Bayat wijst protesterende fans terecht: "Missie geslaagd"

door
Bayat wijst protesterende fans terecht:

Het lijkt stilaan crisis te zijn bij Charleroi, dat amper één van zijn vijf laatste wedstrijden kon winnen en op die manier de voeling met de top acht stilaan begint te verliezen. Tegen KV Kortrijk, dat nochtans zelf ook niet in grootse doen is, gaf het na rust een 2-0-voorsprong nog uit handen en moest het vrede nemen met een gelijkspel. De fans pikten dat niet en maakten hun onvrede duidelijk.


Daarbij werd vooral sterke man Mehdi Bayat geviseerd. Supporters riepen om zijn ontslag en zongen ook 'Waar is het geld naartoe?'. Er wordt Bayat vooral verweten dat er geen volwaardige nieuwe spits kwam, nadat Charleroi nochtans 10 miljoen euro wist te puren uit de uitgaande transfers van Vakoun Bayo (Watford) en Anass Zaroury (Burnley).

"Een spits die zich al bewezen heeft, dat kost 5 miljoen euro. Dat geld heb ik momenteel niet", maakte Bayat echter duidelijk aan La Dernière Heure. "Als we meer geld hebben, kunnen we ons sportief beleid veranderen. Maar vandaag kan ik dat niet betalen, ook al is het geld van de uitgaande transfers volledig in de club gebleven. Dat kan je controleren, want dat is allemaal publiek. Als de supporters iemand hebben die de club wil kopen, dat ze die dan brengen. Dat is geen probleem."

CYNISME
Dat hij geviseerd werd door de fans, kwam dan ook hard aan bij Bayat. "Jullie hebben me pijn gedaan, operatie geslaagd dus", klonk het cynisch. "Ik had liever gehad dat ze me aangevallen hadden op mijn sportieve keuzes in plaats van met compleet achterhaalde woorden. Wij zijn de meest transparante club van België. Wat ik vanavond meegemaakt heb, bij mijn eigen club, met mijn eigen supporters, dat is niet leuk."

Verdient Bayat kritiek?

Meest recent

'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

38
38
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

5
5
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

189
189
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

136
136
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

44
44
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

568
568
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

402
402
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

470
470
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

345
345
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

282
282
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

314
314
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

399
399
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

258
258
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

130
130
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

218
218
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

101
101
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

2582
2582
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

76
76
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

121
121
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

214
214
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

50
50
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

679
679
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

98
98
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

338
338
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

127
127

Meer sportnieuws