De val van Mazzu: een kwestie van principes

door
De val van Mazzu: een kwestie van principes

De druk en de stress vreet aan Felice Mazzu. De zorgen en de wanhoop in zijn ogen spreken boekdelen na alweer een nieuwe nederlaag bij RSC Anderlecht - zijn negende al dit seizoen. Mazzu ruilde dit seizoen zijn stijlvolle klederdracht van bij Union SG in voor een werkmansplunje bij Anderlecht. Enkel in de Europese wedstrijden durft de fiere Italo-Belg zich nog eens uit te dossen. Zich kleden naar de omstandigheden heet dat dan. Alsof al zijn zelfverzekerdheid en vertrouwen achtergebleven zijn in het Dudenpark. Maar als hij straks ten onder gaat, dan is het wel volgens zijn eigen principes.


Felice Mazzu werd in de vorige zomer gehaald als een resultaatgerichte coach die op korte termijn een grote impact moest maken. Hij is een energieke peoplemanager ook, die zijn spelersgroep aanvuurt, motiveert en scherp houdt. Ideaal voor de jonge en gevoelige maar wisselvallige garde van Sporting. Alleen de esthetische waarden van zijn voetbalvisie zorgden oorspronkelijk voor heel wat discussie. Mazzu boekte vorig seizoen indrukwekkende resultaten bij Union SG, waar hij een intensieve, directe en verticale speelstijl hanteerde, doorgaans in een 3-5-2 veldbezetting. “Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie”, dixit Mazzu. Maar het Lotto Park verwacht men echter meer romantiek en mooi voetbal. En uiteindelijk blijkt dat Mazzu slechts in één van deze doelstellingen slaagt.

PEOPLEMANAGER MAZZU GENIET STEUN

De resultaten vallen tegen, de intensiteit op het veld is ver te zoeken, de spelers moeten al te vaak wakker geschud worden en het vertoonde voetbal is helemaal niet volgens de hoge standaarden van het instituut RSC Anderlecht. Het enige wat nog in het voordeel spreekt van Felice Mazzu is de grote steun van zijn spelers. De peoplemanager. “De connectie is er nog steeds en het is fijn dat ze die steun ook uitspreken”, zei hij vorige week na de nederlaag tegen Club Brugge. “Ik twijfel niet, de groep heeft getoond dat ze nog steeds verder wil met mij.” Mazzu heeft maar één grote troefkaart in handen en die speelt hij logischerwijze graag uit.



Felice Mazzu geniet effectief nog de steun van de spelers en die toonden dat donderdag nogmaals en ostentatief aan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen álle spelers namelijk naar de coach om het doelpunt te vieren. Symbolisch volgens de Italo-Belg. “Het bewijst dat de band sinds het begin goed is”, zei hij na de wedstrijd tegen Zulte Waregem. “We staan als spelersgroep achter de coach”, verklaarde de Hendrik Van Crombrugge, de aanvoerder van Anderlecht, zelfs aan VTM Nieuws. “Maar we kunnen hem enkel aan boord houden door wedstrijden te winnen.” En om Mazzu aan boord te kunnen houden, heeft hij dringend resultaten nodig.

ZELFS GUARDIOLA ZOU HET NIET BETER DOEN

Het lijkt ons vrijwel onmogelijk dat Felice Mazzu veel beter kan doen en daarmee wijzen we niet met de vinger naar de coach. Is het überhaupt wel mogelijk om betere resultaten te halen met de aanwezige kwaliteit in de paars-witte spelersgroep? Het kan niet anders zijn dat Mazzu met een jaloerse blik kijkt naar zijn ex-club Union SG, waar er duidelijk veel meer kwaliteit rondloopt dan in het Lotto Park. En toch. Indien er in de komende weken, of misschien zelfs al zondag tegen Standard, geen resultaten worden geboekt, dan hangt Mazzu onvermijdelijk. Ook al is er wellicht geen enkele andere coach die beter kan presteren met deze selectie. “Zet Guardiola in de plaats van Mazzu en hij zou het niet beter doen”, zei ex-speler Frédéric Peiremans eerder in SudPresse.

STERVEN MET ZIJN EIGEN PRINCIPES

Felice Mazzu had zich zijn verhaal bij RSC Anderlecht helemaal anders voorgesteld maar als hij ten onder gaat, wat een zeer realistisch scenario is, dan zal het tenminste op zijn manier zijn. Bij KRC Genk, een andere Belgische topclub waar hij niet slaagde, verloochende hij zijn filosofie, maar bij Anderlecht is dat zeker het geval niet. Dat liet hij in het begin van het huidige seizoen duidelijk merken. “Het is niet langer mijn probleem dat mensen zeggen dat ik niet geschikt ben voor een grote club, terwijl dat in het verleden wel het geval zou zijn geweest. Ik moet hier gewoon productief zijn. Ik blijf bij mijn principes en mijn filosofie, wat ik in mijn carrière niet altijd heb gedaan. Ik probeer mezelf te blijven en het beste te doen: dicht bij mijn spelers staan en ze altijd beschermen.”



Door zijn mislukte passage bij KRC Genk blijft Felice Mazzu als coach van Anderlecht vasthouden aan zijn principes, op één helft na tegen KV Mechelen weliswaar. Toen paste hij zijn veldbezetting aan van 3-5-2 naar 4-4-2, een formatiewijzing die al veel langer geopperd werd in de pers. “Ik zal overwegen om die 4-4-2 te blijven spelen”, zei Mazzu na de match tegen KV Mechelen. “Natuurlijk heb ik mijn filosofie en Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie. Men zegt wel eens: het is beter te sterven met je eigen ideeën dan te leven met andermans ideeën, maar in het voetbal zijn de resultaten ook belangrijk. We zullen zien.” In de volgende drie wedstrijden tegen West Ham United, Club Brugge en Zulte Waregem, bleef Mazzu echter kiezen voor zijn 3-5-2. En werd er telkenmale verloren. ‘t Is beter om de sterven met je eigen ideeën.

LEES OOK: Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Felice Mazzu: een moedige of te koppige man?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

62
62
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

56
56
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

113
113
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

124
124
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

485
485
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

62
62
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

249
249
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

73
73
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

129
129
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

788
788
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

93
93
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

212
212
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

507
507
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

132
132
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

384
384
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

78
78
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

431
431
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

829
829
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

234
234
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

789
789
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

184
184
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

415
415
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

120
120
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws