
134
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

108
108
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

140
140
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

193
193
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

32
32
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

129
129
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

350
350
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

201
201
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

90
90
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

273
273
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

91
91
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

341
341
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

115
115
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

73
73
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

47
47
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

102
102
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

537
537
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

111
111
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

87
87
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

248
248
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

108
108
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

90
90

Meer sportnieuws