De val van Mazzu: een kwestie van principes

419
De val van Mazzu: een kwestie van principes

De druk en de stress vreet aan Felice Mazzu. De zorgen en de wanhoop in zijn ogen spreken boekdelen na alweer een nieuwe nederlaag bij RSC Anderlecht - zijn negende al dit seizoen. Mazzu ruilde dit seizoen zijn stijlvolle klederdracht van bij Union SG in voor een werkmansplunje bij Anderlecht. Enkel in de Europese wedstrijden durft de fiere Italo-Belg zich nog eens uit te dossen. Zich kleden naar de omstandigheden heet dat dan. Alsof al zijn zelfverzekerdheid en vertrouwen achtergebleven zijn in het Dudenpark. Maar als hij straks ten onder gaat, dan is het wel volgens zijn eigen principes.


Felice Mazzu werd in de vorige zomer gehaald als een resultaatgerichte coach die op korte termijn een grote impact moest maken. Hij is een energieke peoplemanager ook, die zijn spelersgroep aanvuurt, motiveert en scherp houdt. Ideaal voor de jonge en gevoelige maar wisselvallige garde van Sporting. Alleen de esthetische waarden van zijn voetbalvisie zorgden oorspronkelijk voor heel wat discussie. Mazzu boekte vorig seizoen indrukwekkende resultaten bij Union SG, waar hij een intensieve, directe en verticale speelstijl hanteerde, doorgaans in een 3-5-2 veldbezetting. “Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie”, dixit Mazzu. Maar het Lotto Park verwacht men echter meer romantiek en mooi voetbal. En uiteindelijk blijkt dat Mazzu slechts in één van deze doelstellingen slaagt.

PEOPLEMANAGER MAZZU GENIET STEUN

De resultaten vallen tegen, de intensiteit op het veld is ver te zoeken, de spelers moeten al te vaak wakker geschud worden en het vertoonde voetbal is helemaal niet volgens de hoge standaarden van het instituut RSC Anderlecht. Het enige wat nog in het voordeel spreekt van Felice Mazzu is de grote steun van zijn spelers. De peoplemanager. “De connectie is er nog steeds en het is fijn dat ze die steun ook uitspreken”, zei hij vorige week na de nederlaag tegen Club Brugge. “Ik twijfel niet, de groep heeft getoond dat ze nog steeds verder wil met mij.” Mazzu heeft maar één grote troefkaart in handen en die speelt hij logischerwijze graag uit.



Felice Mazzu geniet effectief nog de steun van de spelers en die toonden dat donderdag nogmaals en ostentatief aan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen álle spelers namelijk naar de coach om het doelpunt te vieren. Symbolisch volgens de Italo-Belg. “Het bewijst dat de band sinds het begin goed is”, zei hij na de wedstrijd tegen Zulte Waregem. “We staan als spelersgroep achter de coach”, verklaarde de Hendrik Van Crombrugge, de aanvoerder van Anderlecht, zelfs aan VTM Nieuws. “Maar we kunnen hem enkel aan boord houden door wedstrijden te winnen.” En om Mazzu aan boord te kunnen houden, heeft hij dringend resultaten nodig.

ZELFS GUARDIOLA ZOU HET NIET BETER DOEN

Het lijkt ons vrijwel onmogelijk dat Felice Mazzu veel beter kan doen en daarmee wijzen we niet met de vinger naar de coach. Is het überhaupt wel mogelijk om betere resultaten te halen met de aanwezige kwaliteit in de paars-witte spelersgroep? Het kan niet anders zijn dat Mazzu met een jaloerse blik kijkt naar zijn ex-club Union SG, waar er duidelijk veel meer kwaliteit rondloopt dan in het Lotto Park. En toch. Indien er in de komende weken, of misschien zelfs al zondag tegen Standard, geen resultaten worden geboekt, dan hangt Mazzu onvermijdelijk. Ook al is er wellicht geen enkele andere coach die beter kan presteren met deze selectie. “Zet Guardiola in de plaats van Mazzu en hij zou het niet beter doen”, zei ex-speler Frédéric Peiremans eerder in SudPresse.

STERVEN MET ZIJN EIGEN PRINCIPES

Felice Mazzu had zich zijn verhaal bij RSC Anderlecht helemaal anders voorgesteld maar als hij ten onder gaat, wat een zeer realistisch scenario is, dan zal het tenminste op zijn manier zijn. Bij KRC Genk, een andere Belgische topclub waar hij niet slaagde, verloochende hij zijn filosofie, maar bij Anderlecht is dat zeker het geval niet. Dat liet hij in het begin van het huidige seizoen duidelijk merken. “Het is niet langer mijn probleem dat mensen zeggen dat ik niet geschikt ben voor een grote club, terwijl dat in het verleden wel het geval zou zijn geweest. Ik moet hier gewoon productief zijn. Ik blijf bij mijn principes en mijn filosofie, wat ik in mijn carrière niet altijd heb gedaan. Ik probeer mezelf te blijven en het beste te doen: dicht bij mijn spelers staan en ze altijd beschermen.”



Door zijn mislukte passage bij KRC Genk blijft Felice Mazzu als coach van Anderlecht vasthouden aan zijn principes, op één helft na tegen KV Mechelen weliswaar. Toen paste hij zijn veldbezetting aan van 3-5-2 naar 4-4-2, een formatiewijzing die al veel langer geopperd werd in de pers. “Ik zal overwegen om die 4-4-2 te blijven spelen”, zei Mazzu na de match tegen KV Mechelen. “Natuurlijk heb ik mijn filosofie en Anderlecht haalde me ook omwille van die filosofie. Men zegt wel eens: het is beter te sterven met je eigen ideeën dan te leven met andermans ideeën, maar in het voetbal zijn de resultaten ook belangrijk. We zullen zien.” In de volgende drie wedstrijden tegen West Ham United, Club Brugge en Zulte Waregem, bleef Mazzu echter kiezen voor zijn 3-5-2. En werd er telkenmale verloren. ‘t Is beter om de sterven met je eigen ideeën.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Felice Mazzu: een moedige of te koppige man?

Meest recent

'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

21
21
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

10
10
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

295
295
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

117
117
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Loopt fout af"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

169
169
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

910
910
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

31
31
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

40
40
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

39
39
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

224
224
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

51
51
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

209
209
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

55
55
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

167
167
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

114
114
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

70
70
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

120
120
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

118
118
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

107
107
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

130
130
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

163
163
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

195
195
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

59
59

Meer sportnieuws