De val van Mazzu: een kwestie van principes

419
De val van Mazzu: een kwestie van principes

De druk en de stress vreet aan Felice Mazzu. De zorgen en de wanhoop in zijn ogen spreken boekdelen na alweer een nieuwe nederlaag bij RSC Anderlecht - zijn negende al dit seizoen. Mazzu ruilde dit seizoen zijn stijlvolle klederdracht van bij Union SG in voor een werkmansplunje bij Anderlecht. Enkel in de Europese wedstrijden durft de fiere Italo-Belg zich nog eens uit te dossen. Zich kleden naar de omstandigheden heet dat dan. Alsof al zijn zelfverzekerdheid en vertrouwen achtergebleven zijn in het Dudenpark. Maar als hij straks ten onder gaat, dan is het wel volgens zijn eigen principes.


Felice Mazzu werd in de vorige zomer gehaald als een resultaatgerichte coach die op korte termijn een grote impact moest maken. Hij is een energieke peoplemanager ook, die zijn spelersgroep aanvuurt, motiveert en scherp houdt. Ideaal voor de jonge en gevoelige maar wisselvallige garde van Sporting. Alleen de esthetische waarden van zijn voetbalvisie zorgden oorspronkelijk voor heel wat discussie. Mazzu boekte vorig seizoen indrukwekkende resultaten bij Union SG, waar hij een intensieve, directe en verticale speelstijl hanteerde, doorgaans in een 3-5-2 veldbezetting. “Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie”, dixit Mazzu. Maar het Lotto Park verwacht men echter meer romantiek en mooi voetbal. En uiteindelijk blijkt dat Mazzu slechts in één van deze doelstellingen slaagt.

PEOPLEMANAGER MAZZU GENIET STEUN

De resultaten vallen tegen, de intensiteit op het veld is ver te zoeken, de spelers moeten al te vaak wakker geschud worden en het vertoonde voetbal is helemaal niet volgens de hoge standaarden van het instituut RSC Anderlecht. Het enige wat nog in het voordeel spreekt van Felice Mazzu is de grote steun van zijn spelers. De peoplemanager. “De connectie is er nog steeds en het is fijn dat ze die steun ook uitspreken”, zei hij vorige week na de nederlaag tegen Club Brugge. “Ik twijfel niet, de groep heeft getoond dat ze nog steeds verder wil met mij.” Mazzu heeft maar één grote troefkaart in handen en die speelt hij logischerwijze graag uit.



Felice Mazzu geniet effectief nog de steun van de spelers en die toonden dat donderdag nogmaals en ostentatief aan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen álle spelers namelijk naar de coach om het doelpunt te vieren. Symbolisch volgens de Italo-Belg. “Het bewijst dat de band sinds het begin goed is”, zei hij na de wedstrijd tegen Zulte Waregem. “We staan als spelersgroep achter de coach”, verklaarde de Hendrik Van Crombrugge, de aanvoerder van Anderlecht, zelfs aan VTM Nieuws. “Maar we kunnen hem enkel aan boord houden door wedstrijden te winnen.” En om Mazzu aan boord te kunnen houden, heeft hij dringend resultaten nodig.

ZELFS GUARDIOLA ZOU HET NIET BETER DOEN

Het lijkt ons vrijwel onmogelijk dat Felice Mazzu veel beter kan doen en daarmee wijzen we niet met de vinger naar de coach. Is het überhaupt wel mogelijk om betere resultaten te halen met de aanwezige kwaliteit in de paars-witte spelersgroep? Het kan niet anders zijn dat Mazzu met een jaloerse blik kijkt naar zijn ex-club Union SG, waar er duidelijk veel meer kwaliteit rondloopt dan in het Lotto Park. En toch. Indien er in de komende weken, of misschien zelfs al zondag tegen Standard, geen resultaten worden geboekt, dan hangt Mazzu onvermijdelijk. Ook al is er wellicht geen enkele andere coach die beter kan presteren met deze selectie. “Zet Guardiola in de plaats van Mazzu en hij zou het niet beter doen”, zei ex-speler Frédéric Peiremans eerder in SudPresse.

STERVEN MET ZIJN EIGEN PRINCIPES

Felice Mazzu had zich zijn verhaal bij RSC Anderlecht helemaal anders voorgesteld maar als hij ten onder gaat, wat een zeer realistisch scenario is, dan zal het tenminste op zijn manier zijn. Bij KRC Genk, een andere Belgische topclub waar hij niet slaagde, verloochende hij zijn filosofie, maar bij Anderlecht is dat zeker het geval niet. Dat liet hij in het begin van het huidige seizoen duidelijk merken. “Het is niet langer mijn probleem dat mensen zeggen dat ik niet geschikt ben voor een grote club, terwijl dat in het verleden wel het geval zou zijn geweest. Ik moet hier gewoon productief zijn. Ik blijf bij mijn principes en mijn filosofie, wat ik in mijn carrière niet altijd heb gedaan. Ik probeer mezelf te blijven en het beste te doen: dicht bij mijn spelers staan en ze altijd beschermen.”



Door zijn mislukte passage bij KRC Genk blijft Felice Mazzu als coach van Anderlecht vasthouden aan zijn principes, op één helft na tegen KV Mechelen weliswaar. Toen paste hij zijn veldbezetting aan van 3-5-2 naar 4-4-2, een formatiewijzing die al veel langer geopperd werd in de pers. “Ik zal overwegen om die 4-4-2 te blijven spelen”, zei Mazzu na de match tegen KV Mechelen. “Natuurlijk heb ik mijn filosofie en Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie. Men zegt wel eens: het is beter te sterven met je eigen ideeën dan te leven met andermans ideeën, maar in het voetbal zijn de resultaten ook belangrijk. We zullen zien.” In de volgende drie wedstrijden tegen West Ham United, Club Brugge en Zulte Waregem, bleef Mazzu echter kiezen voor zijn 3-5-2. En werd er telkenmale verloren. ‘t Is beter om de sterven met je eigen ideeën.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

Felice Mazzu: een moedige of te koppige man?

Meest recent

Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

9
9
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

76
76
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

7
7
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

34
34
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

136
136
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

64
64
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

71
71
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

156
156
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

42
42
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

112
112
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

251
251
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

292
292
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

109
109
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

139
139
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

79
79
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

157
157
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

316
316
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

114
114
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

77
77
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

274
274
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

179
179
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

318
318
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

363
363
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

610
610

Meer sportnieuws