De val van Mazzu: een kwestie van principes

419 stemmen
De val van Mazzu: een kwestie van principes

De druk en de stress vreet aan Felice Mazzu. De zorgen en de wanhoop in zijn ogen spreken boekdelen na alweer een nieuwe nederlaag bij RSC Anderlecht - zijn negende al dit seizoen. Mazzu ruilde dit seizoen zijn stijlvolle klederdracht van bij Union SG in voor een werkmansplunje bij Anderlecht. Enkel in de Europese wedstrijden durft de fiere Italo-Belg zich nog eens uit te dossen. Zich kleden naar de omstandigheden heet dat dan. Alsof al zijn zelfverzekerdheid en vertrouwen achtergebleven zijn in het Dudenpark. Maar als hij straks ten onder gaat, dan is het wel volgens zijn eigen principes.


Felice Mazzu werd in de vorige zomer gehaald als een resultaatgerichte coach die op korte termijn een grote impact moest maken. Hij is een energieke peoplemanager ook, die zijn spelersgroep aanvuurt, motiveert en scherp houdt. Ideaal voor de jonge en gevoelige maar wisselvallige garde van Sporting. Alleen de esthetische waarden van zijn voetbalvisie zorgden oorspronkelijk voor heel wat discussie. Mazzu boekte vorig seizoen indrukwekkende resultaten bij Union SG, waar hij een intensieve, directe en verticale speelstijl hanteerde, doorgaans in een 3-5-2 veldbezetting. “Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie”, dixit Mazzu. Maar het Lotto Park verwacht men echter meer romantiek en mooi voetbal. En uiteindelijk blijkt dat Mazzu slechts in één van deze doelstellingen slaagt.

PEOPLEMANAGER MAZZU GENIET STEUN

De resultaten vallen tegen, de intensiteit op het veld is ver te zoeken, de spelers moeten al te vaak wakker geschud worden en het vertoonde voetbal is helemaal niet volgens de hoge standaarden van het instituut RSC Anderlecht. Het enige wat nog in het voordeel spreekt van Felice Mazzu is de grote steun van zijn spelers. De peoplemanager. “De connectie is er nog steeds en het is fijn dat ze die steun ook uitspreken”, zei hij vorige week na de nederlaag tegen Club Brugge. “Ik twijfel niet, de groep heeft getoond dat ze nog steeds verder wil met mij.” Mazzu heeft maar één grote troefkaart in handen en die speelt hij logischerwijze graag uit.



Felice Mazzu geniet effectief nog de steun van de spelers en die toonden dat donderdag nogmaals en ostentatief aan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen álle spelers namelijk naar de coach om het doelpunt te vieren. Symbolisch volgens de Italo-Belg. “Het bewijst dat de band sinds het begin goed is”, zei hij na de wedstrijd tegen Zulte Waregem. “We staan als spelersgroep achter de coach”, verklaarde de Hendrik Van Crombrugge, de aanvoerder van Anderlecht, zelfs aan VTM Nieuws. “Maar we kunnen hem enkel aan boord houden door wedstrijden te winnen.” En om Mazzu aan boord te kunnen houden, heeft hij dringend resultaten nodig.

ZELFS GUARDIOLA ZOU HET NIET BETER DOEN

Het lijkt ons vrijwel onmogelijk dat Felice Mazzu veel beter kan doen en daarmee wijzen we niet met de vinger naar de coach. Is het überhaupt wel mogelijk om betere resultaten te halen met de aanwezige kwaliteit in de paars-witte spelersgroep? Het kan niet anders zijn dat Mazzu met een jaloerse blik kijkt naar zijn ex-club Union SG, waar er duidelijk veel meer kwaliteit rondloopt dan in het Lotto Park. En toch. Indien er in de komende weken, of misschien zelfs al zondag tegen Standard, geen resultaten worden geboekt, dan hangt Mazzu onvermijdelijk. Ook al is er wellicht geen enkele andere coach die beter kan presteren met deze selectie. “Zet Guardiola in de plaats van Mazzu en hij zou het niet beter doen”, zei ex-speler Frédéric Peiremans eerder in SudPresse.

STERVEN MET ZIJN EIGEN PRINCIPES

Felice Mazzu had zich zijn verhaal bij RSC Anderlecht helemaal anders voorgesteld maar als hij ten onder gaat, wat een zeer realistisch scenario is, dan zal het tenminste op zijn manier zijn. Bij KRC Genk, een andere Belgische topclub waar hij niet slaagde, verloochende hij zijn filosofie, maar bij Anderlecht is dat zeker het geval niet. Dat liet hij in het begin van het huidige seizoen duidelijk merken. “Het is niet langer mijn probleem dat mensen zeggen dat ik niet geschikt ben voor een grote club, terwijl dat in het verleden wel het geval zou zijn geweest. Ik moet hier gewoon productief zijn. Ik blijf bij mijn principes en mijn filosofie, wat ik in mijn carrière niet altijd heb gedaan. Ik probeer mezelf te blijven en het beste te doen: dicht bij mijn spelers staan en ze altijd beschermen.”



Door zijn mislukte passage bij KRC Genk blijft Felice Mazzu als coach van Anderlecht vasthouden aan zijn principes, op één helft na tegen KV Mechelen weliswaar. Toen paste hij zijn veldbezetting aan van 3-5-2 naar 4-4-2, een formatiewijzing die al veel langer geopperd werd in de pers. “Ik zal overwegen om die 4-4-2 te blijven spelen”, zei Mazzu na de match tegen KV Mechelen. “Natuurlijk heb ik mijn filosofie en Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie. Men zegt wel eens: het is beter te sterven met je eigen ideeën dan te leven met andermans ideeën, maar in het voetbal zijn de resultaten ook belangrijk. We zullen zien.” In de volgende drie wedstrijden tegen West Ham United, Club Brugge en Zulte Waregem, bleef Mazzu echter kiezen voor zijn 3-5-2. En werd er telkenmale verloren. ‘t Is beter om de sterven met je eigen ideeën.

LEES OOK: Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Felice Mazzu: een moedige of te koppige man?

Meest recent

Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

2
2
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

53
53
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

57
57
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

134
134
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

95
95
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

36
36
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

177
177
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

110
110
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

65
65
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

105
105
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

139
139
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

120
120
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

305
305
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

559
559
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

611
611
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

271
271
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

302
302
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

409
409
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

146
146
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

69
69
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

143
143
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

359
359
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

294
294
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

69
69

Meer sportnieuws