Bayat wijst protesterende fans terecht: "Missie geslaagd"

66 stemmen
Bayat wijst protesterende fans terecht:

Het lijkt stilaan crisis te zijn bij Charleroi, dat amper één van zijn vijf laatste wedstrijden kon winnen en op die manier de voeling met de top acht stilaan begint te verliezen. Tegen KV Kortrijk, dat nochtans zelf ook niet in grootse doen is, gaf het na rust een 2-0-voorsprong nog uit handen en moest het vrede nemen met een gelijkspel. De fans pikten dat niet en maakten hun onvrede duidelijk.


Daarbij werd vooral sterke man Mehdi Bayat geviseerd. Supporters riepen om zijn ontslag en zongen ook 'Waar is het geld naartoe?'. Er wordt Bayat vooral verweten dat er geen volwaardige nieuwe spits kwam, nadat Charleroi nochtans 10 miljoen euro wist te puren uit de uitgaande transfers van Vakoun Bayo (Watford) en Anass Zaroury (Burnley).

"Een spits die zich al bewezen heeft, dat kost 5 miljoen euro. Dat geld heb ik momenteel niet", maakte Bayat echter duidelijk aan La Dernière Heure. "Als we meer geld hebben, kunnen we ons sportief beleid veranderen. Maar vandaag kan ik dat niet betalen, ook al is het geld van de uitgaande transfers volledig in de club gebleven. Dat kan je controleren, want dat is allemaal publiek. Als de supporters iemand hebben die de club wil kopen, dat ze die dan brengen. Dat is geen probleem."

CYNISME
Dat hij geviseerd werd door de fans, kwam dan ook hard aan bij Bayat. "Jullie hebben me pijn gedaan, operatie geslaagd dus", klonk het cynisch. "Ik had liever gehad dat ze me aangevallen hadden op mijn sportieve keuzes in plaats van met compleet achterhaalde woorden. Wij zijn de meest transparante club van België. Wat ik vanavond meegemaakt heb, bij mijn eigen club, met mijn eigen supporters, dat is niet leuk."

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Verdient Bayat kritiek?

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

10
10
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

13
13
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

65
65
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

242
242
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

396
396
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

390
390
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

66
66
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

365
365
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

480
480
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

233
233
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

52
52
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

213
213
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

440
440
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

262
262
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

695
695
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

210
210
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

239
239
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

549
549
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

382
382
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

715
715
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

609
609
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

720
720
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws