De val van Mazzu: een kwestie van principes

419 stemmen
De val van Mazzu: een kwestie van principes

De druk en de stress vreet aan Felice Mazzu. De zorgen en de wanhoop in zijn ogen spreken boekdelen na alweer een nieuwe nederlaag bij RSC Anderlecht - zijn negende al dit seizoen. Mazzu ruilde dit seizoen zijn stijlvolle klederdracht van bij Union SG in voor een werkmansplunje bij Anderlecht. Enkel in de Europese wedstrijden durft de fiere Italo-Belg zich nog eens uit te dossen. Zich kleden naar de omstandigheden heet dat dan. Alsof al zijn zelfverzekerdheid en vertrouwen achtergebleven zijn in het Dudenpark. Maar als hij straks ten onder gaat, dan is het wel volgens zijn eigen principes.


Felice Mazzu werd in de vorige zomer gehaald als een resultaatgerichte coach die op korte termijn een grote impact moest maken. Hij is een energieke peoplemanager ook, die zijn spelersgroep aanvuurt, motiveert en scherp houdt. Ideaal voor de jonge en gevoelige maar wisselvallige garde van Sporting. Alleen de esthetische waarden van zijn voetbalvisie zorgden oorspronkelijk voor heel wat discussie. Mazzu boekte vorig seizoen indrukwekkende resultaten bij Union SG, waar hij een intensieve, directe en verticale speelstijl hanteerde, doorgaans in een 3-5-2 veldbezetting. “Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie”, dixit Mazzu. Maar het Lotto Park verwacht men echter meer romantiek en mooi voetbal. En uiteindelijk blijkt dat Mazzu slechts in één van deze doelstellingen slaagt.

PEOPLEMANAGER MAZZU GENIET STEUN

De resultaten vallen tegen, de intensiteit op het veld is ver te zoeken, de spelers moeten al te vaak wakker geschud worden en het vertoonde voetbal is helemaal niet volgens de hoge standaarden van het instituut RSC Anderlecht. Het enige wat nog in het voordeel spreekt van Felice Mazzu is de grote steun van zijn spelers. De peoplemanager. “De connectie is er nog steeds en het is fijn dat ze die steun ook uitspreken”, zei hij vorige week na de nederlaag tegen Club Brugge. “Ik twijfel niet, de groep heeft getoond dat ze nog steeds verder wil met mij.” Mazzu heeft maar één grote troefkaart in handen en die speelt hij logischerwijze graag uit.



Felice Mazzu geniet effectief nog de steun van de spelers en die toonden dat donderdag nogmaals en ostentatief aan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen álle spelers namelijk naar de coach om het doelpunt te vieren. Symbolisch volgens de Italo-Belg. “Het bewijst dat de band sinds het begin goed is”, zei hij na de wedstrijd tegen Zulte Waregem. “We staan als spelersgroep achter de coach”, verklaarde de Hendrik Van Crombrugge, de aanvoerder van Anderlecht, zelfs aan VTM Nieuws. “Maar we kunnen hem enkel aan boord houden door wedstrijden te winnen.” En om Mazzu aan boord te kunnen houden, heeft hij dringend resultaten nodig.

ZELFS GUARDIOLA ZOU HET NIET BETER DOEN

Het lijkt ons vrijwel onmogelijk dat Felice Mazzu veel beter kan doen en daarmee wijzen we niet met de vinger naar de coach. Is het überhaupt wel mogelijk om betere resultaten te halen met de aanwezige kwaliteit in de paars-witte spelersgroep? Het kan niet anders zijn dat Mazzu met een jaloerse blik kijkt naar zijn ex-club Union SG, waar er duidelijk veel meer kwaliteit rondloopt dan in het Lotto Park. En toch. Indien er in de komende weken, of misschien zelfs al zondag tegen Standard, geen resultaten worden geboekt, dan hangt Mazzu onvermijdelijk. Ook al is er wellicht geen enkele andere coach die beter kan presteren met deze selectie. “Zet Guardiola in de plaats van Mazzu en hij zou het niet beter doen”, zei ex-speler Frédéric Peiremans eerder in SudPresse.

STERVEN MET ZIJN EIGEN PRINCIPES

Felice Mazzu had zich zijn verhaal bij RSC Anderlecht helemaal anders voorgesteld maar als hij ten onder gaat, wat een zeer realistisch scenario is, dan zal het tenminste op zijn manier zijn. Bij KRC Genk, een andere Belgische topclub waar hij niet slaagde, verloochende hij zijn filosofie, maar bij Anderlecht is dat zeker het geval niet. Dat liet hij in het begin van het huidige seizoen duidelijk merken. “Het is niet langer mijn probleem dat mensen zeggen dat ik niet geschikt ben voor een grote club, terwijl dat in het verleden wel het geval zou zijn geweest. Ik moet hier gewoon productief zijn. Ik blijf bij mijn principes en mijn filosofie, wat ik in mijn carrière niet altijd heb gedaan. Ik probeer mezelf te blijven en het beste te doen: dicht bij mijn spelers staan en ze altijd beschermen.”



Door zijn mislukte passage bij KRC Genk blijft Felice Mazzu als coach van Anderlecht vasthouden aan zijn principes, op één helft na tegen KV Mechelen weliswaar. Toen paste hij zijn veldbezetting aan van 3-5-2 naar 4-4-2, een formatiewijzing die al veel langer geopperd werd in de pers. “Ik zal overwegen om die 4-4-2 te blijven spelen”, zei Mazzu na de match tegen KV Mechelen. “Natuurlijk heb ik mijn filosofie en Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie. Men zegt wel eens: het is beter te sterven met je eigen ideeën dan te leven met andermans ideeën, maar in het voetbal zijn de resultaten ook belangrijk. We zullen zien.” In de volgende drie wedstrijden tegen West Ham United, Club Brugge en Zulte Waregem, bleef Mazzu echter kiezen voor zijn 3-5-2. En werd er telkenmale verloren. ‘t Is beter om de sterven met je eigen ideeën.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Felice Mazzu: een moedige of te koppige man?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

87
87
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

25
25
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

79
79
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

74
74
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

110
110
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

141
141
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

769
769
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

518
518
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

379
379
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

692
692
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2186
2186
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws