Bayat wijst protesterende fans terecht: "Missie geslaagd"

door
Bayat wijst protesterende fans terecht:

Het lijkt stilaan crisis te zijn bij Charleroi, dat amper één van zijn vijf laatste wedstrijden kon winnen en op die manier de voeling met de top acht stilaan begint te verliezen. Tegen KV Kortrijk, dat nochtans zelf ook niet in grootse doen is, gaf het na rust een 2-0-voorsprong nog uit handen en moest het vrede nemen met een gelijkspel. De fans pikten dat niet en maakten hun onvrede duidelijk.


Daarbij werd vooral sterke man Mehdi Bayat geviseerd. Supporters riepen om zijn ontslag en zongen ook 'Waar is het geld naartoe?'. Er wordt Bayat vooral verweten dat er geen volwaardige nieuwe spits kwam, nadat Charleroi nochtans 10 miljoen euro wist te puren uit de uitgaande transfers van Vakoun Bayo (Watford) en Anass Zaroury (Burnley).

"Een spits die zich al bewezen heeft, dat kost 5 miljoen euro. Dat geld heb ik momenteel niet", maakte Bayat echter duidelijk aan La Dernière Heure. "Als we meer geld hebben, kunnen we ons sportief beleid veranderen. Maar vandaag kan ik dat niet betalen, ook al is het geld van de uitgaande transfers volledig in de club gebleven. Dat kan je controleren, want dat is allemaal publiek. Als de supporters iemand hebben die de club wil kopen, dat ze die dan brengen. Dat is geen probleem."

CYNISME
Dat hij geviseerd werd door de fans, kwam dan ook hard aan bij Bayat. "Jullie hebben me pijn gedaan, operatie geslaagd dus", klonk het cynisch. "Ik had liever gehad dat ze me aangevallen hadden op mijn sportieve keuzes in plaats van met compleet achterhaalde woorden. Wij zijn de meest transparante club van België. Wat ik vanavond meegemaakt heb, bij mijn eigen club, met mijn eigen supporters, dat is niet leuk."

LEES OOK: Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

Verdient Bayat kritiek?

Meest recent

Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

9
9
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

31
31
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

10
10
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

195
195
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

112
112
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

78
78
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

193
193
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

419
419
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

62
62
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

185
185
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

145
145
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

155
155
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

234
234
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

643
643
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

386
386
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

434
434
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

320
320
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

263
263
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

126
126
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

148
148
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

330
330
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

427
427
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

845
845

Meer sportnieuws